Vai Latvijā valda nabadzība?

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Viedokļi? Gan statisktikas datos balstīti, gan no personīgās pieredzes?

Nē, nekādu rakstu netapinu. Interesē diskusija.

Lai nebūtu no sērijas: pajautāju un pazudu, atbildēšu arī pati:

Ekonomiskā situācija ir atbilstoša salīdzinoši jaunas valsts statusam. Pastāv diezgan izeikta sociālā nevienlīdzība, netiek pienācīgi atalgots "melnais" darbs, turklāt ir dažas "apdalītās" profesijas, kurās arī pēc vairāku gadu studijām augstskolā ne visiem iespējams pelnīt vismaz vidējo algu - skolotāji, vidējais medicīnas personāls.
Atbilstoši vispasaules tendencēm, nereti daudz vairāk iespējams pelnīt izklaides industrijā (bieži bez izglītības) nekā, vaiga sviedros strādājot.
14.06.2016 00:54 |
 
Reitings 312
Reģ: 08.06.2016
+ liela problēma ir - MAXIMA, RIMI ... Šie divi, nekustamo īpašumu un tirdzniecības magnāti ...
Bremzē pamatīgi valsts izaugsmi, iekšzemes kopproduktu.
Varētu vēl daudz pieminēt. Bet šie divi ir vienkārši tā pārņēmuši Latviju.. ka psc.
14.06.2016 11:27 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Man šķiet, ka par slinkumu lielākoties spriež tie, kuriem ir savi īpašumi mantoti no vecākiem, kuriem ir apmaksātas studijas un citi labumi, ko sniedza vecāki. Tad viņiem šķiet, ka viss krīt no gaisa.


Re, kur arī izpaužas manis minētais par populāro visu citu vainošanu. "Tie tur jau paši nē, tiem tur jau krīt no gaisa." Visos laikos nespējīgie ir šādi vaidējuši un attaisnojuši slinkos.

Tie, kuri nav slinki un tie, kuru grib vairāk, ļoti lieliski spēj izrauties. Nabadzība nav zīmogs, kas uzspiests uz mūžiem, tā nav invaliditāte. Nabadzība ir katra paša izvēle.
Ja pietiek ar mazumiņu un cilvēks jūtas laimīgs, neskatoties uz to, ka viņam ir ievērojami mazāk kā citiem, tā nav nabadzība. Nabadzība ir tad, kad mūžīgi ir par maz, kad valsts apdala, kad "tie tur jau paši nē, tiem tur jau krīt no gaisa" un tā pa riņķi. Tādu nabagu mums ir pa pilno un ļoti labi, ka viņi ir tur, kur viņi ir.
Esmu redzējusi / pazīstu pietiekami daudz nabagos un tāpat pazīstu arī bagātos cilvēkus. Saliekot viņus līdzās, nav jāspriedelē. Uzreiz ir skaidrs, kāpēc katrs ir tur, kur viņš ir. Kamēr nabagie čīkst un kaut ko gaida, turīgie iet un cīnās. Es nezinu nevienu trūcīgu cilvēku, kurš strādātu un rautos no tumsas līdz tumsai. Ja viņi vispār strādā, tad no rīta līdz pievakarei, kad gaida darba laika beigas, lai var mājās skatīties TV. Turīgie tikmēr domā, dara, skrien un neapstājas pat naktī. Cik daudzi no viņiem dzīvo miega badā, dzīvo stresā, jo konkurenti spiež nost no ceļa, utt. Tādu ikdienu neizturētu daudzi ar visu to, ka skaista, liela māja, labas mašīnas un pa laikam tāli ceļojumi. Vieglāk būtu dzīvot ar mazumiņu, zināmu stabilitāti un TV darba dienu vakaros.
Un tie turīgie, kurus es zinu, neviens nav iedzimis miljonāru ģimenēs. Pat, ja kāds tagad mierā ceļo, pievēršas garīgām lietām un viņiem ir darbinieki, kas viņiem pelna naudu mierīgai un pārtikušai dzīvei, tad tāpat viņi dzīvē ir izgājuši to stresa posmu, kad jādomā ar ko pelnīt, kad viņiem nav bijis nekā, kad jāriskē, daudz jāzaudē un jāsāk viss no jauna, kamēr pēc 10 vai padsmit gadu vāveres riteņa, ir izveidots stabils uzņēmums, var vadīšanu uzticēt citam un atpūsties. Un tad tas cilvēks sēž savā 100 000eur + vērtajā auto, noklausās kā sabiedrība korī dzied, ka "šis mums atņem, šim viss no gaisa" un nodomā "Kāpēc!? Ejiet un ņemiet paši!"


Es neesmu ne bagāta, ne arī nabaga, bet šādu viedokli balstu tikai uz savu pieredzi un apkārt redzēto. Toties nāku gan no nabadzīgas ģimenes. Turklāt alkoholiķu. Un arī par saviem vecākiem, lai arī viņus mīlu un priecājos, ka tieši viņi ir mani vecāki, tāpat varu teikt, ka paši vainīgi, ka ir tur, kur ir. Mani neapmierina situācija, ka valsts viņiem par neko maksā pabalstus.
Man vecāki pilnīgi neko nav apmaksājuši kopš pabeidzu 9.klasi. Ar pilnīgi neko es domāju pat tik elementāras lietas kā iedot kartupeļus vai pienu no laukiem, lai dzīvojot pilsētā, ir ko ēst. Un tieši tāpēc es ar tīru sirdi varu teikt, ka nabadzība IR slinkums. Jā, valsts man ir apmaksājusi studijas zināmā periodā, bet tieši tikpat lielas iespējas uz budžeta vietu bija jebkuram citam.

Tās nabadzīgās daudzbērnu ģimenes pašas izvēlas savus daudzos bērnus, zinot savu rocību. Tie maznodrošinātie, tie bezdarbnieki... neviens nav tur, kur ir tikai tāpēc, ka ir čakls un spējīgs. Nedzīvojam vairs 1000 gadus atpakaļ, kad nenotika virzība pa sabiedrības slāņiem, kad biji tas, kādā ģimenē iedzimi. Ja arī kādam, kas piedzimst turīgiem vecākiem, šis ceļš uz labi nodrošinātu, patstāvīgu dzīvi ir īsāks, tad tas ir tikai tāpēc, ka viņa vecāki ir par to cīnījušies. Agri vai vēlu kādam ir jācīnās.
Ja piedzimi nabagu ģimenē, Tev visi ceļi ir vaļā, lai saviem bērniem nodrošinātu pārtikušu dzīvi.
14.06.2016 11:30 |
 
Reitings 312
Reģ: 08.06.2016
vāks.. kas par palagu !!! :-D:-D:-D:-D:-D


meitene.. attaisi logu...!
14.06.2016 11:31 |
 
Reitings 312
Reģ: 08.06.2016
te nevienu tpt nep..s ko jūs domājat pa lielam :D bāk.. vai ielas dūkoņu
14.06.2016 11:32 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Ķiršu zēn, ja nespēj savu uzmanību noturēt pie garāka teksta, ej dzīvojies pa twitteri. ;-)
Ja te nevienam neinteresētu, ko kāds domā vai neinteresētu izteikt savas domas, te neviena nebūtu. Arī Tevis ;-)
14.06.2016 11:38 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Garīgā nabadzība, manuprāt, ir arī tad, kad savu pieredzi piedēvē citiem.
-Es pazīstu skolotājas, kuras brauc ar labām mašīnām.
Tik tālu neaizdomājies, ka tai skolotājai palīdz vīrietis ar labu darbu vai tai skolotājai ir citi naudas iegūšanas veidi bez pamatdarba?
-Es biju nabadzīga, izsitos, tāpēc visi nabagi ir slinki.
Neaizdomājies, ka ne visiem ir tava stresa noturība? Domāju, ka diezgan daudziem tajā nabadzībā ir kaut kas līdzīgs depresijai, kad šķiet, ka nekam nav jēgas. Bet tas nav slinkums. Tā ir bezcerība. Tāpat kā alkoholisms ir slimība, ko jāārstē, nevis slinkums, neizdarība vai vēl kaut kas.
-Pazīstu bagātus cilvēkus, kuri daudz strādā.
Nu es pazīstu daudz bagāto bērnus, kuri nestrādā, bet saņem naudu vai strādā pie vecākiem uzņēmumos, kur, protams, tika bez konkursa, kur var iet, nākt kad grib utt.

Te daudziem vispār nepiemīt empātija. Nezinu, vai tad cilvēks var skaitīties garīgi bagāts.
14.06.2016 11:38 |
 
Reitings 175
Reģ: 17.03.2016
Nē, Latvijā nav nabadzība.
14.06.2016 11:40 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
14.06.2016 10:39 | saite


Rūta8
Un, kas būs, ja neviens nestudēs medicīnu un pedagoģiju?

Būs liels pieprasījums pēc šiem speciālistiem un algas kāps.
14.06.2016 11:41 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Štrunts ar tiem finansiāli nabagajiem un bagātajiem. Labi, ka mums ir tādi garīgi bagāti un empātiju apveltīti cilvēki kā Tu. ;-)
Tā arī slīkstam nabadzībā ar savu empātiju, kamēr racionāli padomāt nevaram.

P.S.
1. Alkoholisms nav slinkums, bet alkoholisms ir izvēle.
2. Ja ne visiem ir vienāda stresa noturība un kādam ātrāk iestājas depresija un bezcerība, tad tā arī ir atbilde, kādēļ visi nav bagāti. "Stiprākais izdzīvo" un, ja kādam ir vairāk, tad varbūt jāatzīst sev, ka turīgais ir bijis stiprāks par mani, nevis turīgajam viss nokritis no gaisa.
3. Ja turīgo bērni strādā vecāku uzņēmumos, tad kas tur slikts? Viņu vecāki cīnījās, lai tā varētu būt! Biznesā nekas nav noturīgs, gan arī bērni paspēs cīnīties, lai uzņēmums turpinātu pelnīt un noturēties virs ūdens. ;)
14.06.2016 11:49 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Nejau es sāku runāt par garīgo nabadzību. :D Te tik daudzi to pieminēja... Ka jāsāk domāt, ka runā pašas par sevi. :)
14.06.2016 11:53 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Es piekrītu gan exDellicious, gan KitijaK viedoklim, bet tomēr ir jādomā ko saka, raksta, jo nekad nezini, kā pret tevi pavērsīsies dzīve, kā jau te tika minēts, šodien bagāts, rīt nabags. Tas ja kāds ir izkūlies no nabadzības uz labu dzīvi, tad nenozīmē, ka kāds blakus esošais mazāk dara, bet diemžēl ir turpat kur ir, dēļ kkādām blakus lietām. Katram ir sava dzīve, savs liktenis ;) Jo tas tāds hmm, nu piebilde, aizejiet pie laba astrologa, nesakat neko par sevi un ļaujat, lai izanalizē jūsu horoskopu, pastāsta par jums un varēsiet brīnīties, kad tur tiek pieminēts par jūsu labo darbu, foršajām attiecībām, jo nu tas ir tavs liktenis, katram ir tas ielikts šūpulī, tpc nevajag lūdzu augstprātīgi izturēties pret citiem, jo tu nezinu kur tu būsi rīt, kā jau zināms, viss var mainīties vienā acumirklī un tad varēsiet sevi saukt par sliņķiem.
14.06.2016 12:04 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
V35- ja var atlauties. Dazi % no sabiedribas.
14.06.2016 13:03 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Tas kas te runa par gar garigo nabadzibu ir prata sistas debilas govis. Lai LVuztaisa normalu algu sistemu, kad ari arsti, apsargi,menti, celtnieki, kraveji, kasieri, sanem 1000+algu,kaa tas ir visur citur un tad vares teikt ka nabadzibas nav. Iegut augstako izgitibu maksa tim pat cik jauna masiina. Ne visi to var atlauties, turklat diploms vien neko nedos, visur svariga pieredze. Tapec gariga nabadziba tiesi latvija nav! Ir tikai cilveki kas runa ta ka ir,ja politiki un citi visu sagraj sev,parejiem atstajot tikai kapeikas, ta ir taisniba kuru zina katts kura nav debiils.
14.06.2016 13:06 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
exDelecepohkatevitur- Tu kaut VIENU miljonu pati esi nopelnijusi? Kaut vienu?? Nee?? Tad piever savu muti un neruna par lieta no kura neko nejedz,viena tanta stastija vai mani pazinas taa ir tuksas nevienam nevajadzigas runas.
14.06.2016 13:08 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Iegut augstako izgitibu maksa tim pat cik jauna masiina.


Tev ir augstākā izglītība?

Man ir. Un es par to esmu samaksājis tieši 0 EUR.
14.06.2016 13:13 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Jā, Latvija ir ļoti nabadzīga. Labi, neko nesaku par jaunajiem, kuri tikai sāk strādāt, taču tas, kā pie mums eksistē pensionāri, visu mūžu nopašījuši, ir krimināli un lauž sirdi, ka kas tāds 21. gs. ir iespējams. Nerunāsim par to, ka normālā valstī pensijas gados beidzot vari sākt izbaudīt dzīvi, ceļot, atpūsties, pie mums cilvēki zāles nevar nopirkt. LV ir viens no augstākajiem darba stundu skaitiem un viena no zemākajām algām. Un nevar vainot krievus vai vēsturi, 1/4gadsimta laikā var paspēt izveidoties par ekonomiski spēcīgāku valsti, nekā esam. Neuzskatu, ka mums ir garīgā nabadzība, ar mūsu milzīgi augsto kultūras līmeni mēs esam sen pāri komfortā dzīvojošajiem Rietumniekiem. Mūsu problēma ir nespēja pārvaldīt savu valsti un neeksistējoša ekonomiskā domāšana . Mazs vidusslānis, milzīgi daudz nabadzīgo.
*Nabadzība - jādomā par katru centu, ko iztērē.
14.06.2016 13:20 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
V35- Jaa,ja tiek budžeta, tad nav jamaksa. Bet cik daudzi un kadi tiek? Tikai zubri un loti niecigs procents no studejoso skaita. Un par zubri pec tam jaturpina but, savadak tikpat atri izkritiis.
14.06.2016 13:29 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
+++ miss_grape.
14.06.2016 13:31 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Atkarīgs, kur studē. Ir studijas, kur ir tikai budžeta vietas.
14.06.2016 13:35 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
V35- Tadu ir loti maz
14.06.2016 13:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits