30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
es varu pievienoties, jo ari tikpat ka galu needu.
02.12.2015 12:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu sakuma dzersanu atmet, tad tikai keries dietam klat!
02.12.2015 12:04 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Es varetu palidzet varbut ar interesantam receptem, jo pati esmu vegane nu jau kadu laiku.:-)
02.12.2015 12:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Trollim? :-D:-D:-D:-D Laimigu jauno gadu un priecigus jums ziemassvetkus! (l)
02.12.2015 12:17 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Olīvija4, super! Droši dalies, ar prieku izmēģināšu (l)
Rīdziniece, ka tik tu pati neesi viena liela trollene? Jau ilgu laiku apgrozos cosmo un redzu, ka te tik daudz sieviešu ar kompleksiem.. :-O
02.12.2015 12:19 |
 
Reitings 97
Reģ: 14.02.2013
Vegāniskais mēnesis bija novembris, labrīt!
Facebook bija speciāli vegānu domubiedru grupa, kur visa mēneša garumā katru dienu bija jaunas vegāniskas receptes!
Ja tik ļoti interesē, tad atradīs!
02.12.2015 12:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jau ilgu laiku apgrozos cosmo un redzu, ka te tik daudz sieviešu ar kompleksiem..
Tiesi vienu doenu kompleksaina esi te registreta! :-D:-P
02.12.2015 12:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
samurajs


Ja nav noslēpums, kā tu gatavoji putru? Vari padalīties receptē? Man parasti bez piena ne pārāk garšīga sanāk. Bet varbūt tava recepte būs ļoti laba.
02.12.2015 12:22 |
 
Reitings 97
Reģ: 14.02.2013
raven, droši var izmēģināt pievienojot kokoskriekstu pienu.
02.12.2015 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
raven, ir taču ļoti daudz augu pienu veidu... :) tos neesi mēģinājusi?
Un vispār, ja bez piena, tad man ļoti garšo ar banānu :D
02.12.2015 12:26 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Es laikam parakstītos uz 30 dienu bez - gaļas periodu, bet ne vegānismu. Kaut kā nevaru sevi iedomāties neēdot piena produktus, olas, zivis. No gaļas atteikties 30 dienas, lai būtu atslodze organismam - tas man patīk, bet atteikties no saviem pamatproduktiem gan negribētu.
02.12.2015 12:26 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Runājot par piena produktiem - ir reģioni, kur piens sākotnēji netika lietots, bet ir arī tie, kur tas ir lietots jau kopš seniem laikiem. Pirmajā kategorijā tas izpaužas ar izplatītu laktozes nepanesamību, jo viņu senči pēc mātes piena nekādu citu nelietoja. Toties otrā kategorijā ietilpst valstis, kur jau senāk mātes piens, kad bērns paaugās tika nomainīts uz dzīvnieku izcelsmes pienu. Šajos reģionos laktozes nepanesamība ir daudz retāka, jo ģenētiski viņu organisms ir tam piemērots.

“ Primary lactase deficiency is common. However, the incidence varies according to ethnicity and is related to the use of dairy products in the diet. In populations consuming a predominantly “dairy” diet, such as Northern Europeans, the incidence of primary lactase deficiency is low compared to that in Hispanic, Asian, or African American children. Even these children should be able to tolerate small amounts of milk or other dairy products, which is important for bone health and development.” Jatinder J.S.
02.12.2015 12:32 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
Varu padalities ar savu vakardienas edienkarti.

Brokastis: rudzu parslas, piena vieta izmatoju mandelu pienu + brunais cukurs un klat sagriezts banans un rieksti ( valrieksti, mandeles)

Pustdienas: aizvakar pagatavota kvonoja meksikanu gaume. Taisiju pec sis receptes http://vegan.lv/receptes/kvinoja-meksikanu-gaume/

Vakarinas: Puravu un pukkapostu zupa ar kokosriekstu pienu.
02.12.2015 12:37 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Kapēc tik ļoti uzbrūkoša attieksme? Rīdziniec, par ko Tu tik ļoti uzraucies? Ja grib, lai mēģina.

Principā katram jau jāieklausās savā organismā kas ir vajadzīgs, kas nē. Loģiski, ja gaļa ir vienmēr ēsta, tad sākumperiods jau arī ir tāds eksperiments. Man arī vienkārsi gaļa īsti nekad nav garšojusi, bet bija pierasts ēst. Un principā eksperimenta veidā pamēgināju ēst nedaudz savādak. Nu jau vairākus gadus neēdu gaļu. Jūtos labi. Piena produkti arī man nav proritāte. Negaršo ne piens, ne jogurti, bet kā sastāvdaļas lietoju.

Katram savs. Kā vēl saprast, kas organismam vajadzīgs un kas nē, ja ne izmēģinot?
02.12.2015 12:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Rīdziniece - kāpēc autore ir trollis? faktus studijā!
02.12.2015 12:38 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Man nav nekāda īpaša ēdienkarte, ēdu visu to pašu ko citi, tikai bez gaļas, zivīm, sēnēm. Nekādu problēmu.
02.12.2015 12:40 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tas, ka viņa vakar piereģistrējās? tas ir tavs fakts? un kas tur tāds? tu simtām reižu reģistrējies! :D
Tēma nav provokatīva, gribēja tikai savākt bariņu meiteņu, kuras gatavas mēģināt 30 dienu izaicinājumu.. kur trollisms?
02.12.2015 12:40 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es pievēršu uzmanību arī ķīmiskajam saturam. Parastam pienam nav tādu piedevu kā, piemēram, mandeļu pienam:

I try to stay away from processed foods.
I don't follow a special diet or adhere to any particular eating philosophy except one: I make sure most of what I eat every day is unprocessed food. That means I cook from scratch and read labels carefully, but also indulge in the occasional treat. The key word here is occasional. I believe you can eat anything you want, as long as you eat it in moderation; it's the foods you eat on a daily basis that you need to keep an eye on.

But almost every day I was consuming almond milk, an industrially-processed food with one especially concerning additive: carrageenan. Until I had this realization, I had felt so virtuous every time I passed by the milk case at the grocery store and stocked my shopping cart with organic almond milk instead. After, those cartons stuck out like a sore thumb in my basket of fruits, vegetables, meats and whole grains.

Carrageenan is a controversial additive.
Carrageenan is an additive derived from seaweed and is used as a stabilizer and thickener. Although it is considered safe by the FDA, some scientists have raised questions about the potentially harmful effects of widespread carrageenan consumption. (You can read a review of the research, published in 2001, here.) The FDA denied a petition to re-examine the safety of carrageenan and it is still an approved ingredient in organic products, but a few companies like Stonyfield have pledged to reformulate their products that currently use the additive.


http://www.thekitchn.com/why-i-stopped-drinking-almond-milk-started-drinking-regular-milk-again-197085

http://chriskresser.com/3-reasons-why-coconut-milk-may-not-be-your-friend/

The 3 Best Things About Dairy Milk
Whole milk can provide essential proteins and extra calories from fats, as well as vitamins and minerals for infants and the elderly.
Lactose-free versions are available for people who are lactose intolerance.
Widely available in grocery stores and convenience stores.
Con: Those that are not fat-free are high in saturated fat and calories, which is bad news for people with heart problems, high cholesterol, or those who are trying to lose weight.

The 3 Best Things About Almond Milk
It’s low in calories and contains no saturated fat or cholesterol.
It’s good source of vitamins A and D.
It’s naturally lactose free.
Con: It’s not a good source of protein and, unless it is fortified, it contains no calcium, which is important for people with conditions like osteoporosis. (People who are allergic to almonds or nuts should avoid almond milk.)

The 3 Best Things About Soy Milk
It’s a good source of protein, vitamin A, B12, vitamin D, and potassium.
Soy milk contains almost as much protein as cow's milk, yet is lower in calories than whole milk and comparable to skim milk.
It contains no cholesterol, which is important for those with heart conditions.
Con: Too much soy may be a problem for those with thyroid disease or other conditions. A 2008 Harvard study showed that higher intakes of soy-based foods caused fertility problems and lower sperm counts.

The 3 Best Things About Rice Milk
It’s the least allergenic of milk alternatives.
It can be fortified to be a good source of calcium.
Rice milk can be used by vegetarians.
Con: Rice milk is very high in carbohydrate and very low in protein, so it’s the least desirable choice for people with diabetes as well as people who want more protein, such as athletes or the elderly.


http://www.healthline.com/health/milk-almond-cow-soy-rice#5
02.12.2015 12:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vispar janvari butu kakraz, pecsvetku atslodzei! :-D bet vel logiskaka tada dieta ir vasara!
02.12.2015 12:42 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tā jau tik daudz pārtikā visādu ķimikāliju. Jūs kādreiz lasāt saturu kokosriekstu, mandeļu pienam?

http://www.thehealthyhomeeconomist.com/coconut-and-almond-milk-in-cartons-not-a-healthy-buy/
02.12.2015 12:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!