Demogrāfija Latvijā, how bad is it?

 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Ievadam - paziņa nesen stāstīja, ka oficiālie dati par iedzīvotāju skaitu Latvijā ir neobjektīvi, proti, neatspoguļo faktisko situāciju valstī. Oficiālie dati ir nepieciešami augsto krēslu ieņēmējiem Eiropā, Latvijas padarīšanai par pievilcīgāku investoru acīs, utt. Visas tās tautu skaitīšanas ir arīdzen neobjektīvas, jo, piemēram, LV pilsonis, kas dzīvo Īrijā, bieži atzīmē, ka dzīvo Latvijā, jo aizpildāmās anketas apjoms ir mazāks un kopumā čakars mazāks. Pēc mana paziņas neoficiālās informācijas, Latvijā ir ap 1,6 milj iedzīvotāju. Nevēlos nekādā ziņā teikt, ka neoficiālai informācijai ir lielāka ticamība! Vienkārši diskusijas ievadam.

Pati nekad neesmu piedalījusies nekādā skaitīšanā. Nekad neko neesmu pildījusi. Domāju, pamatā, valsts jau redz pēc tā paša iedzīvotāju reģistra vai kādas citas valstiskas bāzes, cik personas dzimušas, cik dzīvo, un cik nomirst, vai kāda ir tikusi skaitīta atsevišķā procedūrā?

Un visbeidzot - jūsu pārdomas / prognozes par demogrāfisko situāciju mūsu valstī? Te pat cosmo bieži izraisās asas diskusijas par bērniem - liela daļa negrib, neplāno, maksimums 1-2. Sanāk ejam mīnusā... Un ja vēl daļa no mums nāk no ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, tad reāli cik no mums pašas radīs bērnu bagātas ģimenes?

Vai jūs vispār tas (iedzīvotāju skaits) uztrauc vai arī ir liels po... khm, vienalga? Cik tālu valstī valdošā politika var aiziet (attiecībā pret ģimenes institūtu, medicīnas aprūpes un sociālo pabalstu sistēmu, tāpat svarīgs ir darbs, nodokļi, ekonomiskā attīstība un labklājība kopumā), vai arī pavisam drīz no Latvijas paliks vien pāri pāris nesakopti lauki un trīs cilvēki Rīgā?
02.05.2016 20:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Viens cilvēks nespēj redzēt tendencies demogrāfijā! Tas, ka jūs redzēt salīdzinoši daudz grūtnieces nenozīmē, ka neesam viena no vistraujāk izmirstošajām tautām.. Pēc aptuveni 100 gadiem, ja tendences paliks nemaknījas, latviešu valodā runās vien pārsimts tūkstoši cilvēku.

Patiesībā tagad vispār neko nevar paredzēt. Ņemot vērā tagadējo ekonomisko un politisko situāciju Eiropā, notikumi var virzīties jebkurā virzienā.
03.05.2016 15:41 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
saulesbrille,

pēc 100 gadiem LV valodā nerunās neviens.
03.05.2016 15:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nevar visu rēķināt pēc kaut kāda koeficienta un pateikt ka pēc 100 vai 200 gadiem būs tā vai šitā.
1980 gadā bija aprēķināts ka Latvieši kā nācija būs izmirusi 2020 gadā.
Visas prognozes tiek aprēķinātas tikai pēc pašreizējās situācijas.
03.05.2016 16:13 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
raven, Eiropā virzība un tendences ir pagaidām loti stabilas, tāpēc var gan paredzēt. Ir faktori, kad to ietekmēs, bet vien pāris gadus Uz priekšu vai atpakal, Nevis pašu faktu, ka tas notiks.

Un lēc 100 gadiem būs gan runātāji. Maz, bet būs. 100 gadi ir divas paaudzes. Mūsu bērni runāa un mazbērni arī, bet Jau krietni mazaak.
03.05.2016 16:13 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Dionysus- Es nezinu, par kādu statistiku Tu runā, bet izklausās aplami Jau pēc būtības, jo 40 gados 2 miljonu nācija nevar dabiski izmirt..
03.05.2016 16:20 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es nezinu, par kādu statistiku Tu runā, bet izklausās aplami Jau pēc būtības, jo 40 gados 2 miljonu nācija nevar dabiski izmirt..

Par latviešiem, nevis Latvijas pilsoņiem. Otrie ir kādi divi miljoni, piemo ir jūtami mazāk.
03.05.2016 16:31 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Pat, ja mēs prune tu, ka 1980. gadā bija tikai 1,5 milj latviešu, vini nevarëtu dabiski izmirt 40 gados, tāpēc tādā statistika ir aplama pēc jebkādām tendencēm. Toties 100+ gadi pie šībrīža tendencēm Un latviešu skaita jau ir diezgan ticams paregojums. Žēl, ka daudzi to neredz vai arī ir vienaldzīgi pret savu valodu, vēsturi, folkloru Un tradīcijām..
03.05.2016 16:38 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.12.2012
Ja arī kaut kad izmirs, tad labi vien būs. No tādas nācijas tāpat jēga ļoti maza - vai nu mūžam neapmierinātie, ar zemu pašvērtējumu nolemtie neveiksminieku jeb "mūžīgie zaudētāji", vai arī iedomīgie, sava pašlabuma meklētāji, kuriem par pārējiem nospļauties. Tādu jauku, smaidīgu, izpalīdzīgu cilvēku šajā valstī paliek arvien mazāk. Tad kāda jēga no kaut kādas demogrāfijas politikas? Esam katrs par sevi, ceļam savu izaugsmi, bet par to kas būs pēc tik un tik gadiem - da kuru tas interesē.
03.05.2016 17:13 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Cien. Alexxa..

Interesanti kā TU izkomentēji manis teikto.. Vispirms 3 rindkopās Tu apmēram noliec visu, ko rakstīju un tad..
Vai tiešām tikai sievietes vaina?
Man jau liekas, ka es tieši kā reiz uzsvēru, ka dzimums nav pie vainas.

Ar otro jautājumu, es arī labprāt precizētu, jo redzu, ka absolūti pārprati manis rakstīto. Es vērsu uzmanību uz to, ka nevis nauda kā sistēma ir slikta, bet to, ka kapitālisms ir tāda sistēma, kas sevī neietver ekonomikas radīšanu. Tā ietver akumulēšanu- respektīvi- tā ir iespējama tad, kad ekonomika jau darbojas. Tomēr, problēma ir tāda, ka sociālā sistēma kapitālimsa pasaulē darbojas uz pavisma vienkāršā piramīdas modeļa. Nav cilvēku- nav piramīdas- sekojoši, nav pabalstu, pensiju, arī algu nav no kā maksāt. Un te ir jautājums- vai mēs joprojām koncentrējamies uz kapitālismu kā veiksmes panaceju, vai ejam soli atpakaļ uz tik "šausmīgā" komunisma pusi.

Minēšu piemēru. Somija. Valsts tālu ziemeļos, kur vasara ir 3 dienas vasarā. Naftas nav, gāzes nav, koloniju nav. Tomēr cilvēki strādā, un prom nebrauc. Vēlies dzirdēt iemeslus? Viņi nedzīvo kapitālisma modelī.
03.05.2016 18:49 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vēlos 1 bērnu, lai gan dzemdēt dvīņus un trīņus man ir liela iespējamība. :D Tas, ka Latvija izmirst mani neuztrauc.
03.05.2016 18:52 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
raven, Eiropā virzība un tendences ir pagaidām loti stabilas, tāpēc var gan paredzēt. Ir faktori, kad to ietekmēs, bet vien pāris gadus Uz priekšu vai atpakal, Nevis pašu faktu, ka tas notiks.

Ņemot vērā to haosu, kas valda Eiropā, šaubos gan. ES sabruks, visur amerika liek savas kara bāzes, varētu padomāt - gatavojas karam... Tā kā dzīvosim, redzēsim.
03.05.2016 18:58 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Viņi nedzīvo kapitālisma modelī.

Somijā tagad ir komunisms? :D Somijā joprojām ir kapitālisms. Bet daļēji es taviem penteriem piekrītu. Ekonomika Latvijā nav tikai abstrakta valdības vaina. Cik man ir nācies saskarties ar zviedriem, norvēģiem, somiem, visiem patīk savā valstī ražotais, daudz pērk savu preču, daži no maniem draugiem tiešām nevar aizvērties par to, cik pie viņiem ir labs tas, tas un tas. Latvijā parasti ''labs'' skaitās ķīnā ražots produkts no H&M, eBay un IKEA. Savā valstī ražotais... kam tas vajadzīgs? Un neteikšu, ka man personīgi zviedru lietas (ar kurām bijusi lielākā saskarsme) vienmēr šķiet nu tik ārprātīgi izcilas, ka nekā labāka/lētāka nav, bet zviedriem laikam ir izteiktāka samēra izjūta - nav viņiem obligāti vajadzīgs vislabākais, vai vislētākais labākā pakaļdarinājums. Latvieši pārāk grib dzīvot pāri saviem līdzekļiem, ar vezumiem Ķīnas bling-blingu.

ES sabruks, visur amerika liek savas kara bāzes, varētu padomāt - gatavojas karam...

wtf :D pietiks ticēt visām konspirāciju teorijām pēc kārtas
03.05.2016 19:07 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
apartheid
pietiks ticēt visām konspirāciju teorijām pēc kārtas

Jā, jā... un šīs ir sporta ziņas, protams:
http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/607022-tiesraide_militara_parade_kraslava
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/606929-tramps_zinama_bridi_ir_jasauj_uz_krievijas_lidmasinam

Es Tavā vietā nevis pļūtītu par sazvērestības teorijām, bet pārbaudītu, vai skapī sāls un spičkas ir.
03.05.2016 19:23 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
tie laiki kad visu muuzhu pavadiija ar vienu partneri sen ir aiz muguras

Kā nu kuram. Man nenāk ne prātā mainīt savu partneri.
03.05.2016 19:28 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Dionysus, tikai ņem vērā, ka neskatoties uz to, ka latviešu proprocija ir tiešām stabili pieugusi kopš neatkarības, tajā pašā laikā tam līdzi ir augusi cilvēku grupa šajā populācijas kategorijā, kurai primārā komunikācijas valoda ir krievu, bet tiek statistiski pieskaitīti latviešiem, jo tur LV pases caur naturalizācijas procesiem vai automātiskas pilsonības piešķiršanas (dzimšanas neatkarības periodā). Bet tas tīri FYI. Visvairāk būtu jāuztraucas par izmaiņām vecuma struktūrā, un vai tas vienā brīdī neizreaisīs domino efektu, kas pilnībā apstādinās tautsaimniecības attīstību.

Par 1980. gada projekcijām, vai ir kādas atsauces?
03.05.2016 19:39 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja sieviete par sevi rūpējas un nav absolūti garlaicīga, tad bērni netraucēs. Bet, ja domāsi, ka ar bērniem pēkšņi tava vērtība kritīsies, tad tā arī būs, jo zems pašnovērtējums pat bez bērniem atbaida vīriešus.


Sievietei labpatiikas domaa, ka ja vinja apgroziisies sabiedriibaa, sevi "kops" un ar vinju buus par ko parunaat, tad nekaadi beerni vinjas pievilciibu nemazinaas. Viirietshiem ir cits funktieris par sievieshu pievilciibu; vulgaari izsakoties, jo sieviete ir svaigaaka un mazaak apbruzhaata galja, jo labaak. Vecas, nobruzhaatas mantas ar chemodaaniem njem vien tie, kas neko labaaku nevar dabuut. Protams, nopist un aatri pamest var jebkuru galju, bet nopietnus naakotnes plaanus labaak veidos ar sievieti bez pagaatnes. Jebkursh cilveeks maajaas grib paarnaakt pie saviem beerniem un ruupeeties par saviem peecnaaceejiem nevis eest vakarinjas pie viena galda ar sveshu, nikjiigu siiko, veel ljaunaak ja taadi ir vairaaki un vel savaa starpaa pleeshas. Pavisam beediigi, ja beerns ir ar fiziskaam vai gariigaam atpaliciibaam un novirzeem.
Juus ko, labi nepadomaatu pirms preceetos ar viirieti, kuram ir viens vai vairaaki beerni, kuri dziivo pie vinja? Jebkura normaala sieviete dos priekshroku viirietim bez beerniem, pirmkaart netraucees un neradiis liekas probleemas, otrkaart viiriesha finanses neaizpluudiis pie sveshas sievietes atvases.
03.05.2016 19:55 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Sievietei labpatiikas domaa, ka ja vinja apgroziisies sabiedriibaa, sevi "kops" un ar vinju buus par ko parunaat, tad nekaadi beerni vinjas pievilciibu nemazinaas. Viirietshiem ir cits funktieris par sievieshu pievilciibu; vulgaari izsakoties, jo sieviete ir svaigaaka un mazaak apbruzhaata galja, jo labaak. Vecas, nobruzhaatas mantas ar chemodaaniem njem vien tie, kas neko labaaku nevar dabuut. Protams, nopist un aatri pamest var jebkuru galju, bet nopietnus naakotnes plaanus labaak veidos ar sievieti bez pagaatnes. Jebkursh cilveeks maajaas grib paarnaakt pie saviem beerniem un ruupeeties par saviem peecnaaceejiem nevis eest vakarinjas pie viena galda ar sveshu, nikjiigu siiko, veel ljaunaak ja taadi ir vairaaki un vel savaa starpaa pleeshas. Pavisam beediigi, ja beerns ir ar fiziskaam vai gariigaam atpaliciibaam un novirzeem.
Juus ko, labi nepadomaatu pirms preceetos ar viirieti, kuram ir viens vai vairaaki beerni, kuri dziivo pie vinja? Jebkura normaala sieviete dos priekshroku viirietim bez beerniem, pirmkaart netraucees un neradiis liekas probleemas, otrkaart viiriesha finanses neaizpluudiis pie sveshas sievietes atvases.

Kaut kāds sviests. Pirmkārt, jā, man nekas nebūtu pretī būt ar vīrieti, kuram jau ir bērni. Acīmredzot tagad skaitos psihiski nenormāla? Vai arī kādā ziņā esmu nenormāla? Izsakies, lūdzu, precīzāk. Otrkārt, zem manas pašcieņas būtu tikties ar vīrieti, kuram esmu vajadzīga vien tik ilgi, kamēr esmu svaiga gaļa. Un vēl jo mazāk celšu šos vīriešus debesīs par to, saucot viņus par normāliem un pretstatot ''nenormālajiem'' kuriem nekas nebūtu pret apprecēt sievieti ar bērniem.
03.05.2016 20:04 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Šeit tomēr lielākā daļa piekrīt, ka iedzīvotāju skaits samazinās, ir ļoti daudzi pensionāri un, iespējams, pēc pārdesmit gadiem pensijas nebūs vispār. Lēnam Latvija izmirst.

Ņemot vērā šo kontekstu, kuram ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji piekrīt, man pretīgi bija lasot drausmīgos komentārus tvnet un citur par 500 bēgļu uzņemšanu. Nav mums cilvēku! Vajag mums vairāk pilsoņu! Būtu jāpriecājas, ka brauks cilvēki, kuri maksās nodokļus un vairos iedzīvotāju skaitu. Bet nē, latvieši paši daudz bērnus negrib, paši brauc uz ārzemēm pelnīt labas naudas, bet tik pamēģiniet cittautieti ielaist Latvijā...
03.05.2016 21:11 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Es gan negribu bēgļus savā valstī. Iemesls tam ir pārāk krasais reliģiskais kontrasts, kas radīs nevajadzīgu bardaku un nesaprašanos.
03.05.2016 21:20 |
 
Reitings 5
Reģ: 15.04.2016
Rietumu kulūrai ir citas vērtības, tapēc arī rodas demogrāfijas problēmas. Daudzi grib dzīvot tikai sev, bet tie, kuri ir savādāk domājoši, viņiem ir grūti atrast cilvēku, kuram ģimene ir vērtība.
Rietumos cilvēki vairāk izvertē vai vispār spēs atļauties bērnus, vai ir piemērots partneris. Kaut gan esmu ievērojusi, ka Eiropā ir ļoti daudz vientuļu cilvēku, mūsdienu sabiedrība cilvēkus ir padarījusi par egoistiem. Ļoti daudzi ir izauguši skatoties TV, kur arī tiek zombēti cilvēku prāti. Daudzi nemaz nespēj un nemāk veidot attiecības, kur nu vēl uzņemties atbildību par bērniem.
03.05.2016 22:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits