30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Miss Joker, es palasīju Tavus komentārus, kur, manuprāt, bija daudz aplamību sarakstīts. Par dažām atbildēšu.

Pa lielam vajag no visa ēst, nav nekur teikts ka gaļa jāēd katru dienu, vai arī ka piena produkti jālieto katru dienu, bet kaut kādu minimālo devu gan vajadzētu lietot lai būtu tā enerģija utt.
Kādā sakarā jāēd dzīvnieki, lai būtu enerģija? Ir trīs enerģijas avoti - ogļhidrāti, olbaltumvielas un tauki. Vegāniska pārtika satur pietiekamā daudzumā visas trīs šīs uztuvielu grupas.

Mūsdienās pat graudus vairs dabiski nežāvē bet gan izmanto raundapu(nezinu kā pareizi to sauc gan) kas ļoti paātrina graudu izžāvēšanas procesu, vai tad tas arī ir veselīgi?
Un kāpēc gan lai tas nebūtu veselīgi? Izskatās, ka Tev tāpat kā Rīdziniecei ir aizpsriedums, ka, ja kaut kas nav dabīsks, tad tas nav veselīgs.

Un ja tagad visi pārietu uz veģetāru ēšanu vai uz vegānu tad nevajadzētu labību audzēt un dāzreņus arī? Vajadzētu, tā kā jebkurā gadījumā būtu slogs uz zemi jo vajadzētu saražot gana daudz pārtikas priekš visiem.
Protams, ka jebkurā gadījumā vajadzētu audzēt labību, bet to vajadzētu audzēt mazāk, jo efektīvāk ir to patērēt pa tiešo, nevis ar dzīvnieku satrpniecību, nerunājot nemaz par cita veida ietekmi uz vidi, kas ir raksturīga tieši lopkopībai.

Drīzāk nevis ir jāpārtrauc gaļu ēst, bet gan jāprotestē pret to kā pret tiem dzīvniekiem lielie uzņēmumi izturas, kā viņus audzē un kauj. Tad būtu labāka pārtika un dzīvniekam pilnvērtīgāka dzīve.
Problēma ir pašā kaušanā un dzīvnieku izmantšanā kā tādā, kas nav cieņu veicinošs apstāklisl, līdz praktiski vienmēr noved pie bezatbildīgas rīcības pret dzīvnieku. Ja, Tauvprāt, kaušana un izmantošana pati par sevi nav kaitēšana dzīniekam, tad būtu jājautā, kāpēc gan lai uzskatītu, ka tādas darbības kaitē cilvēkam un kāpēc gan lai tā neizturētos pret cilvēku?

Bet jebkurā gadījumā skaidrs, ka vismaz 95% no veikalā nopirktās dzīvnieku pārtikas nāk no industriālās lopkopības, par kuru tikai trakais varētu teikt, ka dzīvniekiem netiek kaitēts. Attiecīgi nav jau praktiskas izvēles iespējas šajā ziņā. Ir tikai iespēja vai nu neēst dzīvniekus vai arī maksāt naudu industriālās lopkopības prakšu atbalstam.

Bet nu, lai tos pašus gurķus izaudzētu labus un kvalitatīvus tomēr ir jaizmanto mēslojums kurš nāk no tā paša dzīvnieka, tad kurā mirklī tas ir pieņemami izmantot no dzīvnieku pasaules ko un kurā nē?

Skaidrs, ka ideāli būtu, ja kā mēslojumu izmantotu alternatīvas dzīvnieku mēslojumam (neskaitot kaut ko tādu kā humusu) un vegāniem ideālā gadījumā pienāktos izvēlēties tikai tādus produktus, kuru audzēšanā nav izmantots dzīvnieku mēslojums, ja tāda izvēle būtu un būtu par to informācija. Bet tāda situācija nav, un mēslojums nav būtisks cēlonis tam, kāpēc tiek izmantoti dzīvnieki, tas ir vienkārši blakusprodukts gaļas industrijai, tāpēc tas arī saistībā ar dzīvnieku izmantošanu gandrīz neko nevar mainīt un nav svarīgs jautājums.
02.12.2015 23:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
daziem veganie nav pils simts. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
02.12.2015 23:40 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Diskusija, kā jau biju domājusi, nonāca līdz gaļēdāju prāta aptumsumam. Es tiešām nesaprotu, kāpēc visas līdzīgās tēmas nonāk līdz tam, ka gaļēdāji apvaino un ņirgājas par pārējiem.

Teurētiski vegāni nedrīkst ēst neko kas nācis no dzīvnieku pasaules ja? Bet nu, lai tos pašus gurķus izaudzētu labus un kvalitatīvus tomēr ir jaizmanto mēslojums kurš nāk no tā paša dzīvnieka, tad kurā mirklī tas ir pieņemami izmantot no dzīvnieku pasaules ko un kurā nē?
Es goda vārds necenšos ņirgāties, vienkārši ienāca šis prātā un gribu saprast kur ir tā robeža.

1) Zinu, ka ir vegāni, kuri baigi necīnās par dzīvnieku tiesībām, viņi vnk ir vegāni, jo tā viņi paši priekš sevis jūtas vislabāk.
1) Man grūti saprast, vai tu saproti, ko nozīmē vārds mēslojums, ja domā, ka tā ievākšana nodara dzīvniekam pāri. Cik man zināms, mēslojums rodas dabiska procesa laikā, kurā neviens dzīvnieks netiek spīdzināts vai nogalināts.
Pati lauksaimniecība ir sarežģīta zinātne, nav jau tikai viens veids, kā kaut ko izaudzēt, bet tajā es neiedziļināšos.
02.12.2015 23:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja es butu vegetariete,vegani man galigi svesi! Noteikti pirkos tai veikala kura linku te biezi liku, paprikas desa un etc. man liktos gana interesanti. :-P
02.12.2015 23:47 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Vispār nedomāju, ka frivols ir iederīgs apzīmējums šajā situācijā. Varbūt Nordicbelle domāja banalitāti?

Bat, manuprāt, vegānisms IR modes lieta (aiz pārāk labas dzīves), turklāt, relatīvi jauna un labi attīstošās biznesa niša. Drīz panāks visu nozākāto farmāciju.

preces, kuras ražotas bez sāpju un posta nodarīšanas citām dzīvām radībām

Spiediens uz emocijām, vainas sajūtu, bet, kā Miss Joker citēja, aizmirstot par to, ka sintētikas ražošana kaitē dabai vēl lielākā mērogā, un, nonākusi atkritumos, tā sadalās daudz ilgāk. Tad jau dabai draudzīgāk ir iepirkties sekondhendos un neskriet pēc katras modē nākušas lupatas, bet valkāt apģērbu, kamēr tas nolietojas.
02.12.2015 23:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
vispar daams kas par ciesanam runa, zin ka un kas razo brendu lupatas? Ir redzejusas filmu dokumentalo ASINIS UZ MUSU MOBILAJIEM? Bernu smaga darba un naves asinis, e te telo lipinu aizstaves! Divkoses! Auto visas lietojat ar benzinu nogalinot planetu un ta var bezgaligi tirpinat!


TAPECvegānisms IR modes lieta (aiz pārāk labas dzīves), turklāt, relatīvi jauna un labi attīstošās biznesa niša. Drīz panāks visu nozākāto farmāciju.
02.12.2015 23:52 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Frivolitāte = nevajadzīga greznība
02.12.2015 23:54 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kādā sakarā jāēd dzīvnieki, lai būtu enerģija? Ir trīs enerģijas avoti - ogļhidrāti, olbaltumvielas un tauki. Vegāniska pārtika satur pietiekamā daudzumā visas trīs šīs uztuvielu grupas.

protams ka satur, bet tomēr es domāju ka vismaz daļu produktu saturu irvieglāk iegūt no tiem produktiem kas nāk no dzīvnieka, nevis no auga. Pietam kādos daudzumos tad ir jālieto tie dārzeņi utt. lai uzņemtu to pašu daudzumu? Es jau nesaku ka tas nav iespējams, bet man kā gaļēdājam tas diez gan grūti ir iedomājams un viss drīzāk pirms tiktu atrasts pareizais ceļš es vairāksavu veselību pabojātu nekā uzlabotu.

Un kāpēc gan lai tas nebūtu veselīgi? Izskatās, ka Tev tāpat kā Rīdziniecei ir aizpsriedums, ka, ja kaut kas nav dabīsks, tad tas nav veselīgs.


Man tas viss neskaitās veselīgi, ne tikaiattiecinot uz graudiem, bet vispār augu apstrādi ir ka tiek izmantota ķīmija. Jā tas ir drošāk dzīvniekam, bet tajā pašā laikā tomēr cilvēks uzņem vel vairāk ķīmiju no produktiem kas itkā pat skaitās veselīgie.

Protams, ka jebkurā gadījumā vajadzētu audzēt labību, bet to vajadzētu audzēt mazāk, jo efektīvāk ir to patērēt pa tiešo, nevis ar dzīvnieku satrpniecību, nerunājot nemaz par cita veida ietekmi uz vidi, kas ir raksturīga tieši lopkopībai.


Ja visi būtu vegāni, tad nu gan būtu tik pat daudz jāaudzē graudi un citi produkti kā līdz šim, jo nav jau arī tā ka tie dzīvnieki tajā vienā jaukajā dienā kad visi kļūs par vegāniem ies un pārtrauks ēst zāli un graudus. Tā pat būs viņi jābaro un jauztur - ja mēs tiešām domājam par dzīvnieku. Kā arī vajadzēs vel papildus lielos daudzumos audzēt dārzeņus un augļus priekš visiem cilvēkiem kuri ta ir kļuvuši par egāniem. Kas atkal nozīmē lielu ķīmijas iesaistīšanu lai ātrāk izaudzētu pārtiku un nodrošinātu cilvēkus ar to.

Problēma ir pašā kaušanā un dzīvnieku izmantšanā kā tādā, kas nav cieņu veicinošs apstāklisl, līdz praktiski vienmēr noved pie bezatbildīgas rīcības pret dzīvnieku. Ja, Tauvprāt, kaušana un izmantošana pati par sevi nav kaitēšana dzīniekam, tad būtu jājautā, kāpēc gan lai uzskatītu, ka tādas darbības kaitē cilvēkam un kāpēc gan lai tā neizturētos pret cilvēku?


Ok, bet kas notiks ar to dzīvnieku tajā mirklī kad visi paliks par vegāniem? Kurš to dzīvnieku baros un uzturēs? Kurš to govi slauks lai viņai nav grūti?
Jā es esmu par to kavajag dzīvniekiem normālākus apstākļus un arī lai tiešām nav tā ka piebāž pilnus ar hormoniem utt. Tāpēc es esmu pret to ka dzīvniekus dzīvus dīrā, dedzina nost spalvas utt. Un es to saku tāpēc ka es esmu arī gaļēdājs un es turpināšu ēst to ko es ēdu, bet tasnenozīmē ka es vēlos lai tam lopiņam kuru es ēdu pirms tam ir bijušas nežēlīgas mocības uzaugot utt.
Un es vienkārši nevaru iedomāties ka būs tā ka VISI ēdīs tikai vegānu pārtiku. Pat dabā ir zālēdāji un gaļēdāji untā tam arī ir jābūt starp cilvēkiem.
02.12.2015 23:58 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Cik man zināms
frivols=vieglprātīgs, bez dziļāka satura; ne visai pieklājīgs

Attiecīgi no tā izriet, ko nozīmē frivolitāte. Vismaz latviešu valodā
02.12.2015 23:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
PAR TO DZILO SATURU!



NU samekle un apskatas filmu dokumentalo ASINIS UZ MUSU MOBILAJIEM, par berniem, vel kaudzi lidzigu realu filmu varu nosaukt dazai divkosei!
03.12.2015 00:02 |
 
Reitings 176
Reģ: 04.11.2015
Man tas viss neskaitās veselīgi, ne tikaiattiecinot uz graudiem, bet vispār augu apstrādi ir ka tiek izmantota ķīmija. Jā tas ir drošāk dzīvniekam, bet tajā pašā laikā tomēr cilvēks uzņem vel vairāk ķīmiju no produktiem kas itkā pat skaitās veselīgie.

Es domāju, labāk nelīst tajā lauciņā, par kuru tu vispār neko nezini. Ķīmijas izmantošanai ar dzīvniekiem tak vispār nav nekāda sakara. Ķīmija tiek izmantota, lai vispār kaut kas izaugtu, jo jāpasargā augi no augu slimībām un jāpabaro ar vajadzīgām vielām.

Par mēslojumiem, ir arī neorganiskie mēslojumi.
03.12.2015 00:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man grūti saprast, vai tu saproti, ko nozīmē vārds mēslojums, ja domā, ka tā ievākšana nodara dzīvniekam pāri. Cik man zināms, mēslojums rodas dabiska procesa laikā, kurā neviens dzīvnieks netiek spīdzināts vai nogalināts

Vai Tev šķiet, ka tie, kam ir lielās plantācijas ar gurķiem, tomātiem un visu pārējo, ko vegāni ēd, skraida pa mežiem ar lāpstiņu sarakdami mēslus? Jebšu tomēr tos iepērk no saimniecībām, kas audzē lopus tieši nogalināšanai?
03.12.2015 00:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
1) Man grūti saprast, vai tu saproti, ko nozīmē vārds mēslojums, ja domā, ka tā ievākšana nodara dzīvniekam pāri. Cik man zināms, mēslojums rodas dabiska procesa laikā, kurā neviens dzīvnieks netiek spīdzināts vai nogalināts.
Pati lauksaimniecība ir sarežģīta zinātne, nav jau tikai viens veids, kā kaut ko izaudzēt, bet tajā es neiedziļināšos.


Nu ok tie kas to uzskata par modes lietu lai to tā turpina uzskatīt.
Vienmēr ir citi veidi kā panākt augu audzēšanu, citam ar ķīmijām, citām ar mēslošanu, citam ar zemes saudzēšanu un citam vel nez ar ko. Tik sīki es to gan no visām pusēm nezinu.

Bet atkal rodas jautājums, ok laikā es savu lauku mājas vienīgo gotiņu nedrīkstētu slaukt un dzert viņas pienu jo tas proces radītu viņam mocības? Es nerunāju par gadījumiem kas noņem govs mammai teļu un savāc to pienu vai arī kad iet runa par masu fabrikām kur audzē priekš slaukšanas lai uzpelnītos. Es runāju par vienu gotiņu, kurai pietiek piena gan lai pabarotu savu bērnu, gan arī vel liku likām lai es cilvēciņš būtu paēdis. Kur tai govij tiek darīts pāri? It īpaši ņemot vērā ka viņām pat ir grūti ja viņas neslauc vai lūk teļi ne gana padzerās to pienu.
03.12.2015 00:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
man laukosnizaug bez kimijas , un labi izaug! Visas lieto datorus, modes preces , mobilos...tas irt uz citu biezi bernu asinim razots un darbu. Un nevajag te zelsirdigas masas telot lopiem.
03.12.2015 00:07 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Neviens izņemot tevi te "nepsiho", Kubik. Es personīgi tikai brīnos, cik stulbam un bezsirdīgam cilvēkam ir jābūt, lai uzskatītu preces, kuras ražotas bez sāpju un posta nodarīšanas citām dzīvām radībām, par muļķīgu frivolitāti.


Vairākos no produktiem ir maldīgi nosaukumi, kas neatbilst vārda nozīmei, piemēram LUPĪNU FILEJA, STEIKS, TUNCIS,"LIELLOPU GAĻAS" FILEJA. Pēc likuma tā ir pircēju maldināšana. Var rakstīt - ar tunča garšu, bet ne tuncis.

Pie tam, šajos produktos bieži ir atrodami iebiezinātāji, konservanti, stabilizatori, vairāk sāls, tauku (palmu tauki ir kaitīgi), kas var atstāt ietekmi uz veselību, ja ne tagad, tad vēlāk, kā arī, nav izpētīts, kā tas ietekmē nākamās paaudzes.

Ja nemaldos, tā bija ssh kas apgalvoja, ka viņai ir vienalga, kāds kaitējums tiek darīts viņas organismam, galvenais, lai dzīvnieki netiktu nogalināti.

Kāpēc jālieto gatavi ēdieni, ja var mājas apstākļos gatavot labus vegānu ēdienus bez visādiem pievienotiem gaļas nosaukumiem?

Most meat substitutes are highly processed and full of artificial fillers — not unlike the hot dogs we might have already sworn off. Many are made from soy protein isolate, wheat gluten and other textured vegetable proteins, but also questionable ingredients that help gel and mold them into meat-like shapes.

Rachel Berman, R.D., author of Boosting Your Metabolism for Dummies and health editor at About.com, says to read the box before buying. “Be wary of a long ingredient list,” she says. “The more it has, the more likely there are additives and preservatives in there to stabilize the food, add flavor, or change its consistency.”

Some of these additives put into processed foods include unhealthy amounts of extra salt, fat and sugar — and those are the ingredients we can pronounce! Other artificial additives have been shown to have side effects that include nausea, dizziness, weight gain, decreased absorption of minerals and vitamins, and even cancer. The Center for Science in the Public Interest has a list of additives to avoid and their potential side effects.

Most ingredients in imitation turkeys still do look better than processed meats, and better than many other meat substitutes in the frozen food section, too. But not all are created equal.

Products like Quorn’s Turk’y Roast, which uses mycoprotein, a processed mold, gets a big thumbs down for Berman. “There have been many reports of this stuff causing gastrointestinal distress and no research saying this is something that is healthy,” she says. “It’s totally artificial and basically a fungus made in a test tube.”

So why not just opt for Thanksgiving tofu and green beans instead?


http://dailyburn.com/life/health/vegetarian-tofurky-meat-substitutes/

Informācijai-
http://www.cspinet.org/reports/chemcuisine.htm
03.12.2015 00:09 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Kakaduu
Spiediens uz emocijām, vainas sajūtu, bet, kā Miss Joker citēja, aizmirstot par to, ka sintētikas ražošana kaitē dabai vēl lielākā mērogā, un, nonākusi atkritumos, tā sadalās daudz ilgāk.

1. Spiediens ir vispirms uz racionālu konsekvenci morālajos uzskatos. Vegānismam kā dzīvnieku atbrīvošanas kustībai tāpat kā, piemēram, sieviešu atbrīvošanas kustībai ir nopietna filozofiska bāze. Palasi, piemēram, https://en.wikipedia.org/wiki/Animal_Liberation_(book)

2. Te nav tādas dilemmas starp stintētiku un dzīvnieku produktiem. Ne katrs augs vai apģērba materiāls vai vēl kaut kas cits, kas nav dzīvnieks, ir sintētisks. Turklāt sintētikas ražošana nekādā ziņā nekaitā dabai vēl lielākā mērogā. Vajag iepazīties ar faktiem, pirms izteikt kaut kādu patvaļīgus apgalvojumus. http://www.fao.org/wairdocs/lead/x6114e/x6114e03.htm

Ja Tu vēlies teikt tādu pašu aplamību kā Rīdzeniece, ka nav vērts mazināt kaitējumu, ja to nevar novērst pilnībā, tad Tev jāpiekrīt, ka nav vērts, piemēram, censties neizvarot bērnus vai slepkavot, ja cilvēks braukā mašīnā, kuras izplūdes gāzes kaitē bērniem un citiem cilvēkiem. Tas, protams, ir absurds, tātad sākotnējā ideja arī ir aplama.
03.12.2015 00:09 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
man laukosnizaug bez kimijas , un labi izaug!

Varbūt tas dēļ tā ka tu saudzē to zemi un rūpējies par to?
:-)
03.12.2015 00:11 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Miss Joker
protams ka satur, bet tomēr es domāju ka vismaz daļu produktu saturu irvieglāk iegūt no tiem produktiem kas nāk no dzīvnieka, nevis no auga.
Ir tieši pretēji. Galvenais enerģijas avots cilvēkam ir ogļhidrāti, kurus dzīvnieku produkti gandrīz vispār nestur.

Ķīmiski, kā jau paskaidroju, ir visi pārtikas produkti, arī meža zemenes. Ja Tu runā par mākslīgi sintezētām lietām, tad arī nav nekāda iemesla Teikt, ka tās nepieciešamā kārtā būtu sliktas.

Tā pat būs viņi jābaro un jauztur
Nē, situācijā, kad visi cilvēki būtu vegāni, šos dzīvniekus nebūtu vajadzība ekstrēmos daudzumos uzturēt. Reāli tas nozīmētu to, ka pēdējos nokautu, apēstu un vairāk neaudzētu, ja nu vienīgi dabas parkos nelielā skaitā, kas neatstātu būtisku iespaidu uz ekoloģiju. Problēma ir tikai šobrīd, kad šie dzīvnieki ir ekstrēmā skaitā savairoti.
03.12.2015 00:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne , man tur virene vainiga vina visu dabu gatavu jo sev audze un saviem lopiem.


ssh tu neesi ipasi normala, tev joprojam nepielec ka laid lazu, un tavu garo verbalo caureju te neviens nelasa.
03.12.2015 00:13 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Ja nemaldos, tā bija ssh kas apgalvoja, ka viņai ir vienalga, kāds kaitējums tiek darīts viņas organismam, galvenais, lai dzīvnieki netiktu nogalināti.
Neko tādu neviena te nav apgalvojusi. Tika tikai norādīts uz Tavu dabiskuma kļūdu.
03.12.2015 00:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits