Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecības ar mammu

 
Reitings 185
Reģ: 16.07.2011
Sveikas!:-)
Mamma kā cilvēks man super, bet - gribās kaut kā attālināties. Pati studēju, strādāju, bet māja liela, dārzs arī, tāpēc dzīvoju joprojām pie viņas. Tas jau nebūtu nekas, saprotu, ka tas ir abpusēji izdevīgi. Bet ļoti traucē mūžiga kontrole ar tekstu "Bet normālās ģimenēs taču tā dara", "Normālās ģimenēs cilvēki runājas savā starpā". Nevaru no mājas iziet uz 2 stundām, nepaziņojot kur esmu, ar ko esmu un kāpēc es ar tiem cilvēkiem tiekos (draugiem). Ja nepastāstu, viņa uzreiz apvainojas, ka man esot nospļauties par ģimeni, sākas kaut kādas šantāžas "nu labi, tad tu vēl man redzēsi, lai tā būtu, uzskati, ka mātes tev vairs nav". Skatos uz vienaudžiem, cilvēki dzīvo savas dzīves, precās, dzemdē, ceļo un nu stipri šaubos, ka atskaitas savām mātēm, ka jāaizbrauc uz veikalu pēc tamponiem. Un es taču runājos ar viņu, pietiekami bieži ir ģimenes pasākumi. Bet nu cik var? Izturēt vairs nevaru, ka visur tikai mamma, ģimene, telefona zvani no mammas. Te gan jāpiebilst, ka viņai un viņas mātei attiecības tādas pašas, sazvanās vismaz 2 reizes dienā.
Tiešām vienīgā izeja ir pārvākties vai ir iespējams novilkt kādas robežas arī tāpat?(t)
03.05.2016 17:59 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.07.2011
Nu bet domāju, ka esmu jau par vecu, lai melotu mammai par to, kur esmu. Priekš kam. Nekad arī neesmu melojusi. Bet nu tagad vairs īsti neuzskatu par vajadzīgu to atskaitīšanos. Pati skandina, ka esmu pieaugusi un ka viss forši, bet izturas kā pret mazu bērnu. Būtībā par visu tā ir- neesmu nekāda resnule, bet vasara tūlīt klāt un vienkārši vairāk piedomāju pie tā, ko ēdu. Un mamma tik ved bulkas, cepumus. Esmu vairākas reizes normāli teikusi, ka es tiešām novērtēju, ka grib iepriecināt ar kaut ko garšīgu, bet nu lūdzu, nevajag. Bet neklausās taču manī, uzreiz "protams, jā, tu jau tiiiikkkkkk resna, jāa, jātievē, muļķe esi, priekš kam tev tievēt, kas tu kaulaina gribi būt". Vispār nekāda respekta pret manu viedokli.
04.05.2016 18:11 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Esmu tikai un vienīgi par izvākšanos, jo vismaz mana pieredze rāda, ka cilvēki, kuriem ir vēlme savus bērnus kontrolēt un vēlēties uzzināt visu par bērna privāto dzīvi, nemainās, neskatoties uz to vai bērnam ir 5 vai 50 gadi. Mana vecmamma (mammas mamma) ir tieši tāds cilvēks. Visu mammas jaunību, kamēr mamma dzīvoja ar viņu, turēja viņu šaurā pavadiņā. Bijis jāatskaitās par katru soli. Kad mamma iepazinās ar manu tēti un savos 26 gados beidzot bija gatava pārvākties, esot sekojusi elle zemes virsū - histērija, lūgšanās palikt, mana tēva nomelnošana. Kādas tik scēnas un strīdi nav sekojuši! Tagad mammai ir 50 gadi, vecmammai 80, bet vai kas ir mainījies? Neviena ciemošanās reize nepaiet bez mammas asarām vai dusmām. Tad mammai matu krāsa nav pareizā, tad gaume ne tāda, tad profesija neesot izvēlēta pareizā. Ja kāds mammai piezvana, vecmamma var pat uz līdzenas vietas uzrīkot histēriju par to, ja viņai netiek pateikts kas tieši ir zvanījis un ko gribējis. Vārdu sakot - nekas nav labs, nekas nav pareizs, tikai vecmamma un viņas viedoklis. Mammas brālis vairs nav šajā saulē (lai vieglas smiltis!), bet no mammas stāstiem zinu, ka viņas brālim bija iespēja doties līdzi mīļotajai uz Krieviju, bet māte pierunāja palikt - sak, kam tev tādu! Un pie tam vēl nav latviete! A kas zin... ja būtu aizbraucis, iespējams, vēl tagad būtu dzīvs.
Ja cilvēks nesaprot un nekādas sarunas nepalīdz risināt situāciju, tad ir naivi ticēt, ka kaut kas mainīsies. Ja kontrolē 23 gados, tad kontrolēs arī 33 un 43 gados, utt., utjp. Es pārvāktos uz karstām pēdām un, ja godīgi, man pat būtu vienalga par to, kādi skandāli sekotu, jo pienāk laiks, kad katram cilvēkam sākas sava dzīve.
04.05.2016 23:58 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Man ir 28, jau 4,5 gadus dzīvoju citā valstī, bet joprojām katru reizi, kad aizbraucu uz Latviju un protams, ka palieku pie saviem vecākiem, man arī ir 101 jautājums par katru reizi, ko izeju no mājas. Kur tu iesi, ar ko, cik viņam (viņai) gadi ( :D ), cikos būsi, atsūti sms, ja kavē, utt, utt. Ikdienā noteikti nojūgtos šādi atskaitoties, bet neko nesaku pretī, jo tas ir vien dažas reizes gadā.
Bet es pilnībā saprotu autori, te nav nozīmes vecumam vai ģimenes stāvoklim, citām mammām vienkārši ir kaut kāda nepieciešamība kontrolēt katru soli. Es autores vietā noteikti pārvāktos.
05.05.2016 06:54 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Ophelia

Tieši punkts uz I.

Mana omīte bija tāda pati.

Un es arī nesaprotu, kāpēc bieži cilvēki netic, ka tā var būt???
05.05.2016 10:29 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Citiem šķiet, ka šāda vecāku attieksme ir JĀIZBAUDA! :-D
05.05.2016 10:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Arī vairākus gadus dzīvoju atsevišķi no vecākiem un tad, kad viņus apciemoju, mana mamma arī vēlas, lai pastāstu kurp dodos un paziņoju, ja kavēšos.. zem viena jumta man tas šķiet normāli.

Dzīvoju kopā ar draugu un mums arī vienam pret otru ir tādas pašas prasības :D
05.05.2016 18:39 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Mātei bērns vienmēr būs bērns un tas, ka viņa izvākties, nenozīmēs ka visas saites tiks pārrautas. Nav runa par pieaugšanu, bet gan cilvēka personīgās telpas necienīšanu. Tas, ka viņa ir meita nenozīmē, ka var manipulēt un izteikt tādas frāzes. Bērns ir bērns, bet pirmkārt jau cilvēks ar savu raksturu, vēlmēm un bieži vien vecāki to nesaprot bīdot viņu uz kuru pusi iegribās. Dažkārt šķiet, ka vecāki caur bērnu grib piepildīt savus jaunības sapņus, kurus nav izdevies sasniegt.

Man liekas, ka mani kāds pārprata. Es domāju to tā, ka tad, kad bērns izvācas, tad tā kontrole vairs tāda fiziski nevar būt. Un bieži vien ja bērns dzīvo viens, tad sāk justies vientuļš un sāk ilgoties pēc tās mātes kontroles. Protams, kontrolē vienalga, bet nav jāatskaitas pat to kur ej, ko dari, ar ko ej izklaidēties. Tad var darīt kā iegribas, tik jāsazvanās, lai pastāstītu kā gāja. Bet kontrole beidzas. Un tad, kad esi viens, tad tieši saproti, ka tas nav nekas traks, ka kāds interesējas kur tu esi, ko dari, un kad būsi mājās, jo gaida. Kad esi viens, tad neviens negaida :-(
05.05.2016 22:02 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Bet autore taču vairākos komentāros izteica frāzes, kuras mamma bieži izsaka. Ja grib zināt, kur meita dodas, kad būs atpakaļ blā blā, tas vēl ir mazākais.
Pacentos :-D
1. "protams, jā, tu jau tiiiikkkkkk resna, jāa, jātievē, muļķe esi, priekš kam tev tievēt, kas tu kaulaina gribi būt"
2. "tad tev vairs mātes nebūs", "esmu tava māte, man tev nekas nav jāpaskaidro".
3. teksti, ka esmu pārāk neģimeniska, ka novēršos, ka neuzvedos kā normālā ģimenē pienākas
4. priekš kam tev tur, priekš kam uz citu pilsētu, kā tad ar māti, ģimeni, pareizi, savā dzīvē iesi un neliksies ne zinis, nē nē, paskaties, te māja un tā, varēsi palikt cik ilgi gribēsi"
Es diez vai ilgotos pēc šādiem tekstiem
05.05.2016 22:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja ir tik neizturami, tad jādzīvo atsevišķi... kaut gan.. bieži vien tādus skarbākus komentārus no vecākiem dzird tad, ja atvase ir kaut ko pirms tam dzēlīgu pateikusi.. :)
05.05.2016 22:37 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Domāju, ka viens no iemesliem varētu būt tāds, ka jūs ar mammu esat cita temperamenta/rakstura vai sauc to, kā gribi. Ir cilvēki, kas telefonsarunā pasaka īsi un skaidri, kas jāpasaka. Ir cilvēki, kas piezvana, lai pateiktu, ka jānopērk piens, bet beigās šī saruna muld stundu no vietas. Jums ar mammu vienkārši šādā ziņā nav saskaņas. Tas nav nekas traks. :-) Mammai būtu jāsaprot, ka Tu nevēlies ieslīgt tik ļoti detaļās, jo tad jūties kā cietumā.
05.05.2016 22:57 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ne par teemu, bet pieguleetaajs parasti ir domaats nicinoshaa noziimee. Un man shkjiet, ka Riidziniece to ljoti labi saprot.

Un tamliidziigus epitetus var var piemekleet katraa dziives situaacijaa. Nez kaa shiis dziivesgudraas daamas justos, ja, piemeeram, vinju mazos beernus beernudaarza audzinaataaja sauktu, teiksim, par "kverpljiem" nevis par beerniem, ja veterinaataarsts vinju mazizmeera sunjuku nodeeveetu par "kvekshkji", ginekologs, apspriezhot kaadu intiimu jautaajumu, teiktu "pimpis" nevis dzimumloceklis, automehaanikjis, panjemot auto remontaa, teiktu, ka taa ir "luuzhnju kaste" vai "grabazha", shuveeja, paarshujot kleitu, to nosauktu par "lupatu", paardeveeja lielos izmeeru veikalaa ieteiktu dreebes "goviim" nevis korpulentaam sievieteem...

Taados gadiijumos noteikti buutu spalvas pa gaisu, uzsistas zilas acis un iesniegumi policijaa. Redziet, "pieguleetaajs" pieder pie taas pashas kategorijas, kaa manis mineetaa "govs", "kverplis" vai "kvekshkjis". Taapeec nevajag apgalvot, ka PILNIIGI NORMAALI esot saukt draugu/puisi/partneri vai dziivesbiedru par pieguleetaaju. Es sho un paareejos "epitetus" lietoju, kad man ir veelme uzbraukt kaadam/kaadai. Ja Riidzinieces veelme ir izlamaat visas foruma nepreceetaas personas, tad ir saprotama shii "epiteta" lietoshana. Tachu, ja Riidziniece tikai veeleejaas uzsveert atshkjiriibu starp regjistreetaam un neregjistreetaam attieciibaam, tad nu tieshaam vareeja izveeleeties apziimeejumu "nelaulaataa draudzene", kursh arii vinjai iet pie sirds.

P.S. Esmu tikai par to, ka cilveeki, kuri ir kopaa vairaakus gadus, sakaarto attieciibas arii juridiski, pirms gjimenes pieauguma plaanoshanas vai kopiipashuma iegaadaashanaas. Tachu "draazt" smadzenes jauniem skukjiem par teemu "pieguleetaajs" ir vienkaarshi stulbi.
07.05.2016 10:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kad mamma un tētis apprecējās, tad viņi dažus gadus dzīvoja Rīgā, bet tētim katru nedēļas nogali bija jābrauc pie vecākiem - pat tad, kad viņam mājās bija 3 mazi bērni - mamma palika ar bērniem Rīgā, bet tētis brauca pie vecākiem. Vienu reizi kāds no mums bija slims un tētis neaizbrauca - ak, kādu skandālu viņa mamma sarīkoja... Teica, ka viņi visi tur var nomirt, ka tētim vienalga, ka viņš vairs vispār neliekas ne zinis utt. (tajos laikos nebija mobilo telefonu, līdz ar to nebija iespējams pazvanīt un paskaidrot, kāpēc viņš netiek).
Pēc dažiem gadiem vecāki pārvācās dzīvot pie tēta mammas, jo Rīgas dzīvoklītis palika par mazu un tēta vecākiem bija liela māja laukos. Tā nu viņi tur dzīvo vēl šodien un vecmammai jau 90 gadi. Visu mūžu mamma ir atkārtojusi, ka tā ir bijusi vislielākā kļūda - dzīvot kopā ar vīramāti un neskaitāmas reizes mums ir teikusi, lai nekad ne pie kādiem apstākļiem nedzīvojam kopā ar vieniem vai otriem vecākiem.
Elinaa, man izklausās, ka Tava mamma varētu būt līdzīgs gadījums un tādos gadījumos uzskatu, ka - jo ātrāk izvākties no vecāku ligzdiņas, jo labāk.
07.05.2016 12:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits