vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 43
Reģ: 07.01.2016
Es mīlu Latviju, tā vienmēr būs mana dzimtene, daudz atmiņu mīļu saistās ar šo zemi. Cienu savus senčus.
Bet mana un topošās ğimenes dzīve un nākotne ir saistīta ar citu valsti. Tā nu tas ir iegrozījies. Ar nevēlēšanos cīnīties tam nav sakara. Bet saprotu arī tos, kuri vēlas labāku dzīvi, jo katram savs.
16.01.2016 17:05 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Varbūt ne par tēmu, bet es zinu pietiekami daudzus cilvēkus, kas ir centušies mācīties, tad, lai iestātos universitātē un mācītos to, kas interesē, nav tikuši budžeta vietās, līdz ar to, nācās ņemt valsts galvoto kredītu, bet beigās nemaz nedabūja kredītu (kaut gan skaitās valsts galvotais kredīts). Kādēļ mācībām jābūt tik dārgām, lai jauni cilvēki varētu izglītoties. Beigās daļa jauniešu aizbrauc studēt uz ārzemēm bez maksas un tur arī var iegūt labu stipendiju, tad daudziem tā dzīve iegrozās tā, ka sanāk atrast labu darbu ārzemēs. Tas ir tikai viens piemērs. Kā mācīties Latvijā, ja izglītība ir nenormāli dārga priekš Latvijas algām? Un ne visās augstskolās tas līmenis atbilst mācību maksai, tāpec nav jābrīnās, kādēļ daudzi jaunieši aizbrauc no Latvijas.
16.01.2016 18:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
57days, es nesaku, ka visi smejas, bet daudzi kritizē gan un vēl pamāca. Salīdzina, ka tur ir labāk tas un tas. Nu un? Mums ir jauna valsts, mēs neesam kaut kāda veca valsts ar lielu pieredzi.


Tu gribi teikt, ka nevajag mācīties no citu parauga, izmantot šo informāciju savā labā, nevajag attīstīties?

raven, cīņa ir mācīties, strādāt un dzīvot, cik nu labi pats vari, tad arī valsts augs.


Jo līdz šim tas ir ļoti palīdzējis, ne? Kur tu redzi izaugsmi? Kur ir ražotnes? Kur ir eksports?

Tā jau slikti, bet valdības iznīcina pilnīgi visu. Lai arī kā te nebūtu pret Krieviju, reāli - tas bija tirgus, kur vismaz kaut ko varēja iegūt. Eiropai mūsu prece nav vajadzīga. Tagad mums ievedīs no ES preces, kas bija domātas Krievijai. Norvēģijā, Nīderlandē un Vācijā (par citām valstīm informācijas man nav) pilni plaukti ar Vācijā un Polijā ražotām precēm, kam nosaukumi rakstīti krieviski, jo tagad taču sankcijas.

Nemaz nerunāsim par naudas atmazgāšanu - dārgais tilts, bibliotēka un tās zemes īre, utt.

Izskatās, ka valdība tautu pārbauda kā kamieli, liek virsū arvien lielāku smagumu.

Un, kad mūsu deputāti runā ārvalstīs viņi to vien dara, kā apkauno visu tautu. Te iepriekš bija rakstīts, ka viesstrādnieki bojā Latvijas tēlu, bet to nevar salīdzināt ar ministriem un politiķiem.
Tā angļu valoda... nemaz skatīties nevar. Slikta dūša mijas ar šermuļiem.
16.01.2016 18:27 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Izabella1- Kas tas tāds? :-D Un zem mmas brunči nedzīvoju jau sen, laikam jauc mani ar kādu citu lietotāju.

Es nevienā brīdī nepārmetu neko latviešiem kas ciena savu zemo bet savu piepileījumu redz citā valstī pagaidām. Runāju par tiem kas aizbrauc tur un sāk noniecināt Latviju un stāstīt cik tur kur vini dzīvo ir labi un cik te slikti. Pretīgi. Arī par Latvijā dzīvojošiem latviešiem, jo valsts ir tāda, kādi esam mēs paši. Kamēr lausim sev atvainojos dirst virsū, tikmēr nekas nemainīsies. Kā arī neuzskatu ka Latviju ir jāmīl kā valsti, bet kā zemi gan, ja esi šeit piedzimis un izaudzis.

Piekrītu Nerea.

Un par pieturzīmēm atvainojos, rakstu no mobilā telefona.
16.01.2016 18:31 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Turklāt valdība splauj virsū tautai pilnīgi visās valstīs, bez iznēmuma, tikai Latvijā tas ir izteiktāk kā citās.
16.01.2016 18:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ah, zili brīnumi jau atkal šajā diskusijā - metos vienā laivā ar raven. pēc rs24 domām vergo visur - gan lv, gan ārzemēs. tikai ārzemēs ar šo vergošanu pietiek gan paēst, gan apģērbties, gan nomaksāt dzīvesvietu un reizi pusgadā aizbraukt ceļojumā. un lv? paēst vai nu apģērbties, vai nu nomaksāt dzīvesvietu. kas vispār ir ceļojums 700eur algā? :D
16.01.2016 18:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Un ko tad jūs domājat, ka te notiks izaugsme, ja visi tā aizbrauks prom? Kādam taču būs jānomaina tie sliktie politiķi, bet kas tad nomainīs, ja visi aizbraukuši? Tā ka tie, kas aizbraukuši, nav tiesīgi kritizēt to, kas notiek Latvijā, jo tā aizbraukšana tikai veicina regresu.
16.01.2016 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nerea, tu raksti tā, it kā politiķus stumda tauta.. :-D
16.01.2016 18:42 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
RS24, tad pārmet saviem draugiem/paziņām, kuri noniecina Latviju. Manu paziņu lokā nav neviena tāda cilvēka. Es pati, kā arī manas paziņas, kas dzimušas Latvijā, mīl Latviju, neatkarīgi no tā, vai dzīvo un plāno veidot nākotni Latvijā vai arî ārpus tās.
16.01.2016 18:43 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Un politiķi nav cilvēki no tautas? Tie taču nav ne roboti, ne citplanētieši. Tie ir cilvēki no mūsu vidus. Pagaidām tie ir padomju dinozauri, kas 90. gados apjuka lielo pārmaiņu priekšā un pieredzes trūkuma dēļ šo to sačakarēja. Bet nāks jaunā paaudze, kam būs cita domāšana, un viss var iet uz augšu. Bet, ja nebūs, kam nākt - nekas arī nenotiks.
16.01.2016 18:59 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Un ko tad jūs domājat, ka te notiks izaugsme, ja visi tā aizbrauks prom?


Nodokļi ir tik augsti, ka nav iespējams uzņēmumam izdzīvot Latvijā. Protams, ja nevēlas nodarboties ar mahinācijām un uzpirkt deputātus, krāpt līdzcilvēkus. Ja būtu mazāki nodokļi, vairāk cilvēku strādātu maksājot tos, vairāk uzņēmumu varētu turpināt darbību, atvērtos jauni uzņēmumi, utt.
16.01.2016 19:03 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Nerea, tu vairāk kritizē aizbraucējus nekā aizbraucēji tos, kas palikuši. Daudzi aizbraucēji regulāri apmeklē Latviju un atstāj lielu daļu naudas Latvijā. Un kā ar tiem cilvēkiem, kuri vienkārši aizbrauc uz ārzemēm tikai strādāt, lai nopenītu naudu un pēc tam atbrauktu atpakaļ, lai ieguldītu nekustamajos īpašumos, nauda no ārzemēm tādā veidā ieplūst vairāk Latvijā.

Un, ja runa ir par politiķiem, tad ir arī nākuši jauni politiķi, bet vai viņi ir bijuši citādāki? Nē, jo, kā nāk pie varas kāds, tad izmanto vecos labos principus ar naudas izzagšanu, kā jau to ir darījuši politiķi iepriekš.
16.01.2016 19:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
raven, vai tad UK, Vācijā un Skandināvijā uzņemējiem ir mazāks nodokļu slogs?
16.01.2016 19:05 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pagaidām tie ir padomju dinozauri, kas 90. gados apjuka lielo pārmaiņu priekšā un pieredzes trūkuma dēļ šo to sačakarēja.


Viņi ne tikai "kaut ko sačakarēja", bet piebāza kabatas izpārdodot Latviju.

Bet nāks jaunā paaudze, kam būs cita domāšana, un viss var iet uz augšu. Bet, ja nebūs, kam nākt - nekas arī nenotiks.


Kad nāks jaunā paaudze? Pēc gadiem 20, 30? Un līdz tam kaut kā vilkt dzīvību no algas līdz algai?

Daudzi pensionāri jau būtu miruši, ja bērni un/vai mazbērni nesūtītu naudu no ārvalstīm. Bet tie tevi laikam neinteresē.
16.01.2016 19:07 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Cilvēki dzīvo priekš sevis nevis politiķiem vai valsts valdības, ja rodas labākas iespējas ārzemēs, tad kādēļ neizmantot, jo varbūt pēc tam tādas vairāk nebūs. Labāk riskēt nevis pēc tam nožēlot.
16.01.2016 19:09 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
raven, vai tad UK, Vācijā un Skandināvijā uzņemējiem ir mazāks nodokļu slogs?


Nezinu par UK, bet domāju, ka ir līdzīgi. Skandināvijā, līdz uzņēmums sāk pelnīt, nodokļi ir minimāli. Tas tāpēc, lai dotu iespēju jaunam uzņēmumam sākt darbību.

Bet ko nu es te runāju, Latvijā iztikas minimums ir no padomju laikiem, bet minimālā alga nesasniedz pat to.

Kad ārvalstu politiķi dzirdēja, kāda ir pensija Latvijā viņi domāja, ka nav taču tik slikti. Problēma ir tajā, ka tā summa nav uz nedēļu (kā šie politiķi saprata), bet uz mēnesi.
16.01.2016 19:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Latvijā mikrouzņēmuma nodoklis arī ir minimāls, un, kamēr uzņēmums nav sācis pelnīt, to droši var izmantot.
16.01.2016 19:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es vienkārši esmu optimiste. Neredzu jēgu visu laiku skatīties tikai uz negatīvo savā valstī, ja varu skatīties uz pozitīvo un vienkārši dzīvot.
16.01.2016 19:19 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tikai Latvijā iedzīvotāju pirktspēja nav ļoti augsta, līdz ar to mazie uzņemumi, neatkarīgi no nodokļu lieluma, bankrotē, arī neskatoties uz to, ka cenšas apiet nodokļus. Valdībai vajadzētu piesaistīt vairāk ārvalstu lielos uzņēmumus, kas atvērtu kontaktu centrus kā, piemēram, Bulgārijā un Rumānijā, kur izmaksas ir zemākas nekā rietumos, līdz ar to būtu daudz jaunu darba vietu, it īpaši jauniešiem ar angļu valodas zināšanām.
16.01.2016 19:23 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ja tu esi optimiste, tad kādēļ negatīvi vērtē ārzemēs dzīvojošus latviešus?
16.01.2016 19:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!