Viesis kāzās

 
Reitings 438
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka lielākā daļa no jums ir bijušas kāzās kā viesis un ir kaut kādi ieteikumi attiecībā uz pašām kāzām, kad esat aicinātas tajās piedalīties viesa statusā.

Kas ir tas, kam ir noteikti jāpievērš uzmanība? Frizūras, make-up pie meistariem? Cik tas ir lielu lomu spēlējis līdz šim jūsu almeklētajās kāzās? Kādas un cik parasti puķes dāvina? Un ja laulātie prasījuši dāvanu nudas izteiksmē, tad cik jūsuprāt ir jābūt dāvanai? Cik nav par maz un ir ok? Vrb vēl ir kas nāk jums prātā un ir kā rekomendācija lai paziņas kāzās viss noritētu gludo?!
29.06.2016 00:00 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tiešam liekas, ka pēdējā laikā daudziem kāzas ir naudas atpelnīšanas vieta, ka galvenais ir nauda, nevis viesis un kopējā atmosfēra. 50 eiro no pāra ir labi. :-) Tik cik var, tik arī uzdāvina. Lai priecājas par to pašu naudu, neviens neliek taisīt kāzas uz tūkstošiem. :-)
29.06.2016 10:27 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Par sarkano krāsu uzzināju tikai tad, kad man jau tādas krāsas kleita bija nopirkta vienām kāzām. :-D Nu, bildēs mana kleita izcēlās mazāk kā daža laba koši rozā, koši zila utt., tā kā man liekas muļķīgi par to sarkano krāsu...Pati savās kāzās nemaz nepamanīju, vai kādam ir tā sarkanā vai nē, ievēroju tikai, ka ļoti smuki izskatās tādas vieglās krāsas - gaiši zila, gaiši rozā, dzeltenīga, k kas ar ziediem.
Make up man nav problēmu uzlikt pašai, vienu reizi tikai sanāca, ka lika MUA, jo tieši vajadzēja izmēģinājuma make up savām kāzām un apvienoju, bet nekādas baigās atšķirības nebija. Par matiem varu ieteikt netaisīt nez kādas frizūras, nereti ir bijis tā, ka meitene ciešas ar neērtu frizūru, un pēc pusnakts pārlaimīga izjauc visu laukā. Vienkāršās frizūras ir pilnīgi ok - taisni mati, pa virsu kāda bizīte iepīta, kaut kā viegli ielokoti mati, nu, visādi smuki var sataisīt bez n-tajām matadatām, tīkliņiem utt.
Par puķēm - ja ielūgumā nav nekas norādīts - ne krāsa, ne ziedi, tad arī brīva izvēle, tikai pušķi laikam nebūtu tā labākā doma, pēc tam pagrūti noturēt, bet puķu skaits jau atkarīgs no puķēm, es ņemu tā, lai vienk smuki izskatās - ne par maz, ne par daudz. Spriežot pēc kāzām, kurās esmu bijusi, visbiežāk tiek dāvinātas rozes.
Par dāvanu - pilnībā atkarīgs no apsveicamā.
29.06.2016 10:30 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Lilijas (ar izkniebtiem brūnajiem putekšņumaciņiem(?) ,kas smērē) var dāvināt taču ? Kādus 3garus , smukus kātus?
29.06.2016 10:32 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nu var dāvināt, bet puķes dosi vedējiem rokās un tur smuki klēpī krāmē viņš visas puķes, tad var gadīties beigās, ka lilijas būs nekādas, kad liks vāzēs. Rozes tomēr izturīgākas puķes.
29.06.2016 10:39 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Ar tām rozēm ar ir kā ir- noļūk pēc laika.
Man tās lilijas vienkārši laikam labāk patīk par rozēm :D
29.06.2016 10:41 |
 
Reitings 523
Reģ: 22.02.2016
Es pat nākot viena dāvinātu 100 eiro (tas attiecas, tadā gadijumaa, ja tuvs cilveeks, nevis vienkārši esmu pasaukta kā kolēģe, vai attāls paziņa) kā nekā, tās ir kāzas, lai jau cilvēkiem izdodas, gan jau ir kaut kādi nākotnes plāni vai sapņi jaunajam pārim, kurus varētu palīdzeet piepildit - neuzskatu to par kāzu izmaksu segšanu, bet par naudu jauno nākotnei.

Un ari kolēģim vai paziņai tie butu vismaz 50 eiro, jo atmest kaut kādu dvacāru ir pārāk skopi.:-):-)
Kāzas taču tikai reizi dziivee, ja visi nesiis tik maz, tad pāris sev beigas vares tikai putekļusūcēju nopirkt :D es tikai priecaajos, ka varu iedot kaadam kaut ko, kas ne tikai noderees, bet ari iepriecinaas.

Kad eju uz kāzām kā viesis, tad vieniigais, kas manii izskataas uzpuceets ir seja, jo taisu skaistu makeup, un mati ari saveidoti, bet taa - ģeerbjos savaa stilaa, ja ikdienaa kleitas nevelkaaju, tad ari uz pasaakumu nevilkšu tikai taapec, ka redziet dress code - protams sviniigaak, melnā vietā izveelos gaišaakas, pasteļtoņu kraasas, lai viss taads gaišs, dziiviigs :) :) ziedus parasti izveelos Lilijas vai Rozes, jo man taada gaume uz puķeem, ja zinu, ka cilveeks miil citus ziedus, tad izveelos tos, kuri patik konkreeti viņam.
29.06.2016 10:41 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
tās ir kāzas, lai jau cilvēkiem izdodas,
Tas nozīmē,jo vairāk naudas sadāvinās,jo ilgāk kopā nodzīvos un būs laimīgāki? :D
Ārprāts :D
29.06.2016 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Ir jau lilijas skaistas.:) Man arī patīk, bet kāzās dāvinu rozes. Braucu pirkt no paša audzētājs, tāpēc zinu, ka viņas ir svaigas un izturēs arī visu karsto laiku un pēc tam vāzē stāvēs ilgi.
29.06.2016 10:45 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Ar lillijam uzmanigi, mums uz kazam bija kopa sadavinatas kaut kadas 23 lillijas..lieki teikt ka majas ieksa vinas visparn nevareja turet, tad nu ta ari staveja ara spaini un smarzoja viss darzs.
29.06.2016 10:47 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Pati esmu precējusies un teikšu tā, ka man nebija nekādas prasības pret summām, manis pēc varēja vispār neko nedāvināt. Bet pati ejot uz kāzām nekad mazāk par 50eur nelieku. Nu jo tomēr kāzās.

Ja cilvēks var atļauties, tad, man Tava attieksme Beibe.Marta liekas tizla.


Piekrītu 100%.

No ziediem galvenais nedāvināt pušķīšus, jo grūti turēt un parasti nav kur smuki ielikt.

Par pucēšanos - man pa lielam vienalga bija kādas krāsas apģērbs viesiem, galvenais, lai nav džinsi, šorti vai kaut kas tāds tizls.
29.06.2016 10:49 |
 
Reitings 1660
Reģ: 15.08.2014
Kā ir ar dāvināšanu? Iet sveikt jauno pāri. Kurš dod puķes,ja mēs esam pāris? Draugs dod ziedus vai es?
29.06.2016 10:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Var jau spriest par tiem 50-100 eiro, bet ne visi var tādas summas atļauties. Viesim tomēr nauda aiziet arī uz ziediem, tērpu, frizūru, un tas iesit robu mēneša izdevumos. Turklāt jāņem vērā, cik vērienīgas ir kāzas. Labais tonis ir vismaz "atmaksāt" savu porciju banketā. Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.
29.06.2016 10:55 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka kāzas rīko tādēļ, lai apprecētos un dalītos savā priekā ar tuvajiem cilvēkiem nevis lai saņemtu dāvanās pēc iespējas vairāk naudas. Man tas liekas šausmīgi nesmuki un bezkaunīgi gaidīt, ka visi sadāvinās baigo naudu. Ja nevari atļauties tik dārgas kāzas, tad taisi lētākas vai sakrāj naudu un tad taisi nevis ceri, ka viesi tās apmaksās. Es savās kāzās priecātos arī par vienkāršu apsveikuma kartiņu un ziediem, man goda vārds nav vajadzīgas tās aplokšņu dāvanas.
Es nezinu cik dāvinātu ejot uz kāzām, tas atkarīgs cik tuvi cilvēki. Ja māsa vai brālis, tad vairāk, bet ja vienkārši draugi vai paziņas, tad domāju, ka 50 no pāra būtu pilnīgi pietiekami.
29.06.2016 10:57 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Pēc vērtības 30 eiro ir maz, tāpēc smukāk ir dāvināt 50 eiro (vismaz mūsu draugu lokā). Bet arī atkarīgs no pāra, kas precās.
29.06.2016 10:59 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Tas nozīmē,jo vairāk naudas sadāvinās,jo ilgāk kopā nodzīvos un būs laimīgāki?
Ārprāts


Paraugstunda vārdu izvilkšanā no konteksta. Meitene rakstīja, ka gan jau pārim ir kādi sapņi vai plāni, kurus ar dāvināto naudiņu varētu palīdzēt piepildīt, nevis nauda garantē laimi un saticību... :-/ Kāpēc gan nepiedalīties kāda sapņa realizēšanā? Tas taču ir skaisti :-)
Es dāvinu tik, cik tobrīd varu atļauties - bez lielas analizēšanas par to, kā pāris to tērēs, un nemeklējot iemeslus vai attaisnojumus, lai dāvinātu mazāk.
29.06.2016 11:05 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.


Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.

Viesim tomēr nauda aiziet arī uz ziediem, tērpu, frizūru, un tas iesit robu mēneša izdevumos.


Nekad īsti neesmu sapratusi, kāpēc jātērē nauda frizūrām un make-up, ja ikdienā kaut nedaudz izmanto kosmētiku un ieveido matus, tad to taču var pats izdarīt mājās. Saprotu, vēl, ka jaunā pāra mammas, omes iet un taisa frizūras.
29.06.2016 11:05 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Ja kāzas nav pilī, tad diez vai katrs viesis apēd 50 eiro.

Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.


+++ Tieši tā! Man izmaksas uz vienu kāzu viesi ir apmēram 100 eiro. Tas, kas attiecas tikai uz viesu skaitu. Nevis pārējās kāzu izmaksas.
Protams, es neceru, ka katrs man pa 100 dāvinās.
Bet tomēr gribētos, lai kaut pāris tūkstoši sanāktu, jo tad es par to naudiņu varētu apmaksāt kāzu tēriņus, kas jāmaksā pēc kāzām
29.06.2016 11:25 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ēdiens ir tikai daļa, kas sastāda visas izmaksas par viesiem.

Viesim nav jāapmaksā kāzu izmaksas! Tās taču nosaka pāris. Viesis nav vainīgs, ja kāzas izmaksā neadekvātu summu. Man būtu neērti, ka viesiem nāktos dzīvot pusbadā visu mēnesi, lai tikai apmaksātu manus kāzu izdevumus.
Nekad īsti neesmu sapratusi, kāpēc jātērē nauda frizūrām un make-up, ja ikdienā kaut nedaudz izmanto kosmētiku un ieveido matus, tad to taču var pats izdarīt mājās.

Nu, piekrītu, es arī to daru mājās, bet tērps un kurpes arī maksā naudu. Tas viss sasummējas kopā.
29.06.2016 11:26 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet tomēr gribētos, lai kaut pāris tūkstoši sanāktu, jo tad es par to naudiņu varētu apmaksāt kāzu tēriņus, kas jāmaksā pēc kāzām

Un ja būs pustūkstotis? Apvainosies uz viesiem? Tādas lietas nekad nevar paredzēt, un izdevumi jārēķina, aizmirstot par potenciāli sadāvināto naudu.
29.06.2016 11:28 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
varu padalities iespaidos no savam kazam: kazas netik rikotas naudas nolukos, gribejam forsu balliti sev un draugiem, lai dalitos prieka!!

bet mani parnema tada divaina sajuta, verot aploksnites vala, jo mes noradijam, ka, pirmkart priecajamies par draugu klatbutni un biaj daudzi, kuri brauca tiesam talu un speciali un to loti, loti novertejam!!lidz ar to no siem cilvekiem, neko, neko negaidiju un biju loti parsteigta, ka dazi bija pat loti dasni plus vel savai klatbutnei!!
otrkart, noradijam, ka velamies iesaistisanos, ko loti novertejam un ari no cilvekiem, kuri iesaistijas, bija visur klat un izpalidzigi, neko, neko negaidiju, bet biaju patikami parsteigta, ka citi ari bija pat loti dasni!
bet bija ari kategorija ar tresajiem, kuri tepatas, bet nemaz ne iesaistijas, ne kadi speciali bija lidzas, tik vien ka atnaca un notuseja!! un aploksnes pat no citiem nebija! un vairak mani nosokeja nevais, ka neka nebija naudas zina, bet pat kartina ar laba velejumiem!! sie dazi ir palikusi atmina, un ar viniem kontaks pecak ir mainijies, jo ... man manas kazas ari paradija, kuri ir draugi, kuri ir tiaki pazinas, kuriem par manu dzives lielo dienu ir mazliet pofig!

un man ari liekas divaini, ka paris vai pat persona var atlauties, bet skopojas! , jo diemzel, bet biezi, kazas ta nauda ir nevis ka nauda, bet ka laba velejumi, lidz ar to, tu neko nedod vai negribi dot, tik notuset, tu ta ari tiec uztverts!

par krasam un kleitam- man bija milzigs prieks par cilvekiem, kuri centas un ieveroja kazu krasu gammu, bet par sarkanam vai baltam kleitam bija pilnigi pofig!! aa, ieveroju gan, kuri bija parpucejusies vai tiesi otradi, nemaz nepiedomaja!!
29.06.2016 11:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits