Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cita pasaule!

 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Vakar aerobikaa satiku sievieti no Mongolijas!Mees nosmeejaamies,ka mums ir tiesaam internacionaala komanda.Bija iespeeja mazliet parunaat.Vina bija patiikami paarsteigta,ka es atcereejos Jurtas(filmas redzeetas utt)Taisni zeel,ka nebija daudz laika paarrunaat so teemu,bet atnaakot maajaas aizdomaajos-taa tacu pavisam "cita pasaule"-es nespeeju sevi redzeet -45C !Dziivi Jurtaa-tikai viena telpaa utt.Vai esat kaadreeiz aizdomaajusaas par kaut ko taadu,kaadu interesantu vietu,kur esat celojusas,redzeejusas,bet tomeer dziivot tur noteikti nespeetu!
10.02.2016 17:35 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Ceļojot itin bieži domāju, kā justos tajā vidē dzīvojot ilgstoši. Parasti arī tiekos ar 'vietējiem' un pabaudu vietas no viņu perspektīvas. Secinu, ka jūtos labi tur, kur esmu un vide, uz kuru nomainīt esošo, tāpat būtu dzimtene vai kāda 'eiropeiska' metrapolise.

No tām vietām, kur būts, mana noteikti nav Ķīna (vidiene un tas, kā vietējie dzīvo). Kā tūristam - interesanti .. un pieļauju, ka Šanhajā vēl būtu puslīdz ok. Un tomēr - paldies, nē, nesapas galīgi. Ēģiptei arī teiktu nē, par spīti siltumam.
10.02.2016 17:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Šad tad esmu aizdomājusies par līdzīgu tēmu un vienmēr konstatēju, ka esmu laimīga, ka izaugu inteliģentajā Eiropā, kur bija ērtības un visādi citādi sadzīviski labumi.

Ir jau tā forši ienirt kādā eksotiskā kultūrā, bet tā dzīvot es noteikti negribētu. Man briesmīgi šķiet dzīvot tuksnesī vai salā, vai totālā nabadzībā kādā izgāztuvē, vai kādā meža būdiņā... :-/
10.02.2016 17:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Šad tad esmu aizdomājusies par līdzīgu tēmu un vienmēr konstatēju, ka esmu laimīga, ka izaugu inteliģentajā Eiropā, kur bija ērtības un visādi citādi sadzīviski labumi.
Gluzi manas domas.
10.02.2016 18:14 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
es arī esmu aizdomājusies,ka labi, ka esmu dzimusi eiropā un kā baltais cilvēks. Man nav nekas pret citām rasēm, bet tas reāli atvieglo dzīvi, manuprāt
10.02.2016 18:29 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
satiku meiteni no Austrālijas, kas bērnību pavadīja kaut kādā alā/būdā, kas nu viņu iezemiešiem tur vēl ir. viņa bērnībā skuma par to un dusmojās uz ģimeni, ka nedzīvo normālā dzīvoklī ar kantainām sienām, bet tagad, pieaugušā vecumā, viņai velkot uz tādu mājīgu šaurību :D
es esmu padzīvojusi Āzijā.. un tā novērtēju, cik mums šeit daudz telpas, cik man kā vienam cilvēkam ir vietas, ka varu kaut kur aiziet, mežā, pie jūras, un būt tur viena. vietējiem nav ne jausmas kā tas ir, priecājas, kad redz sauli caur smogu un brīnās, ka var peldēt arī dabīgās ūdenskrātuvēs, ne tikai baseinos.
10.02.2016 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Atceros daudz ko no tēta stāstītā par Sibīriju - par neizbraucamajiem bezceļiem, drausmīgajiem dubļiem, stepēm, kur tālāk par 50 km bieži vien nav ne cilvēku, ne mašīnu, ne māju, ne veikalu, nekā. Un tad tu paliec ar savu smago, kas tev salūzis un nezini, vai piedzīvosi rītdienu, parītdienu, vai jelkad tiksi mājās.
Es esmu ceļojusi tikai pa Eiropu un tur jau nav nekā tāda.
Domājot par tādām neparastām vietām, arī par minēto Sibīriju, es vienmēr nodomāju: ja man tur vajadzētu dzīvot, acīmredzot, tam būtu kāds iemesls, gan jau varētu.
Es gribētu padzīvot ASV, puisis daudz stāstījis. Kaut arī mums liekas, ka tā realitāte ir diezgan līdzīga, tomēr viņi dzīvo kā pilnīgi citā pasaulē.
Un, jā, tieši pēdējā laikā saistošas kļuvušas eksotiskās Krievijas republikas - Kazahstāna, Tadžikistāna un citas -stānas, arī Gruzija, Moldova un citas. Galvenokārt, tieši vērtību un tradīciju ziņā, jo liekas, ka tās ir valstis ar ļoti spēcīgu identitāti, vēlmi pašnoteikties.
Intriģējoši biedējošas dažkārt šķiet dažādas komūnas, vienalga - reliģiskās (teiksim, ebreji, kas praktizē un kuriem reliģija ir būtiskākā dzīvesveida sastāvdaļa), melnādainie, kas dzīvo bandās, subkultūras u.c. grupējumi, kuru dzīvesveidu nosaka stingras likumības. Tas saista ar to, ka mēs to nespējam izprast tikmēr, kamēr neesam tam visam pietuvināti. bet es novirzos no tēmas. :-D
10.02.2016 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Un vēl man šķiet, ka iejušanās un iedzīvošanās šajās citās pasaulēs ir iespējama, jo cilvēks ir radīts ar lielu spēju pielāgoties, pierast (galvenokārt - fiziski). Protams, grūtāk būtu iedzīvoties vietās, kur nepieciešamas pirmatnējās maņas (džungļi, blīvi meži, klintis, stepes, tuksneši, neapdzīvotas un bīstamu dzīvnieku, dabas stihiju apdraudētas vietas), bet, teiksim, pārcelties uz kādu karstāku / aukstāku vietu, es domāju, varētu ikviens no mums. Ja vien šī iedzīvošanās neparedz savu priekšstatu par pasauli, vērtību, iekšējo tradīciju, dzīvesstila krasu un pilnīgi neierastu maiņu. Tad gan cilvēks var saskarties ar ļoti nopietniem iekšējiem šķēršļiem, tieši tas ir mūsu lielais bieds.
10.02.2016 19:10 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Paldies par interesantiem staastiem!
Es noteikti naakosa reizee paprasiisu vairaak,kaa vini tur gatavoja uttSaprotu,ka jaunaa sieviete dziivo manaa pusee jau labu laiku,jo runaa labi angliski,ir mazie arii-3g un 7 g veci!Loti jauka sieviete-taada loti smaidiiga,viegli kontakteeties!
Es kaadreiz nodomaaju-zibraukt ciemos pie kaada vai ekskursijaa ir viena lieta,bet dziivot taa ikdienaa?
Katram cilveekam jau savs-es vareetu noteikti dziivot savaa Konaa ilgstosi -varbuut tiesi taapeec,ka pie okeaana,vienmeer silts-pievelkt tiesi tas klimats,bet noteikti nevareetu taadaa vietaa,kur ziema ir skarba,vasaras tikpat kaa nav utt
10.02.2016 19:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man Hipiju Kristianija vienmer likusies interesanta, un tai pat laika tur tomer nevaretu dzivot. Liekas ka driz likvides Kristianiju, un ko tad dareis tie kas tur visu muzu dzivojusi?
10.02.2016 19:41 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
kumu - ir tāds 'saulaino stundu' kalendārs, kur valstis atbilstoši sakrāsotas. Salīdzinot Eiropu un US, šķiet teju netaisnība .. :D Bet par tām drūmajām valstīm - man šķita līdzīgi, bet Islandes dabas nepieradinātība (un samērā skarbais klimats) savienojumā ar - pēc vēlmes sasniedzamu - civilizētu valsts iekārtu mani pat vilina. Jo izolētība ir izvēle, ne pamata stāvoklis..

Piekrītu Neiekarotai Pilsētai par iekšējiem škēršļiem, tādēļ Ķīnu kā prakses un darba vietu nācās izslēgt. Mani tāda vide lauž, un no tā, ko esmu pētījusi, arī US - laikam - īsti brīva nejustos.
10.02.2016 19:46 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Rīdziniece - Kristiāniju jau n - gadus cenšas likvidēt un pārvērst par augstceltņu rajonu, bez panākumiem. Man gan pašai šķiet, ka gadus 10 atpakaļ tā bija patīkamāka vide kā šobrīd, sekojoši, šie centieni to maina uz 'slikto' pusi :(
10.02.2016 19:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet noteikti nevareetu taadaa vietaa,kur ziema ir skarba,vasaras tikpat kaa nav utt
Nemani sevi, varetu un mierigi. Esi tak dzimusi ziemelos LV . Un domaju ka tai tavai pazinai ari ja pastastirtu par savu izcelsmi taisnibu tu liktos loti eksotiska. Sieviete dzimusi PSRS , Latvija un tagad mazliet vairak ka tikai 10 vai 15 gadus dzivo ASV un sauc tas par majam. Nu tak ari esi eksotika daudziem amerikaniem.;-)
10.02.2016 19:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rīdziniece - Kristiāniju jau n - gadus cenšas likvidēt un pārvērst par augstceltņu rajonu, bez panākumiem. Man gan pašai šķiet, ka gadus 10 atpakaļ tā bija patīkamāka vide kā šobrīd, sekojoši, šie centieni to maina uz 'slikto' pusi
Man liekas ka nuoat pavisam nopietni gribeja likvidet. Nevaru iedomaties ka tad dzivotu tie kas tur piedzima un uzauga? Nu normala sabiedriba.
10.02.2016 19:52 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ridziniece-es dziivoju siltaas zemees jau 20 gadus!
Es vinai teicu,ka esmu no Latvijas,mums grupaa ir visi iebrauceeji,jo te nu taa ir,ka sabraukusi cilveeki no visaam pasaules malaam.
Es nerunaaju par Latviju-es runaaju par kaut ko taadu-45C un Jurta!!!
Iedomaajos ari Islandi-noteikti nebuutu man!
10.02.2016 19:59 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2016
stulba tēma. Tu izklausies neaptēsta.
Cilvēks = cilvēks. Jurtā, vai nejurtā. Visam sava vieta.
Pasuale ir maza, krievija ir liela. un nav nekādas citas pasaules. Ir atšķirīgi klimati, mentalitātes, ādaskrāsas, valodas utt.
Tik sāk likties, ka daža sevi pie vienas sugas pārstāves neliek ..

spētu iedomāties es sevi kaut vai jurtā kniebjot mongolieti , un audzinot 9 bērnus.
10.02.2016 20:00 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2016
aizbraukusi uz kaut kādu silto zemi, iedomājusies ka baigā pasaules atklājēja :D :D
labāk spētu saskatīt tu kaut to pašu mazā ciematā tepat latvijā. un būtu acis uz kātiņiem, un pilna galva domu .. redz kāds viens vlaģiks , un otrs janka atšķirīgi.
10.02.2016 20:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ridziniece-es dziivoju siltaas zemees jau 20 gadus!
Es vinai teicu,ka esmu no Latvijas,mums g
tikai 20 gadus! Tu tak saproti ka nekad nebusi amerikaniete, bet gan iebrauceja. Lidz ar to butiba eksotika, kas razota PSRS. ;-)
10.02.2016 20:06 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2016
amerikai vispār nav tautas kā tādas... visi klaidoņi var droši sevi saukt- amerikānis
10.02.2016 20:09 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vai esat kaadreeiz aizdomaajusaas par kaut ko taadu,kaadu interesantu vietu,kur esat celojusas,redzeejusas,bet tomeer dziivot tur noteikti nespeetu


Man patika Taizeme, bet delj taa nehigieniskaa dzives veida es nespetu tur dzivot.

Es nespetu dzivot muuzhiigaa vasaraa vai muzhiigaa ziemaa. Man patik tads laiks - "pa vidam", kad nav super karstas vasaras un super aukstas ziemas. Nu kaa UK :D Bet nee, sheit es arii sevi neredzu ilgstoshi....
10.02.2016 20:11 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2016
kā man kretinē cilvēki, kuri aizbraukuši uz USA. šOKĒJĀS NO VISA , UN DAlās iespaidiem, cik tur multikulturāli, cik kruta utt :D baigā sapņu zeme, ne ? tik no kā būvēta ?
personīgi man tādi cilvēki izraisa riebumu. un es izjūtu naidu pret šiem cilvēkiem, kuri gan ''bēgļu''gaitās aizbrauca uz usa, lai tik notītos, izmantojot situāciju :D gan kuri tagad tur brauc.
10.02.2016 20:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits