Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kontaktu centrus pie mums ver vaļā, tikai bieži vien ar pliku angļu valodu nepietiek. Sludinājumos pēdējā laikā meklē šitiem call centre/service centre skandināvu, vācu, franču valodā runājošus cilvēkus.

Angļu valodas ziņā Indija mūs ar cenām konkurē laukā :D
16.01.2016 19:26 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
leillu, es viņus nevērtēju negatīvi. Man vienkārši ir žēl, ka mēs zaudējam tik daudz latviešu.
16.01.2016 19:29 |
 
Reitings 43
Reģ: 07.01.2016

Daudzi pensionāri jau būtu miruši, ja bērni un/vai mazbērni nesūtītu naudu no ārvalstīm. Bet tie tevi laikam neinteresē.

Tieši tā, mana mamma strādā vienā no iepriekšminētajām profesijām, bet saņem maz, ja es no ārzemēm viņai nesūtītu naudu, sanāktu knapināties, ka maz neliekas. Lai arī viņa ir izglītota un pluss vēl atbildīgs, sabiedrībai nozīmīgs darbs. Kamēr no valsts tanī pašā laikā tiek izzagta un izšķērdēta nauda. Un deputāti saņem tūkstošus.
16.01.2016 19:33 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es dzīvoju UK un zinu ļoti daudzus call centres, kuri ir pārcēlušies uz Bulgāriju un Rumāniu. Daudzi tagad atgriežas atpakaļ UK no Indijas, jo ir ļoti daudz sūdzības no cilvēkiem, it īpaši biznesa klientiem, līdz ar to lielās kompānijas zaudē klientus šī iemesla dēļ, bet izmaksu deļ ir tendence pārcelties uz Austrumeiropu. Un varu 100% apgalvot, ka kontakcentros pietiek tikai ar angļu valodu, tikai sludinājumos parasti raksta, ka ir augstas prasības, bet es pati esmu tādā vietā strādājusi un man ir pietiekami daudzas paziņas, kas tādos strādā. Galvenais ir vidējā izglītība.
16.01.2016 19:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nauda pensijām rodas no tiem, kas strādā valstī un maksā nodokļus. Tā ka cik garš, tik plats. Pensionārus atbalstam gan mēs, gan jūs.
16.01.2016 19:45 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ja naudu no valsts budžeta atvēlēs nevajadzīgiem projektiem un politiķu algām un citām ekstrām, tad nekad nebūs pietiekami daudz naudas pensijām neatkarīgi no tā, cik valstī ir daudz cilvēku.
16.01.2016 19:56 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Negaidīju, ka šai tēmai būs tik daudz komentāru.

Piekrītu Ofēlijai:
Mani sāka nomākt cilvēki, mūžīgās negācijas, drūmā atmosfēra.

Varu vēl piebilst tikai vienu lietu - vienaldzību/pasivitāti. Arī kad strādāju Latvijā, bieži redzēju, ka cilvēki labprātāk pievērs acis uz visu nepareizo, nekā iebildīs, mēģinās ko mainīt, kādu aizstāvēs. Sabiedrība man rietumos patīk daudz labāk, cilvēkiem ir labāka izpratne par ētiku, lai gan daži te jau paspēja rietumus nosaukt par ''sapuvušiem'' un mani par debīlu. Latviešiem man šķiet vēl jāmācās, kā dzīvot civilizēti.

No otras puses, ar to pieredzi, kas man būs ap gadiem 35, man būtu viegli Latvijā uzsākt politisku karjeru un vismaz dažas lietas laika gaitā mainīt. Protams, tas arī nozīmē, ka man nevar būt īsti nopietnas attiecības, jo kurš gan tādā vecumā gribētu pārvākties uz valsti ar 10x mazāku algu? Turklāt kuras valodā nerunā.

Vakar runāju ar vecākiem par dzīvokļa pirkšanu Rīgā, viņi atbalsta, lai gan domāju, viņi atbalstītu jebko, kas man varētu likt atgriezties Latvijā. Apsveru arī variantu, kuru šeit minēja - dzīvokli nopirkt, bet izīrēt. Diemžēl problēma ir tāda, ka pirmā iemaksa ap 20k mārciņu būs notērēta, un es nevarēšu neko nopirkt un izīrēt tepat Londonā vai citā lielākā pilsētā, ko arī apsveru. Protams, tajā pašā laikā dzīvoklis Latvijā būtu daudz labāks, tāds, kurā es pati arī būtu laimīga dzīvot. Diemžēl dzīve ir īsa, laika maz un finanses ierobežotas. Gribu izdarīt labāko izvēli, bet grūti saprast, kura tā ir.

Varbūt pēc gada vai diviem lietas būs skaidrākas.
17.01.2016 16:11 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
mazliet offtopic, bet nu tā tēma jau tāpat neceļos aizgājusi. esmu pamanījusi, ka aizbraucēji nekad nelaiž iespēju pieminēt kaut ko sliktu par Latviju, pat ja viņiem Latvijā nemaz tik slikti nav gājis un pat ja viņi tajā citā valstī nekur tālāk par to kur bija Latvijā nav tikuši ar visiem tiem nereālajiem plusiem, ko viņi aktīvi uzskaita katram, kam nav ne jausmas, kā ir ārzemēs un kurš ir gatavs klausīties.

pēc maniem novērojumiem, mūsu tautieši aizbraucēji ļoti aktīvi pieķeras katrai negatīvajai lietai, ko par Latviju izlasa ziņu portālos, tai pat laikā, īpaši neiespringst uz kaut kādām negatīvām ziņām viņu mītnes zemē, kam proporcionāli ir līdzīga ietekme tajā valstī. es neesmu redzējusi nevienu citu tautu, kas tik aktīvi metas noniecināt savu tautu un valsti, no kuras nākuši, kā latvieši. daudzām tautām iet daudz sliktāk kā Latvijai, bet viņi tāpat lepojas ar to, no kurienes nāk.

bet autorei vienkārši jāskatās, ko viņa ar savu algu ir spējīga atļauties Londonā (tas, ka alga ir lielāka nav rādītājs, jāskatās attiecība algai pret dzīves izmaksām - dzīvesvietas īre/rēķini/transports/ēdiens utt.) un tāpat reāli jāpaskatās, ko var atļauties šeit. Tas, ka lielākā daļa cilvēku saņem zemu algu nenozīmē, ka tev arī tā būs.

galu galā, tev nerastos tāds jautājums, ja tev tu tajā Londonā justos superīgi, tad tu pat neiedomātos par atgriešanos. Bet labā ziņa ir tāda, ka ir jau vēl citas pilsētas un valstis, kurās ir prātam neaptveramas iespējas karjeras ziņā. ja jūti, ka esi spējīga to pavilkt un izsisties - uz priekšu. :)
18.01.2016 18:56 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.03.2016
Sveiki,
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jane Alison kundze, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam no aizdevuma pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu aizdevuma noteikumus un nosacījumus: ([email protected])
13.06.2016 16:00 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.03.2016
Sveiki,
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jane Alison kundze, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam no aizdevuma pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu aizdevuma noteikumus un nosacījumus: ([email protected])
13.06.2016 16:01 |
 
Reitings 8
Reģ: 10.03.2016
Sveiki,
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jane Alison kundze, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam no aizdevuma pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu aizdevuma noteikumus un nosacījumus: ([email protected])
13.06.2016 16:09 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
un kādēļ nevar pagarāku atvaļinājumu Latvijā paņemt un paskatīties, kas tur un kā...

es katrreiz, kad uz turieni aizbraucu, arvien vairāk saprotu, ka atpūsties tur ir forši, bet dzīvot un strādāt es tur negribētu. Nav tā sociālā sistēma vēl tik tālu attīstījusies.
13.06.2016 16:13 |
 
Reitings 55
Reģ: 03.03.2016
vienmēr ir vērts atgriezties :)
13.06.2016 16:53 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Bet, UK un visur citur Eiropā nodokļi ir ļoti augsti.
Latvijā tikai neko nemaksā nodokļos.
13.06.2016 18:47 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
Nav vērts.
13.06.2016 21:14 |
 
Reitings 102
Reģ: 10.03.2016
Londona nav vienīgā vieta UK, kur var labi dzīvot un kāpt pa karjeras kāpnēm. Es pati Londonā dzīvoju, studēju, iepazinos ar savu vīru un abi nolēmām ka pietiek tas stress. Uz gadu izmēģinājām Latviju un diemžēl nepaturēja mūs tieši darba apstākļi. Pēc dzīvošanas rietumos bija par īsu, Latvija nešķita pietiekami ambicioza un progresējoša, lai justu kautkādas iespējas izaugsmē nākamajos 10 gados.
Tagad esam Austrālijā un plānojam sakrāt kapitālu un kādu dienu braukt uz Latviju, bet noteikti ne strādāt.
14.06.2016 12:07 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Es arī tikko pagājušajā vasarā biju sākusi apsvērt ideju braukt atpakał uz Latviju, bet tad sapratu, ka visu, ko gribu darīt Latvijā, varu sasniegt arī šeit. Łoti pietrūkst gjimenes, bet tas nozīmē tikai to, ka biežāk jāieplāno mazs lidojums uz Latviju. :)
20.09.2017 16:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits