Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Emocionālā ēšana

 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Esmu pamatīgi emocionāla ēdāja. Vakar atklāju, ka esmu uzēdusi 5kgs!!!! Es eju uz sporta zāli 5 reizes nedeļā un vienmēr esmu bijusi smalciņa un tieviņa, bet tagad pat vasaras šorti neder :(
Man šobrīd ir ļoti stresains periods dzīvē kā, lai sev ieskaidro, ka tas nav labi, ka es sev daru pāri?
Vai kādai ir bijusi līdzīga pieredze?
30.04.2016 19:42 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Es nezinu, vai tev tieši ir tā emocionālā ēšana, bet bija laiks, kad sliktās dienās es ēdu, likās, ka tas vismaz ir kaut kāds prieks. Ar laiku vienkārši pati apjēdzu, ka tas laimīgāku nepadara. Nekādas dižās formulas tur nav kā tikai apskaidrība, ka bikses vairs nevar uzvilkt.

Varbūt var palīdzēt brīvā laika aizpildīšana.. tā, lai nebūtu iespējas tik daudz ēst. Vispār ar tik biežu sporta zāles apmeklēšanu diez kas nav tik daudz pieņemties svarā..
30.04.2016 19:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es arī mēdzu apēst stresu... pret šo niķi līdz paškontrole. Skaitīju kalorijas un vienkārši neļāvu sev noteikto skaitli pārsniegt..
30.04.2016 19:56 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Es atkal nekad neesmu sapratusi tos emocionālos ēdājus. Jo, kad man ir stress un slikti klājas, ēdiens ir pēdējais par ko gribās domāt.(t)
30.04.2016 20:06 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man arī piemīt tā emocionālā ēšana, labi, ka pēdējā laikā viss labi. Bet jā, kad ir stress, tad gribas visu ko ēst un daudz ēst. Neesmu atradusi kā ar to cīnīties. Bet kad man tā bija, tad nekādas svara problēmas nebija.
Bet piekrītu, ka kaloriju skaitīšana līdzētu.
30.04.2016 20:13 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kad ir pēkšņi un liels stress, tad tiešām ēdiens ir pēdējais par ko gribas domāt, bet kad ir stress visu laiku un ilgstoši, tad man vajag to stresu apēst. Kā cīnīties, nezinu, teorētiski zinu, ka jāatrod kaut kas, kas var sniegt pozitīvas emocijas, bet nesanāk.
pret šo niķi līdz paškontrole. Skaitīju kalorijas un vienkārši neļāvu sev noteikto skaitli pārsniegt..
Tik vienkārši? Es mēģināju vienkārši neēst vairāk kā vajag, negāju katru dienu uz veikalu, disciplinēju sevi utt., rezultātā tikai stress vēl lielāks, kļuvu tik nervoza, ka likās, ka varētu kādu nosist. (t)
30.04.2016 20:18 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tas nav nemaz tik vienkārši sākumā :D Bet var jau sevi mēģināt iepriecināt kaut kā savādāk... bez ēdiena.. nopirkt kaut kādu nieciņu, piemēram :)
30.04.2016 20:20 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Paškontrole nav visiem cilvēkiem, to var iegūt, taču ne vienas dienas laikā. Es neatceros kā tieši toreiz tam pieliku punktu, bet kopš tā laika esmu nometusi kādus 15kg un sapratusi, ka garšīgs ēdiens ir bauda, bet šādu baudu drīkst tikai mazos daudzumos. Vairs nekad stresa dēļ nepiekristu pieņemties svarā, jo esmu tam gājusi cauri un zinu, cik smagi jāstrādā, lai nodzītu kaut vai vienu šokolādes kūku, kur nu vēl 15 liekos kilogramus.
30.04.2016 20:22 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Esmu visādi izdomājusies ar ko aizstāt ēšanu, kā radīt tās pozitīvās emocijas, ko tai brīdī sniedz ēšana. Vienīgais, kas reizēm līdz, ir mūzika, konkrētu dziesmu klausīšanās. Nopirkt ko - apģērbu, somu, grāmatu, jau arī var, bet katru dienu tos nepērk.
Kas jums ir tas, ar ko aizstājat rīšanu? (t)
30.04.2016 20:40 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
pozitīvās emocijas, ko tai brīdī sniedz ēšana

Iesaku sākt ar apskaidrību - ēdiens nesniedz pozitīvas emocijas. Īpaši tad, ja pārēdies un pēcāk jūties slikti, ir smaguma sajūta, miegainība utt. Man ēdiens ir bauda, bet bauda mazos daudzumos sniedz enerģiju, lielos daudzumos - tieši pretēju efektu.
Otrkārt, ieteiktu aizpildīt brīvo laiku, atrast kādu hobiju vai nodarbi. Īpaši tagad vasarā, ir ļoti daudz iespējas, kas neietver ēšanu. Un vakaros, ja tiešām tik ļoti gribas norauties - jāiet gulēt un jāgaida brokastis.
30.04.2016 20:44 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
ēdiens nesniedz pozitīvas emocijas. Īpaši tad, ja pārēdies un pēcāk jūties slikti, ir smaguma sajūta, miegainība
Ēdiens sniedz pozitīvas emocijas tieši ēšanas brīdī. Smaguma sajūta, miegainība laikam tas ir tas, kas tieši vajadzīgs, to šķietami radītā diskomforta sajūta ir tieši tā, kas novērš domas no pamatproblēmas, kuras dēļ emocionālā ēšana tiek piekopta.
Tur jau tā lieta, ka brīvā laika, lai pasāktu ko jēdzīgu, nav. Laika ir tieši tik daudz, lai lielveikalā nopirktu kārtējo kūku un to norītu.:-/
Piekrītu, vasarā vieglāk. Man arī pašlaik nav problēmas ar emocionālo ēšanu, bet tās periodiski atkārtojas.
30.04.2016 20:58 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
A cik tu sver? Jo ja tu tagad pateiksi, ka no 45kg esi par 50kg palikusi, tad es ar tevi nerunāšu :D :D
30.04.2016 21:41 |
 
Reitings 119
Reģ: 22.10.2012
Piekrītu,tas ir tīri paškontroles jautājums,konkrēti man ēšanu gan ietekmē arī citi,ārējie faktori,vide,cilvēki,daudz un dažādi apstākļi noteiktā situācijā,dzīves posmā,bet tomēr pa lielam tās ir emocijas un vai un kādā harmonijā esmu pati ar sevi.Ar emocionālo/kompulsīvo ēšanu slimoju gadiem,kuru laikā svars ir lēkājis neiedomājamās robežās un,kad te vienā diskusijā sprieda,ka nedēļas laikā tak nevarot meitene uzēsties pat 8kg (ja pareizi atceros ciparu),es teiktu-var gan un pat ļoti.Risinājumi?Sakārtot galvu,domāšanu,gribēt izārstēties,kā jau ar jebkuru atkarību,un rīšanu patiešām var par tādu nosaukt.Kas attiecas uz meiteņu padomiem par kaloriju skaitīšanu-nu mani tas bieži ir ievedis tikai vēl lielākā sviestā.Vienīgais,kā kaut mazliet problēmu kontrolēt un ir pierādījis efektivitāti,ir sports ļoti lielās devās,ilgi,daudz un bieži.Lai gan arī-kaut kas atgadās,pamats sašūpojas un atkal attopies,kur biji (spriežu tik depresīvi,jo attiecinu to uz sevi :-D)
30.04.2016 23:03 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Ēdiens sniedz pozitīvas emocijas tieši ēšanas brīdī. Smaguma sajūta, miegainība laikam tas ir tas, kas tieši vajadzīgs, to šķietami radītā diskomforta sajūta ir tieši tā, kas novērš domas no pamatproblēmas, kuras dēļ emocionālā ēšana tiek piekopta.

Nu tad padomā, cik īss ir ēšanas mirklis un cik ilgs ir diskomforts. Ja nav problēmas ar lieko svaru, tad vēl nekas, bet, ja 10 minūšu maltīte izraisa mēnešiem ilgu riebumu pašam pret sevi, tad tam vajadzētu būt pietiekamam iemeslam, lai pieliktu punktu. Arī novēršanās no pamatproblēmas nav tā vērta, lai dzīvotu ar paaugstinātu svaru. Es varu teikt, ka nometot liekos kg izskats nav vienīgais, kas manā dzīvē ir uzlabojies. :)
30.04.2016 23:12 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Nikola mājās neko lieku neturu un ja turu tad veselīgus snakus - kāpostu svaigu, burkānus utml. Mājās uzturos reti, vairāk sportoju.Un tādēļ nesanāk baigi garlaikoties ar ēdienu, pietam man ir ēšanas režīms cikos ēdu un porciju daudzums!Pareizi skan jo dzīvoju lai justos labi katru dienu :)
30.04.2016 23:43 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Es esmu sapratusi, ka ēdu tad, kad esmu garlaikota, nelaimīga vai stresaina. Un ēdu daudz, vienkārši kamēr vairs nevaru pakustēties. Esmu uzēdusi kādus 5 kg, un ļoti labi saprotu, ka tas ir bezjēdzīgi, ka jāsaprot, ka ēdiens nepadara laimīgu (:D), bet grūti atturēties no kautkā garšīga. Izskatās, ka reāli sākšu kautko risināt tikai kad sākšu riktīgi izplūst.
01.05.2016 00:50 |
 
Reitings 32
Reģ: 23.04.2016
Arii uz svareni ejot, starpcitu, var uzdziit sev svaru, taa kaa, ja tev neveljas riepa paari bikseem, un viss paareejais ir savaas vietaas- vai tad ir pamats satraukties? :D vispaar nesaprotu, kaada jeega veerot savu svaru. Veero spogulii savu atspulgu, ne ciparus uz svariem.

Bet, ja tiesham esi uzresneejusi, tad tik dzer udeni, cik vien vari. Taa arii apetiiti pazudinaasi.
01.05.2016 04:12 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Dzer ūdeni, pazudināsi apetīti!! Jā, un iedzīvosies anoreksijā, kas, tici man, nav tā foršākā lieta, kaut arī daudzām no malas šķiet "O, gribu anoreksiju, tad vismaz nebūšu resna, spēšu sevi kontrolēt!" Tie ir MELI! Samazini porciju daudzumu, neveselīgu našķu vietā sapērc veselīgus, turpini sportot..
01.05.2016 09:21 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Meitenēm, kurām tiešām problēmas ar emocionālo ēšanu ieteiktu ANĒ - anonīmo ēdāju 12 soļu programma. Ēšana tāda pati atkarība vien ir. Un ja tā ir kļuvusi par atkarību, tad ar to ir jātiek galā.
01.05.2016 09:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits