Panikas lēkmes un bieža urinēšana

 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Sveikas.
Ļoti ceru, ka kādai būs kādi ieteikumi.
Jau pēc virsraksta var saprast, par ko ir runa. Vienmēr, kad tika plānots garāks ceļš, kaut kur braucot, ļoti domāju par to, vai izturēšu ceļu, vai urīnpūslis tukšs. Ja bija jābrauc ar autobusu, parasti labierīcības izmantoju gan mājās, gan arī pēc tam autoostā, bet tad vēl bija daudz maz normāli. Tās 3h no viena galapunkta uz otru varēju izturēt.
Tad pirms pāris nedēļām pieļāvu lielu kļūdu, ejot ar kājām uz mājām, jutu, ka urīnpūslis prasās iztukšoties, bet domāju - nav jau nemaz tik tālu, izturēšu. Vienīgais, kas biedēja, bija tas, ka jāiet pāri tiltam, un tur jau, ja ļoti savajagas, neko darīt. Bailes bija pamatotas, tilta pusē sākās panikas lēkme, domāju, ka neizturēšu. Griezos atpakaļ un, turoties no visiem spēkiem, tiku līdz krūmiņiem (otrā pusē nebūtu tādas iespējas).
Kopš tā notikuma pastāvīgi jūtu satraukumu, kad esmu ārpus no mājas. Pat 20 minūšu apziņa, ka neesmu tualetes tuvumā, iedzen šausmas. Ja esmu mājās un nomierinos, vajadzība urinēt var neparādīties pat vairākas stundas. Kā jāiet ārā, uzreiz spiež, pat, ja tikko esmu bijusi wc. Pēdējās dienās tā visa dēļ sāk parādīties depresija.
Tā kā brīvdienās ir paredzēts ceļš, kas ir apmēram 30min garš, es ceru, ka varbūt kādai ir kādi padomi, kā par to nedomāt, ko darīt, lai izturētu? Negribu savos 20+ gados lietot pamperus, tikai tāpēc, lai būtu tā drošības sajūta. Bet pašlaik es citu risinājumu neredzu. :'-(
29.07.2016 19:37 |
 
Reitings 143
Reģ: 10.07.2016
Mistel, manai mammai ir vēl trakāk par Tevi, bet Tev ir jāvēršas pie speciālista un par to jārunā.
29.07.2016 21:00 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
skraidu ik pēc stundas, pusotras un vienmēr pirmā lieta, ko iečekoju, ir tualetes pieejamība. es gan arī dzeru ļoti daudz.
29.07.2016 21:09 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
Pie psihiatra, meitēn, pie psihiatra.
29.07.2016 21:14 |
 
Reitings 1042
Reģ: 27.07.2016
nav ko mīzt un panikot ! 8-) relax, chill! uzpīpē kāsi un nojājies
29.07.2016 21:15 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Cik ilgi jau šādi mocies? Nav bijis nesen kāds smags posms vai stresaina ikdiena? Izklausās pēc veğetatīvās distonijas. Jo, ja būtu urīnpūšļa vaina, tad mājās un pa naktīm arī skrietu uz wc.
29.07.2016 21:21 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Mistel bet tad kad aizej uz tualeti, tad ir tā, ka tikai pilieni vai patiešām ir ļoti vajadzējis?
Man viens psihoterapeits stāstīja, ka vīrietis katru nedēļas nogali mocījies ar šķidru vēdera izeju. Kā tik sestdienas rīts, tā ieslēdzas mazajā stūrītī ar tualetes papīra ruļļiem uz visu dienu. Analīzes pie ārsta, neko neuzrādīja, bet situācija tāpat neuzlabojās...
Sarunā ar psihoterapeitu izrādījās, ka katru sestdienas nogali pie viņa ciemos taisās braukt sievasmāte, kura viņu biedē:-D situācija komiska, bet tiklīdz sievasmāte vairs ciemos nebrauca, viss pārgāja pat bez zālēm, tātad no stresa un bailēm radās attiecīgā sajūta.
.
Bat kā es tevi saprotu. Man bija līdzīgi, kad braucu ceļojumā. Jau dienu iepriekš radās sajūta, ka nepieciešams iet uz tualeti visu laiku, bet kā aizej, tā nekā. Visu ceļu autobusā tā dedzināja un sāpēja, ka raudāt gribējās. Zosāda visu laiku. Naktīs cēlos un karsēju sev pudeli ar ūdeni, lai mazinātu sāpes.. ne peldēt ne aukstumā uzturēties - ceļojums pagalam :-( atbraucu mājās un tā lieta beidzās. Bet jāpiebilst, ka tāda problēma man jau visu laiku bija, tikai stress un bailes no tā, ka man tajā brīdī varbūt tiešām vajag, bet uz tualeti netiec, dzina izmisumā.
Ja tava situācija galu galā nav saistīta ar kādām fiziskām problēmām, tad saruna ar psihoterapeitu varētu palīdzēt, jo psihologs nav ārsts un zāles praktiski izrakstīt nevar, ja beigās rodas tāda vajadzība.
29.07.2016 21:43 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Nu nezinu man ikrits iesakas ar 2 kafijas kruzem, attiecigi kofeins dzena uz tualeti. Tad lidz 3iem 2 0,5 pudeles udens un velkafija pa vidu. Gribot negribot vairakkartigi uz tualeti jaiet. Vasara loti daudz skudrumu patereju. brivas doenas 3-4 ali starplaikaa 5xuz tualeti ka minumums aiziesu
29.07.2016 21:43 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Le Moulin - ja tu gāji pie psihoterapeita pati, vari droši tagad domāt, ka arī tavas problēmas tāpat kā tā vīrieša atstāsta tālāk pa pasauli. Nav ārstiem, psihoterapeitiem utt. tiesību atstāstīt par citiem, tas ir neprofesionāli.
30.07.2016 08:46 |
 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Tik traki mokos pēdējās pāris nedēļas. Un stresa man patiešām dzīvē ir diez gan daudz, bet tā vietā, lai problēmas risinātu, es aizmirstu, un, kad jau galīgi ir pakaļā, ļoti uztraucos.
.
Le Moulin atkarīgs no tā, cik daudz šķidruma lietoju. Ja tā vairāk, tad tādās nepatīkamās situācijās varu ik pēc 10min iet un daudzums būs normāls. Ja nedzeru, tad nekas diži neiztek. Bet tik stulbi, ka ir tā sajūta, ka tik ļoti gribi un nevari izturēt, lai gan patiesībā nevajag.
.
MADasaHATTER tas nav no tā, ka es dzeru daudz vai maz!!!!! Es varu visu dienu neko nedzert, un tāpat, ja kaut kur būs jābrauc, 100x aiziešu uz tualeti, jo liksies, ka gribu, lai gan patiesībā tā nav.
31.07.2016 13:08 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es arī regulāri eju uz labierīcībām,jo dzeru daudz ūdeni un svaigi spiestas sulas un bieži vien arī no stresa.Ja ir ilgāks ceļš,tad piebremzēju mazliet ar dzeršanu un kaut kā cenšos nedomāt par to.
Te gan pie psihologa aizej,jo izskatās,ka pati baidies un iedomājies visbriesmīgākos scenārijus.
31.07.2016 13:27 |
 
Reitings 263
Reģ: 26.02.2016
Tā ir psiholoģiska problēma, te urīnpūslis nav pie vainas. Sākumā aizej pie ģimenes ārsta, kas tevi nosūtīs pie tā, ko vajag.
04.08.2016 12:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
labs ieteikums autorei!
18.08.2016 21:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mans bijušais draugs ar šādu pašu problēmu gāja pie psihiatra, kurš izrakstīja zāles. sis domaju
18.08.2016 21:12 |
 
Reitings 1
Reģ: 07.12.2017
Mistel, mani interesē vai Tev vēl šī problēma aktuāla? Un vai vispār kādam tā ir aktuāla šobrīd. Jo tagad saskaros tieši ar to pašu, esmu izgājusi visādus ārstus (tik ne psihologu), bet neviens neko pateikt nevar. Labprāt uzzinātu kādas zāles lietojāt un vai no tā vispār var tik viegli atbrīvoties?
08.12.2017 08:42 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Parasti Veģitatīvai distonijai sākas šis panikas lekmes , bail,ka nomirsi ,ka kur nepaspesi utt un šeit bez psihologa nespēsi tikt vaļa. Bet lai atrastu celoni un nerītu tas zāles tad tev pašai ir jasaprot ka viss ir galva.
Par ko tu tik ļoti streso ?
08.12.2017 09:05 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man kaut kas liek domāt, ka šai problēmai saknes ir bērnībā, kad Tu kādreiz esi kārtīgi dabūjusi pa pakaļu par piečurātām biksēm/gultu. Citu iemeslu šādam stresam nudien nevaru iedomāties. Atbilde - psihologs. Vai nekautrējies un pajautā vecākiem, vai kaut kas tāds nav bijis. Reizēm mūsu apziņa mēdz izdzēst nepatīkamus notikumus no atmiņas, bet to atstātais iespaids paliek.
08.12.2017 11:40 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
xxyyxx, tas izklausās pēc kā tāda, kas ir reti sastopams, tādēļ diezin vai kādai šeit ir personiska pieredze, soļo vien pie psihologa.
08.12.2017 12:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits