30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kamēr Tu turpināsi gudri klāstīt savas idejas, salasītas no lapelēm, kas tiek drukātas vienu dienu tā, otru šitā (ANO savos pētījumos regulāri nonāk pretrunās), es mēģinu nepirkt vairāk, kā nepieciešams, nelietot iepakojumus, kas nav pārstrādājami un nesadalās dabā, kā arī mudinu citus nepārkraut savus ledusskapjus ar to, ko viņi tāpat neapēdīs un nepirkt lietas, kas viņiem nav vajadzīgas. Tas piesārņojumu mazina daudz efektīvāk, nekā viens lieks kāpostu lauks, par kuriem es jau minēju - bail domāt, kas tā par ķīmiju, ko uz tiem laukiem gāž virsū, ja savvaļas zvēri to neiet ēst - nekas veselīgs un nekaitīgs tas noteikti nav.


Rietumeiropā vispār pārtika tiek izmesta briesmīgos apmēros. To var redzēt restorānos, veikalos, utt. Lūk tā ir problēma. Tiek ražots vairāk, nekā patērēts :-/
03.12.2015 03:25 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
O, kariņi, kariņi :-D
P.S. nez, te kādai nav kaut kāda (menopauzes aizmetnīšu izraisīta) hormonu vētra? :-D
03.12.2015 08:17 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Rit 2.diena. Jūtos suuuuper nu jau pat pēc pirmās dienas! Vairs nekādu aizcietējumu un vēders nav uzpūties. Jūtos viegla :D pamodos ar spēku un sparu strādāt.
Bet, meitenes!!! Kas te notiek? Es vēlējos tikai padalīties ar savu pieredzi, kā man veiksies katru dienu, izmēģināt receptes (paldies raven!), atrast domubiedrus, kādu, kas arī sevi izaicinās. Jo tomēr gaļēdājām TAS IR IZAICINĀJUMS! Pie tam tādai kā man, kurai raksturs nav no tiem stiprākajiem(grūti atteikties no ierastā)
Bet te viss ir pārvērties tādās galējībās.. Vienīgais, ko varu pamanīt -
1. Gaļēdājas principā nesniedz nevienu faktu, kāpēc tas ir veselīgi ēst gaļu,kaut lopiņus un dzert teļiem paradzēto pienu. Tikai savā ziņā "nonicina" vegānus un tādu dzīvesveidu
2. Meitenes, kas ir iepazīstinātas ar faktiem/jebšu jau veselas vegānes tik tiešām pasniedz faktus
Hmm
03.12.2015 10:33 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Atvaino, Kubana, par tēmas piesārņošanu, tomēr pēc tava pēdējā ieraksta laikam iestāšos Rīdzenieces frontes pusē, kura šo nosauca par troļļošanu.
03.12.2015 11:02 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
K
03.12.2015 11:36 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Kakaduu, kāds sakars troļļošanai?
03.12.2015 11:36 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Foršs apkopojums kā 2015. gads pagāja vegānismam
https://youtu.be/BYzlfPdpAeY
03.12.2015 13:32 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Atgriežoties pie sākumtēmas...
Labprāt izmēģinātu vegānisko izaicinājumu. Esmu bijusi vegāne. Un man ļoti patika. Jutos ļoti labi. Tikai es biju pārāk jauna un duma, un nemācēju sabalansēt savu uzturu, lai uzņemtu visu, kas man nepieciešams.
Periodiski es needu piena produktus. Gaļu uzturā nelietoju jau daudzus gadus. Reizēm gan uznāk nepārvarama vēlme kaut ko no gaļas apēst. Apēdu, un saprotu, ka gaļa man pat vairs negaršo. Kad biju vegāns, ar piena produktiem bija līdzīgi. Man tie vairs neprasījās un negraršoja.
03.12.2015 13:33 |
 
Reitings 24
Reģ: 04.01.2013
ssh , vai esi kādreiz turējusi kādu liellopu? Vismaz 90% no liellopa ēdienkartes ir rupjā barība - siens. Sienu iegūst, vismaz Latvijā, no dabīgajām pļavām un, piemēram, ar šā brīža apstākļiem, to var no vienas pļavas iegūt vismaz divas reizes gadā. Savādāk ar skābbarību, ko visbiežāk iegūst no lucernas/āboliņa, taču no vienas pļavas, piemēram, tepat man kaimiņos šogad to novāca 3-4 reizes.
Cik man zināms cilvēks vēl sienu nav sācis grauzt, bet gan izmanto tādas lauksaimniecības kultūras kā kviešus, auzas, miežus, griķus utt. Kurus Latvijas apstākļos (tāpat kā lielākajā daļā Eiropas) var novākt tikai vienu reizi gadā, kā arī iegūtā realizējamā produkta daudzums ir daudz mazāks, nekā no tās siena pļavas.
Runājot par nomīdītajām zemēm, industriālajā lauksaimniecībā tādu nav, jo dzīvniekiem nav nodrošinātas pastaigas. Un mazajās saimniecībās nekas netiek iznīcināts, jo tiek realizēta pārdomāta aploku maiņas sistēma, kas nodrošina efektīvu ganīšanos vasaras sezonā. Tas tā - no manas reālās dzīves pieredzes, secinājumus izdari pati.
03.12.2015 14:36 |
 
Reitings 76
Reģ: 29.07.2014
Runājot par šo visu. Tas ir šausmīgi, ka cilvēki spēj tā aprobežoties un rīt gaļu. Noteikti ēst dārzeņus ir labāk nekā ēst dzīvniekus, kurus audzē, audzē un masveidā ik stundu nogalina, kuru vienīgais uzdevums ir pabarot 'nabaga izsalkušos cilvēciņus'. Un, kā tie, kuri ēd gaļu var teikt, ka viņi mīl dzīvniekus? Kāpēc kaķītis un sunītis ir mīlīgāks par, piemēram, cūciņu? Katru dienu rijot savu fileju, steiku un nez ko vēl. Tās, kuras saka, ka veģetārisms/vegānisms ir modes lieta, ka cilvēki no pirmssākumiem ir ēduši gaļu. Nu jā, tā tas bija, taču cilvēki tad medīja, tas bija dabiski, tā bija dabiskā atlase, nevis masu asiņu izliešanu māja visur pasaulē. Mēs taču esam auguši savā attīstībā, esam daudz ko paveikuši kopš tādas tālas pagātnes?! Es uzskatu, ja arvien vairāk cilvēku neēdīs gaļu, tiešām vairosies cilvēku līdzjūtība, sapratne, cilvēki kļūs stingrāki pret sevi, mācēs sevi kontrolēt. Augs jaunās paaudzes, kuru prieks nebūs aiziet uz McDonald's, bet izdarīt kaut ko labu.Tā jau pasaulē aug negācijas, mūsdienu cilvēki ir izauguši līdz maximuma nesapratnei, nepieņemšanai, nerespektēšanai.
+ ja pa priekšu ir jāsamazina cilvēku populācija. Noteikti. Nabadzīgākās un neattīstītākās valstīs noteikti būtu jāizglīto cilvēki par izsargāšanos. Bet ja jau esam tik daudz, ko nu darīt, un ir arī augstāk stāvoši cilvēki, varbūt jāsāk kaut cilvēki?!?!?;-)(t)
03.12.2015 17:00 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet ja jau esam tik daudz, ko nu darīt, un ir arī augstāk stāvoši cilvēki, varbūt jāsāk kaut cilvēki?!?!?

Tu domāji, kad šo rakstīji? Kanibālisms arī dzīvnieku vidū nav ļoti izplatīta lieta. Viena suga ēd citu sugu, tā tas dabā iekārtots.
03.12.2015 17:16 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Starpcitu, kur jūs iegādājaties dārzeņus, augļus un ogas ziemas sezonā? Vai tirdziņos tik tiešām tirgo labas lietas?:-P
03.12.2015 17:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es svetkos edisu galu, daudz galas! Vit ta:-P


03.12.2015 17:23 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
+ ja pa priekšu ir jāsamazina cilvēku populācija. Noteikti. Nabadzīgākās un neattīstītākās valstīs noteikti būtu jāizglīto cilvēki par izsargāšanos. Bet ja jau esam tik daudz, ko nu darīt, un ir arī augstāk stāvoši cilvēki, varbūt jāsāk kaut cilvēki?!?!?


Jāierobežo cilvēku vairošanās. Kāpēc vienā ģimenē vajag 5-12 bērnus? It īpaši ja lielākā daļa šādu ģimeņu pat nespēj nodrošināt bērnus pilnvērtīgi? Vai tiešām ar 2 bērniem, varbūt 3 nav gana?
Ka jau pasaulē ir par daudz cilvēku, līdz ar to vajag vairāk dzīvnieku priekš nokaušanas, vairāk ķīmiski apstrādāta pārtika, vairāk mašīnas un izplūdes gāzes utt.
03.12.2015 17:25 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
kubana, es,iespēju robežās, visu iegādājos eko veikaliņos.
03.12.2015 17:31 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Inga88, tad tu man pievienosies? :-)
Un kā vispār ar tām cenām eko veikaliņos? Krasi atšķirās no tirgus/lielveikalu cenām?
03.12.2015 17:39 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
kubana, es varētu pievieties pēc svētkiem. :) Tā būtu laba pēcsvētku atslodze.
Ar tām cenām ir dažādi. Ir lietas,kas ir nedaudz dārgākas, ir lietas, kas ir ļoti dārgākas.
Bet, loģiski domājot, izaudzēt bioloģisku pārtiku ir dārgāk, nekā masveuida lielveikalu produkciju.
Es patiešām labprātāk samaksāju vairāk, ticot, ka tas produkts ir labāks.
03.12.2015 17:45 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Inga88, turēšu pie vārda! ;-)
03.12.2015 17:51 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Alexxa
Tu joprojām atsakies redzēt pašu galveno problēmu - jo vairāk cilvēku, jo vairāk viņi patērē.
Es šādu problēmu ļoti labi redzu, bet rodas jautājums, kādā sakarā par šo problēmu šajā tēmā vajadzētu runāt? Ko īsti Tu vispār vēlies pierādīt šajā tēmā? To, ka arī daļa no vegāniem nav ne tuvu perfekti savā rīcībā saistībā ar ekoloģiju? Ja tā, tad par to jau neviens šeit nestrīdās, un šāda Tava rīcība tiek apliecina, ka Tava patiesais nodoms šajā tēmā ir nevis saprast vai pamatot kaut ko patiesu par vegānismu, bet gan kritizēt vegānus. Kritizēt vegānus un kritizēt vegānismu ir divas dažādas lietas. Tas, ka daļa no vegāniem ir iespējams slikti, nenozīmē, ka vegānisms nav racionālākā izvēle par pretējo.

Tas, kas ir svarīgi saistībā ar vegānismu nevis vegāniem:

1. Pārdomāts vegānisks uzturs ir veselīgs. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

2. Vegānisks uztura ieguve neietver sajūtošu būtņu sistemātisku izmantošanu

3. Nav pārliecinošu argumentu, ka pārēja uz vegānisku uzturu radītu vairāk ekoloģisku problēmu kā atrisinātu. Patiesība ir pat tieši pretēji - eksperti atzīst, ka šāda pāreja kopumā ekosistēmai nāktu par labu. http://www.theguardian.com/environment/2010/jun/02/un-report-meat-free-diet Tas, ko Tu piedāvāji bija ļoti vājas spekulācijas, kuras neapgāž ekspertu atzinumus, un pat tad, ja tas apgāztu ekspertu atzinumus, tas vēl nepierādītu, ka šīs vegānisma radītās ekoloģiskās problēmas būtu kaut kas vēl ļaunāks par 56 miljardu dzīvnieku ekspluatēšanu un nonāvēšanu katru gadu, ko ietver gaļas industrija. Iedomāties, ka lauku mēslošanu katru gadu radītu ekvivalentas ciešanas 56 miljardiem dzīvnieku ir vairāk kā neticami...

Ņemot vērā šos trīs punktus, manuprāt, ir viennozīmīgi jāpiekrīt tam, ka vegānisms ir racionālāka izvēle par dzīvnieku izmantošana pat tad, ja daļa no vegāniem visādā citādā ziņā ir pēdējie darņķi un liekuļi, kas gan arī, manuprāt, neatbilst patiesībai.

Tu domāji, kad šo rakstīji? Kanibālisms arī dzīvnieku vidū nav ļoti izplatīta lieta. Viena suga ēd citu sugu, tā tas dabā iekārtots.

Un, ja kanibālisms būtu izplatīts, tad Alexa ēstu cilvēkus... https://yourlogicalfallacyis.com/appeal-to-nature
03.12.2015 18:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
03.12.2015 19:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits