Radi nejauki aprunā

 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Jau ilgāku laiku ir sasāpējusi problēma un tā ir manis aprunāšana no radu puses. Esmu veģetāriete jau vairākus gadus, un viņi joprojām to nespēj saprast un pieņemt.
Atklāti sejā reti ko saka, bet bieži nākas no citiem dzirdēt, ka mani ir nesmuki aprunājuši dēļ tā, ka neēdu gaļu. Nesaprotu, kāpēc... Nevienam neko neesmu ne pārmetusi, ne arī ar savu veģetārismu kādu esmu centusies mācīt, neko. Es viņu šķīvjos nelienu, bet kāpēc viņi tā uzēdušies uz mani? Visi esam pieauguši cilvēki. Vai tas būtu kaut kāds inteliģences trūkums? Bet ir diezgan sāpīgi :(
23.08.2016 08:56 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Pie visa iepriekš sacītā, man arī neliekas īsti normāli, ka vīrietis neēd gaļu :-D
Bet ko tur nonstopā aprunāt arī nesaprotu.. nav man tik aktuāla citu cilvēku dzīve.
23.08.2016 10:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kur ir emocionālā inteliģence? Takta sajūta? Pieklājības normas?
Man varbūt dziļi sirdī arī kāds liekas neriktīgs, piemēram, alkoholiķis, bet es nekad neko tādu nesaku citiem, kur nu vēl publiski.

:D :D pirmie jautājumi ir ļoti dikutabli un katrs mēra pēc sevis , es pilnīgi normāli uztveru to , ja kāds aprunā manus vīna dzeršanas paradumus un biežumu , bet man no tā ne silts ne auksts , visticamāk , es pat tev pēc šādas sarunas piedāvāšu iešaut vinčiku :D
Bet tā esi tu , tu negribi un nerunā un vienalga , kā intelģence, pieklājība vai citas mušas tevi vada , es gribu runāt un es runāšu un tāpat kā tevi , tā arī mani nekas nemainīs ... mēs katrs esam savādāki ar saviem dzīves principiem un uztveri par to , kas ir labi un kas silkti .... Tu nevari mainīt situāciju , bet tu vari mainīt savu attieksmi. Nopietni !? Man piemēram smieklīgi paliek , kad kāds man mēģina lasīt morāli par to , ka mana meita saskandina ar mani pie pusdienām savu sulas glāzi.
23.08.2016 10:18 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
kā tik ļoti var pērties par to ko domā citi ?

piekrītu wee, visus vienmēr kāds par kaut ko aprunās. Un? Tāpēc tagad sāksi gaļu ēst, jo tev ir sāpīgi? Man arī piemēram nav saprotams, kāpēc neēst gaļu. Manā izpratnē tā ir modes tendence, jo tas ir stilīgi. Bet tu varbūt neēd pavisam citu iemeslu dēļ.
Šā gada Jāņos mammas brālis man aiz muguras pateica, ka esmu nu gan resna palikusi :D ar saviem 173cm nesveru vairs 50 kg, bet nu jau 66kg. Ar mammu par to nākamajā dienā gardi izsmējāmies :D viss..šad tad par to pajokojam, jo man patiešām neinteresē ko radi par mani domā. Stāvi tam pāri!
23.08.2016 10:18 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Laiki mainās, stulbums nepāriet(t) Kāda vēl modes tendence, johaidī..Pitagors, Ņūtons un neskaitāmi citi bija veģetārieši, nu baigā jaunlaiku mode. Es jau desmit gadus esmu veģetāriete, bet daži idioti radu lokā to tā arī nav spējuši pieņemt, buldurē kaut ko wee stilā.
Gaļas neēšanai ar modi nav nekāda sakara, īpaši "apdāvinātiem" prātiem to nesaprast, kur nu vēl iemācīties pieklājību un snuķa nebāšanu svešās darīšanās. Tādi nav jāņem galvā, jo viņi vienkārši nav tā vērti.
23.08.2016 10:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tādi "tieši" cilvēki (kas īsajā prātiņā, tas arī uz garās mēles) saprot tikpat tiešas atbildes. Piemēram, uz to neriktīga vīrieša repliku - ā, bet es dzirdēju, ka tavējais ir alkoholiķis, ā, un kas tev te par zilumu uz rokas? Un kur tu esi ņēmusi šo bezgaumīgo kleitu? A ko tu apvainojies, es jau neko, es jau pasaku, kā ir.
Citi teiks, ka tā ir nolaišanās līdz viņu līmenim, bet tas reāli strādā. Lielākā kļūda ko var darīt ir mēģināt attaisnoties, paskaidrot. Labāk uzreiz virzīt sarunu pret oponentu.
23.08.2016 10:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu redz tev apspriest radus ir nepieklājīgi , bet man tā nešķiet .... tie nav man sveši cilvēki tapēc varu atļauties mazliet vairāk un tas strādā abos virzienos ... pie pusdienu galdam kāds rads var pateikt otram , ka varbūt viņam labāk desertu neēst , jo šķiet , ka visu pagājušo gadu to tik vien darījis ... otrs atbild , ka tad viens jau skādi nenodarīs , visi pasmējās un visi laimīgi :-D:-D:-D
23.08.2016 10:31 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mani radi arī daudz ko runā! Ko ņemt pierē??? Man liekas neaprunā radi to cilvēku, kuram tādu nav ! Nevis čangaļi vai nečangaļi ir ļauni vai tieši, viņi ir tādi paši kā visi! Aprunā gan Vidzemē, gan Latgalē, gan kurzemē :-D
Bet atļaušos izteikties arī es nesaprotu kā vīrietis var pārtikt tikai no salātlapām pat ja viņš ir ofisa darbinieks.. nemaz nerunājot par par fiziska darba veicējiem..
Bet jā tas veģetārisms un vegānisms tagad ir tāda modes lieta un vēl to uzspiest saviem mājdzīvniekiem un bērniem vispār stilīgi!!! Man pat viena paziņa izteica tādu frāzi no kuras es gandrīz nokritu no krēsla ka ēst frikadeļu zupas esot old school ! Nopietni, es tiešām domāju, ka kaut ko ēst vai neēst ir garšo vai negaršo jautājums nevis stilīgi vai nestilīgi :-D
23.08.2016 10:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju, ka tiem radiem ir vienkārši antipātijas kāda cita iemesla dēļ... Veģetārisms ir tikai papildu elements, pie kura piekasīties...
23.08.2016 10:37 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man gan ir saprotams, kāpēc neēst gaļu, jo piemēram kad es ēdu gaļu, man šķiet kuņģis neizstrādā fermentus, līdz ar to grūti pārstrādāt. Jūtu smagumu vēderā, ir nelabi. Ticu, ka gaļa briesmīgi pūst vēderā. Es gan neesmu veģetāriete un man garšo gaļa, bet to neēdu katru dienu un aizvien vairāk domāju, ka vajag retāk.
Aprunāties visi, nevajag ņemt galvā!
23.08.2016 10:40 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Vai tad veģetārisms ir salātlapu ēšana? :D Labrīt!
Nē, mans vīrietis neēd salātlapas. Viņš ēd pilnvērtīgu veģetāru uzturu.
Un viņš nav biroja darbinieks. Viņam ir gan intelektuāls, gan fizisks darbs vienlaikus. Pie tam viņš ir arī sportists (bokss un triatlons).
Un viņš ir veģetārietis jau no pusaudža gadiem.
Modes lieta tā tiešām nav un nekad nav bijusi.
No kurienes nāk šie kaut kādi dīvainie stereotipi...?
23.08.2016 10:40 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Laiki mainās, stulbums nepāriet Kāda vēl modes tendence, johaidī.

nav jābūt stulbam, lai saprastu to, ka cilvēkam ir nepieciešams dzelzs un gaļa ir tā galvenais avots. Nav noslēpums, ka dzelzi var iegūt arī no citiem produktiem (dateles, prosa u.c.). Es esmu no tiem cilvēkiem, kas ēd gaļu un daudz, tādēļ man nav saprotams neviens patiešām argumentēts iemesls kāpēc neēst gaļu :) toties es neskrienu nevienam veģetārietim pakaļ un nekliedzu, lai tūlīt pat sāk ēst gaļu. Pieaudzis cilvēks pats atbild ko lietot uzturā un ko nē, turpretīdelusion droši vien ir no tiem, kas skandina, ka gaļu nevajag ēst, tā nodara tikai ļaunumu un ieraugot to uz šķīvja saķer vēderu un izsaka skaļu fuj apkārtējiem.
23.08.2016 10:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Piemēram, uz to neriktīga vīrieša repliku - ā, bet es dzirdēju, ka tavējais ir alkoholiķis, ā, un kas tev te par zilumu uz rokas? Un kur tu esi ņēmusi šo bezgaumīgo kleitu?

nu mani neaizskartu neviens no šiem izteikumiem .... tieši tā iemesla pēc , ka vai nav vienalga ko kāda domā ... , bet būšu atklāt ģimenē mēs visivairāk vai mazāk šādi arī komunicējam un neviens neabižojas viss tā pa pusei joks un visi zin , ka katrā jokā ir daļa patiesības ... nu ja kādam izsaki piezīmi par desertu , tad laikam jau ir kaut kas par daudz , atkal no otras puses ja deserta ēdāju viss apmiera , tad viņam pie pakaļas ko kāds domā par to ko un cik viņš ēd!
No kurienes nāk šie kaut kādi dīvainie stereotipi...?

no tā paša gala no kura tas , ka gaļa ir drausmīga un nabaga cūciņa ir pelnījusi dzīvību , bet salāti un burkāni paši gribēja nonākt šķīvī ...
23.08.2016 10:47 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man ari riebjas tadi aprunataji. Viena masica man ir tada ka ierauga uz ielas vai veikalaa ieperkoties uzreiz klacojas talak. Par parejo visu ka esanu ta man bija aktuala problema paris gadus atpakal. Visos pasakumos ar varu gandriz meginaja piedabut to pasu galu est. Es galu ar needu. Pa retam vistas fileju.
23.08.2016 10:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu man šķiet arī , ka gaļas atturībnieki ir daudz agresīvāk noskaņoti ... es te kādu laiku kontaktējos ar svaigēdājiem ... viņi bija gatavi mani ar skatienu nogalināt par salami picu pusdienās ! un savu bērnu redz es bendējot jau no mazām dienām ... nu vēl mazliet un gan jau man piešūtu līķu ēšanu :-D:-D:-D:-D
23.08.2016 10:49 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Es personīgi neesmu agresīvi noskaņota. Tur jau tā lieta, ka radiem neaizrādu par gaļas ēšanu. Tad kāpēc viņi aizrāda man? Saprastu vēl, ja es tur aizrādītu un uzplītos, bet nekas tāds no manas puses nav bijis.
23.08.2016 10:51 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Mans vīrs ēd gaļu un es pat viņam mēdzu to gatavot - man ir mana izvēle, viņam viņējā, nevienam neaizrādu par gaļas ēšanu. Arī viņš nekad nav man pārmetis, ka es neēdu gaļu un uzskata veģetārismu par tikpat normālu izvēli, kā gaļas ēšana.
Dažām no diskutētājām gan derētu paplašināt redzesloku un iemācīties pieņemt atšķirīgo.
Un nevajag saukt neaudzinātību par tiešumu, tas nav viens un tas pats..
23.08.2016 10:51 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Sarahh, Latvijas labākais orientierists ir veģetārietis, esmu ēdusi viņa gatavotu ēdienu bez dzīvnieku izcelsmes produktiem, ļoti gardi, ļoti. Tikai jāmāk, un tas ir sarežģītāk kā parasti gatavot. Viņš neēd gaļu jo traucēja viņa sportam.
Un tādu sportistu ir daudz!
23.08.2016 10:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Pirms kaut ko rakstu šādās diskusijās, vienmēr paskatos citas autora veidās, šeit nu ir redzams, ka barojam kašķu mīli. Kam tas vajadzīgs?
23.08.2016 10:54 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Villionata, piekrītu ;) Kopš esmu ar savējo kopā un vairāk to sporta pasauli iepazīstu, arī iepazīstu arvien vairāk profesionālu sportistu veģetāriešu
23.08.2016 10:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tad kāpēc viņi aizrāda man?

Tu vari spert zemes gaisā , bet lūk tev atbilde - Jo gaļu ēst ir norma un neēst ir jocīgi , līdzīgi kā ir dīvaini vispār, vispār nelietot alko ... Tā vienkārši ir ... Principā vienīgās 2 situācijas, kad sabiedrība akceptēs tavu nedzeršanu būs zālu lietošana vai grūtniecībā. Visās pārējas situācijās atradīsies kāds vai kādi kuri uzdos 101 jautājumu
23.08.2016 10:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits