Dzivoju pie vecākiem 26 gadi

 
Reitings 381
Reģ: 19.01.2011
Esmu dzirdējusi, ka Latvijā uz meitenēm skatās uz leju, ja dažādu iemeslu dēļ tu šādā vecumā dzīvo pie vecākiem.
Man ir ļoti daudz draugi ārzemēs,kas šādā vecumā vēl nemaz nedomā vākties prom no vecākiem, bet Latvijā daudzas jau sen ir mammas ar 3 bērniem.
Es plānoju dažādu iemeslu dēļ dzīvot pie vecākiem vismaz kādus 3 gadus, nezinu kā apkārtējie to uztvers. Es ļoti mīlu savu ģimeni, bet jūtos neveikli kādam teikt, ka man nav pašai savs miteklis.
24.08.2016 16:31 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Mazgadīgajiem puisīšiem, kas te žēlojās, varu pateikt, ka meitene var dzīvoties pie vecākiem kaut līdz pensijai, kamēr neapprecās. Vīrietim, savukārt, dzīvošana pie vecākiem vīrišķību nevairos un iespēju izveidot ģimeni samazinās līdz minimumam. Jo vīrietis ir tas, kurš apņem sievu un atved to pie sevis.

Cik saprotu tas ir arī man domāts? Tad mana atbilde:
1) Vismaz man sen nav zem 18.
2) Grausta vai istabas īrēšana vairo vīrišķību?
3) Tu kādā gadsimtā dzīvo? Jau vairākus gadsimtus nav tā kā tu te saki...es par pēdējo teikumu.
4) Bija viena valsts, kur bija vecākiem vecmeita jāuztur obligāti līdz 30 gadiem, bet tā pārējās valstīs gan nav.
5) Zini kāpēc vairs nav tā kā senatnē? Tāpēc, ka sievietes izkaroja sev tiesības. Sieviešu tiesības=vīriešu tiesības. Tā kā nav atšķirība vai džeks vai meitene dzīvo pie vecākiem.
6) Un ja vel nav skaidrs, kāpēc tā ir tad paskaidrošu: Agrāk sievietei bija pienākums agri iziet pie vīra un rūpēties par saimniecību/bērniem un vīrs uzturēja. Mūsdienās pašas sievietes izkaroja sev tiesības strādāt, kā rezultātā zaudēja ''bezrūpīgo'' dzīvi pie vīra sāniem. Tagad esat pastāvīgas, tāpat kā vīrietis.
7) Tā kā vien man ir taisnība par to, ka mūsdienu ''sievietēm'' lielai daļai rūp tikai džeka maka biezums. Lielākā daļa džeku, tāpat kā meiteņu šajā vecumā nestrādā tik labi atalgotu darbu lai varētu nopirkt dzīvokli (vismaz Rīgā). Īrēt? Naudas izmešana vējā...stulba izrādīšanās sabiedrībai.
8) Un kurš būs vīrišķīgāks vīrietis? Tāds kurš šobrīd īrē, un visticamāk ap 30-35 gadiem turpinās to darīt. Vai arī tāds kurš būs sakrājis naudu un nopircis 30-35 gados dzīvokli?
9) Un lai nebūtu pārpratumu...ne es par sevi runāju, jo man ir savs dzīves plāns. Bet gan vispārīgi par sieviešu aklo tendenci.
25.08.2016 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ja pašai liekas ok un esi viena, tad kāpēc nē. Es negribētu un nevarētu. Es labāk kaut netīrākajās kojās, bet viena. :D Pie vecākiem īstermiņā varētu dzīvot tikai ārkārtas gadījumos, kad ūdens sasmēlies mutē, piemēram, ja kļūtu par vientuļo māti teju bez līdzekļiem utt. Pāriem vispār, manuprāt, nevajadzētu dzīvot ar vecākiem. Un es arī negribētu "ņemt" vīrieti, kurš nekad nav dzīvojis patstāvīgi, tā nu tas ir.
25.08.2016 13:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mazgadīgajiem puisīšiem, kas te žēlojās, varu pateikt, ka meitene var dzīvoties pie vecākiem kaut līdz pensijai, kamēr neapprecās. Vīrietim, savukārt, dzīvošana pie vecākiem vīrišķību nevairos un iespēju izveidot ģimeni samazinās līdz minimumam. Jo vīrietis ir tas, kurš apņem sievu un atved to pie sevis.

gluži manas domas par visiem 100%
25.08.2016 13:50 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Mūsdienās pašas sievietes izkaroja sev tiesības strādāt, kā rezultātā zaudēja ''bezrūpīgo'' dzīvi pie vīra sāniem. Tagad esat pastāvīgas, tāpat kā vīrietis.

sieviešu dzīvi tanī laikā grūti nosaukt par bezrūpīgu ;-)
25.08.2016 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Likteņa vēstnesi,
2) Grausta vai istabas īrēšana vairo vīrišķību?

Jā, vairo gan, vīrietis ātri sapratīs, ka jāpelna vairāk, lai varētu īrēt kaut ko normālāku, nevis veģetēs uz vecāku rēķina un ballēsies vairāk par ietaupīto naudu.
25.08.2016 14:09 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
... īrē, un visticamāk ap 30-35 gadiem turpinās to darīt.

Visticamāk, ka neturpinās to darīt. Bet, ļauj man minēt, tev ir statistika, kas pierāda tavu visticamāk?
25.08.2016 14:15 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Baigi daudz prasību. Ikdienas lietām aiziet daudz naudas, - skaistums, pārtika uttkur nu vēl lai dzīvoklim, un vēl mašīnai, tas nav apvienojams.
25.08.2016 14:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ikdienas lietām aiziet daudz naudas, - skaistums, pārtika uttkur nu vēl lai dzīvoklim, un vēl mašīnai,

Baigā Maslova piramīda - pašā piramīdas apakšā - SKAISTUMS :)
25.08.2016 14:23 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
NightSky pēdiņas redzi? Es nesaku, ka tad bija viegla dzīve, bet savā ziņā vienkāršāka gan, jo vīram bija par visu jādomā. Tagad tā vairs nav.
Zināt kur ir lielākā problēma? Uztverē! Liela daļa sieviešu uzskata par pašsaprotamu lietu, ka vīrietim jābūt tādam pašam kā agrākos laikos, ka jābūt ''mamutu nesējam''. Bet pašas aizbildinoties aiz tiesībām paņems labāko no vīriešu vecajām privilēģijām. Bet negrib vīriešu pienākumus pieņemt...kur te tad vairs dzimumu vienlīdzība? Tagad vīrieši tiek diskriminēti, jo prasa visu to ko agrāk, bet privilēģijas vairs nav...kamēr sieviete var izvēlēties.
Mans uzskats ir, ka jābūt dzimumu vienlīdzībai vai arī vecā sistēma. Bet cik no jums, kas kladzina par vīrieša pienākumiem grib zaudēt ''vīrieša privilēģijas'' ko šobrīd baudāt? Kaut viena būs?
Ir jāsaprot, ka mēs dzīvojam 21. gadsimtā nevis 17. Laiki ir mainījušies.
Ja senāk vīrietis bija vienīgais naudas pelnītājs, tad mūsdienās lielākā daļa abi strādā.
Diezin kur lai visi jaunieši rauj tos darbus, ja daudzas sievietes labos darbos iefiltrējušās? Sanāk: Strādāt ir mūsu tiesības, neaizskaramas. Bet prasāt lai jaunietis pēc vidusskolas/augstskolas pelna lielo piķi par kuru uzturēt gan sevi, gan meiteni. Nav kaut kāds absurds?
Tā kā es uzskatu, ka tie, kuri dara tāpat kā es: dzīvo pie vecākiem un iekrāj naudu, lai varētu iegādāties savu dzīvokli nevis īrēt ūķi par neadekvātu cenu. Un tad kad man piederēs dzīvoklis, tad šis džeks kurš īrē šobrīd kopā ar savu sievu/draudzeni dzīvos aizvien īrētā miteklī vai arī būs paņēmis kredītu uz gadiem.
P.S. Varat saukt kā gribat tādus kā es, bet nu mēs būsim ieguvēji ilgtermiņā.
25.08.2016 14:24 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Jā, vairo gan, vīrietis ātri sapratīs, ka jāpelna vairāk, lai varētu īrēt kaut ko normālāku, nevis veģetēs uz vecāku rēķina un ballēsies vairāk par ietaupīto naudu.

Kurš te runā par dzīvošanu uz vecāku kakla? Tas tak manuprāt pašsaprotami, ka dod naudu vecākiem par dzīvošanu. Un tie, kas balējas balēsies arī dzīvojot vieni.
Es ietaupu naudu tādā veidā. Ap 33-35 gadiem būs savs dzīvoklis:-)
Visticamāk, ka neturpinās to darīt. Bet, ļauj man minēt, tev ir statistika, kas pierāda tavu visticamāk?

Apskaties vidējo algu valstī un īres cenas + visi pārējie izdevumi. Kur raus naudu lai nopirktu dzīvokli? Kredītu uz gadiem?
25.08.2016 14:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Diezin kur lai visi jaunieši rauj tos darbus, ja daudzas sievietes labos darbos iefiltrējušās?

Piesaku šo Gada Citāta titulam! :)
25.08.2016 14:31 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Tā kā es uzskatu, ka tie, kuri dara tāpat kā es: dzīvo pie vecākiem un iekrāj naudu, lai varētu iegādāties savu dzīvokli nevis īrēt ūķi par neadekvātu cenu. Un tad kad man piederēs dzīvoklis, tad šis džeks kurš īrē šobrīd kopā ar savu sievu/draudzeni dzīvos aizvien īrētā miteklī vai arī būs paņēmis kredītu uz gadiem.

Ir iespējas nevis īrēt, bet pirkt pa daļām, ne vienmēr tā daļa ir 5000 mēnesī, pietiek ar 1000 mēnesī. Nav vajadzīgs ne kredīts, ne īrēšana, ne dzīvot tikai ar vecāku naudu.
Nav tikai vairākas galējības, īrē un nauda nepaliek, ņem kredītu un nauda nepaliek, dzīvo pie vecākiem, nauda paliek un 35 gados var nopirkt dzīvokli.
Bet, zini, citiem patīk īrēt, jo ir izprātojuši pēc gadiem lidināties citur un citiem nav grūti ņemt kredītu, jo situācija ir stabila un dzīvoklis jau kļūst par personīgo.
25.08.2016 14:32 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Diezin kur lai visi jaunieši rauj tos darbus, ja daudzas sievietes labos darbos iefiltrējušās?
Ar labu kvalifikāciju, zināšanām konkrētā jomā gan vīrietis, gan sieviete var iegūt darbu. Ir vietas, kur ir diskriminācija, bet ne nopietnākos amatos. (protams, gadās arī tur) Drausmas, kas par absurdu.
25.08.2016 14:35 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Kredītu uz gadiem?

Kas vainas kredītam? Baigi ilgi tomēr jākrāj būs, ja vien negrasies pirkt dzīvokli Mazpisāņos :-D
25.08.2016 14:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Sāksim ar to, ka, kamēr Tu ar pārdevēja algu sakrāsi dzīvoklim, pieņemot, ka Tu dod daļu vecākiem + kaut kādas izklaides utt, visi Tev apkārt jau nomiruši būs.
25.08.2016 14:41 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
1000 eiro mēnesī? Tu zini, ka tas ir virs vidējās algas valstī? Jaunietis tikko pabeidzis skolu nepelna tādu naudu (lielākoties):-D Bet nu jā...jums te cosmo palasoties visām ir milzīgās algas, protams ja var tiem skaitļiem ticēt. Bet ticat man lielākā daļa pelna zem 1000 eiro.
citiem patīk īrēt, jo ir izprātojuši pēc gadiem lidināties citur

Un tā ir tā vīrišķība? Nepastāvība?:-D
ņemt kredītu, jo situācija ir stabila

Nu jā...krīzes gados tādi daudz aplauzās. Kā eksperti lēs tad tuvākajos gados būšot vel viena krīze (ne tik liela). Cilvēks nekad nevar zināt, kas var notikt ar viņa dzīvi...piemēram vai zināt, ka ļoti daudzi jauni cilvēki kļūst par invalīdiem? Un liela iespējamība, ka veco darbu nevar vairs strādāt. Tā tu paliec pie sasistas siles.
Ak jā...ja man lai sakrātu prasīs 7-10 gadus, tad kredītu maksās visticamāk ilgāk + bankai atdos naudiņu.
25.08.2016 14:42 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man tas neliekas nekas traks, ja protams, nedzīvo vecākiem uz kakla, bet piedalās maksājumos un strādā/studē/uztur sevi pats. Protams, ja vecākiem nav iebildumu, ka pie viņiem dzīvo. Ja abas puses ir vienojušās, attiecības ir labas un platība atļauj - kāda jēga visu naudu maksāt par dzīvokli, lai tikai būtu atsevišķi? Protams, ja sliktas attiecības un vairāki cilvēki spiežas divistabu dzīvoklī, tad gan es nesaprotu.
Tā tāda stereotipiska domāšana, ka ar vecākiem dzīvot ir FUJ.
25.08.2016 14:42 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Nu jā, ja tu strādā par pārdevēju, tad jā, iespējams, ka meitenes tevi izkonkurē ar valodas zināšanām.
25.08.2016 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es vēl saprotu to, ja pie vecākiem dzīvo ļoti nodalīti, - ir kaut kādas savas privātās telpas, ir zināms mēneša datums, kurā jāmaksā (jāpiemet) īre un komunālie, ja pats sev gatavo ēst un pērk pārtiku, pats savas privātās telpas vāc. Bet cik gadījumos tā ir? Īpaši vīriešiem. Parasti jau mammucis gan vakariņas uztaisa, gan dēla zeķes šad tad iemet mazgāties, gan putekļus no PlayStation noslauka. :D Lūk, no tādas siltās migas nākušu puikiņu es negribētu sev pie sāniem audzināšanā. :D
25.08.2016 14:43 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un kas tas par murgu - kur jauniešiem strādāt, ja sievietes ieņem labus amatus? Ko???
25.08.2016 14:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits