Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veseligs uzturs

 
Reitings 30
Reģ: 16.05.2016
Sveikas! mēs visas zinām cik gūti ir noturēties ar dietu-veseligu uzturu, gan ikdienā, gan svetkos. padalamies ar saviem variantiem, kā jūs cīnaties ar gribasspēku, pastāstāt savus veiksmes stāstus un kritumus.
28.05.2016 09:53 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Sākums ir vienmēr viss grūtākais. Galvenais ir atrast labu motivāciju to darīt - uzlabot veselību, formu vai arī vnk izskatīties labāk. Es vairāk veselīgu uzturu piekopju sākot ar pavasara sākumu, mērķis vienmēr ir nomest kādus 3 kg, kas pa ziemu nākuši klāt. Sāku ar mazumiņu jo drastiskas metodes man neder, zinu, ka nenoturēšos. Sāku dažus neveselīgus produktus izslēgt no savas ēdienkartes un ja iespējams, tad aizstāt tos ar daudz veselīgākiem. Piemēram maizes vietā ēdu rīsu galetes, saldumu vietā - augļus, sāļo uzkodu vietā - riekstus un dārzeņus. Galvenais ir atrast to, kas Tev garšo, lai tas viss būtu daudz vieglāk. Nekādā gadījumā necenšos sev neko drastiski aizliegt. Ja sagribas ko ne pārāk veselīgu, tad nedaudz to arī atļaujos, bet cenšos to nedarīt bieži un pēc tam seko aktīvāks treniņš. Vismaz 3 stundas pirms gulētiešanas neko neēdu, dzeru daudz ūdeni un cenšos daudz staigāt, it īpaši pēc ēdienreizēm.
Svētkos vieži vien sanāk sagrēkot, bet pēc tam cenšos vairāk pievērsties veselīgajam. Veikalā vairs neskatos uz neveselīgu pārtiku un uz veikalu neeju izsalkusi. Cenšos sapirkt pārtiku uzreiz vairākām dienām, lai nav iemesls iet uz veikalu katru dienu.
Tas viss pēc kāda mēneša man aiziet kā ikdiena un paliek arvien vieglāk. Kā jau teicu, galvenais ir pareizā motivācija. Bet pats svarīgākais, ka man ir savs svara limits, ko nekad neļauju sev pārsniegt, lai nebūtu grūti pēc tam to nomest.
28.05.2016 12:22 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jo vairāk zināšanu par uzturu, manuprāt, jo labāk. Man personīgi skaidru galvu saglabāt palīdz skatīšanās uz ēdienu un kalorijām cilvēka evolūcijas kontekstā. Cilvēka ķermenis tūkstošiem gadu ir attīstījies tā, lai spētu funkcionēt periodiskos bada apstākļos, tapēc mazkaloriju diētas nestrādā, jo ķermenim ir biedējoši efektīvi mehānismi kā veidot rezerves. Vislabākais veids kā sevi uzturēt veselīgu un vingru, ir maksimāli uzlabojot vielmaiņu. Tas gan man ir grūti, jo es esmu slinka. :-P

Man patīk gatavot un patīk gardi ēst, bet es nedomāju, ka tas ir kaut kas slikts un grēcīgs. Veselīga uztura pamatā ir produktu dažādība un to es cenšos ievērot - variēt ar dārzeņiem, zivīm, graudaugiem. Cenšos ikdienas uzturā iekļaut "superproduktus" - kale kāpostu, sīpolus, auzas, turku zirņus, brokoļus, spinātus, biezpienu, tomātus, saldos kartupeļus, dažādas sēklas, ogas, labas eļļas. Mēdzam ēst sezonāli - rudenī un ziemā daudz sakņu, saldētu dārzeņu, jērgaļu, zivis un jūras produktus. Vasarā vairāk zaļumu, svaigu augļu un ogu, skābpiena produktu. Patīk fermentēti produkti un mēdzu mājās eksperimentēt ar to.
Vēl viens svarīgs elements manā gatavošanā ir garšvielas. Katru reizi, kad šeit lasu kā meitenes loca iekšā vārītu vistas fileju ar griķiem "protams, bez sāls un pipariem", man sažņaudzas sirds. Es gatavojot garšvielas beru klāt karotēm. Ar garšvielām gan es šeit domāju čili pārslas, koriandra sēklas, kaltētu lavandu, rozā piparus un tādas lietas, nevis "kopīgo garšvielu gaļai". Vielmaiņai un vēdera veselībai tas nāk tikai par labu ;-)
Svētki ir svētki - diētiskas kūkas necepu un par cepeša cūkādiņas kaloritāti neuztraucos. Baudu dzīvi un ēdienu :-)
28.05.2016 15:31 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mans lielaakais veiksmes staasts ir jogurts(20gm proteins 6 gm cukurs) ar auzu paarslaam (nevaariitaam) brokastiis!Pievienoju veel mazliet citrona sulu,mazliet riekstus.kaadreiz nedaudz medu!Man taas ir loti saatiigas brokastis-apeedu apmeeram 4 eedamkarotes!Esmu ieveerojusi ka saakot eest sp miksli ,mani mati ir kluvusi labaaki.
Nevaiksmes staasts-burkaanu sula katru dienu-divas nedeelas(biju Hawaii nopirkusi 5kg burkaanu...:-DTas nebija pareizs gaajiens,veseliigaak buutu grauzt visu burkaanu(glaaze sulas -apmeeram 6burkaani),aadas kraasa bija laba utt,bet pieneemos svaraa-tiesa nedaudz ,bet tomeer.
28.05.2016 15:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Burkanu sulu nedrikst dzert katru dienu, un svaigi spiestai jaiepilina klat mazliet ella laba.;-) ka ari var klat iespiest vienu apelsinu.
28.05.2016 15:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.labaiveselibai.lv/burkanu-sula/ bet vispar ilgu laiku ja ir vienveidigas brokastis tas ari ir loti neveseligi.
28.05.2016 15:52 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es domaaju buusu smuki oranza:-DKatru riitu veel liku klaat dazaadus zalumus,bet rezultaataa visa bija par daudz.Man jau tas svars nebija nekaads lielais ,bet nu nepatika tomeer tas iznaakums.Es arii domaaju -noteikti nav labi katru dienu-neko jau nevajag lietot paarlieku daudz!
Par ellu esmu dzirdeejusi loti labas atsauksmes ,ja grib zaudeet svaru-tiesi linseeklas ella.
Ellu var iedzert arii katru riitu -vienu karoti,bet nu jaabuut labai ellai,tas tiesa.
28.05.2016 15:54 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man vienu periodu ļoti garšoja burkānu sula, tad sapratu, ka gudrāk un vieglāk ēst vienkārši burkānus. :-D
28.05.2016 15:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne sulai japilini klat dazi pilieni, tad ir veseliga ta sula. Es darba reiz menesi katru ritu saku ar burkanu sulu ne kafiju, kamer vienrit organisms vairs nenema pretii, par daudz. Tad pamainiju uz sarkano greifrutu sulu , apelsinu, ar citronu un etc.
28.05.2016 15:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Piemēram maizes vietā ēdu rīsu galetes, saldumu vietā - augļus, sāļo uzkodu vietā - riekstus un dārzeņus. Galvenais ir atrast to, kas Tev garšo, lai tas viss būtu daudz vieglāk. Nekādā gadījumā necenšos sev
daudziem galetes liekas pretigi bezgarsigas, un es piekritu labak tad rupmaizi kas mum sir veseliga un laba. Auglos ari daudz\cukura , to der \atcereties, un riektus ari parak daudz nevar ja velas tievet.;-)
28.05.2016 16:03 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Taisniiba ir -noteikti arii to "auzu paarslu miksli " nevar visu laiku,dienu no dienas,bet man taads prieks par matiem,jo mati man ir tiesaam vaajais punkts!
Es sulas vispaar nedzeru,jo tad tur ir tiesaam liels %cukurs-dabiigs,nedabiigs,bet sanaak daudz!Mans atklaajums-katru dienu var apeest kaadu aabolu,apaelsiinu utt,bet neko nevajag daudz!
Tagad visi te dzer tos kokteilus!!!Visi zalie kale kaaposts utt iet tajos kokteilos,bet beigu beigaas tiesi tas labais paliek tajaa sulu spiedee.Es tos visus zalumus eedu salaatos-katru dienu taisu kaadu citu kombinaaciju ,lai neapniik!
28.05.2016 16:03 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Prieks manis veseligs uzturs nozime - sabalansets uzturs ar labas kvalitates produktiem. Ieverot so principu ir vienkarsi. Pieversu vairak uzmanibu produktu sastavam un izcelsmei, prieksroku dodu Bio. Neaizraujos ar mulkigam dietam, man svarigi, lai es uznemtu visu manam organismam nepieciesamo.
28.05.2016 16:04 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Chouette-man tiesi taapat!Es nekad neesmu aizraavusies ar dieetaam,bet nu cukuru tomeer esmu nogriezusi pamatiigi savaa uzturaa-sapratu ,ka cukurs ir pilniigi visur nu protams iznemot galu zivis utt
Runaajot par maizi-es te censos eest taadu graudu maizi un veel sagrauzdeetu.Nu taadu maizi,kaada ir Latvijaa nekur neesmu eedusi-domaaju ka sastavs arii labs-loti satiiga!Tiesi rupjmaize!Jaagaida liidz augustam!!!!
28.05.2016 16:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es sulas vispaar nedzeru,jo tad tur ir tiesaam liels %cukurs-dabiigs,nedabiigs,bet sanaak daudz!Mans atklaajums-katru dienu var apeest kaadu aabolu,apaelsiinu utt,bet neko nevajag daudz!
Tagad visi te dzer tos kokteilus!!!Visi zalie kale kaaposts utt iet tajos kokteilos,bet beigu beigaas tiesi tas labais paliek tajaa sulu spiedee.Es tos visus zalumus eedu salaatos-katru dienu taisu kaadu citu kombinaaciju ,lai neapniik!
taisniba, tie kokteili ir tada vairak modes lieta. Un auglus ar nevar daudz, tiesam cukurs vairuma. Lalab rugto sokoladi apest gabalinu, nevis kaudzi ar augliem...
28.05.2016 16:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Te cosmo brinos par vienu, liela dala par veseligu uzturu. Bet pie gardumiem ko atlaujas uzreiz visas min cipsus? Kas tur var garsot?

http://cosmo.lv/forums/topic/196648-saimniecites-palidziet/ te ari pat cipsu marku atpazina tiesi veseliga uzturra liela reklametaja. Izbrinijos, jo muzam neatpazitu kas tie par cipsiem, tos apedu labi ja reizi 3 gados...
28.05.2016 16:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Elementāra recepte: neturi ledusskapī neko lieku. Pērc pārtiku katru dienu, ej uz veikalu kājām (negribēsies stiept smagu maisu ar daudz un dažādu ēdienu). Man vienu brīdi mājās bija tikai eļļa, burkāni un olas, ja gribējās ēst, vārīju olas vai rīvēju burkānus. Šajā sezonā ledusskapī jātur svaigi gurķi, redīsi, tomāti, bezpiedevu jogurts. Mērces droši var mest ārā.
28.05.2016 16:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man vasaras gardumu gardums ir arbūzs un saldie ķirši. (l)
28.05.2016 16:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mans gardumu grozs ogas, tomati, cipsu vietamazie kirstomatini, biezpiens ar zalumiem, kefirs.
ja sasliks tad klat arbuzu un krejuma kiploku zalumu merciti pasgatavotu.


28.05.2016 17:00 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
No manas n-to gadu pieredzes būvējot veselīgu ēdienkarti, galvenoe secinājumi ir: 1) sev neko neliegt, jo aizliegtais auglis tas gardākais un 2) saprast, ko katrs ēdiens nodara organismam. Tāpat arī nebaidīties eksmerimentēt, jo mūsdienās ir pieejami fantastiski daudz un labi produkti un tas ir pārsteidzoši, ka cilvēki joprojām baidās no tā paša tofu, kale vai turku zirņiem.
28.05.2016 17:21 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Neko sev neliedzu, bet tajā pašā laikā reti lietoju tiešām neveselīgu pārtiku. Diētas kā tādas neievēroju, jēgu neredzu.

Ēdu veselīgi ne tāpēc, lai nokristos svarā, bet priekš sevis. Principā, man nav ko mest nost. :-D Svars pazemināts. (Tas tāds ar diētām izveidojies stereotipiņš, kuram pārkāpt nevaru.)
28.05.2016 17:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nevar nepiekrist klaviatūrai par to, ka sev neko nedrīkst atteikt, bet personīgi man patīk ierobežot ēšanu parastās darbdienās, bet atļaut sev vājības brīvdienās vai kādos svētkos. Ja gribas ēst šašliku, kamēr nelabi metas, vai vakariņās piestumt kuņģi Makdonaldā, lūdzu - bet tikai ne biežāk kā 1x mēnesī, piemēram. Un nākošajā dienā ir tik grūti, ka atslodzes diena sanāk automātiski.
28.05.2016 20:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!