Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

No nabadzības nav jākaunās!

 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Par tēmu, vai mūsdienu sabiedrībā tas ir iespējams?
Vai kāds spēj atzīt, ka nevar atļauties, katru mēnesi iegādāties apģērbu un somas, nevar atļauties katru gadu ceļot, iepērkas ļoti apdomīgi, jo dzīvo no algas līdz algai. Nevar izremontēt dzīvoklī, jo nav lieku līdzekļu.
Vai par to ir jākaunas? Esmu novērojusi, ka cosmo šādu problēmu nav, visas ceļo, ģērbjas eleganti, ģimenes budžets 2000, lielisks interjers. Viss ir tā, ka man apkārt diemžēl tā nav, un izjūtu kaunu un nožēlu. :(
22.08.2016 09:02 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Lapsiņa par to nav jākaunas. Es arī to visu īsti nevaru atļauties, bet arī necenšos to noslēpt. Un nevajag domāt par to kā citas te pelna, jo tu nekad neuzzināsi patiesību par to, no kurienes tā nauda viņām rodas. Toties tu esi taisnīgā un grūtā ceļā nopelnījusi savu algu un tērē kā pati uzskati par pareizu.
Es nemaz nejūtu nožēlu vai kaunu, jo es to naudu grūtā ceļā nopelnīju un kāda citiem daļa kā es viņu tērēju.
22.08.2016 09:07 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
nu ko, es esmu pirmā :D paēdusi un jumts virs galvas man ir, bet nekādas dzīves extras es atļauties nevaru, ceru, tas ir tāds īstermiņa stāvoklis, bet nu es arī baigi nežēlojos, jo es lv esmu tikai 5 mēnešus un atradu darbu, kas man ļoti patīk, un lai arī maksā maz, tomēr ceru, arī uz izaugsmi nākotnē..
nedomāju, ka te visas saka patiesību par savu materiālo stāvokli, vnk neizrāda to, ka tā alga ir par īstu, un tām, kurām ir dzīvītē noveicies, ir tikai apsveicami..
22.08.2016 09:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, vajag mazāk skatīties uz to, kā dzīvo citi..un domāt, ko darīt, lai dzīve kļūtu komfortablāka. Ja pilnīgi un galīgi neapmierina materiālais stāvoklis, pastāv iespēja šo to tajā pamainīt (cits darbs, valsts, bagāts vecis :-D )
22.08.2016 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 6199
Reģ: 01.04.2009
Jākaunas nav. Bez tam der atcerēties, ka, iespējams, ne visu laiku tā būs.
Un tās, kas te iekomentē - jā, tie komentāri varbūt ir tie pamanāmākie, bet Cosmo nav visa dzīve.
22.08.2016 09:10 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es domāju , ka lielu lomu spēlē paša attieksme .... ir lietas kuras neprasa lielu naudu, bet gan gribēšanu , man ir paziņa kurai galīgi nav daudz naudas + 2 bērni , bet viņa vienmēr ko izdomā , viņa māk šūt un drēbes bieži šuj pati vai pāršuj lietas kuras apnikušas , manikīri/pedikīri/skropsta u.c lietas viņa veic pie mācekļiem mācību centros , kur faktiski maksā tikai par materiāliem , citreiz pat nekas nav jāmaksā ,ja piemēram, piezvana un palūdz atnākt max pēc 30 min , jo kāda cita nemaz nav ieradusies. Tīrīšanas līdzekļiem viņa arī maz tērē , jo pārsvarā visu tīra ar ūdeni, sodu un citronu sulu .... Viņa cenšas nepirkt zmas kvalitātes lietas , labāk lietotas , bet kvalitatīvas. Ēst gatavo pārdomāti un 2 dienām , sanāk , ka 1 dienu viņa iet uz tirgu un gatavo , nākamajā dara citas lietas. Viņa nepērk spontānas lietas un nedzer narvesen kafijas, neēd fast food, ir labā formā jo visu laiku kaut kur jāskrien .... neiet uzrestorāniem , bet gan izvēlas piknikus pie dabas... šo meiteni es pazīstu ļoti ilgi un es nekad neesmu redzējusi , ka viņa bēdētos par to , viņa lieliski plāno savu budžetu , protams , ka viņa gribētu vairāk naudas u.t.t , bet kā viņa man reiz teica , ka cilvēks kurš nevar iztikt ar ierobežotiem līdzekļiem nevarēs iztikt arī ar naudas maisu ....
22.08.2016 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Dzirdēju pie veikala 7 līdz 9 gadus vecu puiku sarunu, apcēla un ņirgājās par vienu puisi, kurām ir kā ir lietotas botas.
Ģimenē tas tiek izspēlēts, ka ne tik turīgie ir zemākas kastas.
22.08.2016 09:13 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pirmkārt, nevajadzētu skatīties uz to, kā ir citiem! Ko nozīmē - paskatoties cosmo. Cosmo jau nav VISI LV iedzīvotāji + cik cilvēku to ieraksta, cik noklusē, cik vispār ar tādām lietām nedalās. Ir arī cilvēki, kas nav raduši čīkstēt, kā wee aprakstītajā situācijā.
Bet nu protams, ka no nabadzības nav jākaunās. Ļoti skumji, ka cilvēkus apsmej par to, ka drēbes ir lietotas, vai neatbilst pēdējam modes kliedzienam. Var jau teikt, lai neņem pierē, bet nu nav tas tik viegli, nav.
22.08.2016 09:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Aj, nu beidz meklēt kašķi un troļļoties, meitenes ļoti labi stāsta, kā var dzīvot arī ar mazākiem līdzekļiem un ne sliktāk, bet tu uzreiz turpini malt nākamo, ka dzirdēji to un to, ka lietotas botes un ko tik vēl ne. Beidz izdomāt, jau tēmas pieteikumā ir kašķu veidā uzsākta tēma ;)
Vai neapnīk vienreiz veidot šīs provokatīvās tēmas?
22.08.2016 09:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šīs sajūtas rodas galvā, ne makā.. Tikpat labi var pelnīt tos 2000 EUR mēnesī un just mazvērtības kompleksus par to, ka nevar atļauties tādu Chanel somiņu (lielo), kāda ir draudzenei.. :-)
22.08.2016 09:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Te tiešām ir būtiski nodefinēt - kas ir nabadzība. Tas, ko tu apraksti, nav nabadzība manā izpratnē.
Vai jākaunas? Zini, jā, ir gadījumi, kad jākaunas - kad no vecākiem mantotais īpašums nodzerts un darba nav, piemēram. Kaut kā šaubos, ka tas ir tavs gadījums.
Visu, ko apraksti, es arī nevaru atļauties. Nekaunos. No tā, ka pati personīgi nepelnu 2000 eiro algu arī, principā, nekaunos, bet tad, kad redzu, ka manas bijušās klasesbiedrenes viena otra gan pelna, nu... Tad apšaubu dažas savas dzīves izvēles. Tas gan parasti ātri pāriet :)
22.08.2016 09:37 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
No nabadzības nav jākaunas, bet arī nevajag pārdzīvot, skaust, ka kādam šajā brīdī naudas ir vairāk, pat, ja daudz vairāk.
Viens ir tas, ka jebkurš no šiem stāvokļiem var būt pārejošs, otrs-nekad nevari zināt, cik viegli vai grūti citiem tā šķietami lielā nauda nāk, iespējams cilvēks strādā daudz, smagi, ir bieži prom no mājām, brīvdienās nespēj līdz galam atpūsties. Variantu daudz un dažādu, nedomāju, ka visiem tā nauda nāk viegli un bez pūlēm.
Piemēram, varu nedaudz padalīties ar situāciju savā ģimenē-es nestrādāju vispār, jā, vīrs tagad pelna šķietami daudz, dzīvot varam atļauties normāli, pat labi, bet tās naudas ir tik tāpēc, ka oficiāli viņš saņem tikai minimālo, lielāko daļu algas saņem aploksnē, nodokļi netiek maksāti, jā, tagad naudas ir daudz vairāk, nekā būtu, ja viss būtu oficiāli, taču tas nozīmē, ka, ja kaut kas notiek, no valsts palīdzību nav ko gaidīt, uzkrājumi jāveido pašiem, par nākotni jādomā. Un arī nekad nevar zināt, cik ilgi tas tā turpināsies, iespējams jau rīt viss beigsies, iespējams pēc gada, iespējams pēc 10, garantiju nav. Tā ka katrai maizītei sava garoziņa.
22.08.2016 09:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Dzirdēju pie veikala 7 līdz 9 gadus vecu puiku sarunu, apcēla un ņirgājās par vienu puisi, kurām ir kā ir lietotas botas.

un kapēc bērni tā dara ? tapēc , ka dzird , ka pieaugušie dara tāpat .... galvenais ģimenē ir uzticība, sapratne un saticība un tam ar mantām ir maz sakara .... Es nesaku , ka materiālās lietas ir mazsvarīgas , bet mani patiesi baida tendence no bērniem atpirkties .... vecāki strādā ir noguruši un negrib/nevar veltīt laiku bērniem , pilnvērtīgu laiku , neviss ieslēgt tv vai iedot planšeti ... un tad sanāk , ka tos bērnus audzina un viņu dzīves uzskatus veido visi citi tikai ne vecāki ....
22.08.2016 09:43 |
 
Reitings 334
Reģ: 02.07.2016
Man liekas,ka cosmo jau nu ir tā vieta,kas nav nekāds rādītājs par naudas tēmām :D
22.08.2016 10:00 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Ir jau visāda veida nabadzība. Gan nolaidības dēļ, gan vienkārši - apstākļu dēļ. Es neiepērkos nekādos krutajos veikalos un dārgu somiņu man nav, arī kruta interjera ne. Arī ceļojusi jau gadiem nekur neesmu. Ar savu algu uzturu arī mammu un turpmāk palīdzēšu arī māsai, līdz ar to, man ir citas prioritātes. Protams, gribētos aizbraukt kaut kur, bet jādomā arī par jaunas mašīnas iegādi utt. Kā man teica viens labs cilvēks, kurš, starp citu, arī labi pelna, bet aizņemtības dēļ viņam nebija laika savu naudu iztērēt: "Visu pasauli nesagrābsi."
Es nekad neesmu jutusies nabadzīga - man vienmēr ir bijis viss, ko man vajag un, ja arī nav bijis, es kaut kā esmu varējusi iziet no situācijas.
Un manī arvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka ar laiku es arī varēšu ceļot un likt savas grāmatas skaistos, baltos, gruntīgos grāmatplauktos. :-D
22.08.2016 10:31 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Nav jākaunās. Arī es nepelnu miljonus, taču priecājos par to, ka man vispār ir darbs, ir lai arī ne tik liela kā gribētos, bet sava nauda un nevienam nav mani jāuztur. Ja vēlos kaut ko, ko momentā nevaru atļauties iegādāties, palēnām iekrāju uz šādu pirkumu. Viss ir atrisināms. Un uz to, ko šajā vietā raksta, vispār nav ko skatīties, internetā visi var iztaisīties par ko vien vēlas.
22.08.2016 10:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Interesanti, ko tad tādu te raksta, ka nav vērts pievērst uzmanību? Baigi jau šis arguments ir izplatīts. Kas ir cosmo? Tā pati daļa sabiedrības, jā, pārsvarā sieviešu, bet kas no tā?
Vai nu man slikta atmiņa, bet nevaru atcerēties neko tādu pārdabisku, ko te kāda būtu rakstījusi. Kaut kā neatceros, ka kāda būtu teikusi, ka mēnesī saņem pāris štukas vismaz un brauc ar jaunāko Bembi. Bet izskatās, ka dzīvot labi vidpār ir aizliegts. Un cik atceramies, dzīvot labi nozīmē - 600 EUR uz ķepas (cosmo pērle) un citas ekstras. Ja kāda nedod Dievs nopelna vairāk, tad tiešām stāsta pasakas.
Man prieks par tiem, kas dzīvo labi. Un jēdziens "labi" jau katram ir ļoti stiepjams..
22.08.2016 10:45 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nu ko es būšu nākamā - neesmu no turīgā gala, vismaz ne tagad, kad palikusi viena ar bērnu. Rēķini ir nomaksāti, paēdusi esmu, bēbi apkopusi arī un apģērbusies arī. Tiesa gan, ir lietas, kur pamanos izšmaukt pa lēto. :-D Nekad neesmu mācējusi tērēt, bet šis nu ir tas brīdis, kad būs vien jāiemācās, kur to naudu labāk likt lai varu atļauties ko vairāk nevis tikai sūdos iztērēt. :-)
22.08.2016 10:46 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nav jākaunās, bet nav arī jāliek citiem, turīgākiem cilvēkiem, justies vainīgiem par to, ka tu vari atļauties mazāk.
22.08.2016 10:48 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
nav jākaunās, bet nav arī jāliek citiem, turīgākiem cilvēkiem, justies vainīgiem par to, ka tu vari atļauties mazāk.
Ļoti piekrītu. Nav jāplātās ar to, ka esi bagāts un tāpat arī nav jāplātās, ka esi nabags. :-)
22.08.2016 10:51 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
bet nav arī jāliek citiem, turīgākiem cilvēkiem, justies vainīgiem par to, ka tu vari atļauties mazāk.

++++
Man pašai arī ir bijuši periodi, kad naudas nav vai tās ir ļoti maz, bet tāpēc neesmu domājusi, ka kāds man kaut ko parādā tikai tāpēc, ka man kaut kā trūkst.
Ļoti nepatīk, ka, ja cilvēkam līdzekļu mazāk, viņš uzskata, ka arī visiem pārējiem būtu jātaupa un jājūtas vainīgiem, ja to nedara.
22.08.2016 10:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)