Viesis kāzās

 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka lielākā daļa no jums ir bijušas kāzās kā viesis un ir kaut kādi ieteikumi attiecībā uz pašām kāzām, kad esat aicinātas tajās piedalīties viesa statusā.

Kas ir tas, kam ir noteikti jāpievērš uzmanība? Frizūras, make-up pie meistariem? Cik tas ir lielu lomu spēlējis līdz šim jūsu almeklētajās kāzās? Kādas un cik parasti puķes dāvina? Un ja laulātie prasījuši dāvanu nudas izteiksmē, tad cik jūsuprāt ir jābūt dāvanai? Cik nav par maz un ir ok? Vrb vēl ir kas nāk jums prātā un ir kā rekomendācija lai paziņas kāzās viss noritētu gludo?!
29.06.2016 00:00 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Cecilija
Pag, man kaa viesim tagad jasatraucas vai jajutas sava zina vainigai, ka kazas tik dargas lidz ar to jasapiko ta vairak. Nu kautkads sviests.
29.06.2016 11:50 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Un par naudu runājot, protams, ka katrs dāvina, cik var atļauties. Es biju pārsteigta par dažu viesu pārāk lielām un , manuprāt, neatbilstošām summām. Bija cilvēki, kas man pirms kāzām jautāja, ko vēlētos saņemt, nevienam neteicu, ka gaidām naudu, uzsvēru, ka galvenais ir konkrētā viesa klātbūtne mums svarīgajā dienā. Un tā rakstīšana ielūgumos, ka gaida naudu, man vispār liekas netaktiska. Negaidījām naudu un nerēķinājām, ka jāatpelna izdevumi, man tas šķiet absurds :D
Kaut gan 90% viesu dāvināja naudu, priecājos arī par dāvanu kartēm un īpaši skaisti noformētām dāvaniņām par salīdzinoši mazākām summām. Vēl es augsti vērtēju ar roku rakstītas kartiņas, kur cilvēks ir centies, piedomājis, veltījis laiku, un uzrakstījis īpašu apsveikumu.
29.06.2016 11:48 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Kā jau vienmēr kāzu diskusijās galvenais satraukums, cik, kurš dāvina naudu :-D Apģērbs jāizvēlas pēc situācijas (svinību vieta, laikapstākļi, sezona) un dāvana pēc rocības - tāpat kā jebkurā citā dzīves situācijā. (t) Atbalstu nordicbelle ieteikumu par ielūguma izpēti, krāsu gammām un stila ieturēšanu. Mūsu kāzās visi lielākoties bija uzķēruši (neobligāto) dresskodu, bildēs izskatījās tik piemīlīgi!
29.06.2016 11:44 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Ja, piemēram, es ietu ar vīru uz draudzenes kāzām, tad puķes drīzāk dotu es, vai mēs abi. Jo es būtu tuvāks cilvēks un man liktos neloģiski, ka vīrs dod puķes, jo ir vīrietis un es neko.
29.06.2016 11:40 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
havaja labi uzrakstīji.
Galvenais jau ir viesa attieksmē. Jo ja jaunais pāris vēlas ar Jums kopā svinēt savu dienu, ir visu organizējuši, lai būtu burvīgi svētki, tad man šķiet pašsaprotami arī no viesa puses gribēt dod. Vienalga kādā formā, bet dot, lai nav tāds sarūgtinājums kā havaja minēja, ka atnākuši vienkārši paballēties.
29.06.2016 11:39 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Paldies par atbildēm :)


Laikam pēc dažu meiteņu viedokļiem sanāk,ka labāk jāpajautā jaunajam pārim cik tad es kā persona sastādu izmaksas,lai varu viņiem to pēc tam ''atdot'' -uzdāvināt :D
Bet nu labi. Par naudas lietām nav ko runāt, šī tēma pielej eļļu ugunij :D

Varbūt vēl ir kas tāds,kas jāievēro ?
29.06.2016 11:37 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Par apģērbu runājot, nesaprotu tos ierobežojumus īsti, varbūt vienīgi balts vai izteikts minī neliekas piemērots. Summas parasti 50-100, bet ja ļoti tuvs cilvēks, var vairāk.
Ziedus dāvina pie baznīcas, dāvanas vakarā svinībās.
29.06.2016 11:36 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Maggi,
Dara jau visādi, ka gan sievietei, gan vīrietim puķes. Mēs laikam darījām tā, ka es devu puķes un vīrs paspieda roku vīram, un jaunajai sievai buču uz vaiga. Cik esmu novērojusi, tad biežāk jau dāvina viens no pāra puķes.

Oi bet nu piedodiet, bet nu šitās runas man viens viesis izmaksā 100 eur, tad gaidu vairāku tūkstošus atpakaļ, lai varētu segt daļu kāzu izmaksas. Vai tiešām kāzas taisa kā biznesu, lai atpelnītu. Es nezinu vai ir baigi pareizi tā rēķināt, cik nu dabūšu atpakaļ. Es pirms kāzām vispār par to nedomāju. Un pēc kāzām arī baigi neanalizēju cik nu kurš man uzdāvinājis. Kopumā bija sadāvināts ap 700eur, un tā bija labi 1/4 daļa no visām izmaksām.
29.06.2016 11:35 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man vienalga, kādas krāsas kleitas velk meitenes uz manām kāzām, daudz balta negribētu, bet nu tur jau pacentās topošā vīrene. :D Par sarkanu vispār vienalga, lai velk.

Par naudu, lai dāvina cik katrs vēlas, bet es pati dāvinātu kā pāris no 50-100. Pati iespējams skatītos cik tuvi draugi un sākot no 30 vismaz, bet ja ietu viena.

Kā viesis krāsojos pati, bet nu matus eju pie friziera ieveidot, jo kā viesim man kāzas ir īpašs gadījums un patīk sapucēties.

Pārī vīrietis dāvina ziedus, tā vismaz pieņemts. Un ziedi baznīcā vai dzimtsarakstos.
29.06.2016 11:31 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Piekrītu Lovisai , Ja nevari atļauties tad nerīko tik lielas kāzas..
Var jau būt, ka es uztveru kāzas citādāk.

Pašai šovasar ir jādodas uz kāzām. Vilkšu šampanieša krāsas kleitu, frizūtu veidošu pati, make-up likšu pati. :-) Par sarkano krāsu kāzās- viesim, biju lasījusi tikai cosmo.. esmu redzējusi daudz kāzu foto, un sarkanais dominē daudziem viesiem. (s)
29.06.2016 11:29 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
varu padalities iespaidos no savam kazam: kazas netik rikotas naudas nolukos, gribejam forsu balliti sev un draugiem, lai dalitos prieka!!

bet mani parnema tada divaina sajuta, verot aploksnites vala, jo mes noradijam, ka, pirmkart priecajamies par draugu klatbutni un biaj daudzi, kuri brauca tiesam talu un speciali un to loti, loti novertejam!!lidz ar to no siem cilvekiem, neko, neko negaidiju un biju loti parsteigta, ka dazi bija pat loti dasni plus vel savai klatbutnei!!
otrkart, noradijam, ka velamies iesaistisanos, ko loti novertejam un ari no cilvekiem, kuri iesaistijas, bija visur klat un izpalidzigi, neko, neko negaidiju, bet biaju patikami parsteigta, ka citi ari bija pat loti dasni!
bet bija ari kategorija ar tresajiem, kuri tepatas, bet nemaz ne iesaistijas, ne kadi speciali bija lidzas, tik vien ka atnaca un notuseja!! un aploksnes pat no citiem nebija! un vairak mani nosokeja nevais, ka neka nebija naudas zina, bet pat kartina ar laba velejumiem!! sie dazi ir palikusi atmina, un ar viniem kontaks pecak ir mainijies, jo ... man manas kazas ari paradija, kuri ir draugi, kuri ir tiaki pazinas, kuriem par manu dzives lielo dienu ir mazliet pofig!

un man ari liekas divaini, ka paris vai pat persona var atlauties, bet skopojas! , jo diemzel, bet biezi, kazas ta nauda ir nevis ka nauda, bet ka laba velejumi, lidz ar to, tu neko nedod vai negribi dot, tik notuset, tu ta ari tiec uztverts!

par krasam un kleitam- man bija milzigs prieks par cilvekiem, kuri centas un ieveroja kazu krasu gammu, bet par sarkanam vai baltam kleitam bija pilnigi pofig!! aa, ieveroju gan, kuri bija parpucejusies vai tiesi otradi, nemaz nepiedomaja!!
29.06.2016 11:29 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet tomēr gribētos, lai kaut pāris tūkstoši sanāktu, jo tad es par to naudiņu varētu apmaksāt kāzu tēriņus, kas jāmaksā pēc kāzām

Un ja būs pustūkstotis? Apvainosies uz viesiem? Tādas lietas nekad nevar paredzēt, un izdevumi jārēķina, aizmirstot par potenciāli sadāvināto naudu.
29.06.2016 11:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.

Viesim nav jāapmaksā kāzu izmaksas! Tās taču nosaka pāris. Viesis nav vainīgs, ja kāzas izmaksā neadekvātu summu. Man būtu neērti, ka viesiem nāktos dzīvot pusbadā visu mēnesi, lai tikai apmaksātu manus kāzu izdevumus.
Nekad īsti neesmu sapratusi, kāpēc jātērē nauda frizūrām un make-up, ja ikdienā kaut nedaudz izmanto kosmētiku un ieveido matus, tad to taču var pats izdarīt mājās.

Nu, piekrītu, es arī to daru mājās, bet tērps un kurpes arī maksā naudu. Tas viss sasummējas kopā.
29.06.2016 11:26 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.

Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.


+++ Tieši tā! Man izmaksas uz vienu kāzu viesi ir apmēram 100 eiro. Tas, kas attiecas tikai uz viesu skaitu. Nevis pārējās kāzu izmaksas.
Protams, es neceru, ka katrs man pa 100 dāvinās.
Bet tomēr gribētos, lai kaut pāris tūkstoši sanāktu, jo tad es par to naudiņu varētu apmaksāt kāzu tēriņus, kas jāmaksā pēc kāzām
29.06.2016 11:25 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.


Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.

Viesim tomēr nauda aiziet arī uz ziediem, tērpu, frizūru, un tas iesit robu mēneša izdevumos.


Nekad īsti neesmu sapratusi, kāpēc jātērē nauda frizūrām un make-up, ja ikdienā kaut nedaudz izmanto kosmētiku un ieveido matus, tad to taču var pats izdarīt mājās. Saprotu, vēl, ka jaunā pāra mammas, omes iet un taisa frizūras.
29.06.2016 11:05 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Tas nozīmē,jo vairāk naudas sadāvinās,jo ilgāk kopā nodzīvos un būs laimīgāki?
Ārprāts


Paraugstunda vārdu izvilkšanā no konteksta. Meitene rakstīja, ka gan jau pārim ir kādi sapņi vai plāni, kurus ar dāvināto naudiņu varētu palīdzēt piepildīt, nevis nauda garantē laimi un saticību... :-/ Kāpēc gan nepiedalīties kāda sapņa realizēšanā? Tas taču ir skaisti :-)
Es dāvinu tik, cik tobrīd varu atļauties - bez lielas analizēšanas par to, kā pāris to tērēs, un nemeklējot iemeslus vai attaisnojumus, lai dāvinātu mazāk.
29.06.2016 11:05 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Pēc vērtības 30 eiro ir maz, tāpēc smukāk ir dāvināt 50 eiro (vismaz mūsu draugu lokā). Bet arī atkarīgs no pāra, kas precās.
29.06.2016 10:59 |
 
10 gadi
Reitings 2507
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka kāzas rīko tādēļ, lai apprecētos un dalītos savā priekā ar tuvajiem cilvēkiem nevis lai saņemtu dāvanās pēc iespējas vairāk naudas. Man tas liekas šausmīgi nesmuki un bezkaunīgi gaidīt, ka visi sadāvinās baigo naudu. Ja nevari atļauties tik dārgas kāzas, tad taisi lētākas vai sakrāj naudu un tad taisi nevis ceri, ka viesi tās apmaksās. Es savās kāzās priecātos arī par vienkāršu apsveikuma kartiņu un ziediem, man goda vārds nav vajadzīgas tās aplokšņu dāvanas.
Es nezinu cik dāvinātu ejot uz kāzām, tas atkarīgs cik tuvi cilvēki. Ja māsa vai brālis, tad vairāk, bet ja vienkārši draugi vai paziņas, tad domāju, ka 50 no pāra būtu pilnīgi pietiekami.
29.06.2016 10:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Var jau spriest par tiem 50-100 eiro, bet ne visi var tādas summas atļauties. Viesim tomēr nauda aiziet arī uz ziediem, tērpu, frizūru, un tas iesit robu mēneša izdevumos. Turklāt jāņem vērā, cik vērienīgas ir kāzas. Labais tonis ir vismaz "atmaksāt" savu porciju banketā. Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.
29.06.2016 10:55 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Kā ir ar dāvināšanu? Iet sveikt jauno pāri. Kurš dod puķes,ja mēs esam pāris? Draugs dod ziedus vai es?
29.06.2016 10:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits