vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
RS24, baigi interesanti kāds tu eksperts, bet mēs, kas ārzemēs dzīvojam pēkšņi neko nesaprotam :-D Vismaz te, kur esmu es, tevi pieņem par savējo tad, kad runā valsts valodā, cieni un ievēro tradīcijas un esi atvērts un draudzīgs pats.
16.01.2016 12:57 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Bet nu jāsaka, ka ārzemes nav ne labākas, ne sliktākas par Latviju, dzimteni, mājām.. Tās vienkārši ir savādākas
..
16.01.2016 14:01 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
kā Latvijā pierādās tas, ka tu esi "savējais"?
16.01.2016 14:04 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Un kam tu Latvijā esi vajadzīgs? Pret mani nevienam nav briesmīga attieksme tur, kur es dzīvoju, un gandrīz nevienu latvieti šeit nepazīstu, kontaktējos lielākoties tikai ar vietējiem un nekad neesmu izjutusi briesmīgu attieksmi. Tas, ka tev ir bijusi slikta pieredze, nenozīmē, ka uzreiz citien cilvēkiem ir pilnīgi tādi paši apstākļi.
16.01.2016 14:21 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Pret mani nevienam nav briesmīga attieksme tur, kur es dzīvoju, un gandrīz nevienu latvieti šeit nepazīstu, kontaktējos lielākoties tikai ar vietējiem un nekad neesmu izjutusi briesmīgu attieksmi.

mana pieredze ir tieši tāda pati. Un vēl pozitīvāka, vietējie ir tikai palīdzējuši integrēties, labojuši manas valodas kļūdas un piedāvājuši palīdzību, ja rodas kādas neskaidrības un ir nepieciešama vietējo palīdzība. Kad ieguvu pilsonību, kolēģi mani sirsnīgi apsveica, uzdāvināja kaktusu un sarīkoja mazu ballīti.
Kāds esi Tu pats, tāda arī būs attieksme no apkārtējo puses. Ja dzīvo valstī, kurā saredzi tikai ienaidniekus, nodevējus un ļaudis, kuri to vien grib, kā Tevi no valsts izēst, tad protams, ka Tādu attieksmi arī saņemsi pretī.
16.01.2016 14:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Pret mani nevienam nav briesmīga attieksme tur, kur es dzīvoju,


Man tiehsi tas pats. Arii latviehsi sheit ir forshi un izpalidzigi.

Aaa, neee koledzaa, anglu valodas eksamenaa- runaashanaa pa grupaam 5 cilveki, bija teema peec izveles, visas 4 anglju meitenes (draudzenes) un es viena - iebrauceeja, grupinjaa. Anglju skukjits uzsaaka sarunu par to, ka iebrauceeji brauc uz UK un sezh uz pabalstiem. Tad nu gan es vinju noliku pie vietas, jo es sheit nevienu pabalstu nesanjemu, pat to bernu obligaato, es nesanjemu neko, man neviens neko nedod un nekad ari neko neesmu prasijusi. Tad gan visas 4 palika sarkanas (domaju ka teema ieprieksh tika apspriesta meitenju lokaa) un virzija teemu uz to, ka nu jaa, ne jau visi iebrauceji ir taadi un taadi...
16.01.2016 14:39 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Labi nav jēgas te ar glēviem imigrantiem diskutēt. :-D Tāpat pastāvēs tikai par savu viedokli un otrā pat neiklausīsiez. Pēc idejas-"Visur labi,kur mūsu nav". Stulbums.
16.01.2016 14:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Brunīt, atkal niku nomainīji? :D
16.01.2016 14:57 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Brunīts domā, ka ar 700 eur pietiek, jo pats ir sēdējis uz meičas kakla, kura, visticamāk, arī tos pašus 700 pelna.. vai arī uz mammas kakla, kurai tāda alga. Kā vispār ar darbu alfā? tev tur līdz 700 eur kā līdz mēnesim! nožēlojamais lamzak!
16.01.2016 15:02 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
RS24, vai tad tu spēj ieklausīties citu viedokļos? Nē. Labāk paskaties spogulī un tad māci citus, jo tev jau pašam eksistē tikai viens viedoklis - savējais. Tikai Latvijā cilvēki nozākās savas nacionalitātes pārstāvjus par to, ka viņi dzīvo ārzemēs.
16.01.2016 15:03 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
leillu- Es nekur neesmu rakstījis ka tie latvieši kas aizbrauc dzīvot uz ārzemēm ir ar kaut ko sliktāki. Man pašam vairāki pazinas dzīvo ārzemēs, tostarp arī labākais draugs. Bet lasot dažus komentārus rodas sajūta, ka te dažī kas atradušas savu "laimes zemi" ārzemēs sāk nicinoši izteikties par Latviju un cilvēkiem kas šeit ir palikuši un cīnās. Tas gan riebjas. Un tad padomā kapēc tik daudzi latvieši nicina aizbraucējus? Jo vini aizmūk projām, pārdodas un sāk nicinoši izteikties par savu dzimteni un tik lielītncik tur viss labi, forši, a pie mums slikti.Tādi arī nav pelnījuši lai vinus kāds ciena. Protams tādi nav visi, bet tādu ir daudz. Kā jau te viens lietotājs rakstīja- ārzemēs nav ne labāk, ne sliktāk, vienkārši savādāk.
16.01.2016 15:15 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es atvainojos, bet nosaukt par gļēvu imigrantu nav nicinoša izteikšanās? Un ko nozīmē pārdoties? Tu labāk pats iemācies cienīt latviešus un tad māci citus, lai viņi neizsakās nicinošu, jo pašreiz tu esi vienīgais, kas nerespektē citus cilvēkus un viņu viedokļys.

Un nevienā komentāra neredzēju to, ka kāds nicinoši izteiktos par Latviju.
16.01.2016 15:25 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Tu, patriot, iemācies vismaz dzimtajā valodā pieturzīmes salikt un veidot loģiskus teikumus.
16.01.2016 15:26 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Un tad padomā kapēc tik daudzi latvieši nicina aizbraucējus? Jo vini aizmūk projām, pārdodas un sāk nicinoši izteikties par savu dzimteni un tik lielītncik tur viss labi, forši, a pie mums slikti.


Lieli daļu Latvijas politiķi ir izpārdevuši ārzemniekiem. Cik liela daļa valsts reāli pieder iedzīvotājiem?

Par ko vajadzētu Latviju cienīt? Mana mamma nostrādāja visu mūžu vairākos darbos, lai būtu kaut cik normāla pensija, bet ārstu nolaidības dēļ viņa nomira nemaz nesasniedzot pensijas vecumu. Vecmamma ir visu mūžu cīnījusies par šo valsti, vectēvi piedalījās karā, lai Latviju aizstāvētu, bet politiķi divreiz nedomājot visu atdod ārvalstīm. Tagad pat normāli nevar aizbraukt pasēņot vai ogas palasīt - amerika pateica un poligonu paplašināja. Latvijā saimnieki jau sen vairs nav latvieši.
16.01.2016 16:19 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Skumji lasīt jūsu komentārus. Latvieši tik sen ir dzīvojuši citu kungu pakļautībā un cīnījušies par savu valsti, bet, kad tas ir beidzot iegūts, puse aizbrauc prom un vēl smejas no attāluma. Protams, ka viss ies uz leju, ja tā vienkārši aizmūk un necīnās.
16.01.2016 16:39 |
 
Reitings 43
Reģ: 07.01.2016
RS24 = Pozitīvais
Mammai zeb brunčiem dzīvojot, dzimteni mīlēt viegli. Bet, kad jārukā mellu muti, par to saņemot tik vien kā knapu izdzīvošanu, arī izglītoti cilvēki, piemērs- skolotāji, bērnudārza audzinātājas, medmāsas utt.
16.01.2016 16:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nerea, kurš šajā diskusijā smejas no attāluma?

Vergošana 13 h uz kājām katru dienu Latvijā ir citāts no blakus diskusijas, un nemaz nav smieklīgi, tad vēl par tam dzelzs durvīm var pārmest "smiešanos", bet jā, arī man pazīstama gimene Norvēģijā var aizbraukt uz nedēļu un atstāt mājai durvis vaļā, lai abi kaķi var ienākt pa nakti siltumā.

Kur vēl kāds ir smējies un par ko?

Nezinu, kas un kā ir jūsu paziņu lokā, bet tie mani draugi, kas tādu vai citādu iemeslu dēļ dzīvo ārzemēs, ir adekvāti cilvēki un ne par kādu "aizmūk un smejas no attāluma" nevar būt ne runas.

No kurienes tā dramatizēšana?
16.01.2016 16:47 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Skumji lasīt jūsu komentārus. Latvieši tik sen ir dzīvojuši citu kungu pakļautībā un cīnījušies par savu valsti, bet, kad tas ir beidzot iegūts, puse aizbrauc prom un vēl smejas no attāluma. Protams, ka viss ies uz leju, ja tā vienkārši aizmūk un necīnās.


Un tie, kas paliek cīnās? Kā izpaudās šī cīnīšanās, kad tika aizvērtas rūpnīcas, iznīcināta medicīnas sistēma, izglītība. Kā šī cīņa izpaužas, kad tiek pieļauts apzagt un izpārdot valsti?
16.01.2016 16:50 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
57days, es nesaku, ka visi smejas, bet daudzi kritizē gan un vēl pamāca. Salīdzina, ka tur ir labāk tas un tas. Nu un? Mums ir jauna valsts, mēs neesam kaut kāda veca valsts ar lielu pieredzi.
Mammai zeb brunčiem dzīvojot, dzimteni mīlēt viegli.
Dzimtenes mīlēšanai nav nekāds sakars ar naudu vai politiku. Tai ir sakars ar cieņu pret saviem senčiem, pašam pret sevi.
16.01.2016 16:54 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
raven, cīņa ir mācīties, strādāt un dzīvot, cik nu labi pats vari, tad arī valsts augs.
16.01.2016 16:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits