vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
RS24, mana paziņu lokā par aizbraukušajiem varu tev tikai pilnība nepiekrist. Vairums aizbrauca studēt un palika tur strādāt, tagad ir ģimenes, darbs, karjera, atpakaļ nemaz neraujas.
16.01.2016 00:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ārzemēs esot mana dzimtenes mīlestība ir pieaugusi. Apzinos tās daudzos trūkumus, bet patiesībā mūsu zemē ir arī tik daudz kā jauka! (l)
Bet 10x lielāka alga, protams, motivē neatgriezties LV..

Galu galā ir iespēja apciemot dzimteni un izbaudīt vietējo dabu, labus restorānus utt. :)
16.01.2016 00:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Alga ir vienīgais kas vinus tur.
Tā arī gluži nav. Cilvēks ar laiku pierod pie jaunajām mājām.. katrā valstī ir savs šarms un, ilgstoši tajā uzturoties, to sāk pamanīt/novērtēt.. vai pat iemīlēt :)
16.01.2016 00:31 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
57days- Nu skumji ka tev tik daudzi pazinas ir pārdevušies. ;-) Laika jautājums kad vini arī mainīs domas. Izveidota gimene nav nekāds garants un karjera jebkurā brīdi var vairs neko nenozīmēt. Man pazinu lokā gan ir otrādi, visi palēnām atgriežas. Jo saprot kas un kā ir. Vergot tur nav labak bet veiksmigu karjeru ārzemēs izdodas izveidot tikai 0,0001 procentam. Jeb korekri runājot loti reti kuram
16.01.2016 00:33 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Velns nu galu galā viss nonāk pie tā - "kur tu jūties kā mājās?".
Vienam tas ir Latvijā un nespēs saprast kāpēc kādam vajadzētu braukt uz ārzemēm. Citam atkal tā mīlestība ir radusies pret citu valsti un tad nespēj saprast kāpēc kāds vel tajā bedrē dzīvo.

Nav jēga iestāstīt cilvēkam kāpēc tur ārzemēs labāk vai arī otrādi, jo galu galā viss ir atkarīgs no tā kur pats cilvēks vēlas atrasties un kur viņš jūtas kā mājās.
16.01.2016 00:33 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Vairs diskusijā nepiedalos. Varu visiem tikai ieteikt noklausīties šo dziesmu: http://youtu.be/aiL21-iVJE4
16.01.2016 00:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
RS24, kāpēc uzreiz vergot? Latvijā strādā, bet ārzemēs vergo.. tā to tagad dēvē? :D
Arī LV veiksmīgu karjeru daudziem neizdodas veidot.
Pieļauju, ka ir nozīme paziņu lokam. Es savā pusē zinu vairāk latviešus, kas ir ieguvuši labas pozīcijas un amatus, nekā tos, kuri ''vergo'' :)
16.01.2016 00:37 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Par to vergošanu vari pastāstīt tai meitenei vienā paralēlajā tēmā, kura strādā 13 stundas bez pauzēm un maiņas beigās nevar nostāvēt kājās. Latvijā, starp citu.
Es strādāju 30h nedēļā un dzīvoju ērtu un komfortablu dzīvi pilsētā, kur durvis slēgt nav nepieciešams.
16.01.2016 00:43 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Mākslas, kultūras jomā (mūsu labākās operdziedātājas dzied ārpus Latvijas), zinātnes jomā (finansējums, aparatūra, laboratorijas, konferences, projekti), modes jomā (Ginta Kāviņutur, slavenā Latviešu modele, arī ne Rīgā ir slavena), sportā (Porziņģis).

Piekrītu. Arī es savu nākotni spēju saistīt tikai ar mākslas un kultūras nozari, jo nekad nespēšu būt ne bankas darbiniece, ne grāmatvede, ne skolotāja utt. - esmu gluži vai dzimusi tajā mazajā bohēmistu un nesaprasto mākslinieku pasaulītē. Diemžēl realitātē ar savu izglītību un vēlmēm nespēju atrast Latvijā darbu par kuru saņemtā alga spētu man nodrošināt daudz maz normālu dzīvi. Un par normālu es nesaucu dzīvi, kurā saņem nez cik lielus ciparus, bet kaut vai algu, kura ļautu nomaksāt īri, komunālos pakalpojumus, nopirkt pārtiku un nolikt malā kādu sīkumu nebaltām dienām. Manā uztverē tie ir vismaz 900 eur uz rokas, kurus es, diemžēl, strādājot Latvijā savā specialitātē nekad nesaņemšu. Protams, varētu iet un strādāt citā jomā un pelnīt naudu, taču... vai dzīve, kura pavadīta nepiepildot savus sapņus, vispār ir dzīve? Retorisks jautājums. Būs man šonakt viela pārdomām.
16.01.2016 01:05 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
RS24, ja tavi paziņas vergo ārzēmēs, tas nenozīmē, ka citi cilvēki ir tādā pašā situācijā. Cilvēki brauc uz ārzemēm daudzu iemeslu dēļ, ne vienmēr tā ir tikai nauda sākotnēji, protams, ja ir iespēja atrast labi atalgotu darbu un pēc tam kāpt pa karjeras kāpnēm, tad tas ir liels pluss. Es pēc Latvijas neilgojos, tikai tik cik aizbraukt un satikt tuvākos radus.
16.01.2016 02:31 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Un tev pašam/pašai, ja būtu iespēja doties uz ārzemēm strādāt labā darbā ar ļoti labu atalgojumu, tad noteikti dziedātu pavisam citu dziesmu.
16.01.2016 02:33 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Latvijā strādā, bet ārzemēs vergo.. tā to tagad dēvē?

+1 :D
16.01.2016 09:31 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.12.2015
Es cienu un mīlu savu zemi - Latviju, jāsaka tā, ka es neticu, ka tā latvija vairs pastāvēs ilgi, jo tā ir tik nolaista... bet kur gan nav? Anglijā nav iespējams tik viegli iegūt dzīvokli, turklāt tik tīkamu kā šeit ierasts, kuru mēs varētu saukt par mājām... Te tomēr esam dzimuši, un kas gan var būt tuvāks? Tai pašā laikā arī es iedomājos braukt uz angliju, tik daudz pozitīvā, bet nezinu vai spētu bez tās latvijas dzīvot kā mājās...
16.01.2016 09:40 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Padzīvot un pastrādāt tu var, bet es negribēt tur veidot ģimeni. Negribētu lai mani bērni pazūd tajā nāciju putrā.
16.01.2016 11:23 |
 
Reitings 1147
Reģ: 29.01.2009
RS24, kāpēc uzreiz vergot? Latvijā strādā, bet ārzemēs vergo.. tā to tagad dēvē?


+++++
16.01.2016 12:05 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Vergot var gan šeit, gan tur. Šeit Supernetto vergo pa 15 stundām, strādā virsstundas, lai kaut ko nopelnītu, tāpat arī tur ir rūpnīcu un siltumnīcu darbinieki, kuri vergo.
Šeit ir ofisa cilvēki, kas nevergo, arī tur ir tādi, kuri ar vieglu sirdi iet uz darbu. Nevar tā viennozīmīgi pateikt šeit melns, bet tur balts vai otrādāk.
16.01.2016 12:11 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Applie_Pie- - Jā tikai atširībā ir tajā ka ārzemēs tu tur nevienam neesi vajadzīgs, tapēc tur attieksme ir briesmīga pret iebraucējem, īpaši lielajās valstīs. 0Rotams ja paveicas dzīvot un strādāt tikai ar latviešiem. Tad ir savadāk.
16.01.2016 12:20 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu dažubrīd liekas, ka šeit mēs arī nevienam neesam vajadzīgi. :D es gan, godīgi sakot, pagaidām briesmīgo attieksmi neesmu vēl jutusi (Latvijā).

Un, ja Tev ir tās valsts zināšanas, tad arī mazliet citādāk pret Tevi attieksies. Un ne visi tur ir melnstrādnieki, aizbrauc arī augsti kvalificēti speciālisti, pret viņiem noteikti attiekmse nav briesmīgi. :) Cik nav zināmi latvieši, kas 15 gadus nodzīvojuši ārzemēs, bet ne ā, ne bē tās valsts valodā...
16.01.2016 12:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Jā tikai atširībā ir tajā ka ārzemēs tu tur nevienam neesi vajadzīgs, tapēc tur attieksme ir briesmīga pret iebraucējem, īpaši lielajās valstīs.

Manuprāt, šeit ir nedaudz pārspīlēts.. Protams, dzimtene ir mājas utt., bet tā attieksme nav tik briesmīga, kā Tu aprasti. Sevišķi multikulturālākās pilsētās, kur vietējie ir pieraduši pie imigrantiem :)

Turklāt, ārpus dzimtenes cilvēks (vairāk vai mazāk) rēķinās ar to, ka ir iebraucējs.. bet, ja paša dzimtenē savējie izturas kā pret svešinieku.. tas ir daudz nepatīkamāk un sāpīgāk..

Pamanīju, ka nereti ārzemēs latvietis latvietim ir diezgan svešs.. Citu valstu iedzīvotāji ir krietni saliedētāki, kas ir liels pluss viņiem :)
16.01.2016 12:28 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Interesanti viedokļi..

Savulaik bija tas prieks gadu nodzīvot Londonā.. Un tur, starp vietējiem latviešiem ir teiciens- ja Tu paliec ārzemēs gadu, tad Tu tur paliec pavisam.. Un, tā arī ir.. parādās jauni draugi, intereses... arī nauda, protams, plūst savādāk!

Bet nu jāsaka, ka ārzemes nav ne labākas, ne sliktākas par Latviju, dzimteni, mājām.. Tās vienkārši ir savādākas..

Jāsaka, ka tieši tur es arī kā čalis ievēroju šo vietu- Latvijā, šī ir unikāla vieta, kur ārzemēs esošie var iegūt, manuprāt, visplašāko skatījumu uz vietējām aktualitātēm! Protams, vairumā no dāmu redzes punkta, bet tik un tā, interesanti.. :P
16.01.2016 12:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits