Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Panikas lēkmes un bieža urinēšana

 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Sveikas.
Ļoti ceru, ka kādai būs kādi ieteikumi.
Jau pēc virsraksta var saprast, par ko ir runa. Vienmēr, kad tika plānots garāks ceļš, kaut kur braucot, ļoti domāju par to, vai izturēšu ceļu, vai urīnpūslis tukšs. Ja bija jābrauc ar autobusu, parasti labierīcības izmantoju gan mājās, gan arī pēc tam autoostā, bet tad vēl bija daudz maz normāli. Tās 3h no viena galapunkta uz otru varēju izturēt.
Tad pirms pāris nedēļām pieļāvu lielu kļūdu, ejot ar kājām uz mājām, jutu, ka urīnpūslis prasās iztukšoties, bet domāju - nav jau nemaz tik tālu, izturēšu. Vienīgais, kas biedēja, bija tas, ka jāiet pāri tiltam, un tur jau, ja ļoti savajagas, neko darīt. Bailes bija pamatotas, tilta pusē sākās panikas lēkme, domāju, ka neizturēšu. Griezos atpakaļ un, turoties no visiem spēkiem, tiku līdz krūmiņiem (otrā pusē nebūtu tādas iespējas).
Kopš tā notikuma pastāvīgi jūtu satraukumu, kad esmu ārpus no mājas. Pat 20 minūšu apziņa, ka neesmu tualetes tuvumā, iedzen šausmas. Ja esmu mājās un nomierinos, vajadzība urinēt var neparādīties pat vairākas stundas. Kā jāiet ārā, uzreiz spiež, pat, ja tikko esmu bijusi wc. Pēdējās dienās tā visa dēļ sāk parādīties depresija.
Tā kā brīvdienās ir paredzēts ceļš, kas ir apmēram 30min garš, es ceru, ka varbūt kādai ir kādi padomi, kā par to nedomāt, ko darīt, lai izturētu? Negribu savos 20+ gados lietot pamperus, tikai tāpēc, lai būtu tā drošības sajūta. Bet pašlaik es citu risinājumu neredzu. :'-(
29.07.2016 19:37 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Aizej pie aarsta? Nu pieaugusham cilveekam urineet tikpat biezhi kaa ziidainim un nespeet paciest pat 3h nav normaali, nepavisam nav.
29.07.2016 19:43 |
 
Reitings 328
Reģ: 21.01.2013
Mans bijušais draugs ar šādu pašu problēmu gāja pie psihiatra, kurš izrakstīja zāles.
29.07.2016 19:48 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Urīnpūšļa iekaisums? Es kaut kad savulaik apsaldējos un ik pa laikam arī ir "čurājamais", bet nu tas ir parasti pāris dienas un padzeru kādas zāles un tad atkal viss ok. Bet nu ir nepraktiski un kaitinoši gan, kad bieži vajag uz WC. Nevajag satraukties, varbūt Tev tiešām ir fiziska vai psiholoģiska problēma. Sākumā vajag izčekot fizisko un ja tur viss ok, tad ir citi veidi kā risināt šo situāciju :)
29.07.2016 19:52 |
 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Samurajs, kādas zāles tad viņam izrakstīja? Kaut kādas nomierinošās? Palīdzēja?
Pārējām meitenēm - kā jau rakstīju, esot mājās, tas viss process ir pilnīgi normāls, nav jāskraida uz tualeti visu laiku. Kā arī es zinu, kā ir tad, kad esi apsaldējies. Pēdējās nedēļas lika pilnīgi izslēgt fizioloģisku problēmu.
29.07.2016 19:57 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Es domāju, ka tas ir normāli, ja cilvēkam vajag uz tualeti 3h laikā. Nu, ja 20 minūtes grūti izturēt, tad jau tur iekaisums vai psiholoģiska vaina. Man bieži vajag, kolīdz mašīnā braucu, jo uzreiz kā kāda bedre, wc trauksme. Domāju, ka vajag nomierināties un saprast, ka bieži būs iespēja tikt uz tualeti, iet, kad vajag un drošības labad tieši pirms ceļa. Nedzert pirms ceļa daudz.
29.07.2016 19:58 |
 
Reitings 328
Reģ: 21.01.2013
Jā, viņam bija pat tik traki, ka viņš pat nekur braukt nevarēja, tikai ar vilcienu, jo tur bija tualete. Psiholoģiska problēma. :( Par zālēm nezinu, šķiet nomierinošās. Tas sākās jau pirms manis. Man bija savādi, ka mēs nekur tālāk par savu rajonu nebraucam un tā (tad pēc tam viņš man izstāstīja). Jau tad viņš gāja pie ārsta un dzēra zāles. 4 gadu laikā no zālēm tika vaļā.
29.07.2016 20:03 |
 
Reitings 141
Reģ: 10.07.2016
Cik tas ir - bieži? Es no uzrakstītā tā arī nesapratu.
29.07.2016 20:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tīri psiholoģiska problēma. Vienkārši pamēģini nedzert, ja zini, ka būs jāiet ārā.
29.07.2016 20:04 |
 
Reitings 141
Reģ: 10.07.2016
Man ir tā, ka es daudz čurāju. Šogad arī pārtraucu antidepresantu lietot un varbūt, ka man ir kaut kāds iekšējs stress, kas liek tā organisma izpildīties.
Analīzes ir normālas un nieres arī esot, kā USG speciālists teica, smukas, gludas :-D, bet tā skraidīšana mani beidz nost. Esmu aizdomājusies, ka varbūt katram ir kaut kāda individuālā čurāšanas gaita. Es parasti pirms kaut kur dodos, obligāti aizeju uz tualeti un jā, ceļojot no vienas pilsētas uz otru, nākas izmantot autoostu tualetes. Es gan varu daudz izturēt un tā kā Tu apraksti, nē, tā vēl nav bijis.
29.07.2016 20:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Nu te jau redzams, ka nav nekàda apsaldèšana vai fiziska vaina. Te ir tīri psihologiskais faktors, bailes, ka nepaspès uz tualeti vnk iedarbina to, ka sàk gribèties uz wc. Jàiet vien pie smadzenju skalotàja, ja nav smaga problèma un nav sena, varbùt palīdzès vnk runàšana ar psihologu, ja viss ir smagàkà formà, dabūsi kàdas ripas padzert
29.07.2016 20:21 |
 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Samurajs, jā, man arī ir paveicies no vienas puses, ka no viena galapunkta līdz otram (kas ir galvenie manā dzīvē), var tikt ar vilcienu. Bet 4 gadi... Tās nomierinošās zāles ļoti palīdzēja?
Rudzumaize, urinēšanas biežums atkarīgs no stresa līmeņa. Ja esmu nomierinājusies, reizi 2-3 stundās eju, citreiz varu pat ilgāk nejust vajadzību, atkarīgs no uzņemtā šķidruma daudzuma. Pēdējās nedēļas, kā ar vienu kāju pāri mājas slieksnim, tāda iekšēja panika, uztraukums, uzreiz ir sajūta, ka vajag uz tualeti (un reāli vajag, pat, ja tikko biju, un neesmu daudz šķidrumu lietojusi). Bet tas uztraukums rodas no jautājuma "vai urīnpūslis izturēs līdz galapunktam". Tāds apburtais loks.
Nikola. Šodien neesmu daudz neko dzērusi. Pa visu dienu max 0,4l. Bija jāaizbrauc uz vienu vietu (vienā virzienā 25minūtes), uztraukums lielāks kā parasti, pa ceļam apstājos uz tualeti (lai gan pārmaiņas pēc nekas īsti neiznāca laukā), vēl galapunktā aizgāju uz wc. Vēlāk saņēmos, atbraucu mājās, un kopā sanāca 4.5 bez iešanas uz tualeti. Tagad izdomāju aiziet uz veikaliņu, kas ir 5min attālumā, iegāju tualetē, jo pa tām 4.5 stundām jau tā kā normāli, ka gribējās, kā izgāju no tualetes, vajadzība lielāka kā pirms tam. Atnāku uz mājām, viss pāriet, jau pusotra stunda pagājusi, viss ok. Bet es zinu, ja būtu nedaudz ilgāk ārpus mājas, vajadzība augtu un beigu beigās man pēc pus h vajadzētu uz tualeti.
Šodien jau par to visu raudāt gribas.
29.07.2016 20:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
tas, ka vienam cilvēkam bija jālieto zāles 4 gadus taču nenozīmē, ka tā būs arī Tev.
29.07.2016 20:31 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Mēģini varbūt arī domāt par ko citu, jo ja sadomājies par to iešanu uz tualeti, tad jau ķermenim arī sūti signālu, nu tik būs, nu tik vajadzēs... Domas kaut kā jānovirza.
29.07.2016 20:37 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Vienkàrši jàsaprot, ka tev patiesībà nemaz nevajag uz wc, tikai diemžèl tas var nebùt tik vienkàrši, var būt vajadzīga palīdzība.
29.07.2016 20:43 |
 
Reitings 748
Reģ: 13.10.2015
Cilvēkam ir jāčurā 4 - 7 reizes dienā.
29.07.2016 20:44 |
 
Reitings 141
Reģ: 10.07.2016
Kapēc ir panikas lēkmes? Nav distonija?...
29.07.2016 20:45 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
4 gadus zāles tādai problēmai nav nopietni, tur drīzāk bija jāmeklē cits ārsts, ja lieta bija psiholoģiska.
Mistel Varbūt pamēģini uzturēties ārpus mājas un max ilgi bez tualetes apmeklējuma, bet tādā vietā, kur tualete pieejama netālu un jebkurā laikā, piemēram, kādā tirdzniecības centrā vai netālu no tā.
29.07.2016 20:46 |
 
Reitings 416
Reģ: 15.01.2014
Rudzumaize esmu gandrīz pilnībā pārliecināta, ka ir.
.
Nikola. es to cenšos darīt, tiešām, citreiz palīdz, citreiz nepāriet tā trauksmes sajūta. To visu arī pastiprina kauns no citiem cilvēkiem, ka redz, cik bieži jāiet uz tualeti, jo kā jau arī pēc dažiem komentāriem te var saprast, ka ir cilvēki, kss "šķībi skatās" un domā : kā tad tā - pieaudzis cilvēks, bet nevar paciesties.
29.07.2016 20:53 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Šeit nepalīdzès variants paciesties, pamèginàt izturèt, utml...
Tev līdz ar gribèšanu uz wc paràdàs reizè àtràka sirdsdarbība, drebułi, trauksme? Ja jà, tad labàk ej pie àrsta. Manai draudzenei bija panic attach- panikas lèkmes. Izàrstèja ar zàlèm. Arī bija tà, ka nevareja uz ielas normàli iziet, gàja no vienas tualetes uz otru, velak vispar màjàs sèdèja, lai tik nebùtu laukà jàiet
29.07.2016 21:00 |
 
Reitings 328
Reģ: 21.01.2013
Mistel, es tev stāstu par konkrēto gadījumu, ko es puslīdz zinu, bet tas nenozīmē, ka tev tā būs. Ej pie ārsta, varbūt tev ir cita problēma.
29.07.2016 21:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits