Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par dzīvokļa iegādi

 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Sveikas!
Gribētu dzirdēt pieredzi un varbūt arī kādus ieteikumus. Tātad šī gada laikā plānoju iegādāties dzīvokli un ir radušies daži jautājumi.
1. Cik izmaksā dzīvokļa iegādes fiktīvā puse un ko tas ietver? Līgums, notārs, nekustamā īpašuma aģents un citi dokumenti? Vēlētos zināt aptuveno ciparu vismaz.
2. Kā darījāt/tu Jūs? Iegādātos jau gatavu dzīvokli, bet par dārgāku cenu vai tikai kastīti, kurā jāveic sienu apdare, grīda, mēbeles utt, vai arī, kas ir jau izremontēts, taču bez mēbelēm?
3. Kurš no šiem variantiem ir izdevīgākais? Pie noteikuma, ka var arī ieguldīt laiku remonta darbos un dzīvokļa iegāde nav tik steidzama.
4. Kurā rajonā Jūs iegādātos dzīvokli, ja darbs atrodas Rīgas centrā? Labāk dzīvoklis centrā atmetos mašīnas izdevumus, vai tomēr tālāk no centra?
5. Ja Jūs gribētu dzīvokli ar nelielu guļamistabu, un studio tipa viesistabu + virtuvi, tualeti, vannas istabu, koridoru, kādas ir summas, kurās varētu iekļauties, neņemot kredītus.
Par dzīvokļa iegādi ārpus Rīgas šoreiz neinteresēs, jo ir tomēr atšķirība starp citām pilsētām.
29.04.2016 20:01 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Varbūt Tavā vietā arī nopirkt to dzīvokli?:) Jāsāk noteikti ar sevi, savu gaumi, vajadzībām, saviem dzīves plāniem un kā šiem plāniem līdzi mainīsies vajadzības?

Un ko, Tavuprāt nozīmē "fiktīvs"?:)
29.04.2016 20:12 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Atvainojiet, neko fiktīvu neplānoju veikt, gribēju teikt dokumentālā puse. :D
Es jau apmēram zinu, ko es gribu, dzīvokļa telpas, lielumu esmu minējusi, bet pieredzes trūkuma dēļ nezinu kā to izdarīt izdevīgāk. Domāju, ka šeit noteikti ir dāmas, kuras tam gājušas cauri, tādēļ varēs kaut ko ieteikt.
Domāju arī par nekustamā īpašuma aģentu pakalpojumiem, taču laikam šī ideja jāatmet, jo kā jau minēju, tas nav tik steidzami un varu ieguldīt arī savu laiku! Par vietu ir grūti izšķirties, bet vairāk sliecos uz centra pusi. Vispār vakar bija pirmā reize, kad atvēru sludinājumus, lai tīri rastos kāds iespaids par piedāvājumu. Dzīvokļa optimālais iegādes laiks būtu rudens.
29.04.2016 20:27 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Par visām izmaksām vari pajautāt bankā, piesakoties uz hipotekārā kredīta konsultāciju (pat, ja netaisies ņemt kredītu konsultācijai jau vari pieteikties tāpat).
Ja remontdarbiem nav nepieciešams algot strādniekus, bet visu vari izdarīt pati, tad, manuprāt, labāk ņemt neremontētu un pārtaisīt kādu vien pati vēlies. Vismaz tā darītu es.
29.04.2016 20:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Izmaksas neatceros lati vel bija 1000 vai mazak?

Noteikti izmanto atver darijumu kontu tiesi sim darijumam drosibai.

Dzivokli meklejam pec cenas, stava jo man pirmiew 3 neder un riebjas, toreiz un ari tagad ruiebj jaunie projekti.

skatijos daudzus Centrsm, Teika, Mezaoraks, tuveja pardaugava. Ar un bez remontiem. Ka iekrita sirdi ar cenu un harizmu ja ta var teikt to ari nemu.
29.04.2016 20:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/centre/bcijkp.html


https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/centre/bmlel.html

sobrid pazistams vecpuisis mekle dzivokli mini Riga kas patiktu. Skatijas uz siem, nu redzes. Pirmais ar minusu kas ar daudziem nepatik stavs tizls, un maza platiba. vieta nu vinam der.
29.04.2016 20:42 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Dokumentu kārtošana izmaksā gana daudz, jo kaut vai pārreģistrācija ZG maksā ap 1000 eur, ja nemaldos. (Bankā konsultējos kādu laiku atpakaļ, tāpēc varbūt arī maldos)

Es labāk izvēlētos pati veikt remontus +apmēbelēt, jo tad varētu labāk nokontrolēt kvalitāti un arī sataisīt visu kā pati vēlos. Mīnuss šajā gadījumā ir finanses - lētāk kā gatavs dzīvoklis tas noteikti nebūs un ja aptrūksies līdzekļi/laiks, tad var gadīties, ka tas dzīvoklis vēl ilgi pusgatavs stāv. Vēl faktors - atrast normālus meistarus, kas visu kvalitatīvi var izdarīt, un tas nav lēti.

Izvēlētos kādu zaļāku rajonu Rīgas nomalē - uz centru var izbraukāt, bet foršāk, ja zaļumi ir turpat tuvumā.
29.04.2016 20:47 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Zemesgrāmatas nodeva ir 2% no īpašuma cenas.
Notārs ap 100
Vētējums ap 120
Par aģentiem neko nezinu.

Lētāk būt nopirkt neremontētu un remontēt pašam.

Bet vispār Tev vajadzētu pašai šajās lietās iedziļināties.
29.04.2016 20:50 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Sev piemērotu dzīvokli (atrašanās vieta, stāvs, plānojums, gaismas nodrošinājums, adekvāta cena...) nemaz nav tik viegli atrast, nu vismaz man ļoti daudzi no apskatītajiem dzīvokļiem nepatika jau no paša sākuma. Tāpēc remonta esamība liekas otršķirīga, vissliktāk ir, ja veikts labs remonts ne tavā gaumē, kas tāpat jāpārtaisa. Ja zināmi labi meistari, tad labāk vispār bez remonta, ja jāmeklē meistari, tad labāk pirktu ar remontu, kurš manā gaumē.
29.04.2016 20:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja jāmeklē meistari, tad labāk pirktu ar remontu, kurš manā gaumē. Tiesi ta. Jo na nav savumeistaru vai vira ar zelta rokam, iznak dargak, nekvalitativak un bus liekas saizes.


un atceries ka svariga nav tikai vieta, bet stavs un HARIZSMA dzivokla. Nu to jut.
29.04.2016 20:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
man vieni pazinas mekle dzivokli jau ar gatavu remontu, tada stila ka seit ieliktie no ss.lv augsejos stavos ar lodziju velams protams var ari nebut ,kas nav aizstiklota.Centrs, teika, un nav. Cilveki konkreti zin ko mekle, kadas ir vinu velmes, un kadu pat grib planojumu aptuveni. Un tie mekles kamer atradis ko grib.
29.04.2016 20:58 |
 
10 gadi
Reitings 505
Reģ: 26.08.2013
Normāls tevis aprakstītais dzīvoklis ar "balto apdari" sāksies no 70 kiloeiro. Baltā apdare imo ir vispiemērotākais variants, jo ir pabeigti iekšdarbi, bet var izvērsties mēbeļu izvēli. Nav skaidrs arī kādēļ visi baidās no hipotekārā kā no bubuļa, protams ja ir liekas 70-100 štukas, tad ok. Bet knapināties un paņemt lētāk skaidrā dzīvokli, kas īsti neapmierina ir vēl lielāks ieberziens.
29.04.2016 21:02 |
 
10 gadi
Reitings 109
Reģ: 05.01.2010
Rīdziniece, dzīvokļus Alauksta ielā 12 neieteiktu! Pirms mazliet vairāk kā gada dzīvoju tajā mājā.. Mājā ir parādnieki, līdz ar to ir problēmas ar apkures pieslēgšanu! Atceros, ka 18. novembrī vēl sēdējām ar elektrisko sildītāju, jo apkuri vēl nepieslēdza.. :-D Vienreiz manīju šļirces kāpņu telpā, kā arī apkārt vazājās ne tas labākais kontingents.. ;-)
29.04.2016 21:03 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Lētāk būs pirkt izremontētu, bet, ja ņem vērā, ka dzīvoklis ir ilgtermiņa investīcija, tad ņemtu ar pelēko vai balto apdari. Parasti dzīvokļus priekš pārdošanas sataisa uz buidui, ka tik pirmajā brīdī un bildēs smuki izskatās, bet vēlāk visādi kosmētiskie kasjaki sākt lekt acīs. Ir dzirdēti visādi varianti.. Piemēram silikons dušā 1 cm šķirbā, durvis noķēpātas ar akrilu, pleķains krāsojums utt.
29.04.2016 21:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Freiya paldies par info. Dikti jau patika tie dzivokli. Mos jamekle kas tur remonte unnveic dizainu tiem dzivokliem?
29.04.2016 21:06 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Jopcik! Protams, ka viņa pirks pati!
Vai viedokļi nemaz nevar būt? To vairs nedrīkst prasīt?? (t)(t)(t)

Man ir bijusi neliela pieredze, ne personīgi, bet citam, esot klāt tur visā.
Notārs bija ap 100euro,
Tur bija māklere, tai tika samaksāts 1000euro.
Bet, Zemes Grāmatā neko neprasīja. (šeit varu kļūdīties. Zinu, ka cilvēkam to reģistru veikt, darīja cits cilvēks).
29.04.2016 21:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bez maklera var iztikt, bet zemegramata gan ir obligati. Tu tak ieraksti sevi ka ipasnieku pec notara:-D:-D;-)
29.04.2016 21:09 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Rīdziniec, ja tu to man, tas es zinu.
Es biju domājusi par maksāšanu ZG. Tiešām, neredzēju, ka cilvēks būtu vēl atsevišķi maksājis tos 2%, kā šeit minēja.
29.04.2016 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Aniii
nu, kāds no visiem-pircējs, pārdevējs toč ir to maksājis-nevar to izdarīt bez maksāšanas :D :D
29.04.2016 21:33 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Sev piemērotu dzīvokli (atrašanās vieta, stāvs, plānojums, gaismas nodrošinājums, adekvāta cena...) nemaz nav tik viegli atrast, nu vismaz man ļoti daudzi no apskatītajiem dzīvokļiem nepatika jau no paša sākuma.

Uz pirmo uzmetienu arī neesmu pat atradusi kādu apmeklēšanas cienīgu, visos dzīvokļos ir kaut kas tāds, ko tomēr gribētos izmainīt. Tādēļ laikam sliecos uz šeit minēto balto apdari, jo tad arī var salīdzinoši ātri ievākties, un pārējo pielabot arī tur dzīvojot.

Kā visbiežāk ir? Visus izdevumus, kas saistīts ar ZG, notāriem, mākleriem, kas to sedz? Pircējs vai pārdevējs? Es saprotu, ka par visu jau var vienoties, bet man ir radies iespaids, ka tas tomēr būs mans pienākums.

Rīdziniece, kādēļ atsevišķs darījumu konts šim darījumam?
29.04.2016 21:38 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Es domāju aktīvāk tam pievērsties no maija vidus, jo šobrīd ar laiku ir kā ir, pamatkapitāls man ir ap 50 000, ja neņemu kredītu. Gribētu iekļauties kaut vai tikai par dzīvokli, mēbeles un dizains jau var arī tapt vēlāk.

Kā ir ar dzīvokļa parādiem? Kā var pārbaudīt? Un kaut vai par to pašu apkures sistēmu un citiem mājas parādniekiem?
29.04.2016 21:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits