Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gudrības zoba operācija+ SI ārsti

 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Sveikas,dāmas!No rīta ar zobu sāpēm. :'-(

Augšējie gudrības zobi izauga bez sāpēm,nekādu problēmu.Tagad aug apakšējie,abi reizē..Sāp ļoti,skaloju ar sāli un ūdens,bet viss žoklis sāp,ieēst neko nevar.Abiem apakšējiem ir mazi stūrīši tik iznākuši ārā,kas nozīmē,ka būs jāgriež smagana.Kā ir,vai ir kāda abus apakšējos vienā reize operējusi ārā? Citi saka,ka labāk pa vienam,citi saka,ka abus uzreiz. Kā ir ar to operāciju?Pirmajā vizītē dos antibiotikas pret iekaisumu,vai ja ir pavisam steidzami,operēs pa "taisno"? Kādus Stomatoloģijas institūta ārstus varat ieteikt gudrības zobu operēšanai?Ar kuriem ir pozitīva pieredze?
Piedod,dāmas,ka tik daudz jautājumu.Sāku nervozēt un mazliet stresā esmu. :-/
04.07.2016 11:02 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Sveika,

man aprīlī SI izoperēja vienu no gudrības zobiem, jo auga sagriezies uz vienu pusi un stūma pārējos zobus šķībi.

Ja tev ir rentgens jau uz rokas, tad vari pierakstīties pēc iepsējas ātrāk uz šo pasākumu. Es gaidīju mēnesi uz pierakstu un tāpat mani paņēma stundu pēc mana pieraksta, jo SI uz vietas ir mežonīgas dzīvās rindas un tie ārsti tiek rauti uz visām pusēm!

Ja man būtu jāoperē abi - tad noteikti vienā reizē, jo divas reizes iet uz to murgu es negribētu.
Pēc tam kādas 5 dienas biju metama miskastē - ne īsti parunāt, ne paēst, baigais pampums. Bet pati operācija ļoti fiksa - kādas 15-20min.
Daktera uzvārdu precīzi neatceros, bet bija krievu izcelsmes. Viena zoba izoperēšana, plus pēc tam antibiotiku iegāde izmaksāja 120eur.
04.07.2016 11:09 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Paldies pecinjaa.Tev bija anestēzija vai nomierinošie līdzekļi,kamēr tev bija operācija?
04.07.2016 11:14 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Man ir likvidēti visi četri.

pagājušo gad apakšējos pa vienam operēju pie daktera A. Ivanova. Ļoti jauks ārstas, visu kārtīgi izstāsta. Tā kā tā bija operācija, tad man bija jādzer antibiotikas jau pirms operācijas. Operēja pa vienam, jo citādāk es vispār paēst nevarētu (abās reizēs viss pēc tam bja ļoti sapampis). Vispār man viegli izgāja, jo draugam operējot, gan bija smagāk. Pēc tam ilgāku laiku nevarēja paēst neko, bija uzpampis, un arī paaugstināta temperatūra bija.

Šogad (pirms nepilna mēneša) izrāvu abus augšējos. Tie bija pilnībā izauguši, tad nu piecu minūšu dabrs bija. Izrāva abus reizē, nekāda pampuma nebija, otrajā dienā jau jutos labi un mierīgi ēdu. Rāvu pie dr. Sējas. Arī ļoti jauks ārsts.

Abas reizes bija ar parasto anestēziju, ko iešpricē tikai mutē.
04.07.2016 11:25 |
 
Reitings 456
Reģ: 16.01.2016
Sveika LedusTēja! Man SI, pēc manis pašas vēlēšanās grieza visus 4!!! :-D gudrības zobus vienā reizē. Visi zobi bija zem smaganas - nekas vēl neizlīda. Man sašpricēja žokli dažādās vietās un tad veica operāciju - biju pie pilnas apziņas, jo nevēlējos anestēziju.

Pēc tam kādu nedēļu ēdu saldējumu, želejas, sulu. Viss bija sapampis un sāpēja. Tagad jau pagājis gads un viss ir ideāli sadzijis, nekādas rētas nejūtu.

Ļoti svarīgs ieteikums TEV un citām kuras operēs gudrības zobus! Nav svarīgi, cik zobus operēsi ārā vienā reizē, bet pretsāpju tableti iedzer pirms parādās sāpes, pirms iziet anestēzija.

Es pēc operācijas atbraucu mājās, likos gulēt un pamodos no šausmīgām sāpēm. Likās ka krampis visapkārt rētām ir sarāvies.
04.07.2016 11:26 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es arī domāju,ka operēšu tad abus uzreiz.Paldies,meitenes!Sirds mazliet mierīgāka,tāpat tagad neko nevaru paēst.Tikai smūtiji un putra no rīta.
04.07.2016 11:42 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man jau sen izauga gudrības zobi.
Man nekas nesāpēja.
Un veseli viņi ir.
Jūtu līdzi, ka jāoperē.
:-(:-(:-(
04.07.2016 11:48 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Man jau sen izauga gudrības zobi.
Man nekas nesāpēja.
Un veseli viņi ir.


Man arī augšējie bija veseli un netraucēja, bet, ja sāk stump pārējos zobus kopā, tad gan nav forši. Pats jau īsti nemani, ka tā notiek. ;)
04.07.2016 11:59 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
stump


Stumt
04.07.2016 12:00 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Man izrāva vienu apakšējo, drīz iešu raut otru, augšējo gudrības zobi neaug. Apakšējie ir grūtāk raujami nekā augšējie. Es esmu laimīga, ka neizrāvu uzreiz abus, jo pēc operācijas sāpes bija lielas, pirmās trīs dienas dzīvoju uz Ketanola. Tā puse, kur zobs bija, sāpēja, piepampa, bija zilums, ja abās pusēs sāpētu, tad pāris dienas tiešām nespētu ēst, tagad varēju uz otru pusi ēst un bija ok. Pēc kādas nedēļas viss bija pilnīgi pārgājis.

Turklāt tagad ar otru zobu būšu gudrāka un uzreiz pēc operācijas iedzeršu Ketanol bez sāpju gaidīšanas. Domāju, ka tad būs labāk, jo pirmajā reizē man sanāca uzreiz zāles nenopirkt.

Pati operācija gan nesāpēja, lai gan man bija jocīgas saknes tam zobam. Bet man to neveica Rīgā, tā kā ieteikt nevarēšu.
04.07.2016 13:07 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man apmēram pirms gada apakšējo gudrības zobu izoperēja. Pēc tam knapi varēju paēst vai pasmaidīt. Viss bija sapampis. Arī pie kakla. Abus es neoperētu, jo tā jau bija grūti un sapampis. Lai gan, tur drīzāk ar pašu speciālistu konsultēties kā labāk. Man bija pieraksts pie daktera Altroka, labi visu izskaidroja, man patika
04.07.2016 13:13 |
 
Reitings 37
Reģ: 20.06.2016
Pagājušajā vasarā man izoperēja visus 4. Vispirms abus apakšējos, tad abus augšējos. Tie nebija vēl izauguši, bet tiem nebija vietas, kur augt, tāpēc bija jāgriež ārā, plus vēl mazliet kauls jāurbj nost, kad ņēma apakšējos ārā. Pirms operācijas iedeva pretsāpju tableti un antibiotikas, kā arī es biju pieteikusies uz sedāciju, kura it kā nomierina. Jā, glava mazliet pēc sedācijas devas saņemšanas griezās un likās, ka prāts ir tāds mierīgāks, tādā čiliņā. Sedāciha izmaksāja 70€. Pēc operācijas nākamajā dienā pampums bija nežēlīgs un ar zilumiem ārpusē, viss kādas 5 dienas. Ēdu tikai šķidru pārtiku un nevarēju pagulēt uz sāniem, jo spieda vaigu un sāpēja, bet viss sadzija lieliski, baigi nesāpēja un viss ir ļoti labi. Protams, lietoju antibiotikas un pretsāpju tabletes, kuras izrakstīja. Ar augšējajiem zobiem gāja vieglāk un pat neņēmu sedāciju, jo tā operācija nav nekas traks. Operāciju veicu SI pie Vadima Kļimeca, jauns, patīkams ārsts, kas visu izstāsta līdz pēdējam sīkumam. Biju apmierināta un iesaku ņemt laukā abus uzreiz.
04.07.2016 13:29 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Man pirms pārs gadiem izoperēja visus 4 uzreiz. Nebija nemaz tik traki, tikai 1-2 dienas neko nevarēju ieēst. Man liekas, ka man pat īsti nekas nesāpēja. Kādu nedēļu gan vaigi bija sapampuši, bet pēc tam viss ok. Es noteikti ieteiktu abus uzreiz operēt.
04.07.2016 13:41 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Ledustēja,

man bija parastā anestēzija, neko papildus neņēmu. Bet par to pretsāpju tableti gan - ieņem pirms kaut kas ir noticis - jo pēc tam būs grūti norīt,jo viss līs pār lūpu! :D
04.07.2016 13:41 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Bāc , meitenes, viņi visiem obligāti jārauj, t.i. viņi tiešām traucē visiem?
04.07.2016 13:48 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.03.2015
Dr. Juris Altroks ir vienkārši perfekts tādiem bailuļiem kā es. Man ir paniskas bailes no zobārstiem, kur nu vēl ķirurgiem,bet viņš ucinās kā ar mazu bērnu, bet tajā pašā laikā neko nevelk garumā un viss notiek tik ātri un nesāpīgi, ka pat nesapratu, ka kkas ir sācies, kā zobi jau bija laukā. Man gan nebija nekas laikam ĻOTI traki aizlaists vai sarežģīts, tomēr pa gada pārtraukmiem rāvu divus zobus un viss perfekti. Pēc raušanas iedzēru tikai vienu 200 ibumetīnu, bet tas tikai drošībai, jo nekādas sāpes nebija. Tajā pašā dienā aizgāju atpakaļ uz darbu un viss kārtībā.
Vienīgais, viņš laikam vairs Stomatoloģijas institūtā vairs nestrādā, pašam sava prases vieta Rīgā un Tukumā :)
04.07.2016 13:49 |
 
Reitings 35
Reģ: 27.06.2016
Es gan neizoperēju savējos, sāpēja ļoti, strutas līda ārā, ja uzspiež, bija tā, ka nedēļu sāp un piepamst riktīgi, muti atvērt nevarēju un ēst, pēc tam mēnesi vai divus viss kārtībā, un tā ik pa laikam kamēr pats izlīda, skaloju ar aptiekā nopērkāmu speciālu pulverīti Flurasol un smērēju ar smēri Sanagels, garšo ne pārāk, bet pietūkumu palīdzēja noņemt. Man bail bija raut, jo dzirdēju nostāstus, ka pēc tam pārējie zobi var sabraukt katrs uz savu pusi, tāpēc cietos. Līdz galam nav vēl izauguši, bet izlīdušu no tām kabatām ir.
04.07.2016 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Tās, kas rāvušas gudrības zobus - jūs pievērsāt uzmanību mēness fāzei un kam tur vēl? jo daudz esmu dzirdējusi, ka izraujot pareizā mēness fāzē, viss notiekot daudz vieglāk un nesāpīgāk. Tā varētu būt?
04.07.2016 14:31 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Man abūs augšējos gudrības zobus izrāva, nekas nesāpēja, tik drusku nepatīkami bija, kad jutu kā žokli ar to zobu kustināja. :-D Toties nākamā dienā vairs neko nejutu, nekas nesāpēja. :-)
04.07.2016 14:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tās, kas rāvušas gudrības zobus - jūs pievērsāt uzmanību mēness fāzei un kam tur vēl? jo daudz esmu dzirdējusi, ka izraujot pareizā mēness fāzē, viss notiekot daudz vieglāk un nesāpīgāk. Tā varētu būt?


Nē, es rāvu tad, kad varēju tikt. :D
04.07.2016 15:06 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nepievērsu, gāju kad pierakstīja, jo rindas tā jau garas bija un zobs sāpēja, pārējos stūma, kas sāpēja dubultā.

Jā dr.Altroks prot runāt nomierinoši.:-)
04.07.2016 18:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!