No nabadzības nav jākaunās!

 
10 gadi
Reitings 2237
Reģ: 27.02.2011
Par tēmu, vai mūsdienu sabiedrībā tas ir iespējams?
Vai kāds spēj atzīt, ka nevar atļauties, katru mēnesi iegādāties apģērbu un somas, nevar atļauties katru gadu ceļot, iepērkas ļoti apdomīgi, jo dzīvo no algas līdz algai. Nevar izremontēt dzīvoklī, jo nav lieku līdzekļu.
Vai par to ir jākaunas? Esmu novērojusi, ka cosmo šādu problēmu nav, visas ceļo, ģērbjas eleganti, ģimenes budžets 2000, lielisks interjers. Viss ir tā, ka man apkārt diemžēl tā nav, un izjūtu kaunu un nožēlu. :(
22.08.2016 09:02 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Rvis, to, ka Tu nesaproti, es ļoti labi redzu. Jā, jā, es tik lielos vienā laidā. Un Tev derētu paanalizēt, KĀPĒC Tu nesaproti lielāko daļu komentāru (ne tikai manu, bet in general).
Man Tevis žēl, nopietni :) Tu ienīsti cilvēkus, kas ir turīgāki par Tevi. Kāpēc? Iespējams, beidz vienreiz ienīst un meklēt attaisnojumus, bet sāc darīt.
Un piedod, bet kas Tu esi, lai es Tev tagad sāktu stāstīt visu par savām paziņām? Jā, ir man tādi, un ko? Cik atceros, Tu pats teici, ka Tev pašam visādi draugi un paziņas, un ļoti turīgi draugi čupām :D
Tavam sirdsmieram - neesmu biezā (citādi vēl apšļakstīsi ar siekalām ekrānu no dusmām), bet to Tavu naidu tiešām nesaprotu. Kāpēc aizstāvu? Tāpēc, ka zinu situāciju (ar savām paziņam/draugiem), nevis balstu savu naidu un agresiju uz primitīvām frāzēm
22.08.2016 14:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Aizbrauc uz Indiju, Āfriku, atbrauc atpakaļ un būs cits skatījums uz to terminu.

nu vienmēr var atrast kur ir sliktāk , bet vai tapēc es jutīšos labāk ? nedomāju gan !
22.08.2016 14:07 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas ka kādam ir vairāk dzīvē nenozīmē ka viņš nav rāvies melnās miesās lai to iegūtu.
22.08.2016 14:09 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
meksikanka- Es nesaprotu kadel tu vienmer centies man ko aizskarosu pateikt? Un kads sakaras naidam? Es vnk pastastiju ka mums ar draugu ir neizpratne, kur tie visi ziimulji strada un ka nopelna, braucot ar tik dargam masinam, viss. Kads naids??? Tiesam stulba esi. (t) Nu ja, ir tad pastasti visos sikumos, ja vien neesi to izfantazejusi (lai gan redzams ka esi) jo cilvekam kurs nemelo nebutu nekadu problemu izstastit visu visos sikumos. Nevis mekletu attaisnojumus lai neteiktu.
Un nee, man ir tikai prieks par tiem cilvekiem kas ir kluvusi bagati pateicoties SMAGAM DARBAM, nevis negodiga cela, nejauc. Bet tu izskaties ka aizstavi visus bieziisus, tikai principa pec... Skumji, ko lai saka, varbut sac beidzot ieklausities taja ko rakstu, vai iemacies lasit, envis vnk raksti savu heitu pret visiem virieskartas lietotajiem seit (zinu ka neesmu vienigais kuram tu centies ko riebigu pateikt).
22.08.2016 14:14 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Protams, ka vienmēr kādam būs sliktāk. Bet nespēja iegādāties apģērbu ar pārmērīgu uzcenojumu ir first world problem, man neliekas pieņemami to saukt par nabadzību. Ja autore domāja situāciju, kad nav iespējams izremontēt dzīvokli tā, lai varētu dzīvot cilvēka cienīgos apstākļos, nav iespējams samaksāt komunālos, pēdējās piecas mēneša dienas iegādāties pārtiku, kaut arī tāpat jau tiek taupīts visu mēnesi, un nevarēt nopirkt ziemas apavus vispār kā tādus, tad jā, tas tuvojas nabadzības slieksnim.
Viss pārējais "līdzekļu trūkums" ir tikai atkarīgs no tā, kādas ir mūsu prioritātes dzīvē.
Alkatība jau nu reiz ir lieta, kas nekad nebeidzas. Jo vairāk ir, jo vairāk vajag.
22.08.2016 14:15 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Uz šo jautājumu nav konkrētas atbildes, jo vai nu cilvēkam pašam ir kauns par savu nabadzību vai arī nē. Es sliecos domāt, ka gadījumā, ja pašam tas kauns sēž iekšā, tas vēlāk noved pie pie skaudības un turīgo cilvēku kaunināšanas, kamēr šis cilvēks nodarbojas ar šādām muļķībām, viņš labāk varētu meklēt veidus kā piepelnīties, lai atbrīvotos no saviem iekšējiem pārdzīvojumiem.
Es domāju, ka šajā portālā visiem ir lietas, ko viņš nevar atļauties. Pat, ja ir autores minētās lietas, būs kaut kas cits, kāda jaunāka mašīna vai tālāks ceļojums un tas ir tikai normāli, parasti augot ienākumiem, aug arī ambīcijas, tad vismaz ir uz ko tiekties! Jāpiemin, ka ir arī cilvēki, kam pietiek ar savu mazumiņu un materiālās lietas viņu neinteresē, un arī tas nav nekas nosodāms.
22.08.2016 14:16 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tas ka kādam ir vairāk dzīvē nenozīmē ka viņš nav rāvies melnās miesās lai to iegūtu.

Manuprāt, ir ļoti svarīgs ne tikai "darba tikums", bet arī prāts, veiklība un prasme sadarboties ar citiem.
Lielveikala apsargs, lai arī cik rūpīgs savā darbā viņš nebūtu, turīgs savā amatā, visticamāk, nekad nekļūs, turpretim cilvēkam, kas ne tikai daudz strādā, bet arī prot domāt (ir izglītots), spēj sadarboties, nevilcinoties pieņemt lēmumus utt., ir lielas iespējas ko sasniegt dzīvē.
Arguments, ka "turīgie ir zagļi un krāpnieki", manuprāt, ir hronisko neveiksminieku mantra. Jā, jāprot izmantot visas iespējas, ieskaitot arī "robus" likumdošanā, taču tā nekādā ziņā nav krāpšana, protams, neveiksminiekiem to nav lemts saprast. :-)
22.08.2016 14:18 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Santa, man vispar makisa ,hesisa paika negarso tapec tadas iestades neapmekleju. Ir loti daudz forsu vietinu kur pasedet un normali paest ;) tas ka neeju uz hesiti nenozime ka nevaretu atlauties;d loti daudzi tas pasas masinas,krutos telefonus ,smart tv njem uz kredita tas pats ar ipasumiem un maksaa gadoem. Bagatie ir tie kas uzreiz nometis 1000euro pa jaunu teluku un tml
22.08.2016 14:18 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
meksikanka- Es nesaprotu kadel tu vienmer centies man ko aizskarosu pateikt? Un kads sakaras naidam? Es vnk pastastiju ka mums ar draugu ir neizpratne, kur tie visi ziimulji strada un ka nopelna, braucot ar tik dargam masinam, viss. Kads naids??? Tiesam stulba esi.

Okei :D Uzskatu, ka turpmāka saruna ar Tevi būs tikpat produktīva, kā ar blakus stāvošo printeri :D
Nu ja, ir tad pastasti visos sikumos, ja vien neesi to izfantazejusi (lai gan redzams ka esi) jo cilvekam kurs nemelo nebutu nekadu problemu izstastit visu visos sikumos. Nevis mekletu attaisnojumus lai neteiktu.

Nu, redz. Gada beigās dabūsi nomināciju COsmo detektīvs, jo esi atmaskojis mani. Redz, izrādās, ka esmu viena no cosmo fleitētājām, jo tēloju sazin ko un runāju par lietām, par kurām nav nekādas sajēgas, jo redz, nedalos sīkumos ar zinātkāru Raivīti. 8-)
22.08.2016 14:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
par ko vini strada, cik menesi nopelna, cik gadi, kur dzivo? Uz prieksu, atkalti visos sikumos uzraksti! Nevari? Tad nav ko muldet to ko nezini, man ir cilveki kas ir stradajusi ar sadiem "zimuliem" un zina ka tur ir, nekas tur nav godigi un liela dala tos auto savu muzu nemaz nevar atlauties, ta pat nav par vinu bet nodoklu maksataju naudu pirkts viss, bet ok turpini aizstavet tadus neliesus.

:D ahh, es nevaru! Nu ja, visi zog :D:-D:-D
22.08.2016 14:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Arguments, ka "turīgie ir zagļi un krāpnieki", manuprāt, ir hronisko neveiksminieku mantra. Jā, jāprot izmantot visas iespējas, ieskaitot arī "robus" likumdošanā, taču tā nekādā ziņā nav krāpšana, protams, neveiksminiekiem to nav lemts saprast.

Šim varu tikai piekrist!
22.08.2016 14:21 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Robert, tie nav tikai robi likumdošanā. Ir ļoti lielas shēmas, kādās atmazgā naudu, tām nav nekāda sakara ar likumīgu robu izmantošanu
Tu gribi teikt, ka visi lielveikala apsargi ir bez spriestspējas? Tik nicinoši Tu gandrīz katrā komentārā izsakies par parastā darba veicējiem, bet pēc tam veikli "nolec" ar - es jau sevi nemaz neuzskatu par baigo intelektuāli. Fuj. ;)
22.08.2016 14:22 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
MADasaHATTER
Bet, es redzu, ka tur viena daļa jaunieši maksā tos 10, vai 15 eiro mierīgi par to dranķa negaršīgo ēdienu!!! Man tas neliekas normāli!!! Nē, man neskauž, bet var taču paēst ko garšīgāku par to pašu naudu!!!
22.08.2016 14:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ir tādi, kuri, protams, kaut kā veikli izdomā, izmanto to, kas tiešām varbūt likumos nav atrunāts, bet tikpat daudzi ir tādi, kuri vienkārši lielos apjomos veic nelegālas darbības.
22.08.2016 14:23 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Santa, lai ēd, ko grib... kāda Tev darīšana :D
Hesī var arī par 2.80 paēst :D
22.08.2016 14:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Apple_pie, par spīti tam, ka Roberta augstprātība sit augstu vilni gandrīz katrā diskusijā, šoreiz piekrītu viņam par visiem 100. Un viņa komentārā nebija šīs parastās augstprātības. Viņam jau pa lielam taisnība - vairumam algotu darbinieku - vai nu kasieris, vai nu apsargs, vai pat valsts iestādes nenozīmīgs ierēdnis nekad nekļūs par turīgu, cik rūpīgi viņš savu darbu nedarītu. Cita lieta ir ar uzņēmējiem, kuriem piemīt prasme un ķēriens, kā arī virkne citu īpašību.
Bet tas nenozīmē, ka apsargs, kasiere vai kāds cits būtu kas nīcināms. Nebūt nē! Manās acīs nicināmi ir citi cilvēki, nevis tie, kas godīgi pelna naudu, nevis stumda dīvānu un filozofē, kur tad tie "zīmuļi" šo naudu sagrābās. Gan jau no maniem sūri maksātajiem nodokļiem sev Lambordgini sapirkuši!
22.08.2016 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
"Robi likumdošanā" jau a priori izklausās pēc kaut kā, kam vajadzētu būt sakārtotam, bet tas tāds nav, tāpēc attiecīgā situācija tiek izmantota sava labuma gūšanai. Un, ja šajās situācijās iedziļinās, tad lielā daļā gadījumu tas rada kaut kādu negatīvu blakusefektu pārējai sabiedrībai. Protams, nelegāli tas nav, te ir runa par tām manis minētajām individuālajām morāles normām.
Es vispār neesmu šīs padomijas domāšanas (ka tik ko apčakarēt, atvainojos, "apiet") fane, pardon.
22.08.2016 14:27 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
15 eiro mcdonaldā? ooooooooookey , tā salīdzinājumam paella ar jūras veltēm 2 personām ( šķīvis ar kalnu ) 12 eiro ....
Es kaut kā nevaru pat iedomāties ko viens cilvēks var apēst maķītī pa 15 eiro !?:-O
22.08.2016 14:28 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, piekrītu, visticamāk, turīgi nebūs, lai gan arī šādi cilvēki var atrast veidus, kā papildus nopelnīt. Bet, protams, uzņēmējs ar labu ķērienu, visticamāk, atradīs veidus, kā nopelnīt. Vai ļoti labs speciālists. Bet paldies, ka pateici, ka nav nicināmi, jo es jau sāku domāt, vai tiešām Tu arī tā domā?
22.08.2016 14:29 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
meksikanka- Tu jau nemaz neruna, tikai tupa centies kaut ko uzdirst, kas tev nekad ari nesanak jo man tavs viedoklis ir pie pakalas :D
Bet tu nevari, tadel ka tev nav nekadu biezo pazinu un tu visu izdoma,savadak kas gruts var but pateikt kur vini strada, cik ilgi, cik nopelna, kur dzivo? es par draugiem zinu visu, un varu pateikt visu,bez problemam, ,un es jau teicu ka nerunaju par visiem, bet loti lielu dalu un viss. Par ko tu man tagad piesienies? Ne man kada skaudiba ne naids, bet no tevis konkreti stravo naids visos komentaros.
22.08.2016 14:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits