Attiecības ar mammu

 
Reitings 185
Reģ: 16.07.2011
Sveikas!:-)
Mamma kā cilvēks man super, bet - gribās kaut kā attālināties. Pati studēju, strādāju, bet māja liela, dārzs arī, tāpēc dzīvoju joprojām pie viņas. Tas jau nebūtu nekas, saprotu, ka tas ir abpusēji izdevīgi. Bet ļoti traucē mūžiga kontrole ar tekstu "Bet normālās ģimenēs taču tā dara", "Normālās ģimenēs cilvēki runājas savā starpā". Nevaru no mājas iziet uz 2 stundām, nepaziņojot kur esmu, ar ko esmu un kāpēc es ar tiem cilvēkiem tiekos (draugiem). Ja nepastāstu, viņa uzreiz apvainojas, ka man esot nospļauties par ģimeni, sākas kaut kādas šantāžas "nu labi, tad tu vēl man redzēsi, lai tā būtu, uzskati, ka mātes tev vairs nav". Skatos uz vienaudžiem, cilvēki dzīvo savas dzīves, precās, dzemdē, ceļo un nu stipri šaubos, ka atskaitas savām mātēm, ka jāaizbrauc uz veikalu pēc tamponiem. Un es taču runājos ar viņu, pietiekami bieži ir ģimenes pasākumi. Bet nu cik var? Izturēt vairs nevaru, ka visur tikai mamma, ģimene, telefona zvani no mammas. Te gan jāpiebilst, ka viņai un viņas mātei attiecības tādas pašas, sazvanās vismaz 2 reizes dienā.
Tiešām vienīgā izeja ir pārvākties vai ir iespējams novilkt kādas robežas arī tāpat?(t)
03.05.2016 17:59 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ieteiktu vēlreiz to mēģināt ar mammu izrunāt, ka esi pieaudzis cilvēks ar savām vēlmēm un vajadzībām, ka viņa tev ir svarīga, bet, ka tev ir nepieciešama lielāka brīvība. Ja pie kopsaucēja nespējat nonākt un šādi dzīvot vairs nespēj, es ieteiktu pārvākties. Visticamāk attiecības, dzīvojot atsevišķi, ar laiku uzlabosies.


++
03.05.2016 21:57 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Apbrīnojami cik ļoti te dažam ir pacietība lai ņemtu un kašķētos:-D. Labāk ir reizēm laist gar ausīm ko te uzraksta.;-)
03.05.2016 21:59 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Vispār tā domāju, vienmēr šādi ir bijis, kad pirms gadiem sapņoju darīt to un strādāt tur vai kaut kur, vienmēr bija teksti "priekš kam tev tur, priekš kam uz citu pilsētu, kā tad ar māti, ģimeni, pareizi, savā dzīvē iesi un neliksies ne zinis, nē nē, paskaties, te māja un tā, varēsi palikt cik ilgi gribēsi" uttutt.


Šī rindkopa skaidri un gaiši norāda, ka nekas nemainīsies. Tas ir acīmredzams psiholoģiskais terors. Viņa tev visu laiku liek justies vainīgai un viņai tas sanāk. Un jā, ja būtu vīrietis, tad noteikti būtu citādāk, jo acīmredzot nav viņai neviens tik tuvs, tāpēc tevi baidās pazaudēt, bet pati saprot, ka nu jau ir tas vecums, kad tu jebkurā brīdī vari aizlaisties no ligzdas.

Ja tu visu laiku raustīties, tad arī 35 gados vēl būsi turpat un tādā statusā, ko šaubos vai gribi. Tev nav jāprasa atļauja, lai atstātu mājas, jo esi pilngadīga. Tikai jāatrisina finanšu jautājums pirmajiem mēnešiem. 23 tiešām jau ir saprātīgs vecum, lai pati varētu pieņemt svarīgus lēmumus. Kad vēl tu domā uzsākt savu dzīvi, ja ne tagad? Kad skolu pabeigsi vai kā?

Izrunāšanās ilgtermiņā nepalīdzēs. Man liekas, ka jau pie kurās tēmas to saku, ka nevajag runāt, bet darīt :-D Vai kādai tā pļāpāšana reāli ir kaut kad palīdzējusi??! :-D
03.05.2016 22:05 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Apbrīnojami cik ļoti te dažam ir pacietība lai ņemtu un kašķētos. Labāk ir reizēm laist gar ausīm ko te uzraksta.

Teica Sognare, persona, kas cenšas katrai pudelei par korķi iespraukties. :D
03.05.2016 22:06 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Hippie chick , jā nenoliegšu ir tā, taču ne vienmēr. 8-). :-P
03.05.2016 22:13 |
 
Reitings 346
Reģ: 25.04.2016
Hippie Chick- Atkal izcelies ar sviestu :D un no kurienes tu izravi ka kkada mate mani uztur? :D Neviens mani neuztur, ir pasam iekrata nauda no kuras pagaidam ari dzivoju kamer neesmu atradis jaunu darbu ;) Un ka tu zini ka vinjas mate grib lai vina paliek dzivot ar vinu? Varbut vienkarsi parlieku uztraucas un viss?
03.05.2016 22:24 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Aplaimošu tevi ar vienu atbildes komentāru, jo šovakar slinkums darīt to, ko vajadzētu, tāpēc pakavēju laiku forumā un priecājos, ka manā dzīvē nav tev līdzīgo - tu visu šo informāciju pats esi izpaudis no iepriekšējiem profiliem, bet tos mainot, diemžēl, nespēj īpaši ilgi izlikties par to, kas neesi.
Mani gan interesētu, bet gan jau neteiksi, cik tad ilgam laikam var iekrāt no naudas, ko saņēmi par kartupeļu mizošanu? :D Cerams, ka ne kaut kāda māte tevi uztur, bet tavējā.

Un ka tu zini ka vinjas mate grib lai vina paliek dzivot ar vinu? Varbut vienkarsi parlieku uztraucas un viss?

Ja būtu lasījis autores komentārus, tad šādus jautājumus neuzdotu.
03.05.2016 22:37 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Cosmo drīz varētu ieviest vēl vienu beztēmu - kašķa beztēmu, kur visi, kuri grib personīgi apsaukāties ne pa tēmu, varētu izpausties :-D
03.05.2016 22:41 |
 
Reitings 346
Reģ: 25.04.2016
Hippie chick- Nezinu vispar kapec tevi pagodinu ar komentariem,bet si bus pedeja reize, APSOLU! Tatatad- nezinu no kadiem iepriekseji profiliem tu kko tadu izraavi,bet nekad nekur neesmu teicis ka kkada mate mani uzturetu. Man ir normali iekrata pasam sava naudina. Pieminesu ka pavara paligs nav vieniga profesija par ko esmu stradajis ;) Ta ka ta. Bet cosmo jau ir standarts izlikties ka visi par visiem visu zin... Taka kludies smagi kludies :) Bet jaa sobrid aktivi mekleju darbu un ceru ka atradisu ko sev piemerotu :)

Es aktivi lasiju autores komentarus un tur neviena vieta nebija minets ka vinjas mate spiez vinai dzivotu ar vinuu.
03.05.2016 22:42 |
 
Reitings 351
Reģ: 07.11.2013
Es arī redzu tikai risinājumu par pārcelšanos, sākumā gan jau būs spalvas pa gaisu un grūti, bet ar laiku viņa samierināsies ar šo faktu, ka esi pieaugusi un neesi vairs mazais bērns.
03.05.2016 23:14 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Es mūžam nespētu izturēt detalizētu atskaitīšanos. Muktu prom no mājām. Ātri. Un pa lielam būtu vienalga par skandālu, kas būs.
04.05.2016 10:26 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Kpc gribi tik ātri būt pieaugusi? Izbaudi to, kamēr kāds par tevi interesējas. Dzīvosi viena, un ilgosies pēc tā, ka kādam tu arī rūpi. Tici man, tev būs vēl tā vientulība un patstāvība par ko tik ļoti sapņo, un vēl paspēs pieriebties!
04.05.2016 11:00 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.07.2011
Normāls kašķis panesies. :-D
Un es jau nezinu, negribu tēlot baigi pieaugušo vai kā, bet lielāku brīvību gan gribētos. Nepatīkami, ka mamma pret mani izturas tāpāt, kā pret mazo māsu, tie izsviestie teksti, piemēram, "tad tev vairs mātes nebūs", "esmu tava māte, man tev nekas nav jāpaskaidro". Domāju, ka tas viss ir nedaudz pārspīlēti un par traku, un tieši tas arī tracina. Kā mammu taču cienu, vienmēr ir informēta par visu, bet nu visos sīkumos arī negribu ieslīgt, taču pat nav svarīgi it kā.:-/
04.05.2016 12:54 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Kpc gribi tik ātri būt pieaugusi? Izbaudi to, kamēr kāds par tevi interesējas. Dzīvosi viena, un ilgosies pēc tā, ka kādam tu arī rūpi.
Parvaksanas mates interesi par savu bernu nemazinas! Matei sava berna dzive visu muzu rup, vienalga ir vins blakus vai ne.
04.05.2016 13:16 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Bet viena mana radiniece, katru vakaru veda dažādus džekus uz savām mājām pie mammas un nu nemaz nekautrējās.
No sākuma gan bija daži pastāvīgi džeki.
Un pa naktīm bieži tusē rinķī.

Un viens mans tāds paziņa ir, kuram 60 gadīgam vīrietim arī nav ģimene, jo mammīts viņu kontrolē vēl tagad. Es reiz reiz apjautājos, reiz esot viena draudzene bijusi jaunībā.
04.05.2016 14:28 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man ir vēl zināms variants, kur jaunajam pārim nopirka dzīvokli atsevišķu par vecāku naudu.
Bet viņi izšķīrās.
Džekam bija cita meitene.
04.05.2016 14:47 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Mammai vīra nav???
Vai draugs???
04.05.2016 14:48 |
 
Reitings 145
Reģ: 08.08.2014
Domāju ka problēma ir tevī, kad man bija +/- 18 tad mani arī ta trankaja. Līdz sāka pierast ka es nesaku konkretas vietas kur esmu tik pasaku kurā pilsētā esmu un ar ko un ja negribeju lai zin ar ko esmu, piemēram pirmajos randinos utt., tad vienkārši sameloju. Un ja naktī nebiju māja vienmer uzrakstiju sms ka maja nebūšu. Sakuma jau traki trakoja bet ar laiku pierada. Nu atsevišķi dzīvojot tādu problēmu nav, bet ja nav otras puses traki pietrukst kada blakam.
04.05.2016 17:22 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Kpc gribi tik ātri būt pieaugusi? Izbaudi to, kamēr kāds par tevi interesējas. Dzīvosi viena, un ilgosies pēc tā, ka kādam tu arī rūpi. Tici man, tev būs vēl tā vientulība un patstāvība par ko tik ļoti sapņo, un vēl paspēs pieriebties!

Mātei bērns vienmēr būs bērns un tas, ka viņa izvākties, nenozīmēs ka visas saites tiks pārrautas. Nav runa par pieaugšanu, bet gan cilvēka personīgās telpas necienīšanu. Tas, ka viņa ir meita nenozīmē, ka var manipulēt un izteikt tādas frāzes. Bērns ir bērns, bet pirmkārt jau cilvēks ar savu raksturu, vēlmēm un bieži vien vecāki to nesaprot bīdot viņu uz kuru pusi iegribās. Dažkārt šķiet, ka vecāki caur bērnu grib piepildīt savus jaunības sapņus, kurus nav izdevies sasniegt. :-/
04.05.2016 17:39 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Un domāju ka meitu 23+ gados vajadzētu atbalstīt un ļaut izvākties.
04.05.2016 17:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits