Medicīna RSU vai LU

 
Reitings 79
Reģ: 14.11.2013
Sveikas!
Tā kā pašlaik iestāšanās konkursi abās augstskolās jau ir noslēgušies, tad vēlos jautāt tām, kas pieteicās medicīnas studijām gan RSU, gan LU. Vai pieteicāties abās augstskolās(Ja nu netiekat vienā va otrā)? Vai tikāt abāt? Ja tikāt, tad kā izvēlēsieties, uz kuru skolu iet?
Paldies par atbildēm jau iepriekš! :)
16.07.2016 16:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Blanša, es tik smalki to sistēmu nezinu..bet..no studiju gadiem atceros, ka gāza tos, kas tiešām nebija pienācīgi sagatavojušies..vai arī studentus, kas aktīvi neapmeklēja nodarbības, lecās ar mācībspēku..
30.07.2016 19:12 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Nairalele, tu tiešām domā, ka LU nenotiek tas pats? Man ir bijusi tuva personīga darīšana ar divām LU fakultātēm, attieksme no 60% mācībspēkiem sūdīga un jā, ir pasniedzēji, kuri izgāž - nezinu, vai viņiem finansiāls labums vai vienkārši savu negatīvismu izliek uz studentiem. Vienā fakultātē gandrīz visi studenti bija ļoti vīlušies par to, ko un kādā kvalitātē viņi mācās, taču kopumā vismaz kaut cik draudzīga atmosfēra studentu vidū, bet otrā studentos baigā konkurence un ļoti nedraudzīga, noliekoša attieksme.
No medicīnas fakultātes es pazīstu tikai dažus cilvēkus, tie pavada savu laiku pie datora kojās un dzen totālu haļavu. Kaut kā tie studenti, kuri mācās RSU medicīnā, izskatās, ka vairāk motivēti mācīties.
30.07.2016 19:22 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
KitijaK, Haļavu dzen arī RSU studenti, tici man :-D Un ar visu slinkošanu eksāmenus noliek. Tā kā tas nav atkarīgs no augstskolas. Tas ir atkarīgs tikai no konkrētā studenta spējām un vēlmēm.
Ja godīgi, cik man ir bijusi saskarsme ar LU Medicīnas studentiem tad attieksme ir šķitusi patīkamāka un vismaz pēc viņu stāstītā pasniedzēju attieksme ir labāka. Bet var jau būt ka esmu mānīta, jo pati LU neesmu mācījusies. Pabeidzu RSU.
Nenoliedzu, ka arī RSU ir daži tiešām burvīgi pasniedzēji un man personīgi arī ļoti paveicās ar grupu- viena otrai ļoti palīdzējām un atbalstījām un bijām gandrīz kā ģimene. Bet tas gan vairāk tāpēc, ka citādi būtu bijis grūti izdzīvot.
30.07.2016 19:48 |
 
Reitings 9
Reģ: 19.07.2016
nairalele Kā tieši izpaudās izturēšanās pret studentiem kā pret pamesliem? Un vai daži pasniedzēji tā izturējās pret absolūti visiem, - arī pret tiem, kam sekmes bija labas (8, 9, 10)?
30.07.2016 20:16 |
 
10 gadi
Reitings 345
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka abās augstskolās ir iespēja gūt labas zināšanas, noteikti ir priekšmeti, kuri RSU tiek augstākā līmenī pasniegti un otrādi, kuri LU. Ir saistība ar abām augstskolām - esmu beigusi RSU mediķus+rezidentūra un LU kā pasniedzējai.
30.07.2016 20:25 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Es dažreiz tiešām brīnos, kur cilvēki, kuriem ar medicīnu nav nekāda sakara, rauj "informāciju" par medicīnas studijām. Mācos RSU, pazīstu daudzus cilvēkus no LU, un varu droši apgalvot, ka tās ir muļķības, ka LU ir sliktāka kvalitāte. Pēdējos gados it īpaši. Un diemžēl šos mītus arī izplata tie cilvēki, kuriem attāla drauga draudzenes drauga māsa esot mācījusies tur un tur un esot teikusi, ka ir tā un šitā. RSU ir stingrāka attieksme, kas medicīnā ir noderīgi, bet LU arī attīstas. Un uz doto mirkli LU diži neatpaliek. Ja tagad stātos augstskolā, laikam izvēlētos LU. Vispār daudzi būs pārsteigti, cik daudz zināmu un labu Latvijas ārstu ir LU ražojums.
31.07.2016 01:21 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Demimonde
Atkarigs no pasniedzeja. Bija pasniedzeji, kas bija nepatikami pret tiem, kas kaut ko nemaceja atbildet un bija ipasi eksemplari, kam baudu sagada visu kopeja pazemosana. Ir tads ipass Ortopedijas cikla pasniedzejs, kura klase pasezot var iet ara ar sajutu, ka labak butu par setnieku stradajusi. :-D
Pazemojosi ir izteikumi. Rupjos vardos protams neviens nesauks, bet liek justies diezgan nevertigam.
Bet te gan japiebilst, ka ir gana daudzi studenti, kam tas iet gar ausim un kas spej to viegli paciest. Man tas vienkarsi nacas grutak, jo es butiba esmu tomer diezgan lepna- esmu vienmer labi macijusies un smagi stradajusi, lai studetu medikos lidz ar to nekad nespeju tadus izteicienus laizt gar ausim bez dusmam, ko noteikti ari vareja man seja labi nolasit.
Bet nu ka jau mineju ir jau ari loti daudzi patikami un briniskigi pasniedzeji. Ir nodarbibas uz kuram tiesam var iet ar prieku un vel gadiem atcereties pasniedzeja lekcijas.
Ka ari neviena eksamena vai kolikvija, kas liela dala ir mutiski neesmu saskarusies ar sliktu attieksmi. Ja ir zinasanas, tad eksamenos neviens pasniedzejs slikti neizturesies.
31.07.2016 02:15 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
nairalele,
tas ortopēdijas cikla pasniedzējs ir bērns, salīdzinot ar vienu dāmu no anatomikuma :) Jā, ir RSU daži interesanti kadri. Pieļauju, ka šobrīd situācija ir krietni uzlabojusies, laikā kad es studēju, noteikumi bija daudz stingrāki.
31.07.2016 11:15 |
 
Reitings 1
Reģ: 04.12.2021
Pa šiem gadiem daudz kas ir mainījies. Atmosfēra nav tā labākā, visiem maniem kursa biedriem ir jāsēž uz medikamentiem, lai pabeigtu attiecīgo semestri medicīnas studijās. Man pat paziņa no RSU piekrīt, ka mums galīgi nav paveicies ar pasniedzēju attieksmi un jauno izveidoto programmu (medicīna 2.1). LU sesija vispār ir nāvējoša, nav tā kā RSU (ja labi mācies, tad var dabūt automātu vai sesijas laikā max 2 eksāmeni). Noteikti iesaku RSU, tur vismaz par tavu mentālo veselību kāds raizējās xd
04.12.2021 19:00 |
 
Patīk
Reitings 11948
Reģ: 27.01.2021
Dana @ 29.07.2016 22:41

Kad studēju RSU (pasen gan) tā arī bija, ka oficiāli nebija rotācijas un , ja iesāki pa maksu studēt, tad arī turpināji līdz beigām.
RSU šobrīd nav rotāciju, ja tiec budžetā, tad paliec, bet, tā kā studiju laikā daudzi vai nu izkrīt sesijās, jo nemācās vispār, vai arī aiziet prom paši, viņu budžeta vietas paliek brīvas, kurās ieliek maksājošos, tā ka neviens 6 gadus nemaksā, maksimums pirmo semestri vai gadu maksā, pēc tam visi tiek budžetā. Un no budžeta nevar izkrist
04.12.2021 19:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits