Vīrieša brīvais laiks

 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Man ir kolosāls vīrietis :)
Bet man ne pārāk patīk tas, kā viņš pavada savu brīvo laiku ārpus darba. Tā teikt nedara neko. Nedara neko vērtīgu. Skrollē Facebooku, skatās kaut kādus smieklīgos video un tamlīdzīgi. Respektīvi, manuprāt, tas ir pilnībā zemē nomests laiks, kas nenes nekādu pievienoto vērtību.
Es pati esmu cilvēks, kas ļoti vērsta uz efektivitāti, produktivitāti. Es arī strādāju. Bet arī brīvais laiks man ir piepildīts. No rītiem ceļos un vingroju vai nodarbojos ar jogu. Pat braucot autobusā uz darbu lasu grāmatas. Vakaros pati rakstu, jo gribu izdot savu grāmatu. Mācos svešvalodas. Nu kaut kā tā, cenšos, lai tas laiks būtu mērķtiecīgi pavadīts.
Man gribētos, lai arī draugs kaut kā efektīvāk pavadītu brīvo laiku. Lai iet mācīties augstskolā vai domā kādas biznesa idejas. Ja grib atpūsties, kaut vai lai lasa grāmatas vai skatās teātra izrādes online. Bet viņš laiku šķiež kaut kādās tādās bezjēdzīgās nodarbēs.
Vai varat ko ieteikt, kā vinu motivēt?
26.07.2016 08:09 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, šajā gadījumā pilnīgi nekādas nozīmes nav tam, ko Tev gribētos, jo tas ir viņa brīvais laiks, viņa iespēja atslēgties, atpūsties un, ja viņš vēlas, tad var kaut stundām košļāt Hubba Bubba un pūst burbuļus un Tev tik un tā nav nekādu tiesību kaut ko gribēt.
26.07.2016 11:03 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrietis strādā garum garas stundas, darbs ir fiziski un garīgi nogurdinošs. Es pilnīgi saprotu, ka viņam vakarā knapi pietiek spēka kafiju uzvārīt un kompi ieslēgt un lai arī man gribētos, lai viņš lasa grāmatu, nevis kapā fallout, man pat prātā neienāktu viņam par to pārmest. Saproti, tu nevari visus cilvēkus mērīt pēc savas mērauklas. Viņam ir citas intereses, citas prioritātes, ļoti iespējams cits izglītības līmenis - un esmu pārliecināta, ka tu par to biji informēta, pirms sagājāt kopā. Un lai cik ļoti tu gribētu, tu nevari pārtaisīt otru pēc savas gribēšanas. Bet tu vari iemācīties viņu cienīt par to, kāds viņš ir. Ar visiem kaķu video.
26.07.2016 11:07 |
 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Manuprāt, tur ir jāskatās nedaudz dziļāk... Kāda Tev daļa būtībā gar viņa brīvo laiku? Ja jūs pavadāt laiku arī kopā, tad tas laiks, kas paliek tikai viņam ir viņam piederošais laiks :) varbūt Tevi tomēr vairāk neapmierina tas, ka viņš nav izlasījis grāmatu, noskatījies izrādi vai nopelnījis extra cash, jo tad viņš nav pietiekami labs vai priekš Tava prāta? Tad rodas jautājums - vai Tu viņu esi pieņēmusi viņa dziļākajā būtībā, tadu kāds viņš ir? Ja jā, tad šādām pretenzijām nevajadzētu būt.
26.07.2016 11:20 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
šajā gadījumā pilnīgi nekādas nozīmes nav tam, ko Tev gribētos, jo tas ir viņa brīvais laiks, viņa iespēja atslēgties, atpūsties un, ja viņš vēlas, tad var kaut stundām košļāt Hubba Bubba un pūst burbuļus un Tev tik un tā nav nekādu tiesību kaut ko gribēt.

Tieši tā. Autore izklausās pēc diezgan kaitinošas būtnes, kurai ir grūti saprast, kā cilvēkam pēc nogurdinoša darba var negribēties skriet baudīt kultūru, mesties iekšā intelektuālā literatūrā vai praktizēt meditācijas. Nu ļoti jauki, ka pati esi tik aktīva un nenogurdināma, bet tas nenozīmē, ka otram jābūt tādam pašam.
Kā jau šeit minēja - tā pārspīlētā vēlme pēc pievienotās vērtības ikkatrā ikdienas solī tiešām izklausās pēc mazvērtības kompleksiem.
26.07.2016 11:32 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Jūs taču pavadiet laiku.kopā? Izbrsuciet kkur, ejiet uz kino utt.? Ja jā, tad neredzu problēmu.
26.07.2016 11:44 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Viedoklis, ka audiogrāmatas un Kalnciema ielas koncerti ir personību attīstoši laika pavadīšanas veidi, ir absolūti subjektīvs. Ir daudzi cilvēki, kam tādas izklaides ir ar tādu pašu (ne)lietderīguma koeficientu, kā kaķu video.
26.07.2016 11:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tāpēc to sauc par atpūtu - tas ir laiks, kad cilvēks atiet no visiem darbiem un relaksējas. Ja viņš jutīsies tā, ka jāpilda tevis dotie uzdevumi brīva laika pavadīšanai, tā vairs nebūs atpūta, bet darbs :D
Tu esi zāģis, un tādas vīrieši pamet.
26.07.2016 12:01 |
 
Reitings 44
Reģ: 13.06.2016
Varu Tevi saprast :)
Ja redzot kā tu darbojies, viņam nerodas interese, visdrīzāk viņš vienkārši ir atšķirīgs cilvēka tips kā esi tu.
Uzspiest, vai mīļā balstiņā viņam dien dienā čukstēt par lietderīgāku brīvā laika izmantošanu, nav jēga.
Pa laikam, protams, var piedāvāt kādu kopīgu aktivitāti, pārrunāt kādu saistošu tēmu u.c., tad redzēsi vai ir vismaz kāda pretīmnākšana, kas var liecināt, ka viņš ir ieinteresēts ko darīt, bet ir nepieciešams atbalsts un motivētājs.
Ja šāda interese nav, tad ir cits tips.
Vai nu pieņem un samierinies, vai meklē sev atbilstošu partneri :)
26.07.2016 15:47 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Iedomājos sevi situācijā, ja dzīvotu kopā ar sievieti, kura visu brīvo laiku "nedara neko vērtīgu. Skrollē Facebooku, skatās kaut kādus smieklīgos video un tamlīdzīgi". Labi, ja šai sievietei būtu ļoti veiksmīga karjera, tad, visticamāk, pieņemtu šo viņas īpatnību, jo arī pats brīvo laiku, cik nu man tas ir, nepavadu īpaši vērtīgi, tomēr, ja šī sieviete būtu kaut kāda lielveikala kasiere (lietoju kā analoģiju vīrietim, kas strādā fizisku darbu), tad nedomāju, ka šīs attiecības turpinātos ilgāk par vienu nedēļas nogali, pareizāk sakot, tās nekad nebūtu sākušās.
Manuprāt, ikvienam cilvēkam ir jāveido attiecības ar tādu partneri, ar kuru saskan intereses, ambīcijas, intelektuālais līmenis un vērtības. Tas gan nenozīmē, ka abiem obligāti jāstrādā vienā jomā vai jāinteresējas par līdzīgiem jautājumiem, bet gan domāju minētos kritērijus vispārināti.
26.07.2016 15:59 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Robert - tu brīvo laiku pavadi cosmo, analizējot savus randiņus. Tiešām vērtīgi pavadīts laiks. Tavs intelektuālais līmenis ir neizmērojams.
Kaut kādu veikala kasieri salīdzināt ar vīrieti, kas veic fizisku darbu nebūtu ētiski, jo fiziski veicami darbi ir daudz un dažādi un neteiktu, ka tajos ir kaut kas nopeļams.
26.07.2016 16:04 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Robert - tu brīvo laiku pavadi cosmo, analizējot savus randiņus.

Savu brīvo laiku cenšos vairāk pavadīt, ejot uz randiņiem, nevis analizējot tos.
Kaut kādu veikala kasieri salīdzināt ar vīrieti, kas veic fizisku darbu nebūtu ētiski, jo fiziski veicami darbi ir daudz un dažādi un neteiktu, ka tajos ir kaut kas nopeļams.

Nenoliegšu, ka stereotipizēju, kaut arī līdz šim neesmu būvlaukumā sastapis nevienu (palīg)strādnieku, kurš mani pārsteigtu ar savu inteliģenci, valodu vai izglītību - vismaz ne labā nozīmē...
Nekur neesmu nopēlis fiziskos darbus vai noliedzis to nepieciešamību.
26.07.2016 16:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Agrāk arī biju zāģēju par to, ka neko nedara, bet tad ne jēdzīgi strādāja, neko, tikai sēdēja pie kompja, tagad jau strādā citu darbu, katru dienu 9h 5x nedēļā, tāpēc vakaros viņš var darīt, ko vēlas, tiešāk - kaut Hubba Bubba košļāt, kā Meksikanka teica. Lai arī nav fiziskā darba darītājs, tāpat nogurst gan fiziski, gan garīgi, sagaidu ar vakariņām, paēdam un pēc tam viņš var darīt, ko vēlas. Pilnīgi saprotu vēlmi vienkārši paskatīties seriālus vai kādus video, tāpēc tā ir atpūta.
Neredzu arī vajadzību katru vakaru pavadīt laiku kopā, es vakaros eju sportot vai tiekos ar draudzenēm.. vai tāpat kā viņš - nopērku alu un vienkārši skatos seriālus. Nu un?
26.07.2016 16:14 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ir arī citu veidu fiziskie darbi un es pazīstu daudz vīriešus, kas veic fizisku darbu un pēc tam mājās nesēž dīvānā un nelūr telefonā vien, bet dara ļoti daudz citu veidu darbus. Un kāds te jau ir sakars ar
inteliģenci, valodu vai izglītību
?? Tu pats šķieti ļoti "Inteliģents"
26.07.2016 16:15 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Daudz laika būvlaukumos pavadi? Stulbums kaut kāds.
26.07.2016 16:16 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Wallee, es nesapratu?
26.07.2016 16:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tāda attieksme man atgādina vecāku un bērnu attiecības, kad iedomājas, ka var pamācīt, ko otram darīt brīvajā laikā. Saprastu, ja tās nodarbes būtu dzeršana, azartspēles vai iešana pa kreisi, bet ne jau kaut kas nevainīgs, lai arī laika nosišana.
26.07.2016 16:20 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Tādā gadījumā ja tu to kasieri pielīdzināji būvstrādniekam, tādā gadījumā arī veikala kasierēm nav ne inteliģences, ne izkopta valoda ne izglītība? Tu pats saproti cik stereotipisks esi?
26.07.2016 16:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Diez vai Roberts I. būtu gudrāks par būvstrādnieku, runājot par to, kā jāceļ vai jāremontē māja - izrādās, tur arī nevar tā bez smadzenēm rukāt.
26.07.2016 16:29 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tādā gadījumā ja tu to kasieri pielīdzināji būvstrādniekam, tādā gadījumā arī veikala kasierēm nav ne inteliģences, ne izkopta valoda ne izglītība?

Cik nu man nācies sastapties ar "Maxima" kasierēm un kasieriem šajā veikalā, tad...
Diez vai Roberts I. būtu gudrāks par būvstrādnieku, runājot par to, kā jāceļ vai jāremontē māja - izrādās, tur arī nevar tā bez smadzenēm rukāt.

Lūdzu, nejauksim "gudrību" ar iemācītām prasmēm un pieredzi! Būvniecības prasmju un pieredzes aspektā esmu nesalīdzināmi zemāks par jebkuru būvstrādnieku - tas ir fakts.
26.07.2016 16:36 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Cik nu man nācies sastapties ar "Maxima" kasierēm un kasieriem šajā veikalā, tad...

Tad man žēl tevis, jo ne tikai Maximā strādā kasieres. Bet ko gan es no tevis gaidīju, ieraudzīji vienu un nospriedi par visām.
26.07.2016 16:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits