Cik jums nepieciešams lai dzīvotu LV?

 
Reitings 50
Reģ: 24.01.2016
Cik jums būtu nepieciešams ģimenes budžets, lai dzīvotu Latvijā? Pieņemot, ka kredīti un līzingi nav?
13.06.2016 16:38 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Es ceru, ka jums meitenes nerādīsies murgos vārdi IZDZĪVOT, UZDZĪVOT UN DZĪVOT. :D
16.06.2016 14:56 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014

Protams! Ko tad Tu domā? Savāc naudu un tikai tad dodies uz veikalu pēc produktiem, bet neaizmirsti kādu eiriku pa virsu paprasīt, jo galu galā, lai to ēdienu pagatavotu vajadzēs gāzi vai elektrību, ūdeni tualetē arī ciemiņi patērēs, kādu mūziku fonā arī gribēs paklausīties un tas jau viss arī nav par velti.


Ja kādreiz gadīsies, ka ceļi krustojas ar Bruno vai viņiem līdzīgo, tad pajautāšu dubultā vēl to pašu par komunālajiem kopumā. :D
16.06.2016 14:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu parprati diskusiju. Ne kafejnicas,ne restorani, ne festivai, koncerti nepieder pie dzivosanas. Ta ir uzdzivosana.
Ta ir normala dzivosana. Uzdzivot ir celot 10 reizes gada dargps celojumos, braukt ar jahtu katru nedelu, un est tikai labakos restoranos, gerbties tikai brendu drebes.


Kafejnica nedelas nogala, vai kino, tetaris , koncerts ir miminums normalai dzivei.
16.06.2016 14:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Rvis - bet autore nejautāja kā ir izdzīvot, bet dzīvot. Cilvēkiem dzīvošana ir dažāda. Kādam vajag ik pa laikam kkur aiziet, kko redzēt, kko jaunu nogaršot. Tā ir DZĪVOŠANA.
Piekrītu marissai
Jā, nav tā, ka nomirtu, ja tā visa nebūtu, bet, ja neko nevar, tikai jumtu virs galvas un kaut ko vēderā liekamu, tad kāda jēga vispār kaut ko darīt, strādāt?

Tas, ka tev nevajag un tu vari iztikt ar aliņu zem euro, nenozīmē, ka citiem šāda dzīvošana liekas ok. Mēs esam dažādi un labi, ka tā.
16.06.2016 14:53 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Miamo- Tiesi ta. Tu parprati diskusiju. Ne kafejnicas,ne restorani, ne festivai, koncerti nepieder pie dzivosanas. Ta ir uzdzivosana. Tapat ari pasutit picu uz majam vai paest mcdonalda ir uzdzivosana. Tapec te realajam summam vajadzetu but daudz mazakam.


Kapēc tu nosaki, ko vajadzētu?! :D Man nevajag mašīnu, kas ir ar rūsu, knapi kustās un grab, es pērku, kas manam uzskatam ir forša, glauna, bet ne 2014.gada lexus. Man negaršo makdonaldi, tas tā. Ja tev tā ir uzdzīvošana forši (vai žēl), man tā patīk, es tam strādāju.
16.06.2016 14:53 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Bļāviens, tagad man viss jāatceļ, bet, ko darīt ja ciemiņi atnāk bez pārtikas tik un tā? Prasīt naudu? :O


Protams! Ko tad Tu domā? Savāc naudu un tikai tad dodies uz veikalu pēc produktiem, bet neaizmirsti kādu eiriku pa virsu paprasīt, jo galu galā, lai to ēdienu pagatavotu vajadzēs gāzi vai elektrību, ūdeni tualetē arī ciemiņi patērēs, kādu mūziku fonā arī gribēs paklausīties un tas jau viss arī nav par velti.
16.06.2016 14:51 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Selina- Bomziem nav visas pamatlietas,bet vini tomer kaut ka dzīvo.

Miamo- Tiesi ta. Tu parprati diskusiju. Ne kafejnicas,ne restorani, ne festivai, koncerti nepieder pie dzivosanas. Ta ir uzdzivosana. Tapat ari pasutit picu uz majam vai paest mcdonalda ir uzdzivosana. Tapec te realajam summam vajadzetu but daudz mazakam.
16.06.2016 14:51 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nu nezinu, pavisam jauna mašīna varbūt arī nav pirmās nepieciešamības lieta, bet pietiekami jauna mašīna, kura nepārtraukti nedzīvojas par servisiem, gan.
Arī kaut kur paceļot vajag, izklaides, kaut ko garšīgu paēst, tas pats alkohols nemaksā kapeikas, nu kaut vai svētkos radiem, draugiem uzsaukt to kafejnīcu. Jā, nav tā, ka nomirtu, ja tā visa nebūtu, bet, ja neko nevar, tikai jumtu virs galvas un kaut ko vēderā liekamu, tad kāda jēga vispār kaut ko darīt, strādāt?
16.06.2016 14:48 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Selīna- Izdzívošanai nepieciešams pats minimums no pamatlietam, kada puse tikai.
16.06.2016 14:48 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
liels fuj tev, tu ārpātīgi uzdzīvo, tā taču nedrīkst! jāiet ar paša gatavotām maizītēm uz piemājas dīķi roadtripu vietā, ciemiņiem vienmēr jānorāda, lai ierodas ar savu pārtiku, teātrus, koncertus, festivālus var bez maksas torentos nolādēt un restorānus jāaizvieto ar mājās gatavošanu, a, ja nemāki gatavot tik labi - tu nu gan esi baigā nepraša


Bļāviens, tagad man viss jāatceļ, bet, ko darīt ja ciemiņi atnāk bez pārtikas tik un tā? Prasīt naudu? :O :D
Starp citu, es negatavoju, es asistēju parasti pie kartupeļu mizošanas, sagriešanas (arī tur ir izņēmumi). Man nepatīk un es nemāku gatavot.. (t)
16.06.2016 14:43 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
bet man vairāk ir nepieciešama tikšana ārpus mājas - roadtripi, ciemošanas, ciemiņu aicināšana, teātris, koncerti, festivāli un arī restorāni.

liels fuj tev, tu ārpātīgi uzdzīvo, tā taču nedrīkst! jāiet ar paša gatavotām maizītēm uz piemājas dīķi roadtripu vietā, ciemiņiem vienmēr jānorāda, lai ierodas ar savu pārtiku, teātrus, koncertus, festivālus var bez maksas torentos nolādēt un restorānus jāaizvieto ar mājās gatavošanu, a, ja nemāki gatavot tik labi - tu nu gan esi baigā nepraša :D
16.06.2016 14:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manuprāt te lielākā dalja nepareizi saprata diskusijas jēgu. Cik nepieciešams lai "dzīvotu" nevis "uzdzivotu"

:D protams, protams
Manuprāt, Tu nesaprati diskusijas jēgu. Nevis uzdzīvotu vai izdzīvotu, bez DZĪVOTU. Izdzīvošanai nepieciešamas tikai pamatlietas, dzīvošanai vairāk, bet uzdzīvošanai vēl vairāk, ko diez vai kāds no cosmo ikdienā arī realizē.
16.06.2016 14:37 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Celojumi 2x gadā un jauna mašīna un kafejnicas/restorāni NAV pamatlietas.


Kas tev skaitās pamatlietas?

Piemēram man, jauna mašīna jau nē, jo to ar 700 EUR mēnesī ilgi būs jātaupa, lai iegādātos, bet man vairāk ir nepieciešama tikšana ārpus mājas - roadtripi, ciemošanas, ciemiņu aicināšana, teātris, koncerti, festivāli un arī restorāni. Savu teikto papildināšu, es un mana otrā puse pelna, lai ne tikai pietiktu pamatlietām.
16.06.2016 14:36 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Manuprāt te lielākā dalja nepareizi saprata diskusijas jēgu. Cik nepieciešams lai "dzīvotu" nevis "uzdzivotu". Ar "dzivot" es saprotu ka pietiek visām pamatlietam neknapinoties. Celojumi 2x gadā un jauna mašīna un kafejnicas/restorāni NAV pamatlietas.
16.06.2016 14:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tam kas tur darbu mekle, ja nu dzivo mezciema varu puedavat darbu zooveikala. Tikai jazin ari krievu valoda.
16.06.2016 14:11 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Manuprāt, lai labi viss sanāktu nevis būtu jātaupa kaut kas ir 700 EUR katram pieaugušam cilvēkam, ne Rīgā. Es nevēlos pelnīt naudu rēķiniem, es vēlos iet izklaidēties kā vēlos, pirkt preces neskatoties uz cenu un ēst to, kas man garšo, nevis, kas sanāk. Jo es strādāju un pelnu savam priekam nevis, lai man būtu jumts virs galvas un puncis, labākajā gadījumā, pilns. Un arī, ja ģimenē tikai vīrietis pelna, tad kaut kā tās pašas summas nepieciešamas. Šādu modeli izvēlas, jo to var, nevis tāpēc, ka sieva slinka un neko neprot.
16.06.2016 14:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nē, nē, nē - Rvs un Liktens vēstnesis nav viens un tas pats cilvēks. Tomēr domas atšķiras, arī izteikumi un kaut vai teksta garumi un pareizrakstība. Tīri vizuāli vismaz Liktens vēstneša tekstus patīkami lasīt, jo viss savās vietās.

Liktens vēstnesi, kāds ir tavs īstais vārds? (Vari, protams, to neatklāt, jo tā ir gana privāta informācija!)
16.06.2016 14:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu jā, autore interesējās par Ģimenes budžetu nevis cik katrs pelna, tāpēc jau te raksta tos tūkstošus nevis 500-700 eur. Jo ja ir ģimene, visticamāk tur ir vēl bērns/bērni, par kuriem arī jāmaksā. Un tas jau nebūs tas pats, ja dzīvo atsevišķi un maksā tikai par sevi. TIESI TA!

Un jautaja par to cik nepieciesams lai DZIVOTU...nevis lai IZDZIVOTU! Domaju par izdzivosanas minimumu vina ir informeta.
16.06.2016 13:53 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tās , kuras min augstākas summas par 1000 ir kaut kādas izšķērdētājas


Gribi uzskatāmu piemēru izšķērdībai? Lūdzu. Viens pelnītājs, kuram ir pieklājīgi ienākumi. Kosmiski, ja var ticēt dažiem šīs diskusijas personāžiem. Tikai... tam pelnītājam ir arī vecāki pensionāri, kuriem arī ir jāpalīdz. Un ir sievas vecāki. Sieva, kura sēž mājās un audzina bērnu. Saskaiti visu kopā un padomā, kāda tur megaizšķērdība sanāk.
16.06.2016 13:51 |
 
10 gadi
Reitings 4974
Reģ: 29.01.2009
Nu jā, autore interesējās par Ģimenes budžetu nevis cik katrs pelna, tāpēc jau te raksta tos tūkstošus nevis 500-700 eur. Jo ja ir ģimene, visticamāk tur ir vēl bērns/bērni, par kuriem arī jāmaksā. Un tas jau nebūs tas pats, ja dzīvo atsevišķi un maksā tikai par sevi.
16.06.2016 13:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits