Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt? Vai iemiedzināt?

 
Reitings 24
Reģ: 24.01.2013
Ak, esmu dziļā izmisumā. Nezinu, kā rīkoties, tāpēc pirms izlemju, gribu uzklausīt arī citus viedokļus. Problēmas ir ar manu kaķīti - viņai visu laiku ausī veidojas polipi, trakoti struto un šodien skatos, ka zem auss izveidojies caurums, no kura strutas līst. Dzīvoklis nepārtraukti ir asinis un strutas...Esmu izmēģinājusi teju visu - pilienus, antibiotikas...visu, ko vetārsts ieteica, bet arī viņš atzīst, ka situācija ir ļoti bēdīga...Man tik ļoti žēl kaķītes, viņa jau ļoti veca, bet izlemt par iemidzināšanu man ir tik grūti, es justos kā nodevēja, bet otras puses, kaķītis jau nevar pateikt, ka viņš mokas..ka sāp un viss kļūst vēl sliktāk..nekas neuzlaboja, lai ko es darītu...Pirms kāda laika viņa bija ļoti vāja, neko neēda utt, tagad jau kādu laiku ir aktīva...ēd, iet uz kastīti utt, bet auss stāvoklis pasliktinās ļoti strauji...ko jūs darītu? Vai iemidzināšana ir vienīgais veids? :'-(
31.05.2016 17:16 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Īsti nezinu, no kā rodas polipi, bet varbūt, ka var kādu operāciju veikt,lai tiktu vaļā no cēloņa?
31.05.2016 17:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Aizej vel pie kādiem citiem ārstiem, varbūt kāds varēs ko vairāk palīdzēt, bet ja tomēr visiem ārstiem domas sliecas uz iemidzināšanu, tad viss drīzāk tas būtu arī humānākais veids kā rīkoties.
31.05.2016 17:20 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Ja dzīvnieks savu mūžu ir nodzīvojis, tad tur neko vairs nepasākt un nav nepieciešams paildzināt kaķa mokas.
31.05.2016 17:22 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Neesmu aarsts, bet ja eed un iet uz kastiiti, ir aktiiva - tad nemokaas. Nomaini veterinaaru, palasi netaa info par slimiibu. Cits jautaajums, vai tu no taa neesi nogurusi?
31.05.2016 17:24 |
 
Reitings 24
Reģ: 24.01.2013
Viņa man uz vecuma ļoti kārna, tāpēc šaubos, ka kāds operāciju uzņemtos..jo vecums tomēr. Ojjj, un citu vetārstu mums pilsētā nav...un dēļ maza bērniņa mājas nekur nevaru aizbraukt..Bet skatoties, ka kaķītei auss pilnīgi asiņaiņa un strutaina..un spalvas tai puse sejas nav...es jūtos izmisusi, jo tiešam skiet, ka izeju nav..bet iemidzinat nespēju...es negribu nodot savu mīluli..man jabut parliecibai, ka ta vinai bus labak...Es nezinu, laikam kadu apstiprinajumu, ka ta rikotos pareizi...jo mokamies jau četrus menesus..un ar katru reizi viss sliktak paliek...sap sirds :(
31.05.2016 17:24 |
 
Reitings 24
Reģ: 24.01.2013
Ja, bet tas, ka aktīva ( nu cik nu, vismaz ēd un iet uz kastiti), aptur...
31.05.2016 17:26 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Aizved savu kaķi pie cita veta un paskaties ko tas teiks. Varbūt tagadējais ārsts nav atradis pareizo pieeju/zāles ārstēšai. Ar iemidzināšanu nesteigots, meklētu citu ārstu un citas iespējas.

Kaķi uz vecumu izkāmē, tas nav nekāds rādītājs, piemēram, mana drauga kaķim ir 23 gadi un viņš izskatās kā ar kažoku apvilkts skeletiņš, bet kopumā ir ar dzīvi apmierināts par spīti regulāriem veta apmeklējumiem un kurlumam, kas viņu uz vecumu ir piemeklējis.
31.05.2016 17:33 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Mēs nemaz nenojautām, ka mūsu kaķītim ir vēcis, līdz viņš palika tik vārgs, ka pat savā gultiņā ielekt nevarēja.
Protams, varējām censties ārstēt un visu pārējo, bet veterinārs pateica, ka stāvoklis ir ļoti čābīgs un kādas 2 nedēļas viņš mums vēl cīnījās, bet tad sapratām, ka tās ir tīrās mokas. Mums viņu tieši tāpēc palika žēl un tāpat zinājām, ka drīz vien viņš aizies no mums. Tāpēc lēmām par labu kaķītim un iemidzinājām, lai nav jāmokās nabadziņam. :'-(
31.05.2016 17:34 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
vēzis*
31.05.2016 17:34 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Piezvani uz kaadu kliiniku, tev pastaastiis visu pa telefonu. Apskaidro situaaciju, ka esi mazpilseetaa ar beernu un izbraukaat nevari. Veel vari piezvaniit uz kaadu dziivnieku aizsardziibas biedriibu. Taas meitenes ir ljoti zinoshas kakju slimiibaas. Paluudz konsultaaciju pa telefonu. Man gadu atpakalj naacaas iemidzinaat kakjeenu. Es joprojaam sev to nevaru piedot. Mani mierina tikai doma, ka 20 cilveeki no 20, ar kuriem es konsulteejos nedeva ne mazaako ceriibu. Ja kaut vai viens buutu teicis, ka vinja var izdziivot, es dariitu visu, kas manos speekos.
31.05.2016 17:38 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Ģirt, seko savam ieteikumam pats! Viss Cosmo forums par to tikai priecāsies.
31.05.2016 17:38 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Manuprāt, iemidzināšana ir tikai galējs variants, kad izmēģināts ir VISS. Ļoti labi ārsti ir "Dzīvnieku veselības centrā" , nav lēti, bet ir kvalitatīvi. Es nedomāju, ka polipi un strutojoša auss ir pilnīgi un galīgi neārstējama kaite. TIKAI TAD ja man vairākās vietās reāli pateiktu, ka neko darīt nevar, un kaķis mocās... Otrkārt, tas nekas, ka veca, ārsts labs ārsts noteikti pratīs izvērtēt situāciju, pilnīgi iespējams, ka sirds ir laba un operēt var. Un tas, ka nav kā aizvest vispār nav attaisnojums. Dzīvnieks ir paņemts un pa viņu jāmāk rūpēties, tāds vismaz man ir mans uzskats un viedoklis. Diemžēl, daudziem šķiet savādāk.
31.05.2016 17:41 |
 
Reitings 590
Reģ: 25.10.2013
Seit noteikti nav ista vieta, kur rast atbildi uz so jautajumu. Labak aizved kakjiti pie cita vetarsta, prieks otra viedokla. Iemidzinasa nudien butu pedejais un galigais variants!!!
Man pasai bija sunitis, vienu dienu vinam peksni paralizejas pakalkajas...vedam pie arstiem, masazam. Un ta tas ilga gadiem....ar ceribu, ka paliks labak. Beigas vins pat pats vairs nokartoties nevareja....nacas iemidzinat....vareja redzet ka dziviba no vina lenam pazud...(tas piemers no manas dzives, tapec saprotu kam tu ej cauri).
Man kaut ka negribas ticet, ka tava kakenite nav izarstejama. No sirds ceru, ka vina izveselosies.
31.05.2016 17:55 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Reizēm ir labāk ļaut dzīvniekam iet uz citiem medību laukiem. Mūsu večukam - kaķim nierītes atteicās darboties, kas uz vecumu sētas kaķiem ir raksturīgi. Kādu nedēļu cīnījāmies, vedām uz sistēmām utt., bet, kad sagaidījām analīzes, tās apliecināja, ka nieres ir ļoti kritiskā stāvoklī un nolēmām iemidzināt. Mincis bija nomocījies, ne paēst, ne paiet, tikai gulēja uz spilvena, kā arī higiēnu nevarēja vairs ievērot kā rezultātā saradās kažokā iemītnieki. Briesmīgi to atcerēties, kā dzīvnieks mocījās... Nolēmām vest uz citiem medību laukiem, jo glabājams vairs nebija.

kad zināsi, ka dzīvnieciņš nav glābjams, tad varu teikt, ka jā, labāk ir iemidzināt.
31.05.2016 18:01 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Es apskrietu pusi pasaules, ja vien tas varētu līdzēt izglābt dzīvnieciņu. Nepadodies, varbūt, ka tiešām vēl ir cerība, aprunājies ar citiem speciālistiem!
Lai jums abām izdodas uzveikt ļaunās strutas un slimību!
31.05.2016 18:47 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Aizdodies pie cita veta. Es iesaku klīniku Dzīvnieku draugs. Par šo klīniku līdz šim dzirdētas labākās atsauksmes.
31.05.2016 18:54 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Ģirt, tu nevari pats aiziet un nošpricēties, lūdzu?

Es noteikti aizietu parunāt ar vetārstu, kam tiešām patīk savs darbs. Pajautā, vai ir iespēja kkā glābt dzīvnieciņu, un vai , viņaprāt, kaķis mokās no šīs slimības vai nemokās.
Lai izdodas uzveikt slimību un mierīgi nodzīvot atlikušos gadus kaķu kundzei :)
31.05.2016 20:10 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Takš neesi egoiste... Dzīvnieks ir vecs, mokās, bet tu tikai - man žēl, man grūti noskatīties, man slikti... C'mon, jebkurās attiecībās - ar dzīvniekiem vai cilvēkiem, pilnīgi vienalga - nākas pieņemt PAREIZUS lēmumus, kas mums ir sāpīgi. Pārkāp sev pāri un ļauj dzīvniekam mierīgi atdusēties!
31.05.2016 20:15 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es apskrietu pusi pasaules, ja vien tas varētu līdzēt izglābt dzīvnieciņu.

Un kamēr skrietu? Ko darītu dzīvnieks?
Nevajag iet savā dzīvniekīlestības pozā līdz absurdam, atvainojos.
31.05.2016 20:20 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Saprotu,ka esi pieķērusies dzīvniekam, un ir sāpīgi apzināties, ka viņš reiz nebūs ,bet iespējams, ka tavs kaķītis savu dzīvi jau ir nodzīvojis un nevis tu viņu nodotu iemidzinot, bet gan palīdzētu. Ne jau veselu, jaunu kaķīti gribi iemidzināt, bet gan kaķīti kas savu dzīvi ir godam nodzīvojis. :-)
31.05.2016 20:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits