Viesis kāzās

 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka lielākā daļa no jums ir bijušas kāzās kā viesis un ir kaut kādi ieteikumi attiecībā uz pašām kāzām, kad esat aicinātas tajās piedalīties viesa statusā.

Kas ir tas, kam ir noteikti jāpievērš uzmanība? Frizūras, make-up pie meistariem? Cik tas ir lielu lomu spēlējis līdz šim jūsu almeklētajās kāzās? Kādas un cik parasti puķes dāvina? Un ja laulātie prasījuši dāvanu nudas izteiksmē, tad cik jūsuprāt ir jābūt dāvanai? Cik nav par maz un ir ok? Vrb vēl ir kas nāk jums prātā un ir kā rekomendācija lai paziņas kāzās viss noritētu gludo?!
29.06.2016 00:00 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Piekrītu Nerea. Žēl acita, ka Tu nevari uztaisī kāzas savu iespēju robežās, lai viesiem nenāktos viņas atmaksāt.:-D
29.06.2016 12:24 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kur te kāda ir teikusi, ka savās kāzās viesiem ir lūgusi dāvināt ne mazāk kā 50 vai 100 eur? :D te izskatās, ka naudas apjomā un izvēlē dalās tikai vieses, nevis pašas "mantkārīgās" līgavas :D
Mana rēķināšana ir tāda - parasti divu dienu kāzas, tātad izdevumi pietiekošo lieli uz mani vienu vai mums diviem. Ja, pieņemsim, izmaksājam preciniekiem 50 eur, tad tādu summu jāliek obligāti + dāvana. Tātad vienmēr sanāk ne mazāk par 100 eur. Un nē, neviens nekad mani nespiež likt tādu summu, vienkārši rēķinot man iznāk tā. Par citām aploksnēm nedomāju un citos makos nelienu. Un nedomāju arī par to, ka apmaksāju savu daļu, vienkārši šādi rēķinu un tā jūtos labi. Un nevienam pārim arī tiešā tekstā neesmu prasījusi cik mēs izmaksājam, vienkārši pēc dzirdētā vai padomājot no pirkta izzīžu aptuveno summu :D
Par ziediem - laikam vienmēr esmu dāvinājusi baltas vai gaišas rozes un vienmēr sākot no 11 gb.
Par apģērbu - daru tā, kā pati uzskatu par normālu - lai viesi velk ko vien grib. Melns, balts, sarkans - kāda starpība. Nesaprotu es to kurnēšanu par krāsām. Protams, izņēmums ir tad, ja ir palūgts uzlikt kādu konkrētas krāsas aksesuāru vai taml.
29.06.2016 12:36 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Kad nesen no vienas paziņas dzirdēju tekstu "lai nemēģina uzdāvināt mazāk par 50€", es, godīgi sakot, apkritu. Tad nav ko aicināt n-tās pakāpes brālēnus un tantes, ja jau kāzas tik dārgi izmaksā. Es esmu par formātu, kad kāzu dāvana ir kāds pakalpojums, nu tur uzdāvināt kāzu torti vai uztaisīt ielūgumus.
Ja es taisītu lielas kāzas, es nekad neiedomātos, ka konkrētajam cilvēkam sevi ir jāatpelna. Tas ir mans pasākums, es gribu precēties, manas izmaksas un izvēle.
29.06.2016 12:37 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Artemzija, kāzas varu atļauties, visa kārtībā. Par sadāvināto naudu dosimies ceļojumā
29.06.2016 12:40 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kad nesen no vienas paziņas dzirdēju tekstu "lai nemēģina uzdāvināt mazāk par 50€", es, godīgi sakot, apkritu.

Gribētos arī redzēt, ko tad šī paziņa teiktu, ja kāds "mēģinātu" :D Pieprasītu summas starpību? Nelaistu banketa zālē? Izrakstītu parādzīmi?
29.06.2016 12:44 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Nerea, es ātri nomainīju tēmu. Man vispār nepatīk šitās naudas skaitīšanas tēmas, cik un ko katrs ir uzdāvinājis. No tās pašas paziņas dzirdēju arī sūkstīšanos, ka otras puses vecāki nemaz nepiedaloties kāzās ar finansēm.
29.06.2016 12:50 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Kad precējos, mums bija vienalga, kas, ko un cik dāvina. Bija, kas dāvināja naudiņu, bija - kas dāvanu. Kažu ceļojumu bijām sarūpējuši paši, tad nu par naudiņu aizbraucām skaistā rudens ceļojumā.

Šovasar dosimies uz kāzām kā viesi. Matus veidošu pie frizieres, makeup pati; kleitas man ir lielā krājumā, dāvana būs 100 e uz 2 cilvekiem. Domaju arī nopirkt skaistu kristala trauku atmiņai. Naudiņa izgaist, bet lietas tomēr ir feinas atmiņas :)
29.06.2016 13:32 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Ja par naudu - tad tikai gribu atgādināt, ka uzlūdzēji parasti aptuveni ir informēti par tavu finasiālo situāciju un, piemēram, man no bērnu dārza audzinātājas, kura saņem 350 būtu ļoti neērti saņemt dāvanā 100 eiro (viena attāla paziņa šitā uz draudznes kāzām gadu krāja dāvanai - es noteikti negribētu tādu dāvanu...).
Pilnīgi notiketi nav obligāts ne profesionāls meikaps, ne jauna kleita, ne manikīrs - ja pasāi patīk, gribās un vari atļauties, tā ir cita lieta.
Par ziediem - cik manīts, ja ierodas kā pāris, tad iet sveikt kopā un konkrētu ziedu atdošanu veic tas, kurš ir tuvākais jaunajam pārim, bet tik un tā uzreiz tie nonāk vedēju rokās.
29.06.2016 13:57 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
te izskatās, ka naudas apjomā un izvēlē dalās tikai vieses, nevis pašas "mantkārīgās" līgavas


+++

Bet nu jā.. Nopirkt sev kleitu par 50 EUR un vīrietim bikses par 40 EUR var, bet kad aploksnē jāliek - tad 30 EUR. Nesaku, ka tas ir maz vai daudz, tomēr šķiet jocīgi. Ja cilvēks nevar atļauties, tad nevar, nevis liek tikai tāpēc, lai jaunais pāris iet ieskrieties. Un kuram nu vēl tā attieksme ir.

Parasti dāvinu 50 EUR, ja eju viena. Ja tuva draudzene/tuvs radinieks, tad arī vairāk.
29.06.2016 16:42 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Nerunājot par tiem, kas tiešām nevar atļauties naudas dāvanas un kuriem piedalīšanās kāzās iecērt lielu robu jau ta trūcīgā budžetā, bet daudzām šeit tas fokuss tāds interesants: sev naudas jaunai kleitai, profesionālam make up un frizūrai pietiek atliku likām, bet jaunajam pārim vairāk par pārdesmit eiro neatrodas. Viss tikai par un ap sevi un savu labsajūtu, ne jauno pāri un viņu jaunās dzīves sākumu.
Es esmu gājusi uz kāzām vecā kleitā, meikapu un matus veidojusi pati, bet kaut kā toreiz sagrabināju vismaz 50 latus, ko uzdāvināt draugiem, jo man viņi ir mīļi un vēlu viņiem to labāko.
Tā ir tā attieksmes problēma un jautājums par īstiem draugiem/vnk tusētājiem, ko aprakstīja Havaja. Nevajag savu skopumu un egosimu mēģināt aizmālēt ar nez kādu augstu morāli.

Anyway, visās kāzās kā pāris esam dāvinājuši 100 eiro un vairāk, savās kāzās priecāsimies par visu radu un draugu klātbūtni, no tiem, kas neatlaidīgi vēlas kaut ko uzdāvināt, tiešām vēlamies saņemt tikai naudu, jo Latvijā nedzīvojam un kaut kādas dāvanas būtu grūti transportēt, bet dāvanu kartes ir sarežģīti izmantot, jo reti esam LV. Aploksnēs ieliktajai summai nav nekādas nozīmes, to pieņemu, ka novirzīsiem "tekošajiem" izdevumiem medusmēneša laikā, bet tādu naudu nerēķinām un plānos nekādā veidā neiekļaujam. Galvenais, ka izdodas skaisti svētki, kuros visi ir kopā!
29.06.2016 18:40 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izskatās, ka Beibei pašas kāzās viesi pamatīgi noskopojās, ka vairākkārt jāuzsver, cik daudz var atļauties un cik maz dāvinās citu kāzās...
Tā kā man nav jāapmeklē kāzas bieži un ielūgumi parasti tiek izplatīti ļoti laicīgi, cenšos piedomāt (lasīt piekrāt) pie dāvanas. Tā, lai kāzu mēnesī pēkšņi nav robs budžetā. Man laikam reti bēdīga pieredze ar frizūru un make-up meistariem, bet labāk uzpucēšos mājās pati - gan gaumīgāk, gan ietaupīto naudu var pielikt aploksnē pārim. Studiju laikos esmu gājusi uz glaunām kāzām ar konfekšu kasti, joprojām atceros to kaunu(s)
29.06.2016 19:31 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man kazas nav plana, ta ka ne, nevienam neatriebjos. Dikti berniskigi uzskati, pat sasmejos ka viss tiek izrauts no konteksta un izspriests. Bet nu ko tur nemt launaa, internetaa tas ta normali. Tagad tik jagaida kad man piesies attaisnosanos:)
Te nav runa par to, ka man zel, ka man jaunais paris pie kajas vai tamlidzigas mulkibas. Kazas primarais tacu riko lai saja svarigaja diena visi tuvinieki butu kopa ar jauno pari. Naudai vispar te pieder viena no pedejam vietam. Katras kazas bijusi minimums 50 viesi, no katra minimums 50 euro, kaa te izsakas. Un ja kadam ir mazak, nedomaju, ka tad dizi ko izsaka. Un nee tas neparada attieksmi. Es labak izdavinasu gigantisu puku puski, palieku apsveikumu un nauda tikai simboliski.
29.06.2016 20:32 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
*paliekosu davaninu, apsveikumu...
29.06.2016 20:33 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kam tas gigantiskais pušķis, kuru izmet pēc pāris dienām :D ziedi parasti ir tikai ''pavadījums'' dāvanai, nevis pati dāvana, vismas tā ir pieņemts :-/
29.06.2016 20:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Interesantakais, ka par to KĀ PIEŅEMTS, zin vislabak tiesi cosmo:) Kadreiz apjautajot draugus, pazinas kuras bijusas kazas, apjautajot pasus kazu vaininiekus, ligavu un ligavaini,ne vini reali iespringst par viesu apgerbu krasam, vienalga balts vai sarkans. Tapat neiespringst par pukem, nevienam nav obligatas rozes, jo ta tacu pienemts. Tapat par naudas summam, summa ir vnk simboliska. Vai tiesam jus taa uzskatat vai drizak jums vienkarsi skiet ka vajadzetu but. Ticamaks ir otrs variants. Es neiespringstu un visiem labi.
29.06.2016 20:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nopietni, kāds dāvina puķu pušķi dārgāku par dāvanu? :D Protams, tā jau nedara tikai Cosmo :D
29.06.2016 21:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kāpēc tāds naids (es nezinu kā īsti pat to nosaukt) pret naudu? Kāpēc jātērējas priekš mega ziediem un kartiņas? Kāpēc vnk neielikt to naudu aploksnē un neuzdāvināt to saviem tuvajiem, mīļajiem draugiem? Kur tās novītušās mega puķes viņi liks? Tāda sajūta, ka žēl to naudu tīrā veidā likt, tpc izdomās/iztērēs vairāk dekorācijās, lai tik neiedotu vairāk.. bet nu katrs dara kā grib. Es neko nepārmetu, tikai prātoju..
29.06.2016 21:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Savās kāzās es negribētu, lai viesis vilktu ciešāk jostu, lai tik obligāti sanāktu ielikt aploksnē tos 50 EUR. Tad jau labāk, lai par to naudu uzpošas un jūtas pasakaini manā skaistajā dienā. Galu galā viesu labsajūta ir kāzu ballītes mērķis (citādi svinēt varētu divatā)
29.06.2016 21:05 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Daudzām šeit tas fokuss tāds interesants: sev naudas jaunai kleitai, profesionālam make up un frizūrai pietiek atliku likām, bet jaunajam pārim vairāk par pārdesmit eiro neatrodas. Viss tikai par un ap sevi un savu labsajūtu, ne jauno pāri un viņu jaunās dzīves sākumu.


+++

Glītai un koptai sievietei, kura spēj sevi skaisti savākt ikdienā, lielākoties nav nepieciešams ne speciāls meikaps, ne frizieri, ne konkrētajam pasākumam atsevišķi pirkta kleita. Bet tās, kuras čīkst par naudas dāvināšanu, bet izgrūž naudu, lai sapucētos attiecīgajās kāzās, tāpat nemāk nest sevi arī ar visu šiko kleitu un frizūru.
Nepārpūlieties ar pucēšanos. Padomājiet par jauno pāri, jūs ejat sveikt viņus un atbalstīt viņu kopīgajā dzīves sākumā, nevis izrādīt sevi visiem "smukāku" kā parasti. :-D
29.06.2016 21:11 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Runājot par to pucēšanos (lai man nepiesietos, ka to pieminēju), ir loģiski, ka neviens nepirks tērpu, kas nesamērīgi dārgāks par dāvanu. Ja es dāvinu, piemēram, 30 eiro, tad tērps man ir par 15 eiro un frizūra un grims mājas apstākļos. Viss proporcionāli ienākumiem.
29.06.2016 21:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits