30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Alexxa, tu esi jocīga? Mans 1. punkts bija par organisko mēslojumu. Atbildēju tev, ka lauksaimnieki neskrien pa mežu vai neiet pie cita lauksaimnieka iepirkt mēslus, bet nopērk veikalos mēslojumus ar dzīvnieka mēsliem un pievienotām citām vielām.
Mans 2. punkts bija par neorganisko mēslojumu, kur ir tikai ķīmija bez dzīvnieku mēsliem.
03.12.2015 00:32 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Vegāna pamatā tomēr vajadzētu būt arī kaut kādai cieņai pret to dzīvnieku un viņa labklājību un ja šie dzīvnieki kuri tiek izglābti no slaktiņa galu galā tiek nogalināti tad tas jau vairs neiet kopā manā izpratnē.

Šo dzīvnieku likteni jau ir izlēmuši gaļēdāji neatkarīgi no tā, ko tagad darīs vegāni. Jautājums ir tikai, ko darīt tālāk. Ja mums rūpa dzīvnieku labklājība, tad skaidrs, ka nevajag turpināt audzēt dzīvniekus, kuri ir nolemti nokaušnai, jo nekādas citas vietas dabā tiem nav.
03.12.2015 00:32 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Par mēslojumiem .. to ir TIK daudz, dažādi un augu tipiem piemēroti .. tostarp vienkārši kaļķis, kūdra u.t.t. Nu ne viss veikalā ir plastmasa, tāpat kā ne visa gaļa tiek ievesta no Polijas. Šī vispārināšana ir absurda.
03.12.2015 00:33 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
. Es protestēju tajā brīdī, kad vegāniski prezervatīvi un tamponi šķita baigais "humors".


Tas ir smieklīgi, jo ir absurdi. Varētu padomāt, ka mēs kā senajā Ēģiptē prezervatīvus taisam no dzīvnieku zarnām :D Bet, ja tu domā, ka šo produktu parastās versijas kaitē dabai, dzīvniekiem, tad jebkam, ko ražo cilvēks, var atrast kaitējumu dabai un zvēriem.

Lai daba uz dzīvnieki būtu 100% pasargāta no cilvēku darītā postījuma, ir jātiek vaļā no visiem homo sapiens :-|
03.12.2015 00:34 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Un es vel aizprojām gaidu paskaidrojumu kāpēc es nevarētu dzert tās savas gotiņas pienu kura lietošana tai gotiņai pāri nenodara un teļi arī dabūt tik cik viņiem ir nepieciešams + govij būs pašai vieglāk ja viņu slauks. (Atgādinu ka iet runa par vienu mīļo govi nevis fermām utt. )

Es teorētiski varu iztēloties situāciju, kad tas tā varētu būt, ka piena dzeršana nav cēlonis kaitēšanai govij, bet tikai teorētiski, jo praktiski piena ražošana nav nosķirama no praksēm, kas kaitē dzīvniekiem, piemēram, regulāra mākslīga grūtniecība un zīdāmo mazuļu slaktēšana.
03.12.2015 00:35 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Lai daba uz dzīvnieki būtu 100% pasargāta no cilvēku darītā postījuma, ir jātiek vaļā no visiem homo sapiens
Nez kurš to cenšas apstrīdēt?
03.12.2015 00:36 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Mans 1. punkts bija par organisko mēslojumu. Atbildēju tev, ka lauksaimnieki neskrien pa mežu vai neiet pie cita lauksaimnieka iepirkt mēslus, bet nopērk veikalos mēslojumus ar dzīvnieka mēsliem un pievienotām citām vielām.

Bet kur tad tie mēslojumu ražotāji dabū mēslus? Tur, kur ir dzīvnieki nokaušanai, jeb tagad šitie ar lāpstiņām skraida pa mežu?
03.12.2015 00:38 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Par Miss Joker arī nepatīkams pārsteigums. Lopkopība rada daudzkārt lielāku kaitējumu gan ētiski, gan fiziski. Kā cilvēkiem, tā planētai, un tas - nu jau - gana plaši izpētīts un pierādīts apgalvojums.


Es tomēr palikšu pie sava. Viss lielāko kaitējumu zemi rada cilvēki. Cilvēku pārdzīvotība kuras iespaidā arī lielajām ražotnēm ir jāražo gan daudz lielākos apmēros ķīmiski apstrādāta pārtika, gan arī gaļa.

Es atvainojos, bet kādreiz es vegānus uztvēru kā cilvēkus kuri lieto to pārtiku jo viņi mīl dzīvniekus un grib viņiem labu, bet tagad man ir radies iespaids ka par tiem dzīvniekiem pa lielam ir nospļauties ka tik paši izdzīvo vel vienu dienu.
03.12.2015 00:39 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Par mēslojumiem .. to ir TIK daudz, dažādi un augu tipiem piemēroti .. tostarp vienkārši kaļķis, kūdra u.t.t. Nu ne viss veikalā ir plastmasa, tāpat kā ne visa gaļa tiek ievesta no Polijas. Šī vispārināšana ir absurda.

+

Man vispār šī diskusija par mēslojumu šķiet absurda. Tipa - mēslojumā vegānu pārtikai tiek izmantoti dzīvnieku mēsli, tāpēc vegāni ir liekuļi. Izcila loģika. Domāju, ka šāds mēslojums ir mazākais ļaunums, ja ir jāizvēlas.

Man šķiet, ka cilvēks kļūst labāks no tā vien, ka kaut ko dara sev un pasaulei labu, citiem tā ir nodošanās labdarībai, ziedošana bērniem vai atteikšanās no mobilo telefoniem, jo, kā mēs šodien no Rīdzinieces uzzinājām, uz mobilajiem telefoniem ir bērnu asinis. Bet citiem tā ir sevis sakārtošana (kā jau teicu, pazīstu vairākus cilvēkus, kuri ar veģetāru vai vegānu uzturu palīdz pirmām kārtām sev, jo ar šādu uzturu jūtas labi un dzīvnieki viņiem nav tik svarīgi) vai palīdzēšana dzīvniekiem, un tās rūpes par dzīvniekiem jau var izpausties dažādi, var būt veģetārietis, var būt vegāns, var ēst visu, bet atteikties no ādas izstrādājumiem utt. Galvenais ir ar kaut ko sākt un kaut ko darīt, bet tādi kā Rīdziniece var sēdēt savā "neko negribu, neko nedaru" aprobežotajā lokā, ja viņai ir tas prieks.
03.12.2015 00:40 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Raven, nē, tas nav absurdi, jo parastos prezervatīvus ražo kā palīgvielu izmantojot ,piemēram, kazeīnu, kura lietošana ētiskiem vegāniem nav pieņemama. Kāpēc būtu jāierēc par to, ka ir saprātīgas alternatīvas?
03.12.2015 00:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es teorētiski varu iztēloties situāciju, kad tas tā varētu būt, ka piena dzeršana nav cēlonis kaitēšanai govij, bet tikai teorētiski, jo praktiski piena ražošana nav nosķirama no praksēm, kas kaitē dzīvniekiem, piemēram, regulāra mākslīga grūtniecība un zīdāmo mazuļu slaktēšana.


Tieši tāpēc es piebildu ka iet runa par "manu" vienu govi, nevis par masveida piena ražotnēm.
Un es neredzu to kaitējumu tai vienai govij kuru pietam es labi barotu un par viņu rūpētos, bet lūk daļai vegānu tas nav pieņemams, kāpēc tad tā ir? Pa lielam jau laikam principa jautājums.
03.12.2015 00:44 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Mans 1. punkts bija par organisko mēslojumu. Atbildēju tev, ka lauksaimnieki neskrien pa mežu vai neiet pie cita lauksaimnieka iepirkt mēslus, bet nopērk veikalos mēslojumus ar dzīvnieka mēsliem un pievienotām citām vielām.

Bet kur tad tie mēslojumu ražotāji dabū mēslus? Tur, kur ir dzīvnieki nokaušanai, jeb tagad šitie ar lāpstiņām skraida pa mežu?

Parādi man kaut vienu vārdu, kur es būtu teikusi, ka uzskatu, ka augiem ir jāaug bez dzīvnieku mēsliem un ka šāda mēslojuma uzaudzēto pārtiku nedrīkst ēst? Es nosaucu mēslojumu veidus, jo pēc Miss Joker tekstiem sāka šķist, ka viņa liekas, ka ir tikai viena pieejamā augsne, viens pieejams mēslojums un ka visa lauksaimniecība balstās tikai uz to. Lauksaimniecība ir zinātne, ko apgūst augstskolās un tur ir daudz kas vairāk par dzīvnieku mēsliem un "slikto ķīmiju"..

Tavuprāt, labāk starp to, ka lauksaimnieks uzaudzē augu ar dzīvnieku mēsliem un starp to, ka lopkautuvē tiek kauti dzīvnieki ir liekama vienādības zīme un tāpēc ir vienalga, ko cilvēks izvēlas ēst - augus vai gaļu?
03.12.2015 00:45 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Tavuprāt, labāk starp to, ka lauksaimnieks uzaudzē augu ar dzīvnieku mēsliem un starp to, ka lopkautuvē tiek kauti dzīvnieki ir liekama vienādības zīme un tāpēc ir vienalga, ko cilvēks izvēlas ēst - augus vai gaļu?
03.12.2015 00:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man vispār šī diskusija par mēslojumu šķiet absurda. Tipa - mēslojumā vegānu pārtikai tiek izmantoti dzīvnieku mēsli, tāpēc vegāni ir liekuļi. Izcila loģika. Domāju, ka šāds mēslojums ir mazākais ļaunums, ja ir jāizvēlas.


Ja kas es tā neapgalvoju! ES JAUTĀJU KĀ TAS STRĀDĀ! kurā brīdī var ko lietot un kurā nē. Bet nu jā, laikam jau nesaprata to arī vegāni ka tas tiešām bija domāts kā vienkārš jautājums bez kaut kādiem apslēptiem aizvainojumiem!
03.12.2015 00:48 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Es atvainojos, bet kādreiz es vegānus uztvēru kā cilvēkus kuri lieto to pārtiku jo viņi mīl dzīvniekus un grib viņiem labu, bet tagad man ir radies iespaids ka par tiem dzīvniekiem pa lielam ir nospļauties ka tik paši izdzīvo vel vienu dienu.
Nu, milēt dzīvniekus vegānam patiešām nevajag, bet izturēties pret tiem ar respektu gan vajadzētu. Nav skaidrs, kas Tev liek domāt, ka vegāniem ir par viņiem nospļauties?

Tieši tāpēc es piebildu ka iet runa par "manu" vienu govi, nevis par masveida piena ražotnēm.
Jā, nu es jau nenoliedzu, ka tāda situācija varētu būt, piemēram, ja tā govs ir izglābta no fermas, tiek turēta labos apstākļos un nesen dzemdējusi teliņu, tad kādu laiku no viņas var iegūt pienu, viņai būtiski nekaitējot. Tādā situācijā neko būtiski sliktu es nesaskatu. Bet vai ir kāda plašāka nozīme tik nereālistiskai situācijai? Skaidrs, ka vegāni iebilst nevis pret šādiem izņēmuma gadījumiem, bet gan pret sistemātisku govju izmantošanu piena ieguvei.
03.12.2015 00:51 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
koshka, Tu kategoriski atsakies redzēt likumsakarības. Ja nebūtu šo mēslojumu, ražas būtu daudz mazākas. Ja nebūtu nokaušanai domāto lopu un viņu mēslu, dabīgā mēslojuma cenas sakāptu debesīs. Ja pieņemam, ka dabiskais mēslojums tiktu aizstāts ar ķīmisko, tad jāatzīmē, ka rūpnīcas piesārņo gaisu un šo mēlojumu ražošanas procesā rodās ķīmiskie atkritumi, kas rezultātā nekur citur, kā dabā nenonāk. Attiecīgi sanāk apburtais loks - tāda cilvēku masa, kāda šobrīd apdzīvo zemi, ar savām patērētāja vajadzībām, tāpat nodara kaitējumu dabai. Dzīvnieki mirst - gan tie, ko mākslīgi izaudzē kaušanai, gan tie, kas sadzerās piesārņotus ūdeņus un mirst agonijā no saindēšanās. Mūsu patērētāju sabiedrība nespēj dzīvot harmonijā ar dabu, neatkarīgi no tā, ko liek uz šķīvja.
03.12.2015 00:53 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bet vai ir kāda plašāka nozīme tik nereālistiskai situācijai?


Kāpēc govs esamība lauku mājā varētu būt nereālistiska situācija? Man tā liekas pavisam reāla patiesībā. Velns ja es ieeju ss tad tūlīt pat varu sazvanīt kādu un nopirkt to govi sev priekš tā piena.
03.12.2015 00:54 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015

Tieši tāpēc es piebildu ka iet runa par "manu" vienu govi, nevis par masveida piena ražotnēm.
Un es neredzu to kaitējumu tai vienai govij kuru pietam es labi barotu un par viņu rūpētos, bet lūk daļai vegānu tas nav pieņemams, kāpēc tad tā ir? Pa lielam jau laikam principa jautājums.

Teorētiski tu šajā gadījumā vari būt veģetāriete, kas neēd gaļu, bet dzer pienu, google saka, ka tādus sauc par ovolaktoveģetārisms un laktoveģetāriešiem.
http://www.vegetarisms.lv/kas-ir-vegetarisms-un-kas-ir-vegetarietis/
Tāpēc jau pastāv tik daudzi veidi, jo katram der kaut kas cits, nav taču kaut kāda sekta, kur tu esi iesvētīts par vegānu un viss,tu nedrīksti vairs neko. :D
03.12.2015 00:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Tas, ka cilvēce ir sērga, ir ļoti plaši izplatīts uzskats (kam piekrītu arī es). To neviens nepastrīd.
Joprojām savādi šķiet tas, ka gan starp rindiņām, gan tiešā tekstā par 'pamuļķiem' tiek padarīti cilvēki, kas nevēlas iesaistīties plaša mēroga riebeklībās vegānu ideoloģijas kontekstā. Cenšoties nodarīt pēc iespējas mazāku kaitējumu kā dabai, tā dzīvniekiem un parasti arī sabiedrībai kopumā. Bet nu .. go for it, dāmas.
03.12.2015 00:55 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
koshka, Tu kategoriski atsakies redzēt likumsakarības. Ja nebūtu šo mēslojumu, ražas būtu daudz mazākas. Ja nebūtu nokaušanai domāto lopu un viņu mēslu, dabīgā mēslojuma cenas sakāptu debesīs. Ja pieņemam, ka dabiskais mēslojums tiktu aizstāts ar ķīmisko, tad jāatzīmē, ka rūpnīcas piesārņo gaisu un šo mēlojumu ražošanas procesā rodās ķīmiskie atkritumi, kas rezultātā nekur citur, kā dabā nenonāk. Attiecīgi sanāk apburtais loks - tāda cilvēku masa, kāda šobrīd apdzīvo zemi, ar savām patērētāja vajadzībām, tāpat nodara kaitējumu dabai. Dzīvnieki mirst - gan tie, ko mākslīgi izaudzē kaušanai, gan tie, kas sadzerās piesārņotus ūdeņus un mirst agonijā no saindēšanās. Mūsu patērētāju sabiedrība nespēj dzīvot harmonijā ar dabu, neatkarīgi no tā, ko liek uz šķīvja.

Man negribas vairs par lauksaimniecību runāt, jo šī nav īstā auditorija, tāpēc neko gudru neteikšu - jā, izlasot tavu tekstu, es sapratu šo likumsakarību, tāpēc, ka nevaru izglābt visu pasauli, es nedrīkstu darīt neko.
Tāpēc, ka mani vegāniskie augi ir uzauguši no dzīvnieku mēsliem, man nav jēgas atturēties no gaļas, jo ar savu vegānisko pārtiku es tomēr atbalstu gaļas industriju, līdz ar to.. kāda jēga vispār kaut ko darīt?


:D :D :D :D

Sarkasms, ja kāds nesaprata.
03.12.2015 00:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits