Dzivoju pie vecākiem 26 gadi

 
Reitings 381
Reģ: 19.01.2011
Esmu dzirdējusi, ka Latvijā uz meitenēm skatās uz leju, ja dažādu iemeslu dēļ tu šādā vecumā dzīvo pie vecākiem.
Man ir ļoti daudz draugi ārzemēs,kas šādā vecumā vēl nemaz nedomā vākties prom no vecākiem, bet Latvijā daudzas jau sen ir mammas ar 3 bērniem.
Es plānoju dažādu iemeslu dēļ dzīvot pie vecākiem vismaz kādus 3 gadus, nezinu kā apkārtējie to uztvers. Es ļoti mīlu savu ģimeni, bet jūtos neveikli kādam teikt, ka man nav pašai savs miteklis.
24.08.2016 16:31 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
neaizmirsti, ka lielākā daļa meiteņu, kuras nedzīvo vairs ar senčiem, nejau vienas dzīvo. Un ja arī dzīvo, tad parasti vai nu istabas īrē vai dala dzīvokļus ar draugiem

Kaut ko neaizmirsāt? Te tak ļoti bieži komentāros uzpeld zākājoši teksti par džekiem, kas tādā vecumā atļaujas dzīvot pie vecākiem...redz nav riktīgi. Bet tā kā domāju, tad patiesībā jūs vnk gribat nocopēt bagāto, tāpēc tāda prasība:-D Vidusmēra jaunietim nekad nebūs tāda nauda lai varētu īrēt un reizē labi dzīvot. Ja vien negrib kādā sabrukušā graustā apmesties...
Nekad neesmu sapratis kāda jēga īrēt jaunietim dzīvokli, vai nedod dievs tikai izstatu, ja ir iespēja pie vecākiem. Pats dzīvoju savos gados pie vecākiem, sedzu savu daļu. Nekaunos par to.
Autorei: Tev nav vienalga ko citi teiks? Labāk ietaupi naudu, nākotnē noderēs + vari vecākiem palīdzēt sedzot dzīvošanas izmaksas nevis svešiem cilvēkiem dot uzpūstu piķi par īrēšanu.
Ja kāds kaut ko saka, tad vnk pavīpsnā, jo nākotnē tu būsi ieguvēja ne tie, kas šobrīd izmet naudu kaut ko īrējot. Veiksmi!
24.08.2016 17:56 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu kaut kur ir jādzīvo, tāpēc arī atļaujas. ;)
Ja īrē 2 vai vairāk, tad nav tik traki. Normāls vienistabas dzīvoklis apmēram 230 + komunālie, tas nav maz, bet uz diviem "pavilkt" var.
24.08.2016 17:56 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Santa, ne tikai centrā! Mikrorajonos arī nav lēti dzīvokļi, vienīgi tas, ka platības varbūt biš lielākas, bet nu arī komunālie līdz ar to. Es kā paskatos, ka ķengaragā/iļguciemā utml. rajonos ūķis 2-3 istabnieks ar padomju laika mēbelēm tiek "atdots labās rokās bez mājdzīvniekiem un bērniem" par 280-300EUR+kom., man paliek žēl, ka es savējo 3 istabnieku ar pilnīgi svaigu remontu un jaunām mēbelēm atdevu par mazāku summu īrniekiem (pietam ar mājdzīvnieku un arī bērnu), bet toties super ģimenīte un uz ilgu laiku un kā aizbraucu apraudzīties, tad prieks, kā iekārtojušies :-) Pati tagad īrēšu mazāku dzīvokli man tīkamā lokācijas vietā, arī ar svaigu remontu, par mazāku summu nekā bija mana dzīvokļa kredīta maksājums + komunālie.
24.08.2016 18:02 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Īstenībā, es pirms pāris dienām čekoju dzīvokļus - centrā pašlaik tās pašas cenas vien ir, tikai, jā, kā Agnese saka - mazliet lielāka platība.
24.08.2016 18:03 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Pati gribētu, lai mani bērni nerautos prom no ģimenes mājām... man tas šķiet tikai forši, ja var mitināties zem viena jumta, viens otram netraucējot. :)
24.08.2016 18:10 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Es neko sliktu neredzu, ja vien nav vecākiem vēl jāuztur. Es domāju,ja nekur nestrādā ,sēž mājās un neko nedara.
24.08.2016 18:15 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tiešām nespēju iedomāties kā var labprātīgi gribēt tādā vecumā dzīvot ar vecākiem kopā. Bet noteikti, ka daudziem ir tādas attiecības, ka tas neliekas kā apgrūtinājums. Man gan liekas traki, ka nekāda privātuma. Pat ja mājā vannas istaba, tualete atsevišķa, virtuve kopīga, visa ēšana, gatavošana utt.
24.08.2016 18:19 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
agnese.c.
Mājās ir foršāk turēt kaķi un suni.
Man liekas, ka mājdzīvniekiem pa dzīvokli ir grūti!!!:-)
24.08.2016 18:20 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet nu ar tiem dzīvokļiem te var traks palikt. Dažiem cenas ir nu tādas...... Pirmais, ko noskatīju vispār bija Eksporta ielā, superīga vieta un māja, bet dzīvoklis bija drausmīgs ūķis. Tā kā man ir pieeja būvmateriāliem un darbaspēkam bez maksas un gan man, gan arī draugam pašiem rokas no pareizās vietas aug, tad teicu, ka vienojoties par adekvātu īres maksu, es apņemšos veikt kosmētisko remontu un ielikt virtuvi + santehniku, ja īres līgums būs uz vismaz 2-3 gadiem. Parēķināju, ka pat ar visu to, ja īres cena būtu adekvāta, es ar visu remontu būtu ieguvēja ietaupītās naudas ziņā. Sākumā saimnieks kaut ko mīņājās un teica ok, bet tad izdomāja, ka tomēr nedēļu viņam vajag pārdomām. Tā dusmojos, jo nenormāli tur gribēju dzīvot, bet nu nejau par tādu summu dzīvoklī, kurā pirmie 2 mēneši būtu apmetums jāliek uz visām sienām un griestiem, jālīdzina sienas, jāplēš grīdas ārā un jāliek jaunas un vēl jāliek virtuve, lai tur būtu vismaz kaut cik apdzīvojams. Beigās šis laikam izdomāja tomēr to dzīvokli tirgot, jo nu īrniekus par tādu summu, kādu gribēja viņš, diezvai izdevās atrast, bet pircēji no Krievijas tādam uzmestos virsū, ka nu tikai.
24.08.2016 18:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es uzskatu, ka tas ir forši dzīvot kopā ar vecākiem. Viņi saņem papildus uzmanību, vari palīdzēt saimniecībā, pašam nav vientulīgi četrās sienās.
Es nospļaujos uz stereotipu, ka labāk īrēt kaktu komunaļņikā nekā dzīvot kopā ar mīļajiem vecākiem.
Manuprāt, normāls vīrietis arī nedomās tāpēc par Tevi sliktāk :-)
24.08.2016 18:30 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Uzskatu, ka nav nekā slikta dzīvot ar vecākiem kaut vai visu mūžu, ja platība liela un attiecības labas. Valda uzskats, ka pāriem kopdzīvi jāuzsāk savā atsevišķā miteklī, taču arī par šo uzskatu, ka var dzīvot ar vecākiem, ja attiecības tiešām lieliskas un vietas visiem pietiek, neviens nevienam netraucē utt - drauga tēvs, piemēram, visu mūžu dzīvo kopā ar savu māti, kad izvācās no mātes dzīvokļa uz privātmāju, kur veidot ģimeni, māti paņēma līdzi.
24.08.2016 18:32 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Santa, nav tik traki ar tiem dzīvniekiem. Arī mājās daudzi dzīvnieki vienkārši sēž/guļ iekšā un tiek izlaisti ārā tikai "pa darīšanām". Tādēļ es uzskatu, ka nav starpības dzīvoklī vai mājā dzīvnieks dzīvo - starpība ir tajā, cik daudz saimnieks ar dzīvniekiem aktīvi darbojas. Ja dzīvo centrā, tad, protams, suņiem nav kur īpaši paskraidīt (izņemot dažus parkus, kur tāpat īsti palaist brīvajā nevar/nedrīkst), bet ja dzīvo zaļās vietās, kur dzīvnieki izskraidās pastaigu laikā, tad nav ne vainas arī dzīvošanai dzīvoklī.
24.08.2016 18:33 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
agnese.c.
Mānejam kaķim ļoti patīk pa āru staigāt.
Es nedomāju, ka manējais varētu dzīvoklī nosēdēt.
Bet, ziemā viņš lielāko dienas laiku pavada uz dīvāna, vai arī skatās pa logu.
24.08.2016 19:44 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Forsak jau protams ir patstavigi, bet ja tiri finanses to sobrid nelauj un vecaki nav pret, tad neko sliktu tur nesaskatu.
24.08.2016 20:13 |
 
Reitings 87
Reģ: 10.04.2014
Njā, bēdīgi.
Pazīstu meitenes, kas uz puišiem bez auto nemaz neskatās, jo redz - vīrietim jāprot apgādāt. Bet tos,kuri dzīvo pie vecākiem vispār par cilvēkiem neuzskata.
TOties ,ja meitene dzīvo ar mammīti, viss ir forši un jauki.
Labāk tomēr nelasīt sieviešu forumus
24.08.2016 21:45 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Tur vienkārši, puisim jāpabeidz vidusskola ar izcilu CE matemātikā. Jāstudē, vēlams piestrādāt. Pabeidzot studijas, jādabūn labs darbs, jāiestājas maģistra studijās. Noteikti jāīrē miteklis, ja vecāki nevar uzdāvināt atsevišķu. Līzingā jāņem auto. Vēlams hipo kredīts. Kad atrod sievieti, jāpaņem lizingā auto arī viņai. Nedrīkst nekur blandīties, darbs māja un tikai. Jānes liels mamuts mājā.
24.08.2016 21:53 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Katram savs stāsts, bet nu es tā negribētu/nevarētu. Ja nu vēl liela māja, bet ja dzīvoklis, tad vāks...
24.08.2016 22:10 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Tas, ko padomās citi, vispār nav svarīgi. Viss atkarīgs no tā, kādi vecāki, kādas attiecības, kāda dzīvojamā platība.
Es personīgi to nedarītu nekādos apstākļos. Maniem vecākiem platība, komforts atļautu to, ka var pie viņiem dzīvot, bet mani mana māte ātri vien padara traku. Pēdējo desmit gadu laikā es pie viņiem nakšņojusi esmu kādas divas reizes. Pat tad, ka pašķīros ar vīru un es aizgāju, dzīvojos pie draugiem, māsas, kamēr situācija nostabilizējās.
Taču, ja attiecības labas, visi jūtas komfortabli, kāpēc ne?
24.08.2016 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Mazgadīgajiem puisīšiem, kas te žēlojās, varu pateikt, ka meitene var dzīvoties pie vecākiem kaut līdz pensijai, kamēr neapprecās. Vīrietim, savukārt, dzīvošana pie vecākiem vīrišķību nevairos un iespēju izveidot ģimeni samazinās līdz minimumam. Jo vīrietis ir tas, kurš apņem sievu un atved to pie sevis.
25.08.2016 10:33 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Ilgus gadus dzīvoju atsevišķi līdz sapratu, ka nafigam man maksāt par mazu dzīvokli Purčikā, ar pagalmu, kur nevar iziet ārā, jo bomži tur pālī vārtās un pamestā pretējā mājā ik pa laikam mazi krieveļi ārdās, 300 Eur/mēn. ar komunālajiem (un tas vēl bija lēti par 2-istabu dzīvokli, jo sāka īrēt krīzes gados un, ņemot vērā, ka bijām labi īrnieki, kas turklāt šo to izremontēja, tad cenu saglabāja, pieļauju, ka šī brīža situācijā dzīvoklim cena varētu būt 400-500 ar komunālajiem), ja es varu maksāt 150 Eur/mēn. par lielu māju Jūrmalā, 10 min. attālumā no jūras un ar plašu, skaistu pagalmu, un ģimenes biznesa iespējām... :-D
Mums kopīga ir tikai vannasistaba, ja būtu kopīga virtuve, tad varētu būt grūtāk, jo katrai savi ēšanas un gatavošanas paradumi. Tāpat varu palīdzēt mammai, jo ar lielu māju grūti tomēr vienai sievietei tikt galā, kā arī omīte man ir uz gultas. Naudu, ko ietaupu šķiežot īrē, varu tagad izmantot remontā.
Es ļoti mīlu savu ģimeni, bet jūtos neveikli kādam teikt, ka man nav pašai savs miteklis.

Ja kāds šķobās, noliec pie vietas ar argumentiem! :-)
25.08.2016 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits