Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kopdzive , BET

 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Labvakar.
Nepieciešams padoms. Vēršos šeit, jo dažkārt zinu, ka vērts ieklausīties citos , jebšu ieklausīties citu viedokļos , lai atrastu savai situācijai izeju no bezizejas.

Esmu ievākusies dzīvot ar savu vīrieti. Viss ir brīnišķīgi un skaisti. Izlēmam ,ka dalīsim summu uz pusēm, lai būtu tīri godīgi. Nevēlos būt atkarīga no viņa, jo pati strādāju uz puslodzi , kā arī mācos uz pilnu slodzi. Un mani vecāki atbalsta, jo mācos vēl (kaut gan Universitātē).Ievācos pa visam nesen.
BET ir viens liels BET.

Pirmstam, dzīvoju ar paziņu un mēs dalījam summu uz pusēm. Mums abām šo summu uz pusēm apmaksāja vecāki, jo mūsu prioritāte ir pabeigt studijas un darbs ir tīri pašam priekš sevis, kādam noieciņam, kārotai mantai.
Vecākiem nepateicu, kad pārvācos, jebšu pateicu savam tēvam, kas atbalstija, ka ar vīrieti dzīvošu , bet neesmu pateikusi to mammai. Un man ir bail, kad man tiks nogriezti līdzekļi , jo savā mēra esmu atkarīga no viņas, bet dzīvokļa summu spēju sastrādāt, kas nav problēma. Bet būtu vieglāk , ja viņa mani atbalstītu.
Vienu dienu izmetu, kad vēlos ar savu draugu dzīvot kopā un tā būtu vieglāk , jo ar paziņu ar kuru dzīvoju veidojās koflikti regulāri. Viņa mani mēģināja attrunāt un pateica, kategoriski izslēgts, vienvārdsakot - viņa negrib ,lai sāku kopdzīvi, bet gan ,lai pabeidzu studijas un tad tikai par to domaju, jo mācības atstāšu novārtā.

Piemetināšu, ka esmu pilngadīga un esmu sasniegusi abas pilngadības sliegšņus, bet ,ka esi no kāda savā mērā atkarīgs, jāmeģina pa labam.
Mans izmisums ir ,kad būs jāmaksā nākammēness par dzīvokli un viņa uzzinās, kad vairs tur nedzīvoju un tur nav jāmaksā nauda , man ir pamatīgas bailes, kad man pārtrauks maksāt , jebkādu summu, lai mani sodītu par manu izvēli- dzīvot ar mīļoto cilvēku.
Drauga viedoklis tajā visā ir tāds, ka viņš negrib ,lai ar sevi , es sarīdos ar vecākiem.
Mamma bija gatava par daudzdārgākam summam man nomaksāt vienistabas dzīvokli, vienai centrā, bet galvenais nosacījums, lai nedzīvoju ar draugu, viņš var tikai nākt ciemos.
Vēlviena piebilde pie tēmas, viņa nedzīvo pilsetā , kurā es studēju un strādaju.

Mans jautājums , kā Jūs rīkotos manā vietā, ja Jūsu mamma , nebūtu pati labāka draudzene un būtu pret kopdzīvi, ja esat atkarīga mazliet, savā mērā no viņas?
Un cik ilgi novilcināt laiku?
Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš. :-/
12.02.2016 00:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kas maksā, tas pasūta mūziku!

Kā to pasniegt, lai pašai būtu mazāk jācieš.
Mēģini izrunāties vēlreiz. Ja neļauj, tad ir jārespektē viņas vēlme, manuprāt.

Mana 2. pusīte, piemēram, nepiekristu dzīvot kopā pie šādiem apstākļiem..
12.02.2016 00:27 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vēl ir variants, ka puisis materiāli par Tevi rūpējas mātes vietā..
12.02.2016 00:28 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Pilnībā piekrītu cormeum.
12.02.2016 00:34 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Kas maksā, tas pasūta mūziku!

Taisnība.
Bet es neesmu gatava ciest. Pazaudēju vienu cilvēku, ar kuru man bija labi, savas mammas dēļ. Jo ar naudu , viņa spēj mani ietekmēt. Toreiz gan nepelnīju naudu un nekas cits neatlika.

Šoreiz ir mazliet savādāk, man ir blakus cilvēks, otrā pusīte, kuru ne tikai mīlu, bet ļoti cienu un respektēju, kurš man ir kā cilvēks ļoti dārgs. Viņš mani morāli balsta , mīlē kad esmu izsmelta. Es bez viņa nevaru iedomaties ikdienu. Un atkal pie sliekšņa parādās mana māte, bet šoreiz viņa zina, kad man ir pietiekoša alga, kad varu līdz pēdejam kapeikām dzīvot. Nevarēšu dzīvot brīvi ar līdzekļiem, bet tomēr dzīvot varēšu.
12.02.2016 00:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bet es neesmu gatava ciest. Pazaudēju vienu cilvēku, ar kuru man bija labi, savas mammas dēļ. Jo ar naudu , viņa spēj mani ietekmēt. Toreiz gan nepelnīju naudu un nekas cits neatlika.


Patiesi mīlošs cilvēks būs gatavs pagaidīt līdz varēs Tevi pilnībā nodrošināt.. vai arī pagaidīt līdz mirklim, kamēr pati būsi nostājusies materiāli stabilāk.

Bet rādās, ka paši nevēlaties tikt izsisti no šīs komforta zonas (lasīt: mātes finansējuma) :)
12.02.2016 00:39 |
 
10 gadi
Reitings 2210
Reģ: 11.03.2010
kad man ir pietiekoša alga, kad varu līdz pēdejam kapeikām dzīvot.

Mīļa meitene, ja Tev ir pietiekoša alga un gan jau Tavs draugs arī pelna noteiktu naudu, dzīvojiet!!!
Man ģimenes lokā ir pazīstama meitene, kurai mamma sačakarēja šitā dzīvi.
Ne vienmēr mammām ir taisnība un ar savējo es arī esmu uz " Jūs " visdrīzāk.
12.02.2016 00:41 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
Cormeum un citām meitenēm +++ galvenais esi godīga, pasaki mammai taisnību, nepalīdzēs mamma, paši tiksiet galā.

mīlē kad esmu izsmelta
tas ir kā? :-D
12.02.2016 00:45 |
 
Reitings 118
Reģ: 07.12.2014
Vēl ierosinājumi? :-/
12.02.2016 10:16 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
kādi tad vēl tie ierosinājumi varētu būt, gaidi, kad kāds iedrošinās melot mammai, lai turpina skaitīt naudu? :/
vai nu saki taisnību un izdīc, lai tupina atbalstīt vai prasi draugam, lai sedz lielāku maksājuma daļu daļu, jo tev nav no kā.. draugs arī normāls, negrib, lai tu bojā attiecības ar vecākiem, tev vnk atklāti jāizrunājās ar visiem.
12.02.2016 10:20 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Hmm..interesanta nostaaja. Gribas gan mammas naudu patureet, gan peec saviem un pret vinas uzskatiem dziivot. Bet shajaa situaacijaa jaaizveelas viens no diviem.
12.02.2016 10:23 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Es vispār nesaprotu, kā, dzīvojot kopā ar draugu, var nebūt kauns vecākiem naudu prasīt?? Varbūt, lai ietu uz randiņiem, arī izdīc, lai piemet, savādāk nevarat aiziet uz kino vai restorānu?
12.02.2016 10:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu ja ar mammu ir bijusi vienošanās , ka palīdzēs līdz studiju pabeigšanai , tad nu mammai būtu vārds jātur.... , bet es pie šādiem noteikumiem pārvāktos tikai tad , ja man nebūtu jāmaksā 50/50
12.02.2016 10:27 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Man lepnums neljautu dziivot kopaa ar chali, un mamma sedz manus reekinus.(t)
Un veel kaut kaadi noteikumi.. To var, shito nevar! Taksh neesi lupata - pelni naudu pati, dziivo kaa veelies!
12.02.2016 10:29 |
 
10 gadi
Reitings 3960
Reģ: 02.01.2011
lepnums neljautu dziivot kopaa ar chali, un mamma sedz manus reekinus.


vispār jā.
šķiet, ka gribi sēdēt vienlaicīgi uz diviem ķebļiem- uz mammas naudas, bet ar draugu.
ja tādi ir mammas noteikumi, tad tie ir jāņem vērā. vai apmaksā visu pati, vai lai draugs maksā tavu pusi vai līdz studiju beigām kopdzīvi nesāc!
12.02.2016 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 2210
Reģ: 11.03.2010
Es vispār nesaprotu, kā, dzīvojot kopā ar draugu, var nebūt kauns vecākiem naudu prasīt?? Varbūt, lai ietu uz randiņiem, arī izdīc, lai piemet, savādāk nevarat aiziet uz kino vai restorānu?

Tapēc mani vienmēr pārsteigusi cosmo attieksme :D. Hahaha
Personīgi, man būtu kauns prasīt savam draugam naudu, lai nomaksā mūsu dzīvokli un visu pārējo.
Katram savs. Pašai , man nav labas attiecības ar mammuci, bet ja viņa piedāva finansiālu palīdzību ,kapēv būtu jāatsakās lepnuma un vēl kāda faktora dēļ?
Tas mani uzreiz pataisa par mammas naudas tērētāju / izmantotāju?
Ir teiciens: Ja dod, tad ņem! Ja nedod , tad jau cita lieta.

Izrunājies tiešam ar visiem, varbūt nav tik ļauni, kā domā. ;-)
12.02.2016 10:43 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Kad mēs ar dzīvesbiedru sākām dzīvot kopā, mana mamma pateica, ka nedos naudu īrei, jo, lūk, lai vīrietis uztur, ja reiz speram tik lielu soli. Pagāja pāris nedēļas un es laidu gar ausi visus tos komentārus, mamma dabīgā ceļā nomierinājās un turpināja maksāt. Taču tikai kādus pirmos pāris mēnešus..max. pus gadu. Tad sāku pelnīt mazliet vairāk un maksāt savu pusi pati :) Protams, nevarēju atļauties sev vairs tik daudz "kaut ko prieciņam", bet tā bija amazing sajūta, kad mamma palaida vaļā un naudas lietas vairs nebija mūsu sarunu temats nr.1.

Viņa ir ļoti stingra, principiāla utt. bet es novēroju, ka vienkārši ir jādod laiks.. tāpat ir bijis ar citām lielām lietām - sākumā nē, nē, nē, bet ar laiku aprod ar to domu. Man bija vēl sarežģītāk, jo tad dzīvoju kopā ar vecāko māsu un sanāca, ka atstāju viņu vienu pašu tajā dzīvoklī (kas bija padārgs) - mammai bija žēl māsas, kam jāmeklē kaut kādas blakus īrniece utt.
12.02.2016 10:53 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Es pateiktu taisnību....kā būs, tā būs. Meklētu pilnas slodzes darbu un skolā mēģinātu pāriet uz neklātieni :)
12.02.2016 11:23 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mana mamma rīkojās gluži pretēji, man vēl bija tikai 19 gadi, kad viņa mani ar lielu pierunāšanu pierunāja iet dzīvot pie drauga (dzīvoju kojās), un viņa man arī deva to pusi naudas par īri un komunālajiem, kaut arī kojas maksāja mazāk. :D

Vai Tavai mammai ir kādi iebildumi pret Tavu tagadējo puisi vai iebildumi pret dzīvošanu kopā ar puisi in general? Varbūt jāsāk ar to, ka jāved puisis biežāk ciemos pie Taviem vecākiem, lai viņi redz, ka viņš Tevi ietekmē vairāk pozitīvi, nekā negatīvi (kā varbūt Tava mamma to ir iedomājusies).
12.02.2016 11:33 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man būtu kauns prasīt naudu vecākiem, ja dzīvotu kopā ar draugu. Es vispār ko tādu nespēju iedomāties. Vai nu strādā vairāk un pelni vairāk vai arī daliet rēķinus tā, lai tev pietiktu ar savu tagadējo nopelnīto naudu.
Nedaudz stulbi liekas gribēt no mammas naudu, bet redz ar draugu visu kopīgi uz pusītēm dalīt. Liekat kopā savus ienākumus un skatieties, kas jums abiem pa to naudu sanāk.
12.02.2016 11:38 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Ja vecāki var atļauties uzturēt bērnu - nu kāpēc nepaņemt to naudu tad, kad tas ir vajadzīgs lai normāli dzīvotu? Es uzskatu, ka nav nekā tur TĀDA. Tāpat kad esam uz savām kājām un pelnam gana - mēs viņiem to naudiņu tā vai citāti atgriežam (vismaz es tā daru).
12.02.2016 11:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits