Demogrāfija Latvijā, how bad is it?

 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Ievadam - paziņa nesen stāstīja, ka oficiālie dati par iedzīvotāju skaitu Latvijā ir neobjektīvi, proti, neatspoguļo faktisko situāciju valstī. Oficiālie dati ir nepieciešami augsto krēslu ieņēmējiem Eiropā, Latvijas padarīšanai par pievilcīgāku investoru acīs, utt. Visas tās tautu skaitīšanas ir arīdzen neobjektīvas, jo, piemēram, LV pilsonis, kas dzīvo Īrijā, bieži atzīmē, ka dzīvo Latvijā, jo aizpildāmās anketas apjoms ir mazāks un kopumā čakars mazāks. Pēc mana paziņas neoficiālās informācijas, Latvijā ir ap 1,6 milj iedzīvotāju. Nevēlos nekādā ziņā teikt, ka neoficiālai informācijai ir lielāka ticamība! Vienkārši diskusijas ievadam.

Pati nekad neesmu piedalījusies nekādā skaitīšanā. Nekad neko neesmu pildījusi. Domāju, pamatā, valsts jau redz pēc tā paša iedzīvotāju reģistra vai kādas citas valstiskas bāzes, cik personas dzimušas, cik dzīvo, un cik nomirst, vai kāda ir tikusi skaitīta atsevišķā procedūrā?

Un visbeidzot - jūsu pārdomas / prognozes par demogrāfisko situāciju mūsu valstī? Te pat cosmo bieži izraisās asas diskusijas par bērniem - liela daļa negrib, neplāno, maksimums 1-2. Sanāk ejam mīnusā... Un ja vēl daļa no mums nāk no ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem, tad reāli cik no mums pašas radīs bērnu bagātas ģimenes?

Vai jūs vispār tas (iedzīvotāju skaits) uztrauc vai arī ir liels po... khm, vienalga? Cik tālu valstī valdošā politika var aiziet (attiecībā pret ģimenes institūtu, medicīnas aprūpes un sociālo pabalstu sistēmu, tāpat svarīgs ir darbs, nodokļi, ekonomiskā attīstība un labklājība kopumā), vai arī pavisam drīz no Latvijas paliks vien pāri pāris nesakopti lauki un trīs cilvēki Rīgā?
02.05.2016 20:27 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
neattiecas uz atpalikušajiem musulmaņiem


Pati tu atpalikusi. Tie arii vairs netaisa 5-7 bernus kaa agraak, bet 2-4. Iraana jau saak satraukties par potencialajam demografijas problemaam deelj ilgstoshas valsts 2 beernu politikas.
03.05.2016 12:58 |
 
Reitings 206
Reģ: 29.02.2016
Nav ko uztraukties. Lai dzimst kam kas paredzēts, bet nepiedzims vienam pilsētas pārim kaut viens bērns, sadzims laukos svēto baznīckungu ģimenei pa pieciem bērniem. Kā tas netālā pagātnē ir pierādījies. Te es ceļu augšā jau no sev zināmas apkaimes gadījumu, bet nu jā, ļoti svētulīgiem cilvēkiem tagad tur laukos ir daudzbērnu ģimene. Visi tik šķīsti, bet degunus gaisā izslējuši un domā, ka ir labāki par visiem citiem.. Tātad, ja viņi tagad ir 5 bērni, reizinam vēl ar kādu konkrētu skaitli un tā tie šķīstuļi vairojas. Nav ko krist panikā :D
03.05.2016 13:06 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vatsons, es jau neteicu, ka visi musulmaņi atpalikuši :D Bet nevar salīdzināt Eiropu un musulmaņu zemju uzskatus un principus attiecībā uz sievietes izvēli, kad un vai dzemdēt.
03.05.2016 13:07 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Liela dalja "sievietes izveeles" pirmkaart ir saistiita ar vinjai blakus esosho viirieti- cik vinja drosha juutas par vinja sniegto atbalstu. Liela alga vai lieli ienaakumi nav noteicoshais, galvenais ir lai buutu paarlieciiba, ka shis viirietis vinjai veel ilgi buus blakus un sniegs savu atbalstu vinjai un vinjas berniem un tikai peec tam noziime ir ienaakumu lielumam.
Kaa muusu platuma graados ir ar attieciibu noturiigumu? Taa ir kaa ir, tie laiki kad visu muuzhu pavadiija ar vienu partneri sen ir aiz muguras, bet sievietei berns/i pajuukot atteiciibaam ar berna teevu ir nasta un probleema gan vinjas darbam, gan jaunu attieciibu veidoshanai; viirieshi dod priekshroku sievietei bez "chemodaana" un pat ja viirietis ir gatavs samierinaaties ar "chemodaanu", shis "chemodaans" var radiits probleemas paara dziivee.
03.05.2016 13:20 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā ir, Vatsons, es arī domāju - tiklīdz sieviete piekrīt radīt bērnu, viņa apzinās, ka samazina savu tirgus vērtību gadījumā, ja izšķirsies. Tas nozīmē, ka vīrietim jābūt tā riska vērtam. Turklāt ar katru bērnu arvien riskantāk. Tikmēr vīrieši var dzīvot tāpat, tikai sūdzas par to, ka maitai bijušajai gribās naudu, tas ir, alimentus. Diemžēl tā mūsdienās notiek!
03.05.2016 13:25 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.08.2014
Domāju, ka pie vainas arī ir dzimumu līdztiesības kults. Kad sieviete ir uztaisījusi karjeru viņa vai nu ir jau veca vai negrib to zaudēt dēļ bērna.
03.05.2016 13:33 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es pieņemu ka mūsdienu cilvēku teiktais arī ietekmē to otra cilvēka uztveri. Mēs dzīvojam laikmetā kad pirmajā vietā tiek likta paša izaugsme, kad vienmēr pirmajā vietā būšu ĒS, nevis mēs. Papildus tam paskatoties vien uz to kāda attieksme ir no lielas daļas sabiedrības par sievietēm kas sēž mājās rūpējoties par bērniem - Psc, sliņķe tak, uztaisīt bērnu un tad dīkdieņo pa māju relaksējoties kamēr mēs visi citi smagi strādājam! (pārspīlējums, bet uz tādu pusi ir). Šeit arī ir tā problēma, ka uztvere pa ģimeni un attieksme pret to ir ļoti mainījusies lielai daļai sabiedrības.
Otra puse atkal baidās no ģimenes, jo līdz ar ģimeni nāk kaudze ar klapatām un uztraukumiem, tāpēc vieglāk ir vienkārši no tā izvairīties, baudot savu dzīvi un brīvību.
03.05.2016 13:36 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Miss Joker, ar visu to liela dalja sievieshu kuraam jau ir vismaz viens beerns un stabils partneris atziit, ka gribeetu vel kaadu, bet baidaas finansisaalu apsveerumu deelj.
Demograafija tas ljoti kompleks jautaajums, vairaaku faktoru rezultaats. Maz ko dod labs finansiaalais staavoklis, ja viirietis ir bruchu mednieks un dzeeraajs, bet sievietei dziivee galvenais ir nevainojami izskatiities, "attiistiities", izklaideeties un visa muuzha garumaa buut starp top ceertamajaam egliiteem.
03.05.2016 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 1481
Reģ: 17.01.2013
Man ir viens bērns un es neesmu droša vai vēlos otru, jo es ļoti labi apzinos, ka ar vienu bērnu es varēšu "izgrozīties", ja gadijumā palieku vienu, bet divi bērni... Manā skatijumā tas jau ir zīmogs un tādas sievietes, vīriešu izvēles ziņā kotējas ļoti zemu, nemaz nerunājot par finansiālu aspektu un laiku, ko paņem divi bērni.
03.05.2016 13:52 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Latvijas demografiju bieži vien aprēķina nepareizi.
PSRS laikos LV iebrauca ~ 800 000 emigrantu. Viņi te nav dzimuši un nav veidojušī dabīgo pieeaugumu.
Tā arī radās šie 2.3 milj. 80 gadu beigās. Ne jau Latvieši briesmīgi daudz sadzima.

Latvijas pamatiedzīvotaju skaits bez emigrantiem būtu bijis 1 200 0000 - 1 300 000 - tāds tas apmēram ir saglabajies.
Mirstība ir lielāka par dzimstību tiešī tāpēc ka te mirst cilvēki kas te nav dzimuši, bet ir iebraukuši.
03.05.2016 13:58 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Ja kādreiz dzemdēšu, tad darīšu to ārzemēs. Vēlos sakarīgu dzīvi gan sev, gan bērnam. Proams, skumji par LV demogrāfiju, bet vēl skumjāk ir par to, ko esam sastrādājuši 25 t.s.brīvvalsts gados. Laikam tomēr likšu savu labklājību kā prioritāti.
03.05.2016 14:07 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Mani pārsteidz šeit daudzu spriedelējumi. Vai tiešām nav elementāras izpratnes par pasaules, Eiropas un Latvijas demogrāfiju ietekmējošajiem faktoriem?

Pasaulē ir novērojama tendence- Eiropā notiek iedzīvotāju skaita samazināšanās, galvenokārt sieviešu vienlīdzības un karjeras apsvērumu dēl. Tā kā šajā regionā nepastāv arī spēcīgas religijas ietekme, gimene Un bērni kā pamatvērtība netiek sludināta. Tikmēr ASV Ir spējuši šo problēmu izprast un veido bērnu politiku, pagaidām saglabājot dabisko attaudzi. Afrika šobrīd Ir regions ar vistraujāk augošo populāciju, kas nozīmē vēl lielāku resursu nepietiekamību un badu Afrikā. Kīna ir veikamīgi ieviesusi nedaudz pozitīvu dabisko piaugumu, kad nodrošina attaudzi, bet bez pārpopulācijas. Musulmanu zemēs arī ir straujš iedzīvotāju pieaugums, par spītu kara apstākliem daudzviet. Tas ir Islāma spēcīgās ietekmes resultāts.

Tātad, prognozējamā nākotnē- Par vielielāko spēku ASV vietā ienems Kīna. Par Eiropu spēcīgāku ietekmi nems musulmanu zemes un Islāms kā pasaulē vadošå religija. Mazas valstinas Eiropā izmirs paši savu demogrāfisko procesu rezultātā.
03.05.2016 14:20 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
saulesbrille, bet mani tavs pārsteidz termins "attaudze". Izrādās, ka cilvēki nevis aug, bet taug :D
03.05.2016 14:45 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Nerea, iedzībotāju ataudze ir plaši lietots demogrāfisks termins. Nesaprotu tavu komentāru.
03.05.2016 14:50 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Oj, ja tu par pareizrakstību, tad atvainojos. No telefona rakstot gadās pielaut mulkigas klūdas.
03.05.2016 14:52 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
saulesbrille, labi, ka saprati :D
03.05.2016 14:56 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Skumji, ka rakstības klūda bija vienīgais, ko no manis uzrakstītā spēji uztvert.
03.05.2016 15:22 |
 
Reitings 31
Reģ: 22.03.2016
Es, piemēram, ļoti bieži redzu uz ielas grūtnieces un mazus bērnus. Un arī pazīstamajiem dzimst vienam pēc otra.

Jāpiekrīt. Manā dzīvesvietā bērni dzimst viens pēc otra un ratiņu un "punču" uz ielām paliek arvien vairāk, tā, ka es nekādu "izmiršanu" neredzu.
03.05.2016 15:29 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Manā skatijumā tas jau ir zīmogs un tādas sievietes, vīriešu izvēles ziņā kotējas ļoti zemu, nemaz nerunājot par finansiālu aspektu un laiku, ko paņem divi bērni.

Ja sieviete par sevi rūpējas un nav absolūti garlaicīga, tad bērni netraucēs. Bet, ja domāsi, ka ar bērniem pēkšņi tava vērtība kritīsies, tad tā arī būs, jo zems pašnovērtējums pat bez bērniem atbaida vīriešus... ;-)
03.05.2016 15:38 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Viens cilvēks nespēj redzēt tendencies demogrāfijā! Tas, ka jūs redzēt salīdzinoši daudz grūtnieces nenozīmē, ka neesam viena no vistraujāk izmirstošajām tautām.. Pēc aptuveni 100 gadiem, ja tendences paliks nemaknījas, latviešu valodā runās vien pārsimts tūkstoši cilvēku.
03.05.2016 15:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits