Pusaudži

 
Reitings 11
Reģ: 18.07.2016
Sveikas (l) Mana situācija ir tāda , ka man ir jaunāka māsa. Ar vecākiem es vairs nedzīvoju ,bet māsa gan. Vecāki pēdeja laikā nav māja un es zinu ka jaunāka māsa 16 gadi rīko mājas ballītes kurās tiek lietots alko . viss jau normāli es dariju tāpat ,bet mani nedaudz uzstauc vai nav tas viss parak ātri:-) . Māsa neesen prasija vai nevaru viņai nopirkt alko ,jo senciši atkal nebus majas nu es nezinu ,kā man rikoties ne nu ballītes ir ok un tā , bet vecāki par to neko nezin kā arī tas ka māsa man prasa alko , es nezinu vai man pirkt vai nē ko jūs dariitu? :-D
24.08.2016 23:53 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es nesaprotu tos vecākus kuri dod vai ļauj "pagaršot" vīnu vai kaut ko citu sākot no ~ 15+ gadiem.
Steidzās pieradināt ? Viss mūžs priekšā, paspēs vēl visu pagaršot un nomēģināt. Jau tā pusaudžu alkoholisms ir milzīga problēma. Un vecāki paši vēl palīdz.
Man līdz 18-19 gadiem vecāki nekad nepiedāvāja, vēlāk arī nē, es arī negribēju, jo nesapratu kāpēc tas ir vajadzīgs.
Mani bērni arī drīz būs šādā vecumā, nenāk ne prātā piedāvāt iedzert ne tagad, ne 16, ne 18, ne 20 gados.
Tik daudziem cilvēkiem ir problēmas ar to, kāpēc tas vēl jāpaātrina.
25.08.2016 14:27 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Neba nu dod pagaršot.
15 gados lielākoties pusaudži jau visu ir paspējuši pagaršot. Un runa vairs nav par pagaršošanu, bet par to ar ko dzers un kā dzers. Ir labi iemācīt pusaudzim izpratni par alkoholu. Tāds pusaudzis, kurš zinās, kas ir labs alkohols, ka glāze vīna pie vakariņām ir ok un ka pudele brokastīs nav ok utt. nākotnē nenodzersies.
Daudz sliktāk, manuprāt, ir aizliegt lietot alkoholu un paziņot, ka par to drīsktēs uzzināt tikai pēc 18. Tad alkohols škiet kas ipašs un tikai pieaugušajiem domāts. Tāpat kā sex. Jo lielāks misticisms un aizliegums ap to apvīts, jo mazāk informācijas, jo vilinošāks aizliegtais auglis. Un jo lielāka iespēja savārīt ziepes.
25.08.2016 14:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Neba nu dod pagaršot.

Esmu redzējis, viesībās kā tēvs savām 14 un 15 gadīgām meitām dod pagaršot vīnu.
Tāds pusaudzis, kurš zinās, kas ir labs alkohols, ka glāze vīna pie vakariņām ir ok un ka pudele brokastīs nav ok utt. nākotnē nenodzersies

Ja jau tas būtu tik vienkārši, tad alkoholiķu nebūtu vispār. Nav tā ka alkoholiķi izveidojās no tām ģimenēm kur notiek regulāras pļēgurošanas.
Protams neviens jau to sliktāko nedomā par sevi un par savu savu ģimeni, kamēr nenotiek nelaime.
25.08.2016 14:50 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Bet tieši vienkārši tas ir. Alkoholisms sakņojas tur, kur ir neveselīga attieksme pret alkoholu. Lai kāda formā tā arī izpaustos.
25.08.2016 14:55 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Alkoholisms sakņojas tur, kur ir neveselīga attieksme pret alkoholu. Lai kāda formā tā arī izpaustos.

Alkohols ir alkohols, nekā veselīga tur nav. Cilvēka organismam būtu labāk ja tāda vispār nebūtu.
Protams ka alkoholiķiem vecākiem, bērni biežāk iet to pašu ceļu.
No kurienes tad tik liels daudzums cilvēku ar alkohola atkarībām un daudz pusaudžu alkoholisma, ja daudziem ģimenēs ir "veselīga" attieksme pret alkoholu.
25.08.2016 15:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vīns ir bauda un māksla .... , bet tā ir pavisam cita tēma.
Es domāju , ka alko ir jāiemāca lietot atbildīgi , tāpat kā saldumus, burgerus un čipsus... Nevajag dzert no paša rīta un visu dienu , tāpat , kā nevajag pārtikt tikai no končām vai čipsiem , bet darot to ar prātu nekā slikta un bīstama tajā nav.
Tas , ka vecāki kaut ko nedod nenozīme, ka neiedos citi un vecāki pat neuzzinās ... Man mājās nekad netika atļautas ballītes un arī šmigu man nelēja .... , bet pāris reizes dēļ trakiem alko party`iem mani vecāki gan tika saukti .... :)))
Es nesaku , ka jauniešiem ir jādod dzert , bez maz ar varu ... , bet ja es pati pie pusdienām malkoju vīnu , tad tikai loģiski , ka kādreiz arī mana meita tiks ar to iepazīstiņāta mazliet plašākā kontekstā , kā tikai sarkanais /baltais/ rozā .... vīna un tā garšas dažādība ir unikāla .....
Tieši tā pat es apzinos ,ka var būt arī ballītes jauniešiem , kur tiek dzerts jebkas , kam ir grādi , pati esmu tādās piedalījusies un pa lielam tās ir fantastiskas atmiņas , pasākumi kuries nekad un ne par vairs nepiedalītos , bet nekādā gadījumā nenožēloju , jo bija jautri , kad man bija ~15
Pa lielam , kad tad vēl tā bezrūpīgi ballēt , ja ne jaunībā... Tas ir bezrūpības laiks , kad viss tikai sākās un dzīve uzņem apgriezienus
25.08.2016 16:36 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
nopirktu un ierastos uz ballīti apskatities, kas tur vispār notiek.
25.08.2016 19:56 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
No kurienes tad tik liels daudzums cilvēku ar alkohola atkarībām un daudz pusaudžu alkoholisma, ja daudziem ģimenēs ir "veselīga" attieksme pret alkoholu.

Jo veselīgas attieksmes nav!
25.08.2016 19:57 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Snabi nepirktu bet alinus kapec ne? ja amsa mazgadiga pieskatitu logiski tas ari viss. pati medzu dzert taja vecumaa un ari veljoprojam. vismaz ja redzetu kas notiek butu drosak masas delj
25.08.2016 21:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits