Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Soda veidi?

 
Reitings 375
Reģ: 13.06.2016
Kā jūs sodat (bez sišanas) savus / ne savus bērnus, ja viņj tevi galīgi neklausa un uzvedās vienkārši katastrofāli?. Mani tikko ieslēdza kūtiņā un nācās līst ārā pa kaut kādu 20x 40 lielu ejiņu. Viņa tikai skatās apkārt ko atkal izdarīt. Uz nedrīkst un nē vispār nereaģē. Viņa neko nesaprot.
01.07.2016 13:04 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Bet te jau bērns nemaz netiek audzināts, tam taču "nav laika." Citiem bērniem nav 100 x jāskaidro, jo viņiem tiek pievērsta uzmanība no vecākiem. Vai jūs par audzināšanu uzskatāt to,ka forumā tiek uzdots jautājums par labāko soda veidu??? Bērns ir vecāku atbildība. Bieži vien tie, kuri ir visnepaklausīgākie, tiem arī trūkst tās uzmanības un mīļums visvairāk. Es strādāju bērnu dārzā. Esmu katru dienu kopā ar daudziem bērniem. Dzirdu kā vecāki ar viņiem runā. Ļoti viegli novērot, kā attiecības ar vecākiem ietekmē bērna uzvedību :)
01.07.2016 23:36 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Vispār cerams, ka viņa savu agresiju kādu dienu nepavērsīs pret mazāko atvasi.
01.07.2016 23:36 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
ja tā būtu viena reize tad ok, saprastu. Normāli vecāki tad enstos paskaidrot un novērst tādas situācijas atkārtošanos, bet seit lūk bērns kopā 3 reizes to ir dabūjis gatavu. Tad kur ir vecāki tajā mirklī? Varbūt vienkārši nevajag logu atstāt vaļā un bērnu ar kaķi divatā..


A, kā mēs varam zinām, vai viņai ir normāli vecāki? (t)
01.07.2016 23:39 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Mans bērns nekad nav mēģinājis darīt pāri manam kaķim, attiecīgi vienmēr arī ir stāstīts, ka kaķi nedrīkst tā celt un tā staipīt, jo viņam sāp, aiz astes nedrikst raut, jo kaķim sāp...nu kautkā tā, vienmēr visu sapratis...mušu reiz pats ar mušpletni nosita un ilgi raudāja, jo dzīva radība taču...zirnekļus nesam uz balkona, lai dzīvo tur...(t)


Kā vispār var nonākt tik tālu ka bērns ir atstāts novārtā tā ka ir izdevies 3 reizes izmest kaķi pa logu ārā? Kur teikts ka vienā no šiem neuzmanības mirkļiem vel bērns ar visu kaķi kopā neizdomā izlekt..

Būs lielāka, mācīs mazo māsu lidot. Atvainojos, bet esmu šādu gadījumu dzirdējusi.
01.07.2016 23:40 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Deemons12 Acīmredzot nav normāli, ja šādas darbības ir pieļautas vairākas reizes.
01.07.2016 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
To, ka audzināšana bijusi briesmīga, jau var saprast no fakta, ka 4 gadu vecumā cilvēks slepkavo, jo acīmredzot viņas uztverē tikai viņas dzīvībai ir vērtība. Bet autore jau nav bērna māte, viņa ir tēva māsa, un audzināt (kur nu vēl šādā stadijā) nav viņas pienākums. Tas, ka viņa meklē risinājumus un cenšas būt iejūtīga, ir tikai viņas labās gribas izpausme. Es noteikti nervus nebojātu un negaidītu brīdi, kad mirst mājdzīvnieki, jo aiz savas "uķi-puķi-nekas-nekas, bet tā jau nevar.." būtu kaut ko palaidusi garām.
01.07.2016 23:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Būs lielāka, mācīs mazo māsu lidot. Atvainojos, bet esmu šādu gadījumu dzirdējusi.


Nedod dievs..
01.07.2016 23:47 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Nevaru uzreiz atrast vienu pētījumu un rakstu saistībā ar empātījas apgūšanu, iemācīšanu. Vācu valodaā.
Ļoti intereants pētījums par to, kā ar zīdaiņu, mazu bērnu palīdzību apgūst empātīju. Ļaujiet lielākajai māsai palīdzēt rūpēties par mazo māsu, pavadīt laiku kopā, pastum ratiņus, samīļot. Pusaudžiem ar uzvedības trauceējumiem bija uzvedības uzlabojumi.
Un noteikti apskāvieni no mammas un mīļajiem. Īsts apskāviens ilgstot 20 sekundes :D

Diezgan baisa dokumentālā filma Child of Rage (1992). Tas cits stāsts. Varbuūt kādai interesē šī tematika.
01.07.2016 23:47 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
NordicBella, ja berns nesaprot un dara pari kakim un runasanas nelidz te tiesam vajag kartigu tesienu. Tad sapratis. Diez kapec kad man mamma bija amza tesiens bija norma un saprata ko nedriskt darit? Es vienreiz dzive tikai atravos kad biju sika vairs gan neatceros par ko ar akrtigu sunu adas siksnu, bet nu nejau dzivniekus spidzinaju. Zinaju vienu meiteni kas jokodamies izmeta kaki caur otro stavu, kaut kada graustaa, apaksnaa zales biezokni vinai gan bija 8 gadi, pec tam raudaja ..Kakim par laimi viss akrtiiba..saprata ka taa nedriskteeja. Bet nu jaaa...nesaprotu kur tadi mezoni aug.
01.07.2016 23:50 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Un vispār es nesaprotu, kā bērnu var laist pie atvērta loga? Manā ģimenē tas ļoti tiek pieskatīts, lai bērns viens neatrodas pie atvērta loga. Un jau no mazotnes māca, ka pie loga līst nevar, kur nu vēl vērt vaļā. Mazums, kas var notikt.
01.07.2016 23:54 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Bērni mēdz būtu... maigi izsakoties dīvaini. Sen atpakaļ, man garām ir gājusi mamma ar meitenīti, gadi 2,3 varbūt, man suns pavada, meitene pieskrien, iesper sunim pa vēderu un aizskrien, māte vispār ne man atvainojās, ne bērnam ko pateica.
Mamma man ir audzinātāja bērnudārzā. Strādā ar pašiem mazākajiem 3-4 gadi laikam, attiecīgi katru gadu nāk jauna grupa, katrā grupā ir pa kādam mežonim. Spilgtākais, ko stāstija bija par agresīvu meiteni, kas laukumā spārdija visus koku,s sita bērnus, spēra koda un teica, ka nositīs meiteni, kas apsēdusies pie viņas skapīša. Tagad gan meitene normāla un mēdz tusēties kopā ar manu sīko māsu.
02.07.2016 00:48 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Par to fizisko sodīšanu - kad es biju sīka, nedod Dievs, izrunājos - uzreiz dabūju pa muti un vairs nekad neatļāvos runāt pretī. Kā sastrādāju blēņas - dabūju kāvienu, vairs blēņas strādāt negribējās. Es gan, pretēji šeit aprakstītajai meitenei, stiepu kaķēnus mājās, lai viņiem palīdzētu, nevis mēģināju nogalināt.
02.07.2016 00:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tam bernam , manuprat, katastrofali trukst uzmanibas un sapratnes ... tapec ta ari izrikojas ....
02.07.2016 11:45 |
 
Reitings 69
Reģ: 16.06.2016
Obligāti jāved pie speciālista.
Negribu biedēt, bet izskatās, ka aug antisociāla personība (sociopāts/psihopāts/pataloģisks narciss)
Tam var būt gan ģenētiski, gan vides cēloņi, parasti - abi kopā.
Piemēŗam, varbūt māte nav izrādījusi fizisku tuvību pirmajos dzīves mēnešos, kas var tiešā veidā ietekmēt bērna spējas just empātiju.

http://www.psychologicalscience.org/index.php/publications/observer/2013/october-13/callous-unemotional-traits-in-children.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Callous_and_unemotional_traits


Ja viņa izaugs par šādu cilvēku..... ja pastāv kaut 1% iespējamība, ka viņa lēnām top par sociopāti, uzreiz jāvd pie speciālista.

Protams, tas sevī ietver vienu risku - ja bēns nav ārstējams, terapijas rezultātā viņa neiemācīsies just empātiju, bet iznāks vēl gatavāka manipulēt ar citiem, jo būš attīstījusi emocionālo inteliģenci, bet bez empātijas aspekta.

Izklausāš briesmīgi, bet tas, ko rakstīu , ir ļaunākais scenārijs - varbūt liks aizdomāties
02.07.2016 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Un sabiedrība vēl brīnās, kādēļ citās valstīs atņem latviešiem bērnus. Goda vārds uzsūtītu sociālos, bērns ir vienkārši pamests novārtā. Izskatās pēc `šitais man vairs nepatīk, jo nemāk uzvesties, audzināšu citu, tas būs labāks`.
Skumja situācija bez gala un autore pati nav labāka, aizstāv vecākus, aizstāv visus, tikai ne mazo meiteni, kurai ir nepieciešama nu jau profesionāla palīdzība, mīlestība un gādīga mamma.
02.07.2016 12:27 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Winterra, sociaalais dienests jau neko nerisina. Ne tas beernam miilestiibu iedos, ne vecaakus par stulbumu sodiis.
02.07.2016 12:33 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
vatsons, nu ne jau latvijaa.. latvijaa ir normali sist bernus un kliegt par katru sikumu
02.07.2016 12:39 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Jā, cosmo rullē! Te ne tikai viena otrai uzstāda diagnozi, bet arī 4 gadīgam bērnam.
02.07.2016 12:39 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Winterra un citur ir normaali, ka beerns vecaakie drish uz galvas. Piekriitu, ka sishana un blaushana neko nerisina, ja nu vieniigi ar loti retiem iznemumiem (zinu piemeerus), bet socialais dienests neko nerisina nevienaa pasaules valstii, ja vien beerns burtiski netiek meerdeets badaa vai sists liidz biistamaam traumaam. Paarejos gadiijumos sociala dienesta "palidziba" ir viena launuma nomainiishana pret otru.

Blonde on Blonde, man arii likaas paarsteidziigas visas taas diagnozes.
02.07.2016 12:47 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Skumji, ka tik daudzām pēršana šķiet pilnīgi normāla, un savi bērnībā saņemtie pērieni tiek atstāstīti pat ar tādu kā lepnumu ("kad man kārtīgi sadeva, blēņas vairs prātā nenāca"). Kā būtu, ja dzirdētu sievu stāstām par vīru: "Dažas reizes pārmetu viņam par netīrajām zeķēm, kas atstātas uz grīdas, bet, kad viņš man sadeva pa muti, zāģēt vairs prātā nenāca." Droši vien nešķistu ok. Bet bērnu tā pazemot ir normāli un skaitās "audzināšana"... :-/
02.07.2016 21:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits