Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vai ir vērts atgriezties Latvijā?

 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Šobrīd dzīvoju un studēju maģistros Londonā. Darbs ok, nekas izcils, bet nākotnes perspektīvas labas, arī naudas ziņā - ap gadiem 40 varētu pelnīt ~50k mārciņu gadā.

No otras puses, ikdiena ļoti stresaina, daudz laika paiet ceļā uz/no universitātes/darba, liela summa aiziet īrē, labu dzīvokli kredītā diez vai dabūšu, vismaz tuvākajos 10 gados noteikti ne.

Latvijā kaut tagad varētu ļoti labu nopirkt, esmu daudz sludinājumu pētījusi. Bet atkal perspektīvas karjerā, manuprāt, ne visai, tāpat arī algas lielums karjeras virsotnē varētu būt pāris simti plusā tam, kas man ir jau tagad.

Pagaidām plānoju pabeigt studēt, uz gadu aizbraukt uz Austrāliju, tad domāt ņemt/neņemt doktorantūru. Un - palikt Lielbritānijā, vai braukt atpakaļ uz Latviju? Svārstos. Savas dzīvesvietas iegāde ir, šķiet, gandrīz vai vienīgais iemesls, kas man liek skatīties atpakaļ uz Latviju.

Viedokļi?
15.01.2016 19:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
karjeriste, pabeidz magistrus un nomaini pilsetu? Londona nav vieniga pilseta kur var labi pelnit.
15.01.2016 19:04 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Uz LV es noteikti tavā vietā nebrauktu.
Kāda ir tava specialitāte?
15.01.2016 19:13 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Domāju, ka tev vēl tik lieli plāni priekšā, ka nav šobrīd jēga domāt - braukt vai nebraukt. Varbūt Austrālijā tik ļoti iepatiksies, ka gribēsi tur pavisam palikt :)
15.01.2016 19:16 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Tūlīt visas korītī bļaus, ka nav vērts braukt atpakaļ, ka te nekā nav un ka te neviens nepelna normālu algu un vispār labi pelnīt var tikai citās valstīs.

Manā gadījumā bija vērts atgriezties, ārzemēs strādāju diezgan labās darba vietās, līdz ar to man šis ārzemēs pavadītais laiks bija kā pluss,ko uzsvērt CV. man personīgi bija vairāki iemesli atgriezties Latvijā, un ne mirkli nenožēloju, ka nepaliku tur. sākumā man mazliet arī bija bail par atalgojumu, bet bažām nebija pamata.

pieņemot, ka tev ir zem 30, tad pēc vairāk kā 10 gadiem tu ar tiem saviem 50 tūkstošiem gadā Lielbritānijā neko daudz nevarēsi iesākt, bet pieļauju, ka tava minētā summa ir tas, ko tāda vecuma darbinieki tajā jomā pelna šobrīd? Ja tā, tad priekš Londonas man tas nešķiet nemaz tik daudz.

skaties vairāk ienākumu/izdevumu attiecību (arī algas/īpašumu attiecību). proporcionāli, cik daudz tu vari reāli iesākt ar savu tagadējo algu Londonā. tad pačeko uzņēmumus savā sfērā, pie kuriem tev šķiet, ka ir karjeras iespējas un painteresējies par atalgojumu un tad jau aptuveni tādā pašā veidā izrēķini. un jā, cik svarīga tev ir karjeras izaugsme? ja esi karjeriste, tad laikam labāk tomēr palikt tur ja jūti, ka spēj izturēt konkurenci, domāju, ka Londona ir laba pilsēta karjeras veidošanai, bet, ņemot vērā, ka diezgan daudziem lieliem starptautiskiem uzņēmumiem ir ofisi arī Baltijas valstīs, var gadīties, ka arī šeit var ko labu sameklēt. Vēl jau var apsvērt palikšanu Austrālijā - ja esi laba speciāliste, arī tur ir iespējas.

starp citu, kas ir tas ko tu studē?
15.01.2016 19:18 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
ā, tikai tagad ieraudzīju tavu segvārdu, jautājums par to, vai esi karjeriste atkrīt :D Bet nu tik un tā, Londona nav vienīgā pilsēta pasaulē, kur var labi pelnīt.
15.01.2016 19:20 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
miegalācis, 3,3-4,1 tk menesi ir maz???? Loti normala alga, jo iipashi ja izvacas no londonas, par to mieriigi var iegadaties NI. Pashlaik UK iiret ir dargak neka maksat kreditu par NI, procenti tur ir krietini maazki kaa Latvijaa.
No Londonas vienkarshi jaizvacas, tas arii viss.
15.01.2016 19:24 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Uz LV es noteikti tavā vietā nebrauktu.

Kādēļ ne?

Godīgi, vislabprātāk es pārvāktos uz Austrāliju, bet diemžēl tas ir gandrīz neiespējami. Uz Latviju velk tikai tāpēc, ka mazāk stresa un daudzējādā ziņā kvalitatīvāka dzīve (vismaz kamēr man sakrātā nauda nebeigtos).

Ja tā, tad priekš Londonas man tas nešķiet nemaz tik daudz.

Nū, tas ir gandrīz vai dubulta vidējā Londonas alga. Kas šo algu padara par augstu. Bet, protams, ne pietiekami augstu, lai es varētu nopirkt tādu dzīvokli un tādā rajonā, kā vēlos.

Londona nav vienīgā pilsēta pasaulē, kur var labi pelnīt.

Ja es varu nopirkt dzīvokli, turpmākas finanses mani maz interesē. Lieta tāda, ka Londonā var karjerā kāpt ļoti augstu un iet tālu, Latvijā karjerā stagnācija iestātos ļoti drīz. Tas ir būtiskākais iemesls, kādēļ nevēlos atgriezties.
15.01.2016 19:29 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nekustamā īpašuma dēļ dzīvot valstī, kurā visādas citādas jomas nepatīk tik labi? Varu pateikt pāris vārdus par to - DEBĪLĀKĀ DOMA, KAS TEV JEBKAD IENĀKUSI PRĀTĀ.
Varu sīkāk padiskutēt/paskaidrot vēstulēs, bet... nedari to.
15.01.2016 19:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas jau ir prioritāšu jautājums - kas nu kuru dara laimīgu - nauda vai ģimeniskās saites un dzimtenes mīlestība.
15.01.2016 19:35 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
DEBĪLĀKĀ DOMA, KAS TEV JEBKAD IENĀKUSI PRĀTĀ.

Ekstrēmi gan.

Nezinu kas tur tik debīls, ja pārvācoties uz Latviju es varētu dzīvot lieliskā rajonā, lielā dzīvoklī jaunajā projektā, beidzot turēt suni, dzīvot ar daudz mazāku stresu, tuvu ģimenei. Kamēr šeit es varu īrēt vienistabas dzīvokli un izdot tam pusi algas katru mēnesi.
15.01.2016 19:49 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
ja tev tik loti gribas savu nekustamo iipashumu, peerc. Tas tev neliedz maaciities, braukt uz austraaliju utt. Nopeerc to dziivokli lv un iziiree kaadam, ja nu naakotnee kas gadaas, buus dziivoklis kur atgriezties jebkuraa gadijumaa
15.01.2016 19:55 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nu, šis ir pirmais komentārs, kur tu raksti par ģimeni un vēlmi turēt suni. Visos komentāros līdz tam - tikai tas, ka te būs stagnācija.
Redz, man situācija ir otrāda - esmu tikusi pie nevēlama īpašuma, kas man sarežģī prombraukšanu.. Tāpēc ekstrēmi - jā, piekrītu.
15.01.2016 19:58 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Uz LV es noteikti tavā vietā nebrauktu. + tu pats sniedzi atbildi uz savu uzdoto jautājumu. tapēc.
15.01.2016 20:04 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Es neatgrieztos Latvijā. Ja man jau būtu karjera, izaugsmes iespējas citā valstī, tad dzīvokļa iegāde nebūtu tā lieta, kura spētu man likt visu pamest un atgriezties Latvijā. Manuprāt, ir jāskatās uz situāciju no daudz un dažādiem citiem aspektiem, pievēršot uzmanību arī maziem sīkumiem. Pašai sev jāatbild uz jautājumiem kā iztēlojies savu dzīvi ja atgriezīsies, kādas būs karjeras iespējas dzimtenē, vai pēc tik ilga laika, kurš pavadīts dzīvojot citā zemē, nebūs grūti atkal atgriezties tajā dzīves ritmā un vidē, kāda ir Latvijā. Kā iztēlojies sevi pēc pieciem, desmit, divdesmit gadiem. Vai arī Latvijā spēsi sasniegt visu to, ko esi varējusi sasniegt atrodoties ārvalstīs. Tās ir ļoti daudz nianses, lietas, kuras jāpārdomā, jo atgriezties jau vienmēr ir viegli, taču sliktāk ir tad, ja pēc pirmās eiforijas nāk tā sajūta, ka lēmums bijis pārsteidzīgs. Tā tomēr, vismaz manuprāt, ir lieta par kuru cilvēkam jābūt pārliecinātam pilnībā.
15.01.2016 22:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nebrauktu. Nezinu gan, kāda ir tava joma, bet nu, lielākā dīķī lielāks iespējas. Mūsu dīķis ir mazs.
15.01.2016 22:03 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
es nebrauktu. neredzu seit nekaadas perspektivas
15.01.2016 22:09 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
kā es gribētu Austrāliju, bet tur tik tiešām ir sarežģīti ilgāk par gadu uzturēties :)

ja jau tevī ir šādas šaubas par valsti, ar kuru saistīt savu dzīvi, tad domāju, ka tās ir pamatotas un subjektīvie komentāri diezgan lieki. liekot naudu vienā kausiņā, ģimeni, mieru un suni otrā, ir jāzina konkrēti tavas prioritātes dzīvē. jo tās var atšķirties citām meitenēm, kas komentē.
varbūt tev dzīvē vēl nav kā tāda, kas ļautu pieņemt šo lēmumu un tam vajag dot laiku? (piemēram, vai plāno ģimeni, vai spēj sevi iedomāties audzinot bērniņu tajā vai šajā valstī, vai šis faktors vispār nav svarīgs)
15.01.2016 22:17 |
 
Reitings 395
Reģ: 11.01.2016
Skaties kā pati jūties. Daudzi atgriežas atpakal Latvijā tikai tapēc ka nekur citur nejūtas tik iederīgi kā šeit. Bet ja jūti ka tev tur viss iet labi un neprasās uz "mājām" tad pagaidām nebrauc.
15.01.2016 22:26 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kamēr šeit es varu īrēt vienistabas dzīvokli un izdot tam pusi algas katru mēnesi.


Laipni lugta realitate. A ko tu gaidiji un ko ceri Latvija sagaidit? Labak paskaties kads atalgojums Latvija ir tavai profesijai, paskaties ires cenas un paskaties kadas ir banku procentu likmes un prasibas kredita izsniegsanai. Cilveki Latvija ir loti stresaini, daudzi ir trucigi gerbti, par labu dzives limeni tas neliecina. Riga videja neto alga ir 852 eiro, normala dzivokla iire ir 600 eiro. Cik tad tu ceri pelniit, lai tev puse algas neaiziet iirei un vareetu panemt dzivokli kredita? Tas procents, kas Latvija pelna vairakus tukstosus ir niecigs (Riidziniece, tava meistariiba atrast statistikas datus te lieti noderetu), tu esi kaut kas tik unikaals, varbut Air Baltic direktore plaano buut, lai uzreiz vai vismaz neizterejot 20 gadus tiktu Latvijas top 1% augstako algu sanemeju vidu? Ja esi, malacis meitene, brauc uz Latviju, ja ir nauda, sheit var loti labi dzivot. Padomaa vai tu nedziivo rozaa nostalgijas maakonos un izbrauc arpus Londonas paskaties dziivi, UK ir sasodiiti skaista daba un pilsetas, paskaties uz vidusmeera dzivojamajiem rajoniem- tos nevar salidzinat ar kaut kadu serkocinkastites dzivokliti Riga. Man ir tada sajuti, ka tu par to valsti ne ko zini, ne ko redzejusi esi, studijas un darbs ir viss ko tu redzejusi tur esi.
15.01.2016 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Paliec, kur esi, iegādājies NI LV, uzliec īrei, turpini kāpt pa karjeras kāpnēm, saņem papildus naudu no lv īres, pelni naudu un izbaudi, kā ir dzīvot, nevis vilkt kopā galus šeit.
15.01.2016 22:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits