Bez potem .....

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut kada ar medicinisko izglitibu vai stradajosa bernu darza vares man atbildet precizi.
Ja es visu esmu sapratusi pareizi tad pie mums potes ir rekomendejamas ne obligatas .... un b/d , ari privatajam ir japienem mans berns ar izzinu no arsta , ka esmu atteikusies no valsts piedavatajam potem ... Pareizi ?
06.07.2016 11:01 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un privata darzina var nenem, tas nav valsts

ne nevar un ir loti nekorekti salidzinat krogu ar izglitibas iestadi .... nebaumo par to ko nezini !
06.07.2016 19:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ir privatie darzini, un ir valsts. Tmer liela starpiba.;-);-)
06.07.2016 19:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ne nav starpibas , vismaz ne uznemsanas noteikumos , pec tavas logikas ari privata vidusskola var nerakstit CE , jo ta tacu privata iestade ... PII regule IZM , ja kads darzins nenem del kaut kadu posu trukuma , tad drosi var versties IZM ar iesniegumu ....
Tevis teiktais ir tik pat absurdi , ka , piemeram , mani nepanems universitate , jo neesmu poteta pret difteriju ...
Ja tu uzskati savadak , tad citesu tevi - faktus studija !
iestajos b/d tiek prasita arsta izzina forma u26
posu pases kopija , kura , ja nav ierakstu klat ir mans iesniegums arstam par atteiksanos no vakcinacijas
un arsta izzina ( ieguta ne velak ka 3 dienas pirms iestasanas ) par to, ka nav utis un berns nav bijis kontakta ar infecijas slimniekiem ...
06.07.2016 19:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tapat , ka gan valsts skola , gan privataja ir viena un ta pati programma , protams var macit ko papildus , bet nevar nemacit to , ko paredz likums .... Cita lieta ir , ka privataja gan b/d , gan skolas ir mazakas grupas/klases , kas lauj programmu apgut kvalitativak , bet ne savadaku programmu ...
06.07.2016 19:16 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
jocigi uzrakstiju , bet nu domu var saprast
06.07.2016 19:18 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Wee, man jau liekas, ka privàtajam dàrzinjam nav obligàti jàpienjem tavs bèrns, un iemeslu var vienmèr atrast, ja grib. Un sūdzības neko nemainīs, negribès pienjemt - bùsi visu laiku pèdèjà rindà un miers. Bet nu ja pàrèjie bèrni potèti un viens nepotèts, gan jau njems. Arī privàtajàs skolàs ir sarežgītàk tikt, tur jau arī visus pèc kàrtas nenjem, gan jau ka ar bd tàpat
06.07.2016 19:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mis Take , nu taa nav ... es pati esmu macijusies privataja skola ... un meita no augusta ies privataja b/d ... tur nav rindas ka tadas + nevar neviens tevi likt pedeja vieta ... , bet nu ir japaiteresejas par sistemu , lai saprastu ka un kas strada ... principa privata izglitibas iestade vispirms ir jasamaksa un tad jaatnes dokumenti , samaksa garante tev vietu , ja tu neatnes dokumentus , tad ir savdak , vienkarsi ir jazin , savas tiesibas un nevajag pavilkties uz mulki ... , bet es jau sapratu , ka cosmo visu zin labak ... :D ka parasti - nekas parsteidzoss:-D:-D:-D
06.07.2016 19:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, mūsdienās tās potes ir pārāk daudz - tur tiešām jābūt trakam, lai pilnīgi pret visu potētos vai potētu savus bērnus. Tomēr kaut kādas potes šķiet ļoti svarīgas (tās, kas man bērnībā sapotētas).
Esmu arī kopš bērnības potēta pret ērču encifalītu un turpinu potēties, jo uzaugu laukos un arī tagad dzīvojam ar vīru laukos. Savus bērnus arī noteikti potēšu pret to. Ērces man bijušas tik daudz, ka nevarētu nemaz izskaitīt. Ģimenē bija arī saslimšanas gadījums ar encifalītu un tam cilvēkam tas atstāja sliktas sekas uz visu atlikušo mūžu. Bet, tajā pat laikā, ja bērns dzīvo tikai pilsētā dzīvoklī un pa mežiem/pļavām nekad netiek laists, tad arī tāda potēšanās pret ērču encifalītu ir lieka.
06.07.2016 19:44 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Visus par un pret. To, cik aiziet un cik atnāk vai jebkad atnāks atpakaļ, paliek bēdīgi un... rodas tikai domas par to, kā pārtraukt maksāt un man tas neliekas nekāds noziegums.
Un vecumdienās, kad naudas izteiksmē neko vairs nespēsi dot sabiedrībai, nebūs bēdīgi izmantot visus strādājošo apmaksātos labumus?:)
06.07.2016 20:20 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
https://www.youtube.com/watch?v=9gku93laoec
Precīzāk nevar pateik :)
06.07.2016 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Dellicious - wow. Man būs offtopics, bet nekad nebūtu licies, ka tu tik ļoti varētu atbalstīt kapitālismu! (Tas ne pozitīvi, ne negatīvi, gluži neitrāls izbrīns :)). Tu biji/esi NA atbalstītāja, tā ka skaidrs, ka ar sociālismu tev nav pa ceļam, bet tik radikālus uzskatus es nebūtu gaidījusi. Man pat gribētos padiskutēt par daudz ko (piemēram par iemaksām, kas varbūt nekad nenāks atpakaļ tev kā veselam cilvēkam, bet tiktu kādam ar smagām slimībām/invaliditāti utml.), bet reizē arī negribas, jo tad iestarpināsies kašķu meklētājas un būs auzās.
06.07.2016 20:46 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju visu diskusiju, uzvilkos :D Diezgan glupi nosaukt par glupu cilvēku, kas nevakcinēs savu bērnu.
Uzskatu,, ka pirmsskolai - ne valsts, ne privātai nav nekādu tiesību nepieņemt nevakcinētu bērnu. Kāpēc man jācieš par to, ka es vēlos savu bērnu pasargāt.
Un viss ir pavisam vienkārši - palasot vakcīnu sastāvu un blakusparādības, viss ir skaidrs. Piemēram ērču encefalīta vakcīnas blakusefekts ir ērču encefalīts.
Par tuberk.poti - zinājāt,ka tā ir vienīgais dzīvais vīruss, ko ielaiž pāris dienu veca zīdaiņa organismā? Ja jau pieaugušam cilvēkam un jau lielākam bērnam neiesaka vakcinēties slimam, jo imūnsistēma bojāta tajā brīdī, tad, kāpēc mazulim, kurš nekam nav adaptējies šajā pasaulē, jālaiž tāda jaudīga vakcīna?
Katram ir savs viedoklis, man ir draudzenes, kuras vakcinē un kuras nevakcinē, es pieņemu viņu viedokļus un neuzbāžos vakcinētājām un viņas pieņem manu viedokli un neterorizē mani par to, cik slikti nevakcinēt.
Bet, mazliet iedziļinoties vakcīnu aizmugurē, nevēlos vakcinēt arī savu kaķi. Un tas nav nekāds modes kliedziens - vienkārši cits laikmets un informācija ātrāk izplatās.
Nav teikts,ka nekad nevakcinēšu, bet nu pirmajā gadā noteikti nē.
Un par vējbaku (vai masalinu vakcīnu) - šīs slimības vieglāk ir izslimot bērnībā. Bet, kas notiks tad,ja bērnu vakcinēs, bet pieaugušā vecumā cilvēks aizmirsīs,ka jāvakcinējas un saslims - tad slimība būs krietni nopietnāki.
Tas tā - īsumā.
06.07.2016 21:07 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Tad, kad tu un tavs bērns apdraud citus (jo neviena vakcīna nepasargā 100 %), tev būtu gan "jācieš".
06.07.2016 21:15 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Es esmu poteta pret visu, kas bija nepieciesams. Imunsistema gan berniba, gan tagad ka zirgam. Neesmu slimojusi ( sad tad iesnas ko pati pec baseina slapjiem matiem un mitra ziema sakeru), temperatura varbut 1x 5 gados. Ta ka potes nevajina imunsistemu, paradumi to vajina.. Zalu lietosana utt.
06.07.2016 21:37 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Tā kā wee manu jautājumu noignorēja, tad Liene, padalies, lūdzu, ar avotiem, kur šo info smēlies :-)
06.07.2016 23:25 |
 
Reitings 165
Reģ: 16.07.2014
Wee, manai draudzenei nevakcinēto bērnu paņēma gan valsts, gan privātajā, bez nekādas attieksmes. Problēmai nevajadzētu būt. Starpcitu, nezinu cik Tavai meitiņai gadu, bet piem., pret hepatītu B veselu bērnu pēc 5 gadu vecuma vairs neiesaka potēt. Tāpat šķiet, ka masalas u.c. pēc 7 gadiem arī vairs neiesaka. Principā, tad vakcīnas riski pārsniedz slimības sekas. Protams, ja grib, tad jau visu var. Citēt mani nevajag, 100% nezinu, pēc atmiņas vados.
Par to, ka nevakcinētie bērni apdraud vakcinētos = pilnīgas muļķības. Vakcīna negarantē mūža aizsardzību, max uz 5 gadiem, ja nemaldos (pēc pēdējās devas). Un nevis "aizsardzību", bet 50 - 80% garantiju, ka slimībai nebūs letālu seku. Katrai potei tas procents ir savādāks. Garajam klepum, laikam vismazākais bija. Interesants fakts par masalām-viņas palīdz vieglāk pārdzīvot vitamīns A. Burkānu suliņa :)
Starpcitu, es neesmu pret vakcīnām, pati esmu vakcinējusies stipri vairāk nekā vidējais cilvēks, ceļošanas dēļ, bet neiesaku nevienam paļauties uz zālēm "tāpēc, ka tā dara". Jāņem vērā dažādi apstākļi, vai bērns ir vesels, iznēsāts, vai barots ar mātes pienu, vai viņam ir skolas vecuma brāļi/māsas, vai aprūpētājs ir saskarsmē ar maziem bērniem, vai aprūpētājs ir vecāks par 60 (laikam) u.c. No galvas neatceros.
Atgriežoties pie tēmas - atkarībā no bērna vecuma varbūt, ka var taisīt tikai pirmsskolas "boosteri"? Katru poti pa vienai reizei, nevis 3 vai cik nu tur.
06.07.2016 23:28 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Wee
Protams, ka nav obligātas, tas ir tik saraksts, ko var segt valsts, ja vecāki izvēlas.
Mēs esam privātajā dārzā, nepotēti, viss ok, ne1 pat īsti neprasīja to, tikai ārsta izziņu.
06.07.2016 23:32 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Dienvida , informaciju esmu ieguvusi no draugiem, interneta vide (parsvara slegtajas grupas, kur negaida vakcinu entuziastus, kas visu laiku reklame vakcinas). Loti daudz info ir anglu valoda , ierakstot atslegas vardus - vakcinas, vakcinas un autisms utt.
06.07.2016 23:34 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Un par rotenieku...svarigi ir laicigi reaget, nevis diennakti skatities, ka berns vemj vai vinam ir caureja. Ja reakcija ir pec 2.vemsanas reizes, tad nevajadzetu nonakt lidz atudenosanas procesam.
Bet tas ir siiks un smalks darbs, izvertet, kas ir labakais sev un bernam.
06.07.2016 23:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits