vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
ja Latvija ir viena no drošākajām vietām pasaulē, tad kāpēc jūs tik fanātiski slēdzat durvis, mašīnas, pastkastes, riteņus un visu pārējo?


Bingo! Latvija tik popularas dzelzs durvis vispaar ir kaut kaads nacionalais fenomens. Britiem durvis ir plastmas ar lieliem stikliem un veestulu spraugu, pacinas pastnieki kaut kur pie majas atstaaj- pameegini kaut ko tadu Latvija izdarit!
15.01.2016 23:28 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tesoro, autore pati teica ka tadas ir vinas dzvesvietas izmaksas.
15.01.2016 23:30 |
 
Reitings 87
Reģ: 21.12.2015
Un par to "nošaušanu Parīzē" un pūstošo Eiropu vispār smieklīgi


Smejies vien. Es gan neko smieklīgu te nesaskatu.
Bet laikam jau vienmēr būs tādi cilvēki, kam viss vienaldzīgs, kamēr neskar pašus personīgi.
15.01.2016 23:34 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Latvijā ir droši dzīvot maz esošo dabas katastrofu dēļ. Visādi citādi tāpat bīstami.
15.01.2016 23:37 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
viņa neminēja ka puse no summas, bet gan ka liela summa, pieņemu ka maksā vairāk kā pusi, jo es pati īreju un zinu cik aiziet īrei un nedzīvoju tālu no centra. Protams var jau atrast arī lētāk, bet visi jau grib dzīvot skaistā vietā, neviss pelējuma būdā , kā pārsvarā te ir
15.01.2016 23:37 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Baac, Tesoro, autores pirmaja lapa rakstija, ka
Kamēr šeit es varu īrēt vienistabas dzīvokli un izdot tam pusi algas katru mēnesi.

Kaut kads dienesta dzivoklis taa varetu maksat.
15.01.2016 23:39 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Grapefruit- Super! Liels prieks par tiem latviešiem kas patriotisku jūtu vadīti atgriežas dzimtenē. :-);-) Latvietis ir latvietis un nekur nejutīsies tik piederīgs kā mūsu mazajā dzimtenē. Es labāk "izdzīvoju" ar 700 euro bet tepat Latvijā nekā pelnu 2500 bet jūtos kā adata siena kaudzē, piederības sajūta man ir daudz svarīgāka par naudu.

Vatons- Nevajag jau ieslīgt sīkumos. Tās durvis un zagli ir pilnīgs niels un maznozīmīgi salīdzinot ar tām lietām kuras uzrakstīju iepriekšējā komentārā.
15.01.2016 23:41 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Latvijā droši ir no tāda viedokļa, ka nav jābaidās iziet sabiedriskās vietās un tapt nošautam vai uzspridzinātam. Un ārpus Rīgas nav ne dzelzs durvju fenomena, ne slēgto pastkastu.
15.01.2016 23:42 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tās durvis un zagli ir pilnīgs niels un maznozīmīgi salīdzinot ar tām lietām kuras uzrakstīju iepriekšējā komentārā.


Aha un taas lietas reali skar 0,000000000000001% konkretas valsts iedzivotaju. Tas ir vienkarsi smiekliigi.
15.01.2016 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
RS24, tas, ka izjūti sevī vērtību tikai lv savas nacionalitātes dēļ jau drīzāk ir problemātiska situācija, par kuru diskutēt un padomāt, ne lepoties :D bet ir cilvēki, kuri vēlas kaut ko dzīvē arī sasniegt un izbaudīt to īso mūžu, kas dots šajā ķermenī, tādēļ neuzspiedīsim citam savu patriotismu un dzīves filozofiju, ka ēst maz un taupīt ir pareizā taciņa! :)
15.01.2016 23:44 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja galvenais ar ko cilveks lepojas ir nacionalitate un speeja nechikstet par 700 eiro algu, vinsh dzive nav daudz sasniedzis.
15.01.2016 23:46 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Dzīvoju un studēju Nīderlandē ar draugu. Man ļoti gribas atpakaļ uz Latviju. Man tā nedaudz kauns palika jūsu vietā, lasot komentārus.

Latvijā jūtos daudz drošāk, man šeit imigrantu uzbāzība un nepārtrauktā riteņu zagšana riebjas. Nepatīk braukt tramvajā Amsterdamā un zemapziņā domāt, vai tik tā ārāba lielajā somā nav bumba.

Lai arī ienākumi ir labi un studijas ir interesantas, grasāmies paceļot un atgriezties LV. Man daudz labāk patīk gan cilvēki, gan vide. Es arī karjeras izaugsmi sev Latvijā redzu. Pasaulē ļoti pieaug cilvēku negatīvisms un neiecītība pret imigrantiem, vienalga- baltiem vai melniem. Aizbraucot dzīvot uz citu valsti, tu ātrāk par 10 gadiem nevari kļūt par ''savējo'', lai kā arī censtos. Ir noteikta latiņa un amati, līdz kuriem imigrantiem ir ''atļauts'' kāpt, ja vien runa nav par sava uzņēmuma dibināšanu.
15.01.2016 23:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
RS24, redz, ne visiem pietiek ar to vien, ko piedāva mūsu mazā dzimtene. Un štrunts šoreiz par naudu.

Mākslas, kultūras jomā (mūsu labākās operdziedātājas dzied ārpus Latvijas), zinātnes jomā (finansējums, aparatūra, laboratorijas, konferences, projekti), modes jomā (Ginta Kāviņutur, slavenā Latviešu modele, arī ne Rīgā ir slavena), sportā (Porziņģis).

Ne visās jomās savas ambīcijas varēs dzimtenē piepildīt. Nemudinu uz masu emigrāciju, bet nu, brekt, ka Latvietim būs tikai Latvijā sēdēt un tikai Latvijā laimīgam būt, manuprāt, arī nebūš īsti pareizi. Ne nu Latvijā ir tās piena upes ķīseļa krastos, ne arī mītiskajās "ārzemēs", vienkārši jāizvērtē savas prioritates un iespējas, un jāpieņem racionāls lēmums. Kādam tas būs palikt mājās, kādam citam - neatgriezties mājās.

Te meitene grib a)karjeru un b)LABI dzīvot algas ziņā. manuprāt, cilvēkam ar Londonā iegūtu augstāko izglītību (maģistrs, nākotnē iespējams doktora grāds) to iegūt ilgtermiņā vieglāk būs Rietumeiropā.
15.01.2016 23:54 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Pasaulē ļoti pieaug cilvēku negatīvisms un neiecītība pret imigrantiem, vienalga- baltiem vai melniem. Aizbraucot dzīvot uz citu valsti, tu ātrāk par 10 gadiem nevari kļūt par ''savējo'', lai kā arī censtos.

+++ (t)
16.01.2016 00:03 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Protams,protams ja esi patriots un cīnies tepat par labklājību nevis kā mīkstais aizlaisties uz "maksātspējīgākām" vietām (speciāli lieku pēdinās) tad neesi daudz sasniedzis:-D Riebjas tie liekuli kas aizlaižas citur un tad nicinoši izsakās par savu dzimteni. Apkauno tikai savu tautību. Ja aizbrauc lai attīstītu savu talantu bet sirdī vienmer mīlēs savu zemi, tas ir savadāk. Bet nu vergojiet tālāk savās ārzemēs, bez jums te ir tikai labāk. :-P
16.01.2016 00:05 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
RS24, nu, nu, pastasti vairak par savu ciinju celjot Latvijas ekonomiku- esi kaadu razhotni atveeris vai vienkaarshi kulies pa dziivi ar saviem 700 eiro lamajot tos kuri citaa valstii pelna vairaak un dzivo labak?
16.01.2016 00:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Teikt jau mēs varam daudz ko, bet galu galā tā ir tava dzīve un tava izvēle.
Vai tu gribi braukt uz Latviju un te dzīvot varbūt drusku mierīgāku dzīvi, bet saņemt arī iespējams ka ne to labāko atalgojumu. Protams viss atkarīgs no tā ko tu dari un cik liels pieprasījums pēc tā ir Latvijā. Tomēr ja gribēsi, tad LV arī atradīsi sev darbu kur labi maksās, varbūt ne uzreiz, bet ar laiku. Kā arī pieredze ārzemēs utt. arī ir savs + ;)

No otras puses tev būs dzīve ārzemēs kur iespējams puse naudas aizies dzīvoklim vien, savu mājvietu iegādāties arī prasīs ilgs laiks, bet tur arī iazaugsmes iespējas ir lielas ja gribi to uzņemties. :)

Es ja būtu tavā vietā tomēr kādu laiku vel paliktu ārzemēs, iekrātu naudas, attīstītos cik vien iespējams un tad vel vienu reizi apskatītos uz šo jautājumu.
Tomēr naudu ja iespējams tad ārzemēs iekrātu un varbūt pat Latvijā nopirktu kārtīgu māju ar zemi un dzīvotu mierīgāk :)
16.01.2016 00:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
RS24, es personīgi dzīvoju un strādāju Latvijā, ar prieku daru sabiedrībai diezgan noderīgu darbu, un pat alga nav slikta.

Tas nenozīmē, ka man tāpēc jāvaukšķ uz tiem, kas izvēlējušies "vergot ārzemēs" (meitene studē maģistratūrā, pieņemu, ka pēcpusdienās nebrauc zemenes lasīt).
16.01.2016 00:10 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Lasu un brīnos. Manis, laikam, nebija mājās, kad kaunu dalīja :D
Latvijā nekad neesmu jutusies kā 'savējā'. Iemeslu ir daudz un neviens no tiem nav materiāls. Savu emocionālo piederības sajūtu atradu citā valstī un pēc RS24 domām, man tagad būtu nu dikti jākaunas. :D
16.01.2016 00:16 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Vatsons- Man tev nekas nav jāstāsta trolli. Es vismaz nenaudu ka Latvijā viss slikti un algas mazas un nenoniecinu savu zemi. Ar to jau esmu 10x labāks par tevi liekuli ;-) Katrs nopelna tik cik ir pelnījis. Punkts.

57days- Tas šoreiz nebija domāts par autori bet gan citām lietotājām. Autorei varu novēlēt lai viss izdodas un cerams ka drīz atgriezīsies atpakal Latvijā.:-). Bet ja nē, lai tur arī iet labi. Protams neuzskatu ka visi ir piemēroti dzīvei Latvijā. Galvenais ir mīlēt un cienīt zemi no kuras esi nācis. Bet tomēr lielākā dala aizbraukušo nezin kādēl ar lielāko prieku steigšus argrieztos atpakal. Alga ir vienīgais kas vinus tur.
16.01.2016 00:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits