Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zeltainais retrīvers

 
Reitings 175
Reģ: 20.08.2010
Sveikas.
Plānoju pavasarī iegādāties zeltainā retrīvera kucēnu,vairākus gadus gaidīju piemērotus apstākļus,nu tādi ir.
Vienmēr esmu zinājusi,ka gribu tieši šo šķirni.
Gribēju,lai kāda zinātāja pastāsta par viņiem,kādi viņi ir sadzīvē,ar bērniem un citiem dzīvniekiem?
Google pārlasīta krustām šķērsām,bet gribētos,lai kāda pastāsta personīgo pieredzi. :-)
09.02.2016 17:10 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Man gan pašai nav, ir draudzenei.
Protams - ļooooti draudziga šķirne un mīl visus :-) Man jau ļoti patīk, tādi lieli lamzaki :-D Vienīgais mīnuss, manuprāt - viņi ēd, nejūtot sāta sajūtu, tādēļ bieži nobarojas, un sākas problēmas ar sirdi :-/
Man paziņai bija šīs šķirnes suns. Dozēja ēdienu, deva porcijas pēc vetārsta norādījuma, neatstāja brīvu pieeju ēdienam, jo suns sāka manāmi apvelties. Rezultātā, suns normāli pieņēmās svarā vēl vairāk - bija apēdis dārzā vissu ābolus un bumbierus, ko varēja aizsniegt :-D Cik zinu, šie suņi ir tādi.. rijīgi :-D Bet vislabākie draugi, tas gan :-)
09.02.2016 17:26 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Šie suņi ir vai nu ļoti forši, vai nu pilnīgi idioti :D, 50/50, kāds trāpīsies ar tādu arī nāksies sadzīvot ;)
09.02.2016 17:31 |
 
Reitings 175
Reģ: 20.08.2010
bija apēdis dārzā vissu ābolus un bumbierus, ko varēja aizsniegt

Haha :-D
50/50, kāds trāpīsies ar tādu arī nāksies sadzīvot

Nu nekas,sadzīvosim :)
10.02.2016 12:21 |
 
Reitings 123
Reģ: 07.01.2016
Burvīgi suņi. Man bija labradors, liekas diezgan līdzīgs pēc rakstura. Bezgala lādzīgs, mīļš un draudzīgs. Ar bērniem īpaši draudzīgs. Ļoti gudrs. Skaidrs, ka sargātājs - diezgan nekāds. :-)
10.02.2016 12:25 |
 
Reitings 123
Reģ: 07.01.2016
Ā, jā, par ēšanu gan jāpiekrīt. Diezgan rijīgs, ēdiens jādozē, citādāk ēdīs līdz vēmienam.
10.02.2016 12:26 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Šie suņi ir vai nu ļoti forši, vai nu pilnīgi idioti , 50/50, kāds trāpīsies ar tādu arī nāksies sadzīvot


Joki, joki, bet es arī esmu dzirdējusi to pašu. :D
10.02.2016 12:26 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Vēl arī tas, ka viņiem obligāti nepieciešama fiziska slodze, pietiekami liela un katru dienu - droši vien tas, kombinācijā ar porciju kontroli ir atslēga uz veselīgu suni.
Bet par 50/50 iespēju, ka būs dumjš, arī taisnība :D (Man nav, bet ģimenes draugiem - izvilka dumjo lozi - bet TIK mīļš!)
10.02.2016 12:30 |
 
Reitings 22
Reģ: 18.01.2016
Pašai jau septīto gadu ir viens tāds draugs mājās. Ir pāris sīkumi par kuriem jāpiedomā.

1.Šķirnes īpatnības.
Displāzija - problēmas ar gūžas locītavām. Pašai vēl nav nācies sastapties tieši ar displāziju, jo it kā vecākiem esot taisītas tās pārbaudes, bet nu vitamīnus tāpat jādod, jo masa viņiem diezgan liela uz mazām kājelēm. Displāzija ir dārga problēma.

2. Kažoks.
Sagatavo mājās pūku rullīšu krājumus. Daudz.
Viņiem ir biezs apmatojums, ja vēl dzīvosies iekštelpās, tad mainīsies biežāk, sakarā ar apkures sezonu. Spalvas būs visur.

Bet vēl kas vienlaikus ir gan labi, gan slikti - nevajag viņus mazgāt biežāk kā divas reizes sezonā, jo viņiem kažoks ir ar pašattīrīšanās funkciju. Vienreiz netīšām kaut kā noķēpājās kažoks ar sarkanu tinti, bet pats arī kaut kā tas pleķis pazuda. :-D Tiesa gan, ja suncītis būs no tiem, kam vajadzēs kaut kur atspiesties lai apsēstos (drošības sajūtas ieradums), tad mēbeles ar laiku var palikt nedaudz netīras no tā nedaudz ievaskotā kažoka.
bet viņi salīdzinoši pārāk neož, kad ir slapji. (l)

Var būt alerģiskas reakcijas uz dažādām lietām - barību, vitamīniem, pat gadalaiku, mitrumu un blusām (!!!). Kasīsies un kodīs sev līdz jēlām brūcēm. To jāpamana ļoti laicīgi!

3. Raksturs
Kompanjons, draugs, atbalsts, mīļš kā bērns.
Manam laikam tas ir jo īpaši raksturīgi, bet nu neesmu vēl savā dzīvē redzējusi kādu suni, kurš tik ļoti alktu pēc mīlestības. Nāk ar purnu baksta, lai viņu samīļo, pievērš uzmanību, ārkārtīgi laimīgs kā kāds pārnāk mājās vai ar viņu parunā. Uztraucās par visu un visiem, ar ko ir labas attiecības (jūt, ja kaimiņi vēl ļaunu). Uzaudzināja kaķi un tagad man mājās ir divi suņi, jo kaķis ir tikpat mīļš. Bet mēdz būt greizsirdīgs, jo grib būt uzmanības centrā.
Draugs visiem, bet saimnieks būs tikai viens, ko mīlēs par visiem visvairāk.

4. Ēdiens
Ļoti jutīgs kunģis un zarnu trakts. Personīgi nevaram dot neko lieku, nekādus kaulus, neko tamlīdzīgu, citādi sākas lielas problēmas :-D. Man laikam paveicies, jo nav sevišķi ēdelīgs, barība var stāvēt traukā visu dienu, ēdīs tāpat tikai tik, cik gribēsies. Tiesa gan, uz virtuves galdiem atstāt neko nevar, jo to gan kaut kā pamanīsies apēst ātros tempos.

5. Audzināšana
Aktīvs suns ārā, bet mājās diezgan slinks.
Nepieciešama apmācība! Ļoti rekomendēju, jo aiz savas lielās aktivitātes un masas pastaigāties vedīs suns saimnieku, nevis otrādi. Tāpat arī citas nianses, kuras būtu jāzina.
Socializēšana ar citiem suņiem jau agrā vecumā.
Ūdens prieki vai nu patiks vai nu nebūs cieņā (bet ar saimnieku kopā aizpeldēs kaut līdz Zviedrijai), manam favorīts ir sniegs- tur var dauzīties, rakties, vārtīties, ķert pikas un citus brīnumus.
Iesaku laikus novākt graužamas lietas. Bērnībā mums ar to gāja grūti. Sienā caurums, tikai mani kurpju pāri 17gab tika sagrauzti un izlasītas neskaitāmas grāmatas. Bet citādi nekas.


Superīgi suņi, kas nebūs sargi, bet lieli, mīļi un bailīgi lempji ar ārkārtīgi plašu sirdi! (l)(l)(l)
10.02.2016 12:47 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es savukārts vevaru izlemt starp:
Angļu buldogu
Zelta retrīveri
Labradoru.

Man jau vairāk tie buldogi patīk un mīligi tak arī :D

Varbūt kādai ir Angļu buldogs vai kāds no augstāk minētajiem?
10.02.2016 12:49 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
19. un 20. martā Ķīpsalā ir lielā starptautiskā izstāde. Dodies tur un meklē zeltainos. Pie viena gan jau atradīsi kādu, kam gaidāmi kucēni.
10.02.2016 12:57 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Harmony.
Man jau ar tāds pāns :D
http://www.bt1.lv/petexpo/?link=00000000
10.02.2016 13:00 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
+ konsultācisas un viss pārējais.


Man jau patīk tas Anglis, jo viņš tāds tiktīgi mīļojams suns - vot tā paņem kārtīgi samīļo un uzsit pa plecu :-D
10.02.2016 13:03 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2016
neko īpaši sliktu pateikt nevar. Diezgan labi izdevusies suņu šķirne. Mazā dzīvoklī protams viņam nav īstā vieta. Parasti ļoti pieķeras saimniekam, diezgan gudri, patīk peldēties, spēlēties arī pieaugušā vecumā.. Problēmas varētu būt ar ausīm, un diezgan rūpīgi jāizvēlas barība. Var būt alerģija pret dažām lietām. Spalva arī prasa kopšanu, bet nedrīkst pārspīlēt ar asām sukām, un lētiem šampūniem. Jo āda diezgan jūtīga pret apkārtējo ietekmi.
Nedrīkst viņu mācīt agresīvi, uzbļaujot, sapurinot utt. Jāmāca ir normālā balsī, jo suns nepanes ja viņu māca agresīvi, ja piemēram ģimenē ir strīdi utt. ;D normāliem cilvēkiem der.

Man mīļākie suņi- bokseri.
10.02.2016 13:05 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Ja autore ir gatava, ka suns nemitīgi būs viņai sejā, staigās kā aste pakaļ un mūžam būs uzmācīgi priecīgs un aktīvs un nekad mūžā viņu nesargās. Tad šķirne ir īstā. :-D
10.02.2016 13:12 |
 
Reitings 123
Reģ: 07.01.2016
Harmony, Man liekas, perfekti iemesli, kādēļ izvēlēties šo šķirni. :-D (l) Labākie draugu pasaulē! :-P
10.02.2016 13:16 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2016
senāk es svārstījos starp Boxeri un PItbull .. Tā kā man diezgan labi pie sirds gāja suņu cīņas. Un vajadzēja vienu izaudzināt agresīvu, tad izvēlējos boxeri . Nekad nenožēloju.. Pirmais bija vnk monstrs, liels un ar tik masīvu priekšu.. žokli.. Izcils. Ar tādu instinktu. Viņam tā patika, jau zinot ka būs kādam jāuzbrūk šis vnk trīsāja no adrenalīna, un agresijas..

Ar otro bija čakarēšanās, nevarēja iemācit kost, viņš vnk likās virsū, bet bakstīja ar degunu, un nekoda, bloķējot žokli . bet kā pavērās, arī aizgāja.. Abi suņi tagad ir aizsaulē. bet es ļoti gribu atkal, vien tā ka nezinu vai palikšu lv, tad ne šobrīd.






ja ieliktu sava boksera bildi, mani te vnk nolinčotu dzīvnieku mīļi :D
Viena bilde ir kur viņš ir nenormāli sakosts, otra, kur ir nošauts, un ar puķēm noklāts, diemžēl bija tas jādara
10.02.2016 13:18 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Ir tāds, joks - ja Tev ir šķirnes zeltainais retrīvers - tev vajadzēs vēl vienu suni, kas viņu sargā.

Viņi tiešām ir mīļuma iemiesojums (tik galvenais, lai tīra šķirne, savādāk brīnīsies, ka visādi tarakāni lien laukā).
Man arī šķiet, ka tie ir vieni no suņiem kuri visvieglāk var iegūt suns-kompanjons (BH) sertifikātu.
10.02.2016 13:20 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2016
tie tiešām ir ok suņi ;) ģimenei ar bērniem arī der. Bet pēc idejas, viņš var iekost. Bet nekad neuzbruks, ne ar tādu mērķi, protams ja neiemācīs.
Katrā ziņā , vismaz nav tāda parodija kā takšeļi, čaučau. visi tie sikie plušķi..
10.02.2016 13:29 |
 
Reitings 45
Reģ: 09.02.2016
un tīra šķirne, ļoti nosacīti lai pirktu kaut cik drošu suni, ir jāzin jau viņa vecāki, viņu vecāki. vismaz 3 paaudzes atpakaļ, ar sertifikātiem utt. Ko Lv pamanās vienkārši nokārtot :D
jāzin klubi, un cilvēki, kuri nekrāpjās ar suņu audzēšanu. un dara to lai izkoptu šķirni, un cilti .
10.02.2016 13:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits