30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ok. paldies pameklesu., Bet ta nedelas griezuma? Un jus pasas sastadat edienkarti vai konsuletejaties? Un vel, domajat importa darzeni un augli ziema LV veikalos noperkamie ir loti veseligi?
02.12.2015 14:18 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Rīdziniece, es teicu, ka ēdu vegāniski ~2 mēnešus. Tādad no oktobra. Pirms tam, jā, es vispār negatavoju, nopirku rimčikā lazanju un mikrenē uzsildīju. Bet tagad esmu sākusi gatavot, jo citādi dzīvot nevar. Kā jau teicu, ēšana ārpus mājas ir mana problēma, jo daudzās vietās nav vegānisku opciju. Visam klāt ir govs piens, siers, sviests, olas. Zinu, ka Raw Garden, Miit Cafe ir vegānu ēdieni, bija arī kādas citas vietas, bet neesmu tur vēl bijusi.
02.12.2015 14:20 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
Nezinu un vienalga cik tas veselīgi/neveselīgi bet vez galas nemāku normāli paēst. Vismaz vistas fileja ir obligāta lieta manā edienkartē un uz vegetāriešiem skatos ar škību aci un neuzskatu ka tas ir kas baigi labs vai aplausis vērts tādam būt. Bet katra lai dara kā grib, tās manas domas.
02.12.2015 14:21 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Rīdziniece - Nu ja vajag varu nedelas beigas aizsutit tev savu nedelas edienkarti. Skatos daudzas receptes interneta, un ari izdomaju pati jaunas. Es dzivoju Austrijas dienvidos, seit klimats ir savadaks tapec ari ilgaku laiku pieejami svaigi augli un darzeni un ieperkos lielakoties tikai organiskaja vai BIO veikala, vai ari no viena pazistama zemnieka vasaras un rudens perioda.
02.12.2015 14:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu so tak cerams daudzi zin?

http://www.la.lv/bananus-nogatavina-etilena-kameras/


Gatavus banānus no to audzēšanas vietām atvest ir sarežģīti un dārgi. Tas nav neiespējami, bet reti kurš būs gatavs maksāt par tik dārgiem augļiem. Tāpēc banānus novāc no koka negatavus.

Par nogatavināšanu rūpējas nevis agronomi, kā tas ir citiem augļiem un dārzeņiem, bet gan ķīmiķi, jo process notiek gāzes kamerās. Ķekarus sadala, atstājot katrā pa 5–8 banāniem, un apstrādā ar fungicīda šķīdumu, lai novērstu augļu bojāšanos. Pēc apstrādes kastē iepako aptuveni 18 kilogramu banānu, transportē uz Eiropu un uzglabā nogatavināšanas iekārtās. Kastes ievieto lielā kamerā, mazliet atver vai atgriež iepakojumu, lai to saturam piekļūtu gaiss. Gaisu kamerā uzsilda līdz +15…+18 °C (banāni slikti pacieš zemu temperatūru, jau +13 °C tie kļūst pelēcīgi un nepievilcīgi) un no balona palaiž tā saukto banānu gāzi (etilēnu). Pāris stundu saskarsme ar to aizstāj divu nedēļu ilgu gatavošanos saules gaismā. Jau pēc 3–5 dienām iegūst skaistus, dzeltenus banānus./quote]


kaitigi neesaot, bet nu labak ir vairak lietot musu dzervenes;-)
02.12.2015 14:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Fungicīdu izsmidzināšana augļu noliktavās ir normāla parādība. Tādējādi apstrādā gan vīnogas, gan mandarīnus, kivi un citus augļus. Efekts ir apbrīnojams – lielajās vairumtirdzniecības noliktavās augļi nebojājas vairākus mēnešus. Gāzes kārtiņa diezgan viegli nomazgājas un tiek uzskatīta par cilvēka veselībai nekaitīgu. Vismaz nav pieejami pētījumi, kas pierādītu pretējo. Vienīgi jāatceras, ka augļi pirms ēšanas obligāti jānomazgā. Mizojot nenomazgātu banānu, uz rokām un mutē var nonākt gan fungicīda šķīduma, gan turpmākās apstrādes vielu paliekas.
02.12.2015 14:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.edunsporto.lv/2013/03/augli-cik-daudz/


Tomēr, lai arī cik mums apkārt nesludināti, cik veselīgi ir augļi, tiem ir arī sava tumšā, ēnas puse… Un tātad- augļu lielākā problēma ir tajos esošā fruktoze – vienkāršs cukurs, kas teorētiski ir saldākais no cukuriem, bet atšķirībā no glikozes, asinīs uzsūcas lēnāk un nedod smadzenēm “signālu” par sāta sajūtu. Tā kā fruktoze ir cukurs, kuras izmantošanai netiek iesaistīts insulīns, tas tiešā ceļā nonāk aknās. Ja cilvēks ir mazkustīgs un uzturā lieto daudz augļus, viss, kas netiek iztērēts, veido tauku rezerves. Augļu cukurs, kurš nav nodedzināts ar fiziskajām aktivitātēm, veido lieko tauku slāni – īpaši vēdera un gurnu rajonā. Tāpēc, viedoklis, ka augļus var ēst neierobežotā daudzumā, manuprāt, ir pavisam aplams.
02.12.2015 14:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kubiet, banānus nogatavina tajās etilena kamērās tapēc, ka arī dabā viņi izdala etilenu ngatavošanās procesā , tā kā tas nav pats briesmīgākais piemērs :D
02.12.2015 14:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kuuubiii, faktus studijāaa :-D
02.12.2015 14:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.medkursi.lv/?p=3227
Lielākais akcents tiek likts uz milzīgo dabas bagātību, kas pieejama ziemeļu reģionos, – mežos atrodamajām ogām un sēnēm, upēs un ezeros dzīvojošajām zivīm, kā arī savvaļā mītošajiem dzīvniekiem un putniem. Tiek uzskatīs, ka viss, kas aug brīvā dabā, ir uzturvielām bagātīgāks nekā tas, kas tiek masveidā audzēts peļņas nolūkos. Tā kā piesātināto tauku patēriņu rekomendē samazināt, jāizvēlas piena produkti ar samazinātu tauku saturu. Tāpat tiek uzsvērta pilngraudu produktu lietošana uzturā (rupjmaize, griķi, mieži, auzas), kas sevi jau ir zinātniski pierādījuši kā veselību veicinoši un hronisku slimību risku samazinoši produkti.
02.12.2015 14:28 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Es svaigēšanu neesmu ieteikusi nevienā vietā. Es ieteicu vairākus vegānisma novirzienus, lai katrs atrastu sev piemērotāko, jo katrs dzīvo savā pasaules malā un katram ir savi mīļākie ēdieni. Latvijā visērtākais vegānas ēšanas novirziens varētu būt Starch solution.
Par pesticīdiem man patīk šis video - https://youtu.be/gJVDz4x-nwk

Eh, mīļie cilvēki. Var skaidri redzēt, ka vegānisma noliedzēji it nemaz nav interesējušies par to, bet labi, ja izlasījuši apollo rakstu, kā kāda sieviete gandrīz nomira vegānisma dēļ (t).
Es pati agrāk aizrāvos ar bodybuilding un attiecīgiem ēšanas paradumiem un pati arī esmu veģetārietim teikusi, ka vajag tak dzīvnieku olbaltumvielas un tikai tāpēc, ka nebiju sevi pietiekami informējis, bet paļāvos uz standartīgājām vegānisma noliedzēju frāzēm.
Bet mani vienmēr interesējusi veselība, it īpaši vēzis, šī informācija mani noveda pie vegānisma. Un tagad, kad esmu bijusi abās frontes pusēs skaidri redzu, ka vegānisms gan uzlabos veselību, gan palīdzēs videi, gan glābs dzīvniekus.
Ir ērti teikt, ka vāgānisms ir muļķības un neveselīgi, jo kurš gan grib sašķobīt savus uzskatus visas dzīves garumā, jo vecāki tak teica, ka gaļa ir jāēd, piens, kas domāts teļam ir arī mūsu vēderam paredzēts. Bet tad kad saņemas pārkapt pāri savām bailēm un ego paveras daudz plašāks redzējums uz pasauli. Un tapēc bieži vien vegāni iklausās agresīvi, jo viņi arī citiem grib parādīt to pasauli, kas slēpjas aiz klapēm.
Es pati pirmajos mēnešos uzsākot vegānismu biju nelielā šoka stāvoklī, jo - kāpēc man neviens neteica, ka es tak visu savu mūžu ēdu dzīvnieku, pienu, kas paredzēts teļam nevis man. Neviens pieaudzis dzīvnieks dabā nelieto pienu, kur nu vēl citas dzīvnieku sugas pienu. Kāpēc cilvēks nedzer cilvēku pienu? Kāpēc doma vien par to mums liek šķobīties? Tas tak ir vairāk piemērots mums nekā govs piens. Tas mūsos vnk ir ieaudzināts, bet tas nenozīmē, ka ja mamma teica tā tad tā arī ir pareizi.
02.12.2015 14:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es dzīvot Latvijā būšu vienmēr viss ēdājs, tajā skaitā ēdīšu arī gaļu, piena produktus un olas. Ja dzīvotu varbūt siltajās zemēs, tad arī varētu domāt par vegānu dzīves veidu, bet kamēr dzīvošu šeit, tikmēr es ēdīšu to ko man organisms prasa. Tā var būt gaļa, vai tie var būt salāti, bet ko gribēsies to ēdīšu.
Varbūt gaļas lietošana būtu jāierobežo vairāk ģimenē, bet nu man nav tāda iespēja ka es sev varu atsevišķi taisīt vegānu ēdienus, tad draugam taisīt visu ar gaļu, mammai ar kartupeļiem un omei vel atsevišķi bez sāls. Tā jau man dienām iznāk gatavot gandrīz vai 3 atsevišķus ēdienus katra gaumei, kur nu vel tagad vegānismu ieliktu lai sev dzīvi sarežģītu :D Tad es vienkārši sāktu ēst tos salātus kas pāri paliktu pēc maltītes. . . ak, bet tur jau arī ir krējums klāt :-(
02.12.2015 14:32 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
kubana tieshi otraadaak , taadi video ir veidoti stulbeneem , kuras tiek nozombeetas , pasakot , ka svaigeeshana ir taa pareizaa , bet viseedaaji ir tik slikti , tik kaitiigi , ka nu aarpraats kaa mees veel visi dziivi .
Ar to svaigeeshanu sabojaasi sev kunjgi un veseliibu kopumaa .
Cilveeks ir viseedaajs nevis zaljeedaajs , taa ka welcome to the zombies club , veel viena , kas grib citas nozombeet .
Meitenes esiet praatiigaakas
02.12.2015 14:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
s dzīvot Latvijā būšu vienmēr viss ēdājs, tajā skaitā ēdīšu arī gaļu, piena produktus un olas. Ja dzīvotu varbūt siltajās zemēs, tad arī varētu domāt par vegānu dzīves veidu, bet kamēr dzīvošu šeit, tikmēr es ēdīšu to ko man organisms prasa. Tā var būt gaļa, vai tie var būt salāti, bet ko gribēsies to ēdīšu.
Pilnigi piekritu. Es ar ja dzivotu siltajas zemes karstuma nemaz to galu ta negribas, un augliem cita garsa. Ka te nesen tak runajam pat mango LV noperkamie nav tik gardi ka tur kur aug. Nu nav LKV oartika tik slikta, un nav ta ka tikai importas labs.
02.12.2015 14:35 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Meitenēm, kas mēģinās vēlu izturību. Varbūt šī informācija noderēs :-)

Top 10 Foods Highest in...
Vitamin A:
#1: Sweet Potato (Cooked)
#2: Carrots (Cooked)
#3: Dark Leafy Greens (Kale, Cooked)
#4: Squash (Butternut, Cooked)
#5: Cos or Romaine Lettuce
#6: Dried Apricots
#7:Cantaloupe Melon
#8: Sweet Red Peppers

#9: Tuna Fish (Bluefin, Cooked)
#10: Tropical Fruit (Mango)

Beta Carotene:
#1: Sweet Potato (Baked)
#2: Carrots (Cooked)
#3: Dark Green Leafy Vegetables (Spinach, Cooked)
#4: Cos or Romaine Lettuce
#5: Squash (Butternut Cooked)
#6: Cantaloupe Melon
#7: Sweet Red Peppers
#8: Dried Apricots
#9: Peas (Cooked)
#10: Broccoli (Cooked)


Vitamin B1:
#1: Fish (Trout)
#2: Pork (Lean)
#3: Nuts (Macadamia)
#4: Seeds (Sunflower)
#5: Bread (Wheat)
#6: Green Peas
#7: Squash (Acorn)
#8: Asparagus (Cooked)
#9: Dry Roasted Soy Beans (Edamame)
#10: Beans (Navy)


Vitamin B2:
#1: Cheese (Gjetost)
#2: Almonds
#3: Beef & Lamb (Lean Steak)
#4: Oily Fish (Mackerel)
#5: Egg (Hard Boiled)
#6: Pork (Sirloin)
#7: Mushrooms (Raw Brown Italian)
#8: Sesame Seeds

#9: Seafood (Squid)
#10: Spinach

Vitamin B3:
#1: Fish (Cooked Yellowfin Tuna)
#2: Chicken & Turkey (Cooked Chicken Breast)
#3: Pork (Cooked Lean Chop)
#4: Liver (Cooked Lamb Liver)
#5: Peanuts (Oil Roasted)
#6: Beef (Cooked Lean Rib)
#7: Mushrooms (Grilled Portobello)
#8: Green Peas (Fresh)
#9: Sunflower Seeds
#10: Avocado


Vitamin B5:
#1: Mushrooms (Shiitake, Cooked)
#2: Cheese (Gjetost)
#3: Oily Fish (Trout, Cooked)
#4: Avocados
#5: Eggs
#6: Lean Pork (Sirloin, Cooked)
#7: Beef & Veal (Veal Shoulder, Cooked)
#8: Chicken & Turkey (Chicken Drumstick, Cooked)
#9: Sunflower Seeds
#10: Sweet Potato (Baked)


Vitamin B6:
#1: Sunflower Seeds
#2: Pistachio Nuts

#3: Fish (Tuna, Cooked)
#4: Turkey & Chicken (Turkey, Light Meat, Cooked)
#5: Lean Pork (Sirloin, Cooked)
#6: Dried Fruit (Prunes)
#7: Lean Beef (Rib, Cooked)
#8: Bananas
#9: Avocadoes
#10: Spinach (Cooked)


Vitamin B9:
#1: Beans (Black Eyed Peas - Cooked)
#2: Lentils (Cooked)
#3: Spinach (Raw)
#4: Asparagus (Cooked)
#5: Lettuce (Cos or Romaine)
#6: Avocado
#7: Broccoli (Cooked)
#8: Tropical Fruits (Mango)
#9: Oranges
#10: Bread (Wheat Bread)


Vitamin B12:
#1: Shellfish (Cooked Clams)
#2: Liver (Beef)
#3: Fish (Mackerel)
#4: Crustaceans (Crab)
#5: Fortified Soy Products (Silken Tofu)
#6: Fortified Cereals (All Bran)

#7: Red Meat (Beef)
#8: Low Fat Dairy (Skim Milk)
#9: Cheese (Swiss)
#10: Eggs (Chicken’s)

Vitamin C:
#1: Peppers (Yellow Bell Peppers)
#2: Guavas
#3: Dark Green Leafy Vegetables (Kale)
#4: Kiwifruit (Green)
#5: Broccoli
#6: Berries (Strawberries)
#7: Citrus Fruits (Oranges)
#8: Tomatoes (Cooked)
#9: Peas (Mange Tout)
#10: Papaya


Vitamin D:
#1: Cod Liver Oil
#2: Oily Fish (Trout, cooked)
#3: Mushrooms (Portabello)
#4: Fortified Cereals (Whole Grain Total)
#5: Tofu (Firm, Lite)

#6: Caviar
#7: Dairy Products (Queso Fresco)
#8: Pork (Extra Lean Ham)
#9: Eggs (Hard Boiled)
#10: Dairy Alternatives (Plain Soy Yogurt)

Vitamin E:
#1: Tofu (Light, Silken)
#2: Spinach (Cooked)
#3: Nuts (Almonds)
#4: Sunflower Seeds (Roasted)
#5: Avocados

#6: Shellfish (Shrimp)
#7: Fish (Rainbow Trout)
#8: Plant Oils (Olive Oil)
#9: Broccoli (Cooked)
#10: Squash & Pumpkin (Cooked Butternut Squash)


Vitamin K:
#1: Herbs (Dried Basil)
#2: Green Leafy Vegetables (Kale, cooked)
#3: Salad Vegetables (Spring Onions/Scallions)
#4: Brassica Vegetables (Brussels Sprouts, cooked)
#5: Chili Powder & Hot Spices (Chili Powder)
#6: Asparagus, Fennel, Leeks & Okra (Asparagus, cooked)
#7: Pickles (Cucumber, Sweet) #8: Soybeans (Cooked)
#9: Olive Oil
#10: Dried Fruit (Prunes)


Lycopene:
#1: Guavas
#2: Watermelon
#3: Tomatoes (Cooked)
#4: Papaya
#5: Grapefruit
#6: Sweet Red Peppers (Cooked)
#7: Asparagus (Cooked)
#8: Red (Purple) Cabbage
#9: Mango
#10: Carrots


Calcium:
#1: Dark Leafy Greens (Watercress)
#2: Low Fat Cheese (Mozzarella Nonfat)
#3: Low Fat Milk & Yogurt (Nonfat Milk)
#4: Chinese Cabbage (Pak Choi, Bok Choy)
#5: Fortified Soy Products (Tofu)
#6: Okra (Cooked)
#7: Broccoli
#8: Green Snap Beans
#9: Almonds

#10: Fish Canned (Sardines, in Oil, with Bones)

Iron:
#1: Squash and Pumpkin Seeds
#2: Liver (Chicken)
#3: Seafood (Oysters, Mussels, Clams)
#4: Nuts (Cashew, Pine, Hazelnut, Peanut, Almond)#5: Beef and Lamb (Lean Chuck Roast)
#6: Beans and Pulses (White Beans, Lentils)
#7: Whole Grains, Fortified Cereals, and Bran
#8: Dark Leafy Greens (Spinach, Swiss Chard)
#9: Dark Chocolate and Cocoa Powder
#10: Tofu


Potassium:
#1: White Beans
#2: Dark Leafy Greens (Spinach)
#3: Baked Potatoes (With Skin)
#4: Dried Apricots
#5: Baked Acorn Squash

#6: Yogurt (Plain, Skim/Non-Fat)
#7: Fish (Salmon)
#8: Avocados
#9: Mushrooms (White)
#10: Bananas


Magnesium:
#1: Dark Leafy Greens (Raw Spinach)
#2: Nuts and Seeds (Squash and Pumpkin Seeds)

#3: Fish (Mackerel)
#4: Beans and Lentils (Soy Beans)
#5: Whole Grains (Brown Rice)
#6: Avocados

#7: Low-Fat Dairy (Plain Non Fat Yogurt)
#8: Bananas
#9: Dried Fruit (Figs)
#10: Dark Chocolate


Zinc:
#1: Seafood (Cooked Oysters)
#2: Beef and Lamb (Cooked Lean Beef Shortribs)
#3: Wheat Germ (Toasted)
#4: Spinach
#5: Pumpkin and Squash Seeds
#6: Nuts (Cashews)
#7: Cocoa and Chocolate (Cocoa Powder)

#8: Pork & Chicken (Cooked Lean Pork Shoulder)
#9: Beans (Cooked Mung Beans)
#10: Mushrooms (Cooked White Mushrooms)


Selenium:
#1: Brazil Nuts
#2: Seafood (Oysters - Cooked)
#3: Fish (Tuna - Cooked)
#4: Whole-Wheat Bread
#5: Seeds (Sunflower)

#6: Pork (Lean Tenderloin - Cooked)
#7: Beef & Lamb (Lean Beef Steak - Cooked)
#8: Chicken and Turkey (Turkey, Back or Leg Meat Cooked)
#9: Mushrooms (Crimini)
#10: Whole Grains (Rye)


Fiber:
#1: Bran (Corn)
#2: Cauliflower & Broccoli (Raw Cauliflower)
#3: Cabbage (Raw Savoy)
#4: Berries (Raspberries)
#5: Leafy Greens (Cos or Romaine Lettuce)
#6: Celery
#7: Squash (Baked Winter Hubbard)
#8: Beans (Kidney)
#9: Mushrooms (Cooked White Mushrooms)
#10: Oranges (All Varieties)


Omega 3:
#1: Flaxseed Oil (Cold Pressed)
#2: Fish Oil (Salmon)
#3: Chia Seeds
#4: Walnuts & Walnut Oil (Walnuts)

#5: Fish Roe (Caviar)
#6: Cured & Canned Fish (Smoked Salmon)
#7: Oily Fish (Mackerel)
#8: Seafood (Oysters)
#9: Soybeans (Roasted)
#10: Spinach (Cooked, Boiled)


Protein;
#1: Fish (Tuna, Salmon, Halibut)
#2: Lean Chicken (Chicken Breast)
#3: Cheese (Non-fat Mozzarella)
#4: Lean Beef and Veal (Low Fat)
#5: Pork Loin (Chops)
#6: Tofu
#7: Yogurt, Milk, and Soymilk
#8: Beans (Mature Soy Beans)
#9: Eggs (Especially Egg Whites)
#10: Nuts and Seeds (Pumpkin, Squash, and Watermelon Seeds)

http://www.healthaliciousness.com/
02.12.2015 14:36 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Jā, zinātniskie fakti, haha! :D

Mana vakardienas ēdienkarte:
- brokastīs tofu skrambls (reizēm ēdu arī olu) ar papriku un pākšu pupiņām + salātiņi no zirņu un saulespuķu dīgstiem, ķirštomātiem un avokado
- pusdienās basmati rīsi un turku zirņu karijs (burkāni, kartupeļi, saldie kartupeļi, izmērcēti un novārīti turku zirņi, kokosriekstu piens, tomāti)
- vakariņās liela salātu bļoda (dīgsti, lapu kāposts, spināti, avokado) + daži vārīti kartupeļi
- pa vidam vēl bija smoothie no saldētām ogām, banāna, linsēklām

Arguments par kaitīgajiem augļiem un dārzeņiem, manuprāt, nav īsti vietā, jo, ja vien nepērk sertificētu ekoloģiskus piena produktus un gaļu, tā būs daudz reiz sliktāka par pesticīdu pilno tomātu. Mēs gan mājās pārsvarās lietojam eko produktus (pa tiešo no saimniecībām).
02.12.2015 14:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
jo, ja vien nepērk sertificētu ekoloģiskus piena produktus un gaļu, tā būs daudz reiz sliktāka par pesticīdu pilno tomātu.
protams, protams. LV partika ir briesmiga inde!
02.12.2015 14:39 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Salomē ja es taa eestu , man ikdienaa buutu tikai pljuutenis un sabojaats zarnu trakts .
02.12.2015 14:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Rīdziniece Tur jau tā lieta. Vasarā jau to gaļu tiešām vairāk par reizi 2-3 nedēļās neprasās, bet nu ziemā gan tieši kad prasās enerģiju un tomēr arī pieejamie augļi veikalos arī nav tie labākie, tad to enerģiju es vismaz no gaļas viss labāk iegūstu.

Nu jā un visi stāsti kur vegānistus noliek par ļaunajiem ir marasms, bet kad runa iet par kaļu utt. tad gan viss ir tīra patiesība. :D
02.12.2015 14:39 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
luizelza
Tev būtu reakcija no tā, jo tavs ķermenis nav pieradis pie tāda daudzuma šķiedvielām, kā arī baktērijas tev vēderā atšķiras no vegāna. Tas ar laiku mainās un veselība uzlabojas.
02.12.2015 14:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!