No nabadzības nav jākaunās!

 
10 gadi
Reitings 2237
Reģ: 27.02.2011
Par tēmu, vai mūsdienu sabiedrībā tas ir iespējams?
Vai kāds spēj atzīt, ka nevar atļauties, katru mēnesi iegādāties apģērbu un somas, nevar atļauties katru gadu ceļot, iepērkas ļoti apdomīgi, jo dzīvo no algas līdz algai. Nevar izremontēt dzīvoklī, jo nav lieku līdzekļu.
Vai par to ir jākaunas? Esmu novērojusi, ka cosmo šādu problēmu nav, visas ceļo, ģērbjas eleganti, ģimenes budžets 2000, lielisks interjers. Viss ir tā, ka man apkārt diemžēl tā nav, un izjūtu kaunu un nožēlu. :(
22.08.2016 09:02 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ziniet, kas mani patiešām pārsteidz?
Šajā forumā materiālās labklājības tēmas ir neticami aktuālas. Vai partneri lutina, kādi ir ikmēneša ienākumi, kādos ceļojumos dodas, kā veido kopējo budžetu u.tml. - visiem šiem jautājumiem veltītās diskusijas parasti gūst lielu popularitāti un piesaista daudz dalībnieku. Lūk, tas liek aizdomāties, kādēļ vērojama šāda tendence. Mēdz teikt, ka cilvēki nerunā par tēmām, kas tiem nav aktuālas. Secinājumus var izdarīt katrs pats. :-)
Filozofiska atkāpe - mūsdienās (lai arī tas bijis raksturīgi visos laikos, vienīgi ne tik lielā mērā) cilvēkiem ļoti patīk veidot formu bez satura, piemēram, tie paši hipsteri izliekas neticami inteliģenti, lai arī patiesībā vairumam akūti pietrūkst izglītības un prāta spēju. Jūs varat iedomāties kādu izglītotu cilvēku, kurš māžosies, valkājot brilles melnos rāmīšos un daudzas stundas pavadot kafejnīcā, dzerot tasi kafijas? Šaubos gan. Līdzīgi, manuprāt, ir ar materiālo labklājību - ļoti šaubos, ka cilvēks, kas dzīvē daudz sasniedzis, būtu tik norūpējies attiecībā par savu statusu, lai lielu vērību pievērstu tādiem sīkumiem kā citu ikmēneša ienākumiem un dažu simtu euro novirzīšana kopējā ģimenes budžetā.
22.08.2016 13:37 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Rvis, gribi teikt, ka visi tie cilvēki, kam jauni auto, savi NĪ, ir noziedznieki? :-D
22.08.2016 13:39 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Atceros, ka kaut kādā 9.klasē viena daļa, lielākā daļa, kad aizbrauca ekskursijā apdzērās šnabi!!!
Labi es saprastu, ka aliņu iedzertu.
Labi, es laikam novirzos no tēmas jau.
Bet, es neuzskatu, ka tādām lietām vajadzētu tērēt naudu.
22.08.2016 13:39 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
marissa- visi ne protams , bet loti liela dala.
22.08.2016 13:39 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Un McDonalds ēdiens man arī jau pēdējo gadu vairāk nepatīk.
Es tik dažas reizes šogad kaut kādas 2 uz Merķeļa ielas bijusi.
Un tur man regulāri gadās piededzis ēdiens.
Neuzskatu, ka par tādu ēdienu būtu jātērē 5, vai 10 eiro.
22.08.2016 13:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
:D :D :D
kopš kura laika Mc Donalds ir kaut kāds labklājības rādītājs ?:-D:-D:-D
22.08.2016 13:42 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Rvis
Bija kaut kāds raidījums par LTV 1, ka viņi nemaksā nodokļus tiem džipiem.
Un mājokļiem arī!!!
Tā nodokļu nemaksāšana ir vesela shēma.
22.08.2016 13:42 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Liela daļa no tām mašīnām ir firmu operatīvie līzingi , nu nepērk neviens tās krutās mašīnas "naļikā"
22.08.2016 13:45 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Šajā forumā materiālās labklājības tēmas ir neticami aktuālas. Vai partneri lutina, kādi ir ikmēneša ienākumi, kādos ceļojumos dodas, kā veido kopējo budžetu u.tml.

Es domāju, ka tā ir tīri ziņkāre.. Lai sevi kaut nedaudz mierinātu.
Nesen vēl te biju atvērusi diskusiju, kur konkrēti bija jautāts - cik tu pelni un tad sākās dažām labām lielīšanās. :-|
22.08.2016 13:46 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
marissa- visi ne protams , bet loti liela dala.

Un Tu par to esi pārliecināts,jo...? Kāda statistika pieejama?:-D
22.08.2016 13:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ar draugu biezi vien verojot cik daudzi brauc ar jauniem, dargiem auto, esam smejusies ka ta vien gribas pieiet klat un pajautat par ko vini strada, ka var tadu masinu atlauties,???
Ai, beidz. Tāda mazā bērna domāšana. Nu, mož pienāc klāt, ne tikai forumā baigi smējies (kas pat īsti smieklīgi nav). Nu, kas ir? Bikses trīc?
Un jā, pārsvarā tie cilvēki strādā savā labā, nevis ir algoti darbinieki. Uzņēmēji. Pašai paziņas ir biezo lokā. Un Tu neticēsi, bet viss ir likumīgi. Kā paši stāstījuši - jā, kādreiz melnā grāmatvedība tika piekopta, bet tas viss ir reāli senā pagātnē. Ar to visu gribu teikt, ka tas nenozīmē, ka negodīgu cilvēku būtu maz, bet to, ka redzot kādu krutu mašīnu, nav uzreiz jāiesmej /kas vispār ir bērnišķīguma kalngals/, jo sniedz mierinājumu, kāpēc pats vizinies ar autobusu, kamēr kāds ar Porsche. Jo Tu esi godīgs, bet ar pliku pa***, bet viņš ir nelietis, kas apšmaucis valstī :D Pašam smiekli nenāk? (t)
22.08.2016 13:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ar draugu biezi vien verojot cik daudzi brauc ar jauniem, dargiem auto, esam smejusies ka ta vien gribas pieiet klat un pajautat par ko vini strada, ka var tadu masinu atlauties,???

Šim bija domāts
22.08.2016 13:49 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es teiktu, ka no nabadzības, kas radusies aiz nespējas nopelnīt, nav jākaunas. Un nevajag teikt, ka jāmeklē labi atalgots darbs. Ne visiem ir iespējas, izglītība, raksturs, fiziskā izturība utt., lai spētu pelnīt tās lielās algas.
Tomēr no nabadzības, kas radusies pelnot normāli, bet neapdomīgi tērējot, būtu jākaunas. Ja pelna labi, bet kaut kādu tur ledusskapi ņem uz nomaksu vai uz sitiena nespēj nopirkt ziemas zābakus, tas ir kauns.
22.08.2016 13:53 |
 
Reitings 208
Reģ: 29.06.2016
marissa, tāda kā mazs bērns, Rvis skaidri gaiši pateica, ka ne visi!!!!!!!! Kas tur nav skaidrs vēl ko jautā. pss
22.08.2016 13:55 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Kas tev liek domāt,kad cosmo dāmas ir tik turīgas kā to pasniedzi? Nu neticu, ok varbūt pāris ir, bet ne jau visas. Šeit ir visāda veida sabiedrība.
Starp citu, te var uzdoties par nezin kādu dāmu,lai gan dzīvē ir pavisam savādāk.
Viss ir tava galvā, vienmēr liksies citur zāle zaļāka, ir jāmēģina pieņemt situācijas dzīves kādas vņas ir, jo paši ar laiku esam tur nonākuši, paši taču dzīvi veidojam.
Ir protams jācenšas vairāk un pašizaugsme ir laba lieta.
22.08.2016 13:57 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Uzskatu, ka no nabadzības nav jākaunās, tomēr, labu laiku atpakaļ apmeklēju interesantu semināru un man atmiņā iespiedās tāds termins kā "nabadzīgo domāšana". Un tiešām, ja zināt kādu tiešām nabadzīgu cilvēku, viņiem visiem ir vairākas kopīgas iezīmes- zems pašvērtējums, cilvēks netic ne tikai pats sev un savām spējām, bet arī kaut kādas nākotnes potenciālam. Neiet nemaz runa par to, ka cilvēks varētu mēģināt uzlabot savu , piemēram, kvalifikāciju, mācīties kaut ko jaunu, apgūt kādu citu profesiju, kurā varētu nopelnīt vairāk. Tad gan, uzskatu, ka ir jākaunās un nav ko čīkstēt, ja viņš visu dzīvi strādā neinteresantu, slikti apmaksātu darbu un hroniski baidās no jebkurām pārmaiņām. Tā viņi samierinās ar to mazumiņu, kas ir, nesapņo un neriskē, tā arī neko nesasniedzot.
Man arī VĒL nav 6.sērijas bmw, liela privātmāja, savs bizness, kuru ļoti nākotnē vēlos, bet es ļoti labi saprotu, ka bez smaga darba, riska uzņemšanās nekas no tā arī man nebūs. Nabadzīgie tērē enerģiju nevis, lai nopelnītu, bet ietaupītu.
22.08.2016 13:59 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
meksikanka- Nesapratu tava komentara jegu. Gribeji palielities ka tev ir biezi pazinjas vai vienkarsi neveiksmigi man braukt auguma, kaa rezultata tikai sevi pazemo? Un vispar kapec tu vinjus ta aizstavi?? Es jau teicu ka nerunaju par visiem, bet loti lielu dalju un tas ko es runaju ar draugiem ir tikai mana darisana, ja tev kkas liekas berniskigi, ta ir tikai tava problema.
Ja jau tev tadi biezi pazinjas ( par ko es protams loti saubos, bet nu ok :D) par ko vini strada, cik menesi nopelna, cik gadi, kur dzivo? Uz prieksu, atkalti visos sikumos uzraksti! Nevari? Tad nav ko muldet to ko nezini, man ir cilveki kas ir stradajusi ar sadiem "zimuliem" un zina ka tur ir, nekas tur nav godigi un liela dala tos auto savu muzu nemaz nevar atlauties, ta pat nav par vinu bet nodoklu maksataju naudu pirkts viss, bet ok turpini aizstavet tadus neliesus. Tapec ari LV nekas nemainas un ir tur kur vina un minimalo algu tautai pacels pa 10 euro kamer pasi sev par vairakiem simtiem....
22.08.2016 13:59 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Un jā, piekrītu,ka ne visiem ir raksturs, talants, radošums uz augstākiem amatiem.
Tapēc ir labi,ka dzīvē ir līdzsvars, ir cilvēki,kas dara visāda veida darbus, ne tikai tos labākos. Jābūt savā ziņā par tādiem pateicīgiem,ka vispār tādi ir kas mums palīdz un apkalpo.
22.08.2016 14:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nav visi godīgi un nav arī visi negodīgi. Daļa brauc ar jauniem vāģiem un tiešām krāpjas kur tik pagadās, daļa ņem uz nomaksu to auto un visu godīgi maksā. Gan jau ka ir arī tādi kas iekrāj to naudu vai tiešām pelna arī tik labi ka var uzreiz iegādāties.
Neviens jau arī neies un nestāstīs visu slikto un neperfekto, loģiski ka visi stāstīs to labo - alga laba, vīrs ideāls, māja skaista utt. Tas jau nekas ka varbūt izrādītos ka māja būtu mantojumā, alga laba jo netiek maksāti nodokļi un papildus vel strādā kā zirgs dienu un nakti, pa virsu vel vīrs reizēm noslīd pa kreisi. Nu tak neies visi to slikto stāstīt, tāpēc nevajag domāt ka tiešām visiem viss ir ideāli ja pat to tā stāsta. Kur nu vel šinī forumā kur ir sieviešu kolektīvs, no kura daļai ir tieksme lielīties.
22.08.2016 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Tas jau, protams, atkarīgs no indivīda un viņa iekšējām morāles normām. Es kaunētos no apzinātas pāridarīšanas kādam. Ne no kā cita. Turklāt "nabadzība" ir relatīvs jēdziens. Aizbrauc uz Indiju, Āfriku, atbrauc atpakaļ un būs cits skatījums uz to terminu.
22.08.2016 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits