Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

BA vai RTU

 
Reitings 42
Reģ: 09.01.2015
Sveikas meitenes. Rīt sākas pieteikšanās augstskolām ,bet nu esmu pavisam apmulsusi.
Nevaru izdomāt starp BA Risku vadību un RTU Nekustamo īpašumu pārvaldību vai Nodokļiem un muitām. Vai arī Cilvēku resursu vadīšanu.

Lasīju dažādas diskusijas, bet nu neatradu to ko vēlējos zināt. Vēlos zināt vai jums pašām patīk, vai ietektu citiem. Vai ir daudz jāmācās (esmu uzcītīga, zinu, ka visur jāmācās, bet nu plānoju kaut ko darīt arī ārpus skolas), kā pasniedzēji, vai ir atsaucīgi. Kā vispār skola kopumā. Varbūt ir kādi draugi kas ir pabeiguši vai mācās. Ko tie saka?

Pašlaik ļoti svārstos starp šīm divām skolām.

Pastāstiet. Ļoti gaidīšu :)
26.06.2016 17:13 |
 
Reitings 34
Reģ: 08.06.2009
Sveika, mācos Muitu un nodokļu administrēšanu RTU, šogad pabeidzu pirmo kursu. Lekcijas notika katru darba dienu, izņemot pirmdienu. Pirmais semestris, laikam bija vairāk kā studiju iepazīšana, tādēļ bija diezgan viegls. Sesijas laikā, bija jākārto tikai trīs eksāmeni, pārējos priekšmetos atzīmes tika izliktas rēķinot kontroldarbu atzīmes. Kopumā grafiks bija viegli apvienojams ar darbu, ja ir vēlme.
Otrajā semestrī, bija vairāk profesiju vērsti priekšmeti (piem. nodokļi un nodevas u.c) un mazāk vispārīgi priekšmeti (lietišķā etiķete). Lekcijas notika līdz vēlākam laika, tādēļ ar darbu apvienot būtu nedaudz grūtāk.
Pasniedzēji tiešām ir atsaucīgi, visu ir iespējams sarunāt, darbus pēc vajadzības var pārrakstīt. Par to sūdzēties nav iespējams. Manā fakultātē ar to nav problēmas.
Jāmācās nav daudz, uzskatu, ka tie, kas saka pretējo, vienkārši negrib vai nemāk mācīties. Es uzskatu, ka mācību apjoms ir tieši pretēji, par mazu, dažreiz liekas, ka ir pārāk daudz brīvā laika.
Ja runā tieši par lekcijām un pašu studiju programmu, tad liela daļa lekciju ir garlaicīgas, tikai daži pasniedzēji var ieinteresēt studentus tiešām ieklausīties. Daži priekšmeti liekas svarīgi un nepieciešami BET tiiik garlaicīgi, jo pasniedzēji runā tik monotomi, taču, tas ir tikai mans viedoklis, katram jau savs.
Kopumā studijas man patīk, taču nevaru vēl saprast vai esmu izvēlējusies pareizo specialitāt,i un vai tajā būs izaugsmes iespējams, to laikam redzēšu vēl ar laiku.

- Ja interesē vēl kaut kas, tad droši jautā, tā rakstot ne viss uzreiz nāk prātā. :-):-):-)
26.06.2016 19:00 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.01.2015
Dreamer99 - miiiilzīgs paldies par atbildi.
Varbūt dzīvo kojās? Vari kaut ko pastāstīt par tām?
26.06.2016 19:33 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
es pati arī domāju stāties RTU muitas un nodokļu administrēšanā, kad pabeigšu vidusskolu. :) tāpēc man arī šī diskusija varētu būt noderīga.
lai gan viena pazīstama meitene šogad pabeidza,sāka strādāt darbā, bet tad uzrakstīja atlūgumu, jo saprara, ka tas nav viņas. :-/
26.06.2016 19:56 |
 
Reitings 34
Reģ: 08.06.2009
Varbūt dzīvo kojās? Vari kaut ko pastāstīt par tām?

Nē, diemžēl esmu no Rīgas un kojas nav aktuālas. Daži kursa biedri dzīvo kojās netālu no fakultātes - Azenes ielā, citi nedaudz tālāk - Torņkalnā. Plaši izteikties nevaru, jo kā jau teicu, tad kojas nav aktuālas, zinu tikai, ka Āzenes ielas kojas ir ļoti modernas un "fancy", taču arī cenas ziņā augstas, bet ja līdzekļi atļauj, tad laikam tā vērtas. Par Torņkalna kojām gan pilnīgi neko nezinu, izņemot to, ka tās ir daudz vienkāršākas un attiecīgi lētākas.
26.06.2016 20:24 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.01.2015
dreamer99 - paldies :)

Varbūt vēl kādai ir ko pastāstīt? :)
27.06.2016 11:42 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Ja gribi studēt IEVF, tad ir kojas arī pie pašas fakultātes pieejamas, bet nemācēšu izstāstīt par to, kā pieteikties uz tieši tām. Studēju tur citu programmu, ir samērā viegli, bet kā parasti- visgrūtākais ir semestra pēdējais mēnesis. Bet ar darbu varēsi apvienot! Es droši vien cilvēku resursu programmu neizvēlētos, tur ļoti maz cilvēku ir. Pati gribēju BA studēt, bet finanses neatļāva. Bet muitas tēma ir interesanta, tāpat arī risku vadība- darbu noteikti varēs atrast. :-)
27.06.2016 12:41 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Esmu studējusi RTU IEVF, citu programmu gan. Man ļoti patika. Jāņem vērā, ka pirmais un, iespējams, arī otrais kurss būs diezgan garlaicīgi, jo tur ir standarta vispārējie priekšmeti un nekas baisi aizraujošs nav. Man tieši 3. un 4. kurss bija ļoti, ļoti interesanti.
Par tevis minētajām programmām - kur tu sevi vairāk redzi? Vispār HR nav īsti forša programma - 4 gados izstiepts tas, ko reali var gada laikā iemācīties, vai pat ejot kursos apgūt. Muita un nodokļi tā īsti būs noderīgi, manuprāt, ja vēlies saistit nākotni ar attiecīgo sfēru. Man jau labāk ta BA Risku vadība patīk, cik esmu manījusi, arī darba piedāvājumi no labiem uzņemumiem nav retums šajā kategorijā.
27.06.2016 12:46 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.01.2015
Jā, pašlaik lasot arī citas atsauksmes, laikam jau palikšu pie BA. Bet RTU ir budžets....par tām kojām - lasīju, ka nav baigi labās, tās kas pie IEVF fakultātes. Gribētos jau Āzenes ielas kojās. Bet laikam jau ielik tajās, kuras tuvāk fakultātei, ne tā?
29.06.2016 09:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Studēju RTU Muitas un nodokļu administrēšanu, tūlīt 4.kurss
Man patīk! Ir iespējas. No lekcijām cenšos paņemt visu iespējamo, kopumā man patīk viss, ir daži organizatoriski čp augstskolā, kas mulsina, ir daži pasniedzēji, kuru lekcijā jāmieg ciet, bet kopumā iespējas ir, uzskatu gan, ka nodokļu novirzienam vairāk kā muitai.
Sākot no 2.kursa, katru gadu ir prakse 2 mēneši, ja nevari pati atrast praksi, tad tiek piedāvāta prakse VID, kas ir ļoti noderīga, īstenībā, jo var paskatīties uz institūciju no iekšienes.
Šogad daudz budžeta vietu, 2x vairāk kā tad, kad es stājos, stipendijas gan ir maz, uz mūsu kursu 1 stipendija, ja esi aktīva pašpārvaldē, vari pretendēt uz vienreizējo stipendijui.
Ir daļējā rotācija, bet, ja esi norm students, tad nereāli izkrist.
Esmu apmierināta. Ja kas jautājams, droši jautā!



Mango, nē, neliek tuvāk, es, piemēram, tiku tālākajās kojās sākumā :D
29.06.2016 09:25 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Nezinu vai tev baigi palīdzēs, bet es pabeidzu BA maģistrus finansēs. Bija pasniedzēji, kuru lekcijas bija interesantas un bija lekcijas, kad jāskatās pulkstenī. Fakts jau tāds, ka pasniedzēji migrē par vairākām augstskolām, piemēram mums BA nodokļus mācīja profesors no RTU, nu tik foršas lekcijas bija. Bet tā jau visās augstskolā ir , kad ir interesanti pasniedzēji un galīgi garām. Man jau liekas, ka abas ir labas augstskolas. Vienīgais tev ir jāizvēlas programma, kas tev patīk un tikai pēc, tam augstskola.
29.06.2016 10:03 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.01.2015
Uhh, es pat nezinu ko lai dara. Saņēmu CE rezultātus, vēlreiz pierādās ka matemātika nav mana stiprā puse, toties angļu valodā ideali procenti. Varētu jau iet kaut ko par valodām, bet man vairāk patīk tas, kas saistīts ar biznesu, vadību utt....
30.06.2016 13:44 |
 
Reitings 51
Reģ: 05.07.2013



Uzrakstīju Tev ziņu! ;-)
30.06.2016 21:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man arī matemātika nebija ideāla, bet veiksmīgi iestājos RTU un veiksmīgi turpinu! :) Tikai, ja interesē bizness un vadība, tad muita un nodokļi nebūs piemērotākā programma!
30.06.2016 23:05 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Applie_pie, pēc tavas studiju programmas un iepriekšējās darba vietas pat noskaidroju tavu ID. Kā izrādās mums ir diezgan kopīgi draugi. :-D:-D
30.06.2016 23:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es it kā savu iepriekšējo darba vietu nekur nebiju norādījusi :( :D
Vai tiešām kopīgi draugi? Interesanti :D
30.06.2016 23:11 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Cosmo forumā norādīji, ar to pietiek :-D
Latvija ir maza un ļoti daudzi viens otru pazīst :-):-)
30.06.2016 23:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Laikam tiešām jāsāk pārdomāt, kādu informāciju publicēju :D Lai vai kā - tā tiešam ir, maza ir, kopīgi draugi gan jau gandrīz katram ir šeit, tikai nezinām to :D
30.06.2016 23:15 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Kopīgi gandrīz katram, bet ne tādos daudzumos. :D
30.06.2016 23:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Mums tiešām tik daudz? Varbūt viens otru arī pazīstam? :D
30.06.2016 23:21 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Nu, nav tā, ka ļoti daudz, bet nav arī tā, ka 1 vai 2. :)
30.06.2016 23:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits