Briesmīgākās darba intervijas??

 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Kādas jums ir bijušas dīvainākās darba intervijas/ jautājumi?
Mazlietiņ ne pa tēmu, kāda jums ir bijusi pieredze ar recruitment agencies?
23.08.2016 23:14 |
 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Pati briesmīgākā bija pirmā intervija manā mūžā. Toreiz bija vasara, puisis dzīvoja jau Rīgā, pašai bija atlicis gads vidusskolā savā pilsētā, bet tā kā gribēju vasarā dzīvoties pie savējā, nācās meklēt darbiņu (citādāk tētis neļautu; cik tas tagad liekas dīvaini). Aizsūtīju CV visur, kur nebija slinkums. Pēc laika uzaicināja uz darba pārrunām kāzu salonā. Nu, ok, speciāli braucu uz Rīgu tos 150km, aizgāju uz to salonu. Saruna bija apmēram tāda: "Pieredze ir? - Nē, nav. - Paldies, jūs mums nederat." Biju tik dusmīga, ka braucu tādu gabalu un tērēju naudu, lai tikai man uzdotu jautājumu, uz kuru atbilde skaidri un gaiši "izlasāma" manā CV. (t)
Otrā briesmīgā bija, kad pirmajā kursā izlēmu meklēt darbu. Uz to brīdi biju paspējusi atteikties no viena konsumācijas piedāvājuma. Darbs kaut kādā vīna studijā nelielā Vecrīgas ieliņā par "bārmeni". Aizgāju, atkal konsumācija, kuru man bez maz uzspiest gribēja. Kad teicu, ka vēlos strādāt par bārmeni vai viesmīli, man burtiski uzbļāva virsū, ka mani, studenti, jau neviens nekur neņems. Nākošajā nedēļā tiku uzaicināta uz interviju darbā par bārmeni, kur nostrādāju 2 gadus. :-D
24.08.2016 22:47 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Es reiz konkrēti apmaldījos, sapēros un darba interviju nokavēju par divām stundām.

Mans variants. Es gan aizbraucu mājās, jo domāju, ka mani negaidīs (vismaz es tā būtu darījusi), bet tomēr saņēmu uzaicinājumu uz interviju nākamajā dienā. Intervijas rezultāts pozitīvs.
Vēl neparasta (ne briesmīga) intervija bija tad, kad vārdu pa vārdam, es saprotu, ka mans topošais priekšnieks, kurš intervijas laikā ļoti daudz dzēra ūdeni, man iepriekšējā naktī ir galīgā pālī zvanījis un aicinājis uz tusiņu, ka izsaukšot taksi, lai tik braucu šurp. Bija vienā ballē ar manu draugu, kurš vēlējās braukt mājās. Tad nu viņš vēlējās viņu pierunāt palikt un uzaicināt vēl arī mani. Intervijas rezultāts arī pozitīvs un kārtīgi izsmējāmies. :-D
24.08.2016 22:52 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Cik labi,ka visi darba devēji nav tādi kā Daenerys1 :-)
24.08.2016 22:59 |
 
Reitings 94
Reģ: 11.03.2016
Darba intervijās esmu pamanījusi, ka it sevišķi mazajos un jaunajos uzņēmumos vienmēr tiks izteikta frāze (obligāti jau sludinājumā un klātienē 10x) "esam strauji augošs uzņēmums". Tikai diezin kā tā attīstība nobremzējas, laikam nemaz nesākusies :D
Ne pa tēmai, bet ļoti mulsina darba sludinājumi, jo prasību saraksts ir garš, bet tas, ko uzņēmums piedāvā, parasti aprobežojas ar "konkurētspējīgs atalgojums", "laicīga algas izmaksa".. Un tad saprotu - nu jā, tāpēc esam tur kur esam, ja tās uzskaita pie priekšrocībām.. :-D
24.08.2016 23:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tam kolēģim saplēstajās drēbēs ar pārdošanu nebija nekāda sakara, t.i., es nestrādāju tirdzniecības jomā. Bet pakalpojumu jomā gan. Tas gluži nav zandalēs un zeķēs stāvēt pie konveijera.
25.08.2016 01:40 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ir bijusas dazas nepatikamas darba intervijas, tas gan nebija Lv.
Pati pirma skiet bija tad kad tikko aizbraucu prom, jauns skukjis, tikko palikusi 18 gadi. Darba piedavajums bija ziedu veikals, darbins uz vasaru. Sapriecajos jo algu piedavaja loti labu. Un ta ka man ir talants uz visadu knibulu veidosanu, vispar esmu radosa, tiesam par so iespeju priecajos.
No rita satikos ar prieksnieku, sakuma viss riteja labi, slaveja par manu izcilo anglu valodu. Pec tam vins pasauca sievieti kura tur ir pardeveja, floriste, sekretare un vispar vina sieva pie reizes. Un tad sakas...lika man paradit ka daru dazus sikumus. Ar prieku visu daru, sanaca labi, prieksnieks smaidija un teica, ka loti labi. Bet sieva tik nopush..jaa, ar shitadiem likiem pirkstiem bus gruti. Es jauna un kautriga tai laika budama, nezinaju ko atbildet, ka reaget. Japiebilst, ka maniem pirkstiem nav nekadas vainas. Pec tam vina jautaja ka man ar pieredzi. Atbildeju, ka nav, bet atri macos. Sludinajuma bija mineets, ka pieredze nav vajadziga, apmacis. Skatijas uz mani ar tik reti pretigu skatienu. Prieksnieks gan bija pieklajigi laipns. Vel sadi tadi jautajumi un jautajumjs no prieksnieka, kad varu sakt stradat. Sieviete saka nenormali stersot, ka redz vel janakot paris meitenem un man pazvanisot pec paris dienam. Konkreti apjuku, paskatijos uz virieti, shams pilnigi apjucis(idiots, prieksnieks atradies), piekrita sievietei, ka man pazvanis. Nekad ari nepazvanija. Velak ejot garam ziedu salonam, redzeju, ka taja pienemta sieviete ap gadie 50. Ta ari nesapratu vai prieksnieks bija tik bailigs lai man atteiktu un leja medu ausis kaut sieva redzeja, ka esmu nejega..Pasai gan skita, ka viss bija loti labi, tikai sieviete sastresojas, ka tur tagad stradas jauns, simpatisks skukjis no citas valsts ar burvigu akcentinju:-D:-)
25.08.2016 08:00 |
 
Reitings 102
Reģ: 29.01.2009
Biju intervijā, kur meklē administratori-beigās izrādās dežurante skolā, kura sēž pie ieejas, skatās kamerās un izsniedz atslēgas, turklāt arī nakts maiņās. Alga minimālā. Skolas direktors-savdabīgs vīrietis, lika uz pārrunām paņemt līdzi pasi, izpētīja to, uz kādām vēlēšanām esmu bijusi utt. Uzdeva jautājumu-kāda esmu pēc rakstura.. (tracina šie jautājumi) Sāku kko stāstīt, 'viņš mani pārtrauc- bet tā taču nav rakstura iezīme, tas ir tavs temperaments! AAaa.. Nu tādu pārgudro tēloja. Darbu piedāvāja, bet protams atteicu!
25.08.2016 08:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man viena intervija ilga vairākas stundas.. Sākot ar prof zināšanu pārbaudi.. Beidzot ar psiholoģiskiem testiem un jautājumiem: kā Tu rīkotos, ja... Nekas dīvains, bet nogurdinoši gan..
25.08.2016 09:03 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nav runa par cenu. Vienkārši cilvēks ir paviršs pret savu izskatu, kas gandrīz vienmēr nozīmē arī to, ka viņš ir paviršs pret savu darbu.

Tā nu gan nav.
Zinu pārdevēju mazā veikalā, kas ir pusmūža cilvēks, pret sevi izturas ne īpaši, bet klienti pie viņa līp kā mušas. Dienās kad viņš strādā apgrozījums pieaug par 30-40%
25.08.2016 09:07 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Imho Daenerys1 pareizi teica par to rūpīgumu. Cilvēki, kuri nepievērš uzmanību detaļām, var būt labi radošās profesijās vai kā ideju ģeneratori (šie gan reizēm ir vnk mākoņu stūmēji :D).
Bet kā jau vienmēr arī šeit ir izņēmumi, bet uz tiem nevar būvēt priekšstatu par lietām un domāt, ka šis nu būs tas gadījums.
25.08.2016 09:29 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Liecies mierā. Visi radošie, ar ko komunicēju, pat ar ne tik ideāliem CV, ir sakopti, īpaši nagi un nereti izskatās padsmit gadus jaunāki nekā pasē rakstīts. Turklāt īpaši nolietojumu var redzēt kungiem. Kundzes - reizēm 70 gadīga bez kosmētikas izskatās labāk kā 50 gadīga ar kosmētiku.
Bioloģija nosaka ādas izskatu, ne HR iedomas. Bioloģiskais nolietojums.
25.08.2016 10:45 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tā nu gan nav.
Zinu pārdevēju mazā veikalā, kas ir pusmūža cilvēks, pret sevi izturas ne īpaši, bet klienti pie viņa līp kā mušas. Dienās kad viņš strādā apgrozījums pieaug par 30-40%

Kā jau teicu, es nestrādāju tirdzniecībā, un tas cilvēks arī nebija tādā amatā, kas būtu saistīts ar pārdošanu.
Cilvēki, kuri nepievērš uzmanību detaļām, var būt labi radošās profesijās vai kā ideju ģeneratori (šie gan reizēm ir vnk mākoņu stūmēji

Daudz tādus pazīstu, bet redz, tiem ideju ģeneratoriem, kuri tikai ģenerē, ģenerē, bet neko neprot izdarīt, īsti neviens nemaksā. Vismaz ne Latvijā. Jā, Silikona ielejā varbūt var atļauties maksāt par ideju ģenerēšanu, bet te man divi tādi kadri ir bijuši darbā, abi tagad ārzemēs ģenerē savas ģeniālās idejas, un labi, ka tā.
25.08.2016 13:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Cilvēki, kuri nepievērš uzmanību detaļām, var būt labi radošās profesijās vai kā ideju ģeneratori (šie gan reizēm ir vnk mākoņu stūmēji

Gudrās mārketinga grāmatās ir sarakstīts kā vajag izskatīties, izturēties un uzvesties lai viss noritētu veiksmīgi.
Daļa taisnības tur ir, bet nav tas arī noteicošais. Un uz visiem tas nedarbojas.
Man savā darba mūža ir bijis daudz tikšanās ar iespējamajiem partneriem no visām ģeogrāfiskajam pusēm.
Man vienalga vai viņš ir uzvalkā, šortos un izspūris vai kā no modes žurnāla. Koncentrējos 100 % uz tēmu.
Sadarbošos ar to kurš ir izdevīgāks nevis, kā kurš ir apģērbies vai ar kādu auto atbraucis.
25.08.2016 14:01 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Uap
Nejauc kopā dažādas lietas!
Pārfrāzējot - visas ēkas ir būves, bet ne visas būves ir ēkas. Tieši tāpat arī šajā gadījumā.
Es neņemtu darbā, kur ir jāstrādā ar klientu, kur darbinieks veido uzņēmuma tēlu, no kā ir atkarīga klientu piesaiste, cilvēku, kurš ir nevīžīgs vai haotisks.
25.08.2016 14:15 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Nezinu un nešķērdēšu laiku tukšām runām. Es personīgi nekad CV foto nelieku un netaisos likt + ģērbjos klasiski un izskatos par jaunu saviem gadiem " uz papīra ". Foto nesūtu, lai googlē veseli. Darbu tas nekad netraucē dabūt. Man nepatiktu, ja mani pieņemtu tikai izskata dēļ uz foto vien.
25.08.2016 14:22 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Lielākie prikoli... Oi... Nu labi. Sen tas bija, pats biju jauns un zaļš. Viens kantoris, kas tjipa profesionāli meklē darbiniekus saviem klientiem, atsit e-pastu, ka ir piedāvājums manam profilam. Pirmo vētīšanu taisīšot pie sevis. Testi, testiņi, situāciju spēles, utt. Pēc laika ziņa, ka esmu ticis otrajā kārtā. Otrā kārta pie klienta. Pasaka, kas ir klients. Nu neko, uzņēmums zināms. Bet ne manā gaumē. Saku - paldies, nav intereses. Tālāk seko labākais. Viņiem esot pasūtīts, lai būtu 3 kandidāti, no kā uzņēmumam izvēlēties, un viņiem neesot rezerves, ko sūtīt. Lai aizejot aprunāties, un viņiem skaitītos izpildīts līgums par 3 kandidātu atrašanu. Nu OK. Aizgāju, neiespringstot aprunājos, ar domu ka gan jau neizvēlēsies. Beigās vēl nācās atteikt, jo izvēlējās mani :-D
26.08.2016 00:07 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
v35, tapec man ļoti nepatīk iet uz personāla atlases aģentūrām.:-D
26.08.2016 13:49 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Man arī nesen bija interesanta pieredze ar darba interviju. Ierados nedaudz par ātru dotajā adresē, domāju pastaigāšu nedaudz apkārt. Kad bija jau gandrīz pienācis noliktais laiks, sāku skatīties kur tad jāiet iekšā. Ieeju iekšā, prasu kur šeit ir tāds uzņēmums. Neviens nezina, saka, lai eju otrā pusē, tur būs apsargs, kam pajautāt. Aizeju pie apsarga, šis arī par tādu uzņēmumu neko nav dzirdējis. Sāku zvanīt, telefonu neceļ. Nodomāju nu kas te par kaktu kantori, sadusmojos par iztērēto laiku un taisos iet prom. Prom ejot, izdomāju pazvanīt vēlreiz. Šoreiz paceļ un saka, ka kavēs kādas 15 minūtes. Tā nu es turpināju staigāt pa ielu vēl kādas minūtes 20 vismaz. Beidzot tad atbrauca intervētājs. Aizgājām augšā uz kādu mazu kabinetu. Intervija tāda diezgan nekāda, salīdzinot ar citām, kurās esmu bijusi. Viens intervētājs, kas mani izbrīnīja. Kamēr es runāju, viņš visu laiku blenza datorā. Iedeva vēl vienu mazu testiņu. Un tad jautājums nonāca līdz algai. Izrādās tas ir Gruzijas uzņēmums, algu skaitīs no turienes un nodokļi tiks maksāti Gruzijā. Vēl esot variants skaitīt arī no kaut kāda LV mikrouzņēmuma. Beigās palikām pie tā, lai es apdomāju, vai man tas der.
Nākamajā dienā uzrakstu, ka neesmu ar mieru tā un mani no atlases var izsvītrot. Uz ko man atbildēja, ka maksās man divarpus reizes lielāku algu, nekā prasīju, pārbaudes laikā un vēl krietni lielāku pēc pārbaudes laika, lai tikai es turpinātu piedalīties atlases otrajā kārtā. Es pat vēl nebiju izgājusi cauri konkursam, lai mēģinātu mani noturēt, piesolot lielāku algu. Tad nu es sapratu, ka kaut kas tur nav tīrs un uzrakstīju, ka man viņu piedāvājumi vairs neinteresē.
26.08.2016 14:28 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Būtu interesanti dzirdēt kādiem amatiem ir tās trakās intervijas:-D
27.08.2016 00:12 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Nezinu vai gluži intervija, bet intervija vel bija Ok, izturēju tā teikt, tiku tālāk.
Tad bija vēl tādi kursi padsmit pēctam jāiziet, apmācīja visu angļu valodā, itkā super labā organizācija internacionālā.
Tad kad jau nedēļu bijām mācijušies, tad ienāca policija un jautāja, vai vispār zinam kas šī par kompāniju,ka nav reģistrēta utt? Nu lieki teikt,ka atteicu un laiks ko biju iztērējusi... biju dusmīga!
Un jā, tā kompānija vēl meklē ar gadiem cilvēkus, nezinu kā, bet kapitāli muļķo visus.
27.08.2016 15:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!