Vīrieša brīvais laiks

 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Man ir kolosāls vīrietis :)
Bet man ne pārāk patīk tas, kā viņš pavada savu brīvo laiku ārpus darba. Tā teikt nedara neko. Nedara neko vērtīgu. Skrollē Facebooku, skatās kaut kādus smieklīgos video un tamlīdzīgi. Respektīvi, manuprāt, tas ir pilnībā zemē nomests laiks, kas nenes nekādu pievienoto vērtību.
Es pati esmu cilvēks, kas ļoti vērsta uz efektivitāti, produktivitāti. Es arī strādāju. Bet arī brīvais laiks man ir piepildīts. No rītiem ceļos un vingroju vai nodarbojos ar jogu. Pat braucot autobusā uz darbu lasu grāmatas. Vakaros pati rakstu, jo gribu izdot savu grāmatu. Mācos svešvalodas. Nu kaut kā tā, cenšos, lai tas laiks būtu mērķtiecīgi pavadīts.
Man gribētos, lai arī draugs kaut kā efektīvāk pavadītu brīvo laiku. Lai iet mācīties augstskolā vai domā kādas biznesa idejas. Ja grib atpūsties, kaut vai lai lasa grāmatas vai skatās teātra izrādes online. Bet viņš laiku šķiež kaut kādās tādās bezjēdzīgās nodarbēs.
Vai varat ko ieteikt, kā vinu motivēt?
26.07.2016 08:09 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Fiziskā darba veicēji nav pārāk slinki, neuzņēmīgi un vienaldzīgi, lai kaut ko sasniegtu.

Nekur neesmu apgalvojis, ka tādi būtu visi fiziskā daba darītāji. Nešaubos, ka ir sastopami arī tādi, kuriem patīk savs darbs. Vai vari, lūdzu, man nosaukt vienu piemēru, kad mazkvalificēts darbinieks būtu ar savu darbu dzīvē sasniedzis ko ievērojamu?
Katram savi mērķi, un nevienam nav tiesību kādam pārmest, ka viņš nav karjerists vai darbaholiķis.

Diskusijas autore pati sūdzējās, kā nesaskan viņas intereses ar konkrēto puisi, kurš strādā fizisku darbu. Es atbildēju, ka ambiciozam cilvēkam diez vai ir vērts veidot attiecības ar kādu, kurš brīvajā laikā spēlē spēlītes. Kur te kāds pārmetums?
26.07.2016 17:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Amnile, pilnībā piekrītu.
26.07.2016 17:20 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vai vari, lūdzu, man nosaukt vienu piemēru, kad mazkvalificēts darbinieks būtu ar savu darbu dzīvē sasniedzis ko ievērojamu?

Paskaties uz jebkuru pili, muižu vai kādu citu arhitektoniski iespaidīgu ēku, un tu redzēsi, kā mazkvalificēts darba spēks ir radījis ko ievērojamu, kas stāv gadsimtiem ilgi :)
26.07.2016 17:24 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Paskaties uz jebkuru pili, muižu vai kādu citu arhitektoniski iespaidīgu ēku, un tu redzēsi, kā mazkvalificēts darba spēks ir radījis ko ievērojamu, kas stāv gadsimtiem ilgi :)

Tad, kad kādam no tiem strādniekiem šī pils piederēs vai vismaz viņš tajā dzīvos, es Tev piekritīšu. :-)
26.07.2016 17:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ā, tad tas "kaut kas ievērojams" ir materiālas vērtības, savs īpašums? Cik neinteresanti!
26.07.2016 17:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es nevīpsnāju par kasierēm un fiziskā darba veicējiem, bet gan cilvēkiem, kas ir pārāk slinki, neuzņēmīgi un vienaldzīgi, lai dzīvē ko sasniegtu.

Robert, Robert... Vienīgā lieta, uz ko ir vērts tiekties, ir būt harmonijā ar sevi. Ne visi ir radīti multimiljardu uzņēmumu vadīšanai. Tas pat nav vajadzīgs, jo kurš tad sētas slaucīs un pie kases sēdēs? Slinki un neuzņēmīgi ir tie cilvēki, kas sēž tajās kasēs, negrib pat to darīt, bet pie tā, ka nekur tālāk nav tikuši, vaino visu, izņemot sevi. Ir cilvēki, kuri ir laimīgi arī ar mazumiņu. Viņi, protams, priecātos, ja par to pašu darbu viņiem maksātu vairāk, taču prioritātes nav karjerā un naudas kalnos. Cilvēku nevajadzētu vērtēt pēc tā, kāda ir viņa karjera. Jautājums ir tajā, vai viņš tiešām dzīvo tā, kā pats bija izsapņojis un ir laimīgs. Jau sen vēsturē ir tie laiki, kad obligāti bija kaut kas jāpierāda citiem.
Zinu vienu vīrieti, kas pierīgā par pastnieku strādā. Viņš par pastnieku strādā tādēļ, ka tā viņam ir lielākā dienas daļa brīva. Brīvajā laikā viņš taisa koka karotes un citas tādas lietas. Ar tām īpaši neko nenopelnīsi, bet ģimene ir paēdusi, apģērbta. Sieva ir kasiere vietējā veikaliņā. Dienu strādā, divas brīvas. Tā ģimene, kaut nav no bagātajām, sev ir nodrošinājusi to, ko par naudu nenopirkt - viņiem ir ļoti daudz laika, ko pavadīt visiem kopā. Padomā arī par citādākām vērtībām.
26.07.2016 17:42 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
pievienoto vērtību

šitā vārdu salikuma kladzināšana ir kaitinoša :D
domā kādas biznesa idejas
:D šis man arī patīk. Pēc darba vnk sēdēt un domāt biznesa idejas.
Bet vispār, ja tev neapmierina kaut kas, tad jāmeklē biznesa ideju ģenerātors ar pievienotajām vērtībām, nevis jācenšas izmainīt kāds par visu varu. Vai nu arī pati piedāvā viņam kaut ko darīt kopā, kas varētu jums abiem patikt.
26.07.2016 17:51 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Vienīgā lieta, uz ko ir vērts tiekties, ir būt harmonijā ar sevi.

+++
26.07.2016 17:53 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Alexxa, pilnībā piekrītu Tavam viedoklim. Ja runājam par pastniekiem, pirms daudziem gadiem mums bija neticami jauka, laipna un pieklājīga pastniece. Nudien patīkams cilvēks! :-)
Nekad neesmu sacījis, ka visiem cilvēkiem jādomā tikai par "naudas pelnīšanu"! Varbūt kāds ir talantīgs mūziķis, kurš nepelna daudz, bet ir neticama fascinējoša personība.
Piekritīsi man, ka grūti runāt par harmoniju attiecībās, kurās viens partneris ir ambiciozs, vēlas daudz sasniegt, cenšas maksimāli lietderīgi izmantot savu brīvo laiku, kamēr otrs vēlas mieru un vienkāršu atpūtu? Nenovēršami pirmais sāks "zāģēt" otru un izteikt savus komentārus/pamācības.
26.07.2016 18:19 |
 
Reitings 94
Reģ: 11.03.2016
Turklāt ..ja vīrietis neķer iedvesmu un labo piemēru no tavām aktivitātēm... Ir jāsamierinās vai arī jāmeklē mērķtiecīgāks un ambiciozāks vecis

++
26.07.2016 20:13 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Nē, man nevajag, lai viņš nodarbojas ar lietām, kas patīk man, nevis viņam. Viņš varētu nodarboties ar lietām, kas patīk viņam, BET tādām, kas nes kaut kādu pievienoto vērtību.

Bet viņš taču to jau dara - nodarbojas ar to, kas patīk viņam :-D Ar savu BET tādām, kas nes kaut kādu pievienoto vērtību, Tu tomēr uzspied savu, nodarboties ar lietām, kas TEV liekas vērtīgas.
man arī žēl puisi, katram ir savas intereses, un tas viņu nepadara par sliktāku vai nevērtīgāku kā Tu. Nu nav visiem vienādas vērtības dzīvē, un labi, ka tā, savādāk mēs nevarētu dzīvot, ja visi gribētu būt priekšnieki, vai visi - strādāt maximā :)
+Es pilnīgi saprotu, ka ir cilvēki, kas pa dienu sagurst, un sēdēšana neta, pie tv, vnk atslēdz prātu.
Cilvēkiem mēdz būt dažādas intereses, ja Tev tā liekas problēma un gribi otru izmācīt, padomā, vai jums ir pa ceļam.. cita lieta ir pieņemt viņu tādu, kāds ir, bet ik pa laikam ierosināt padarīt ko, Tavuprāt, intelektuālu. Kas zin, varbūt iepatiksies un varēsiet lietas, kas interesē Tevi, darīt kopā :-)
26.07.2016 20:24 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Manuprāt, ir forš, ja otrā puse motivē, atblasta.. bet uzspiest savas vērtības kā pareizākās un vajadzīgākās - nezinu, mīlošam cilvēkam tā nevajadzētu darīt :-/
26.07.2016 20:25 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Es, droši vien, šķitīšu ļoti neinteliģents, bet, manuprāt, daiļliteratūras lasīšana ir metama vienā maisā ar sēdēšanu fb, video/filmu/seriālu skatīšanos. Bet teātra izrāžu ierakstu skatīšanās būtu apmēram tas pats, kas skatīties futbola otrās līgas spēļu atkārtojumus.
26.07.2016 20:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
manuprāt, daiļliteratūras lasīšana ir metama vienā maisā ar sēdēšanu fb, video/filmu/seriālu skatīšanos

Atkarīgs no daiļliteratūras, bet jā, pietiekoši liels % lubeņu-viendienīšu tiešām neko daudz intelektam/inteliģencei nedod.
26.07.2016 21:04 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Atkarīgs no daiļliteratūras, bet jā, pietiekoši liels % lubeņu-viendienīšu tiešām neko daudz intelektam/inteliģencei nedod.

Piekrītu, bet tomēr ir viens arguments - literatūra, pat seklākā, uzlabo valodas prasmes vismaz gramatikas un pareizrakstības līmenī, un tas nav maz. Es to ieteiktu lielākajai daļai interneta lietotāju.
26.07.2016 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Liec vīrieti mierā :-D lai atpūšas kā grib.
27.07.2016 00:17 |
 
Reitings 55
Reģ: 10.07.2016
Tas ir VIŅA brīvais laiks , nevis TAVĒJAIS. Man savējam prātā pat nenāktu pēc darba likt lasīt grāmatas vai nodarboties ar sportu, drīzāk saritinātos kamolā un nogultos blakus.
Ļauj cilvēkam atpūsties, es zinu kā ir strādāt fizisku darbu, ir nogurums un knapi kājas pa zemi var pavilkt, pēc darba un brīvdienās nav vēlmes noslogot sevi. Ja tev ir papildus enerģijas devas tad - lūdzu! Bet ne visiem viņa ir. :-)
27.07.2016 00:59 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
No rītiem ceļos un vingroju vai nodarbojos ar jogu. Pat braucot autobusā uz darbu lasu grāmatas. Vakaros pati rakstu, jo gribu izdot savu grāmatu. Mācos svešvalodas.

Neredzu tur nekādu pievienoto vertību. Ja čalis strādā stoikā vai gaterī tad tur arī strādās. Nekādas jogas un grāmatas nepalīdzēs. Un ja runājot par pievienoto vērtību... Čalis strādā bet, tu vingrini pakaļu. Vīrirtim nav vajadzīga vingra pakaļa, lai ņemtu savu vietu sabiedrībā.
27.07.2016 03:26 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kaapec gan lai virietis nevaretu savu brivo laiku pavadit kaa pats velass ?
Tu velies izdot gramatu vai skrien no ritiem, ludzu. Vai tad tavs draugs tev aizliedz to darit ? Un ja tev taa velme pec rakstisanas man tiesi vajag atbilstosu atmosferu, iedvesmu un mieru. Es nespeju reize rakstit un runat. Kaut kadus skolas pierakstus varu,bet esejas, stastus,dzeju nespetu .
27.07.2016 07:06 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Gribi kādu audzināt? Tad nopērc suni un audzini. Tu neesi viņa māte, lai kaut ko aizliegtu. Neredzu jogā neko intelektuālu pienesumu. :D
27.07.2016 07:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits