Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ITĀLIJA, ko redzēt?

 
Reitings 32
Reģ: 15.10.2014
Plāns vasarā uz nedēļu doties uz IT, 1 diena paredzēta Venēcijai, 1 vai 2 Florencei un atlikušās 3,4 Romai.
Vai Florencei pietiktu ar vienu dienu un, ko tur ir vērts redzēt, kur paēst, ko darīt, un runājot par Romu, apsveru domu arī, ka var aizbraukt uz tuvējām pilsētām, tikai uz kuru, kurām, kas būtu ne vairāk kā 2,3 stundu braucienā no Romas, ar mašīnu. Gribas pēc iespējas vairāk baudīt ar acīm, arhitektūru, dabu, skatus un, protams, arī nogaršot gardus galato, picas, pastas, vīnus utt.
Iesakiet visu, ko ir vērts šajās visās vietās apskatīt, nogaršot, izbaudīt. Paldies! (l)
06.03.2016 11:43 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es ieteiktu visas dienas veltīt Romai. Itālijā nav valsts kur skriet un censties kaut ko ieraudzīt. Tu ieraudzīsi daudz vairāk, noskrienot un baudot. Tā ir Itālija. Pretējā gadījumā Tu nogurusi un Itālijas sajūtu nenoķersi.
Roma ir brīnišķīga pilsēta. Un, lai to apskatītu, ar nedēļu ir par maz.

Man šobrīd nav iedvesmas rakstīt. Uzraksti man. Brīvākā brīdī pastāstīšu, ko vērts darīt un redzēt Itālijā.
06.03.2016 11:51 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tiešām tāda izskriešana vien sanāk un neko īsti redzēt nesanāks vai no visa pa bišķim.
Ieteiktu iegādāties Itālijas ceļvedi.
06.03.2016 12:07 |
 
Reitings 32
Reģ: 15.10.2014
mums jābrauc no Bergamo, tā kā sanāk tāpat braukt garu ceļu līdz Romai, tādēļ arī ieplānoju iebraukt Venēcijā un Florencē, varbūt Venēciju var izlaist, bet, šķiet, Florencē būtu gan jāiebrauc. (t)
06.03.2016 12:11 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009

Atsevišķi vēl var piepirkt arī Romu un Venēciju.
+ ja jūs ar mašīnu, ieteiktu paplānot googles kartē ceļus un ceļā pavadīto laiku. Jo tas divu stundu brauciens no Romas pariesībā var būt 4h brauciens, jo atpakaļ arī jātiek + korķi un viņiem tur pavisam cita braukšanas kultūra. :)
06.03.2016 12:14 |
 
Reitings 32
Reģ: 15.10.2014
paldies, nopirkšu tās. Bet tāpat vēlētos jūsu ieteikumus, piedzīvoto, redzēto ;-)
06.03.2016 12:16 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Biju Romā uz nedēļu, šķita par īsu tas laiks, tāpēc noteikti neieteiktu vēl plānot blakus pilsētas.
06.03.2016 12:17 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es nebrauktu iz Venēciju, bet tā vietā pa taisno uz Florenci, vai arī visas naktis pavadītu Romā, bet, manuprāt, vienalga, kur Itālijā esi, visur ir ko redzēt, pat mazos miestos.
06.03.2016 12:20 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Romā vienkārši jāstaigā, jo uz katra stūra ir kāds arhitektūras šedevrs. Maltītes centies baudīt ne gluži tūristu karstākajos punktos, tad tiksi pie īstenas itāliskas sajūtas. No lielajiem tūrisma objektiem iespaidu atstāja Panteons un Kolizejs.
06.03.2016 12:22 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Viennozīmīgi Vatikāns! Piekrītu meitenēm, ka ar dažām dienām Romā ir par maz, labākais laikam būtu tiešām iepazīties ar ceļvežiem, nospraust mērķus, ko ir interese apmeklēt un censties visu uzspēt.
06.03.2016 12:24 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es domāju, ka 3/4 dienas ir pietiekami Romā, tas, protams, atkarīgs no tā, ko tu gribi redzēt. Es abas reizes Romā biju uz dažām dienām, man tas likās pietiekami.
06.03.2016 12:27 |
 
Reitings 262
Reģ: 27.03.2012
Trevi strūklaka un Spāņu kāpnes Romā, garāmejot... Trastevere kvartāliņš - restorāni (l) shoppings arī nebija slikts, es pat teiktu labāks kā Milānā (s)

Priekš manis nedēļa Romā bija par īsu, bet pašus nozīmīgākos apskates objektus noteikti var paspēt apmeklēt.
06.03.2016 12:31 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Tad es Tev ieteiktu labāk darīt tā.
1 diena Bergamo. Ļoti skaista pilsēta. Uzbrauciet kalnā, uzēdiet pasta nero un saldējumu. Bergamo var arī palikt pa nakti. Vakarā Bergamo ir ļoti skaista. Varu padalīties ar kontaktiem Bergamo. Man ir pazīstams burvīgs zēns, kuram patīk izrādīt savu pilsētu.
Nākamajā dienā brauciet ar vilcienu no Bergamo uz Milānu. Milānā kāpiet metro, kas atrodas stacijas ēkā un aizbrauciet uz domu. Apskatiet domu, izstaigājiet Via Monte Napoleone, kāpiet atkal metro un aizbrauciet uz Navigili kanālu. Izstaigājiet kanālu, apēdiet saldējumu ( neko vairāk, tūristu vietās būs dārgi un negaršīgi), tad brauciet ar metro atpakaļ uz stazione centrale. Netālu no stacijas ir krodziņš tre fratelli http://www.3fratelli.it/it, tā ir vienīgā vieta, kur pie stacijas var pāēst garšīgi un par to nesamaksāt nepamatoti dārgi. Itālijā vispār ir jāēd maximāli tālu no centra un tūristu vietām. Garšīgi un autentiski būs tur, kur paši itāļi iet ēst. Ja redzi no kroga iznākam laimīgas itāļu kundzītes, ej iekšā, krogs būs labs.
Tad brauciet no Centrālās stacijas ar vilcienu pa taisno uz Romu. Biļešu cenas ir ļoti dažādas. Tāpēc to vēlams čekot laicīgi. Biļetes var nopirkt arī internetā http://www.trenitalia.com. Ja tajā dienā nav labu cenu, pērciet nākamajā. Jo bieži laba cena Milāna-Roma ir tieši no rīta. Tad palieciet pa nakti Milānā. Atrodiet viesnīcu tālāk no centra, kādā guļamrajonā. Viesnīca būs lētāka kā centrā un lielāka iespēja garšīgi paēst. Vispār uz Milānu ir vērts braukt ēdiena dēļ vien. Tur ir sajaukusies visas Itālijas virtuve un var uzbaudīt labāko no labākā.
06.03.2016 12:34 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Spāņu kāpnes, starp citu, ir ciet. Tās ir iegādājies privātīpašnieks, un šobrīd rekonstruē.
06.03.2016 12:36 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Itālijā esmu bijusi vairākkārt un visspilgtāk atmiņā palikusi reize, kad ceļojumu sākam Venēcijā (ja trāpa uz labu laiku, šī pilsēta ir fantastiska), lēnām ar auto gar Adrijas jūru virzījāmies lejup pa zābaku, sauļojāmies mežonīgās nūdistu pludmalēs netālu no Rimini, dzērām vīnu San Marino (vakaros tur ir skaisti), un beidzām ceļojumu Romā, pēdējās trīs dienas pavadījām kādus 30km no Romas, guļot pie Vidusjūras.. Visvairāk izbaudīju tieši visu, kas bija nostāk no lielajām pilsētām, jo tur jūtama tā īstā, dabiskā Itālijas elpa - nekādas komercijas, cilvēki atvērti, starpcitu, arī garšīgāko picu ēdām tieši krodziņā ārpus pilsētas. Roma uz mani nekad nav atstājusi nekādu lielo iespaidu, jo cilvēku pūļi un tā komercija visapkārt man traucē. Kopumā viss atkarīgs no tā, ko gribi redzēt. Ja tevi interesē vēsturiskais mantojums, tad pilsētās ir daudz kas apskatāms, ja vairāk interesē Itālijas mežonīgā puse, noteikti dodies prom no pilsētām.
Gribu vēl kādu reizi aizbraukt uz Sicīliju, jo tā esot pavisam cita Itālija. Būs jāpārliecinās savām acīm. (l)
06.03.2016 12:40 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Mans viedoklis noteikti nebūs pie populārajiem, taču Romā ar 3 dienām pietiek noteikti. Ja ielidojat Bergamo, iesaku pastaigāt arī pa to, paēst Bacco Matto, vismaz man tur ļoti patika, aiziet uz netālu esošo vīna veikalu kādai pudelei vīna, ko baudīt ar tuviniekiem jau Latvijā esot. Ta vismaz es dotos uz Como ezeru un Dženovu, jo Venēcija noteikti nav tā vērt, lai uz turieni speciāli no Bergamo brauktu. Protams, atkarīgs no laika, kad būsi, bet tā...viss ir netīrs, tūristu pilns, mazās ieliņas smird pēc zivīm un pēc 3-4h viss ir apnicis (es gan biju ļoti ilgu laiku Venēcijā). Dženova gan man patīk, tur var izbaudīt visus jūras mošķus, virtuve ir tiešām izcila, tūristu nav tik daudz, aktivitāšu un muzeju pietiek. Ja netraucē pārāk liels pērkamo sieviešu un viltoto LV somiņu skaits uz ielām, tad Dženovai nav ne vainas.
Ja tomēr brauksiet uz Venēciju, tad iesaku ieplānot vismaz 8h Veronā, tā sagādās baudu gan acīm, gan izlutinātām garšas kārpiņām.
06.03.2016 12:40 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Romā var braukt ar tūristu autobusu. Tas maksā ap 15 eur un piestāj galvenajās apskates vietās. ar to biļeti var braukāt visu dienu un kāpt iekšā ārā visos vienas līnijas un firmas autobusos.
Ar kājām visu izstaigāt var būt sarežģīti. Tie tomēr ir palieli attālumi.
Bet principā, es ieteiktu vienu dienu izstaigāties pa Trastaveri, vienu dienu aizbraukt uz Vatikānu, aiziet uz Vatikāna muzeju, baznīcā uzkāpt augšā, ja var. Pirms Ziemassvētkiem nevarēja. Tad vienu dienu pabraukāt ar to tūrisma autobusu un apskatīt visu kur tas autobuss piestāj. Un vēl vienu dienu noīrēt velo un izbraukt to, kas vēl nav apskatīts.
06.03.2016 12:42 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Venēcija ir noteikti tā vieta, kur aizbraukšu vēlreiz. (l) Tiešām brīnišķīga pilsēta.
Roma atkal kkā neiepatikās.. varbūt pie vainas bija ļooti lielais grādu daudzums un tas, ka biju neomā. :D
06.03.2016 12:45 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Inga88, velo Romā? :-D
06.03.2016 12:46 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Jā, Adrijas jūras piekraste ir atsevišķs ceļojums, manuprāt.
Vēl atsevišķs ceļojums ir Puglia - pats Itālijas papēdis.
Vēl atsevišķs ceļojums ir Neapolē un tās apkārtne (tas ir mans mīļākais Itālijas reģions)
Tāpat Sicīlija, Sardīnija un Itālijas ziemeļi un ezeri.
Un pat ar visu šo nebūs gana. :) šī zeme ir pārāk plaša, dažāda, koša, lai to tā īsā laikā un vienreiz izprastu un izjustu.
06.03.2016 12:49 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Vējā, o jā, tas ir reāli gotši. Pamēģini! Nu protams ir jāskatās kur un kā brauc. Tā nav Rīga. :D
Vēl foršāk ar velo ir izbraukt Neapoli.
06.03.2016 12:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits