Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pirmais tetovējums

 
Reitings 15
Reģ: 21.05.2015
Sveicināti, uztaisīju tetovējumu, diemžēl nebiju painteresējusies par to kopšanu un visu pārējo, kad tattoo bija pabeigts, tad tetovētājs man izstāstīja, ka ~2 nedēļas es nevaru nodarboties ar sportu (intensīvi svīst).
Lieta tāda, ka es nevaru NENODARBOTIES ar sportu tik ilgu laika periodu.
Nav kāda iespēja, ka es kaut vai to tetovēto vietu aptinu ar pārtikas plēvi un pēc tam kārtīgi nomazgāju/notīru ar dezinfekcijas līdzekli? (zinu, ka muļķīgi, bet tā sanāca) :-/
Ar sportu nodarbojos priekš sevis un, lai mani uzņemtu vienā iestādē, tā kā tagad nu galīgi nevaru atmest sportiņam ar roku. (skrienu, taisu visādus vingrinājumus, braucu ar riteni)
26.06.2016 15:58 |
 
Reitings 375
Reģ: 13.06.2016
Tev par šo vajadzēja prasīt tetovētājam, viņš noteikti kaut ko ieteiktu saprātīgāku par pārtikas plēvi (kas starp citu sviedrēs vairāk)
26.06.2016 16:04 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Ja aptīsi ar pārtikas plēvi būs tikai sliktāk- zem tās taču svīdīs vēl vairāk.
26.06.2016 16:05 |
 
Reitings 375
Reģ: 13.06.2016
Uzreiz pēc tetovējuma izveides aptetovētā vieta tiek aptīta ar plēvi. Brūces (jo tetovējums būtībā ir parasta brūce, tāda pati, kā ar nazi iegriezta āda) smērēšana sāksies pēc plēves noņemšanas.

Kā jau visur instrukcijās par tetovējuma kopšanu ir minēts, apsējs jātur vismaz 2-4 stundas. Noņemot plēvi, tetovējums jānomazgā ar remdenu ūdeni un antibakteriālajām ziepēm – ir jāpanāk, lai no tetovējuma pilnībā nomazgātos limfa, vazelīns u.c. Pēc mazgāšanas nosusināt ar papīra dvieli vai tīru drānu, kas nepūkojas.

Pēc tam ir nepieciešams tetovējumu sasmērēt. Smērēšanai parasti izmanto gan Latvijā, gan ārzemēs viegli pieejamu ādas ārstēšanas smēri BEPANTHEN vai BEPANTHEN PLUS. Tā ir ziede, ko lieto ādas nobrāzumu, saplaisājumu un sausas ādas ārstēšanai un profilaksei.



Principā starp abām ziedēm atšķirības nav, abos gadījumos Bepanthen ziede satur dekspantenolu (dexpanthenolum), kas ir eļļas saturošā ziedes pamatmasā. Ādas šūnās dekspantenols ātri pārvēršas pantotēnskābē (B5 vitamīnā). Pantotēnskābe piedalās gan ādas veidošanā, gan atjaunošanā. Vienīgā atšķirība – Bepanthen Plus ir nedaudz šķidrāks, vairāk krēmveidīgs, kas ļauj to uzklāt vieglāk.

Tetovējums jāturpina smērēt 4-6 reizes dienā, vēlams apmēram ik pēc 3-5 stundām. Ziede ādā ir jāiesmērē, nevis jāuzklāj kā sejas maska. Tātad pēc smērēšanas ādai ir jābūt minimāli taukainai. Lieka ziedes kārta nedrīkst būt, lai āda varētu elpot. Tā smērēt ir jāturpina visu dzīšanas procesu (no 4 dienām līdz 3 nedēļām – atkarīgs no ādas tipa utt.)

Noteikums Nr.1 - TETOVĒJUMS NEDRĪKST BŪT SAUSS !

Noteikums Nr.2 – NEPĀRSIET! Dzīšanas procesam nepieciešams gaiss.

Tāpat dzīšanas procesa laikā NEDRĪKST – iet pirtī, peldēties, intensīvi sportot, svīst un lietot rūgstošus alkoholiskos dzērienus. Arī uzturēties atklātos saules staros (attiecās uz tetovējuma vietu) vai iet uz solāriju.

Ir, protams, arī citas ziedes, bet tādā gadījumā ir ļoti jāuzmanās, jo nedrīkst lietot ziedes, kuru sastāvā ir alkohols, cinks vai smaržvielas. Un daudzām ziedēm kāda no šīm vielām ir. Tāpat reizēm meistari izmanto specifiskas krāsas, bet nepareiza ziede var likt šīm krāsām pilnībā izzust. Tādēļ vienmēr iesakam vienkārši uzprasīt savam tetovētājam, kādu ziedi viņš iesaka (99,99% gadījumos tā būs Bepanthen).

Varbūt ev vajag pasmērēt to sm3ri, lai ātrāk sadzīst un to nedēļu tiešām nesporto.
26.06.2016 16:12 |
 
Reitings 375
Reģ: 13.06.2016
Tetovējuma kopšana:
- Pēc tetovējuma pabeigšanas tiek uzlikta aizsargplēve, kura jānoņem pēc 2-4 stundām. Kad aizsargplēve noņemta, tetovējuma vieta jānomazgā ar ziepēm un siltu ūdeni.

- 1-2 reizes dienā ieteicams tetovējuma vietu nomazgāt (ar ziepēm un siltu ūdeni).

- Vismaz trīs reizes dienā tetovējums jāsmērē ar “Bepanthen 5% ziedi”,”Bepanthen Plus” vai citiem, speciāli tetovējumiem paredzētiem līdzekļiem.

- Nekasīt un neplēst nost kreveli.

- Nedzert rūgstošu alkoholu vismaz 4 dienas.

- Nav ieteicams aktīvi sportot vismaz 4 dienas.

- Neturēt tetovējuma vietu ilgstoši udenī (piemēram, nesēdēt vannā, nepeldēties).

- Neiet pirtī.

- Aizliegts apmeklēt solāriju vai sauļoties pirms tetovējums nav sadzijis.

- Kopšanas procesā nav ieteicams valkāt tādas drēbes, kas varētu pielipt tetovējumam.

- Parasti tetovējums pilnībā sadzīst 2-3 nedēļu laikā.

- Lai āda ātrāk atjaunotos, pēc sadzīšanas tetovējuma vietu ieteicams smērēt ar ādu mitrinošu krēmu, jo taukaināks – jo labāk (piemēram, Dove, Nivea).

- Lai ilgāk saglabātu tetovējuma krāsu un spilgtumu, vienmēr jārupējas, lai, uzturoties stipros saules staros, Tu lietotu ādas aizsargkrēmu, ieteicams ar maksimālo aizsardzības pakāpi.

- Ja rodas kādi jautājumi, vērsies pie meistara studijā, neizdomā neko jaunu!
26.06.2016 16:15 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Sportot noteikti nedrīkst, vismaz tādā karstumā noteikti ne! Man ir 2 tetovējumi, es labāk klausu tattoo meistaru, nekā sačakarēju tetovējumu. ;)
26.06.2016 16:29 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Cik tev viņš liels un kurā vietā?
Kad man uz ribām uztaisīja, tad es tiešām nevarētu atļauties iet uz fitenu vai iet pirtī, jo tas teteovējums bija liels un suloja visu laiku.
Otrais bija mazs un uz plaukstas locītavas. Tur es īpaši neuztraucos. Sadzija arī super ātri.

Bet jā- protams, ka vislabāk ir nesvīst, lai tā vieta neiekaist. Kā tu varēji tetovēt un nezināt par kopšanu? (t)
26.06.2016 16:29 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Tetovējums ir kā atvērta brūce. Ja tu svīdīsi, tad var iekaist. Plus, tev sviedri dedzinās un ilgāk dzīs.
Ar pārtikas plēvi aptīt un sportot ir ļoti stulba doma.
26.06.2016 16:31 |
 
Reitings 15
Reģ: 21.05.2015
Nuu tā vairāk bija kā spontāna ideja, ko vēlos jau sen biju izdomājusi, tikai vairāk info nebiju lasījusi.

Tetovējums ir maziņš- ~1,5 cm -2 cm
Par to plēvi pati sapratu, ka tas būtu ļooooti muļķīgi. :)

Labāk tiešām pāris dienas neko daudz nedarīšu, lai viņš apdzīst.
26.06.2016 17:24 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Par to plēvi baigi sasmējos :D
Šajos 30+ grādos cilvēks svīst, pat īsti neko nedarot, kur nu vēl nodarbojoties ar sportu... Kur tev atrodas tas tetovējums? Ja,piemēram, uz delnas, tad paskriet jau vari. Delna nesvīdīs tā kā,piemēram, mugura ;D
26.06.2016 17:33 |
 
Reitings 15
Reģ: 21.05.2015
Aijh, karstuma iespaidā rakstu un domāju visādas muļķības. :-D

Virs potītes.
26.06.2016 17:40 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Nu tad domā pati, vai zeķe vai apavi kā netraumēs tetovējumu, ja skriesi. Es neskrietu. Izsvīdīs tev krāsa un kad sadzīs, būs pleķains un neglīts.
26.06.2016 17:43 |
 
Reitings 15
Reģ: 21.05.2015
Es jau sapratu, ka labāk neriskēšu. :)
Paldies.
26.06.2016 17:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits