9. klašu izglītība

 
Reitings 11
Reģ: 29.07.2016
Vai ar 9.klašu izglītību var kaut ko sasniegt? Kā ir ar darba meklējumiem? Vai jums ir kāds pazīstamais, ar pamatskolas izglītību, kurš dzīvo "normālu" dzīvi?
24.08.2016 23:35 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Domaaju, ka bez videejas bus gruuti normaali dziivot, tad vismaz kaut kaadus kursus jaaiziet, lai buutu profesija, tad iespeejams, ja busi laba speciaalists savaa jomaa, tad tevi ari ņems darbaa. ))
25.08.2016 05:34 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Atceros, bija viens puisis, kurš nepabeidza pamatskolu, jo palika uz otru gadu līdz pilngadībai, kamēr izsvieda ārā. Nereti viņu redzu, strādāja Maximā par krāvēju, tagad elektropreču veikalā. Cik zinu, pie mammas nedzīvo un ik pa laikam redzu viņu ejam mājās vai uz darbu ar kādu jaunu tehnikas gabalu. Acīmredzot tam viņš naudu prot sakrāt.
25.08.2016 06:42 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Lai uzsāktu savu biznesu (neatkarīgi, cik legālu vai nelegālu), pat pabeigta pamatizglītība nav nepieciešama. Tāpat ir dažādi fiziski smagi darbi, kuros ņem neskatoties uz izglītību un maksā atkarībā no padarītā - ja daudz padari, pelni stipri virs minimālās. Caur pazīšanos gan jau var iekārtoties arī cita veida darbā, tāpat vienmēr ir variants braukt peļņā uz ārzemēm.
25.08.2016 06:47 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es zinu divus,kuri strādā par automehāniķi un nav atbilstoša izglītība. Vienam ir 9.kl.izglītība, otram -gan ir profesija,bet radošā jomā.
Ja puišeļi sāk aizrauties padsmit gados ar tādām lietām , pēc tam cītīgi pēta, mācās pašiem ,jo ir interesē. Iegādājas 1x auto un paši remontē, palīdz draugiem mašīnas remontēt , dod padomus...un tad noveicas parāda savas spējas darba devējam un pieņem darbā. Ja viņi būtu slikti darbinieki,tad jau nezin ,cik gadus nestrādātu šajā jomā un jau sen būtu atlaisti.
25.08.2016 08:38 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Jā, var. Bet tie ir veiksmīgi izņēmumgadījumi, kurus nevajadzētu pieņemt par normu.
Es zinu divus tādus cilvēkus. Viens ir ļoti turīgs (ja "kaut ko sasniegt" mēra šajās "mērvienībās"), apgrozās (lielākoties) izglītotu cilvēku sabiedrībā un retās atklāsmes reizēs ar skumju skatienu sarunas laikā ir skaļi konstatējis, ka viņam ir kauns, ka ir tikai 9 klašu izglītība. Galva ir uz pleciem, tajā iekšā arī ir, manieres ir un apgriezieni arī. Visu cieņu!
Otrs arīdzan nedzīvo slikti, ir foršs cilvēks, bet, ēm, kā lai to smukāk pasaka... Sarunas mēdz būt ļoti robustas un tēmu ziņā limitētas. Izteiksmes veids un zināšanas arīdzan ir mazliet klibi. Bet pašvērtējums! Šķiet, tā pietiktu, lai arī citi izslāpušie ar krūzi varētu pasmelties un padzerties. Un ir apbrīnojama šī cilvēka spēja iet kā tādam bobikam un pavilkt līdzi citus. Pozitīvās lietās. Tāda (bieži produktīva) nekaunība un pat neaudzinātība dažkārt, kura man visbiežāk raisa nepatiku, bet kura, izrādās, darbojas viņa labā. Njā.
Bet ir tikpat daudz ne tik veiksmīgu stāstu.
25.08.2016 08:38 |
 
10 gadi
Reitings 530
Reģ: 23.04.2011
Hmm, pazīstu vienu vīrieti kuram ir 2 klašu izglītība. Rakstīt , lasīt prom, tiesības arī nolicis. Jau no mazotnes visu laiku ir vēlējies sev naudu kabatā. Protams laikam ejot sāka savu "netīro" biznesu, padzīvoja zaļi un nesen iesēdās cietumā.
Tad draudzenes bijušais nepabeidza profesionālo , otrajā kursā izstājās ārā . Jau pēdējos ~6 gaudus to vien dara kā strādā riepu servisā - vasarā automazgātuvē.
Es pēc 9 arī domāju ko man tā izglītība ir vajadzīga, bet tagad priecājos par to kur esmu studējusi un studēju!
25.08.2016 09:08 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Man ir viena draudzene manā vecumā (23), kura pat nav 9. klases pabeigusi.
Braukāja uz ārzemēm, tikmēr bija labi. Tagad atgriezusies un ar draugu, kaut ko pamazām dara - lauksaimniecības nozarē (no drauga puses).
Pagaidām šķiet, ka ir ok, bet kā būs vēlāk, nu dien nezinu. Pat ir atzinusi, ka nožēlo nepabeigto.
25.08.2016 09:09 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Te nav pat 9 klases.... Kārtas skaitļus taču māca jau pamatskolā.
25.08.2016 09:10 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Es brīnos, ka ir tik daudz cilvēku bez vidējās izglītības. Es nepazīstu nevienu, kurš nebūtu ieguvis vidējo vai vidējo profesionālo. Bez augstākās pazīstu daudzus, bet vidējā.. Tas ir traki, ja nepabeidz.
25.08.2016 10:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Zinu meiteni , ir laimīgi precējusies audzina dēļu un par darbu pat nedomā .... , bet viņa visu mūžu vāca maz;akos brāļus un māsas , tad aizbrauca uz Spāniju - tomātus pakoja. Atbrauca atpakaļ , iepazinās ar puisi , dzīvo kopā audzina dēļu, strādāt neplāno ... Bet viņai ir pilnīgi normāla dzīve....
25.08.2016 10:26 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Tie gan nav paziņas,pat nezinu kā nosaukt(t) varbūt; paziņu-paziņas?:-D esmu tikai dzirdējusi stāstus par viņiem:-D
Puisis ,ar nepabeigtu pamatizglītību, strādā kaut kādā mežsaimniecības uzņēmumā. Īsti gan nepateikšu kāds ir tiešais amats,bet saistīts ar mežistrādes tehnikas vadību,vai ko tamlīdzīgu. Saņem 1500eur.
Meitene ar pamatizglītību strādā par '''labo roku" restorānu tīkla īpašniecei. Kaut ko ar papīriem kārto un reklāmu. Pelna arī attiecīgi.
Bet tie ir tādi ''laimes stāsti",manuprāt. Kaut vai domājot par tālāku nākotni- bērniem mājasdarbus pat nespēs palīdzēt izpildīt:-D
25.08.2016 10:39 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es brīnos, ka ir tik daudz cilvēku bez vidējās izglītības. Es nepazīstu nevienu, kurš nebūtu ieguvis vidējo vai vidējo profesionālo. Bez augstākās pazīstu daudzus, bet vidējā.. Tas ir traki, ja nepabeidz.

Man laikam tā pat... Nē, es saprotu, ka vidusskola nav obligāta, bet kāds ir iemesls nepabeigt vidusskolu?
25.08.2016 10:45 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jā, zinu tādus vairākus. Spriežot pēc viņiem - ja ir apņemšanās un savu darbu dara labi, tad nopelnīt var stipri virs minimālās algas; ja trūkst motivācijas utml., tad ir kā ir. Tikai tie man zināmie nožēlo, ka nav pabeiguši vidusskolu (īpaši viena meitene, kurai reāli tikai pāris priekšmeti bija jānokārto, lai pabeigtu iesākto), un ik pa laikam apdomā, ka varētu to izdarīt (sevis dēļ nevis darbam vai tml.).
25.08.2016 10:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man laikam tā pat... Nē, es saprotu, ka vidusskola nav obligāta, bet kāds ir iemesls nepabeigt vidusskolu?

man nav daudz tādu paziņu , bet pārsvarā tas notiek tā , ka cilvēkam jau tāpat ne visai patīk mācīties , grib strādāt un uzskata , ka izglītība ir pupu mizas , pabeidz 9 kl. un dodas strādāt , pastrādāt kaut kur , parasti jau tie ir tiešām sūdīgi darbi, bet tas laiks iet un pēc tam jau ir kauns , jo tā atklāsme , ka tomēr pie normāla darba neesamības , ir vainīgs izglītības trūkums , neviss visa pasaule .
25.08.2016 10:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Story, iemesli nepabeigt vidusskolu mēdz būt dažādi, gan pamatoti, gan tīņu maksimālisma iespaidoti. Pāris bērnībā (18.g nav nekāds baigais pieaugušais) pieļautas stulbības, principā, cilvēku uz visu mūžu nenoraksta.
Bet par tēmu:
Vai ar 9.klašu izglītību var kaut ko sasniegt?

Var. Un var arī nesasniegt. Tāpat kā ar 12. klašu un bakalaura papīru. Maxima kasē var sēdēt ar 9.klašu izglītību un bakalaura grādu ar pilnīgi vienādu "sasnieguma" līmeni. Viss atkarīgs no cilvēka un arī baigi, baigi atkarīgs no iemesliem, kāpēc konkrētajam cilvēkam ir tāds un ne citāds papīrs par izglītību.
Bet statistiski lielāka iespējamība "kaut ko sasniegt" (atkarīgs, kas tev skaitas "kaut ko sasniegt") tomēr laikam būs izglītotākam cilvēkam.
25.08.2016 10:52 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Pazīstu vienu, kuru no videnes izmeta par uzvedību, ne nesekmību. Tagad vakarene sen pabeigta, bakalaurs, maģistrs. Tups nebija, vnk tolaik kāvās utt.
25.08.2016 10:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
57days
Laikam jau arī lielu lomu spēlē ģimene, apkārtējie. Jo es nekad nevarēju iedomāties, ka varētu nepabeigt kaut vai 12 klases. Man vienmēr mamma ir teikusi, ka viss iesāktais ir jāpabiedz, ka nevar pamest. Tā pat arī, kad rakstīju bakalauru, raudāju no rīta un teicu, ka nebraukšu viņu nodot, jo nav kā gribās un viss riebjās, bet mamma mani "savāca" morāli kopā un bakalaurs ir kabatā. Ja viņa nebūtu man to kripatiņu atbalstu devusi, varbūt nemaz nepabeigtu pat augstskolu. Es saprotu, ka gribās savu naudu, bet var mācīties arodvidusskolas, ja labi macas var lidz pat 100euro stipendīju mēnesī dabūt.
25.08.2016 11:01 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Story, ne vienmēr. ;-) Vienai no tiem maniem zināmajiem apkārt daudz cilvēku, kam viņa rūp, mamma vispār noņēmās riktīgi, visi mēģināja iedrošināt utt. ar dažādām pieejām, bet tāpat viņa nesaņēmās.
25.08.2016 11:08 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Pazīstu meiteni ar septiņu klašu izglītību. Viņa strādā labā amatā, pelna labi. Visus darbus vienmēr atradusi caur pazīšanos. Viņa ir ārkārtīgi komunikabla un ātri rod kontaktu ar cilvēkiem. Šī īpašība pa dzīvi viņai ļoti palīdzējusi.
Bet vēl vairāk zinu cilvēkus, ar devitās klases izglītību, kuri nav tikuši tālāk par savu dzimto miestu un nodzer tur dzīvi, dzīvojot no rokas mutē.
25.08.2016 11:12 |
 
Reitings 49
Reģ: 08.08.2016
Protams, ka var. un kā vēl var! cik saprotu domā vai iet uz skolu vai neiet? jo drīz 01.09.:-D pašai jau vien būs jādzīvo
25.08.2016 11:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits