30 dienu vegāniskais izaicinājums!

 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Sveikas! Varbūt piekrītam visas kopā 30 dienas vegāniskajam izaicinājumam? :-) Kopā lielāka motivācija un vēlme. Kura ar mani? Te rakstīsim dienas beigās (vai jebkad, kad ir ko pateikt) kā veicas un savas pārdomas par pašsajūtu utt. Pati izlēmu piekrist, lai uzlabotu veselības stāvokli. Domāju sākt no rītdienas (02.12.), jo šodien jau pietiekami ēdu gaļu (s)
Sākam? :-P
01.12.2015 20:29 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Izjust patiku pret noteiktām "garšām" un neizjust patiku pret nokaušanu un paverdzināšanu nav nekāda garīga kaite.


Jo visi cilvēki, kas ēd gaļu brīvajā laikā skatās "live action" no kautuves pie tam jūt pret to patiku? Patiesībā vairumam nav asociācijas starp gaļas produktu un dzīvnieku, no kā tas nācis.
02.12.2015 18:07 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Realitātē daudzi veģetārieši tā dara -pērk veģetāriešu gaļu. Tikai tad es nesaprotu mērķi... viņi iedomājas, fantazē, ka ēd gaļu, ka kāds dzīvnieks ticis nokauts, tas jau izklausās pēc kaut kādas garīgas kaites

Es arī šad tad nopērku vegānu gaļu, sieru. Neredzu tur neko dīvainu. Varbūt gaļēdājiem tas ir pārsteigums, bet lielākajai daļai vegānu garšo gaļa, garšo piens, garšo siers. Šie cilvēki pārstāj lietot dzīvnieku produktus nevis tāpēc, ka viņiem vienā dienā tie pārstāja garšot, bet gan tāpēc, ka viņi vairs negrib atbalstīt to neiedomājamo vardarbību pet dzīvniekiem.
Ja ir vegāniskas opcijas dzīvnieku produktiem, tad tas tikai atvieglo šo pāreju uz vegānisko dzīvesveidu cilvēkam, kas līdz šim dzīvnieku produktus ir katru dienu lietojis.
02.12.2015 18:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Patiesībā vairumam nav asociācijas starp gaļas produktu un dzīvnieku, no kā tas nācis.
tiesi ta! Tapat ka braucot ar auto izjutu komfortu, nevis to ka ar benzinu nokauju dabu un planetu vispar!
02.12.2015 18:08 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es arī šad tad nopērku vegānu gaļu, sieru. Neredzu tur neko dīvainu. Varbūt gaļēdājiem tas ir pārsteigums, bet lielākajai daļai vegānu garšo gaļa, garšo piens, garšo siers. Šie cilvēki pārstāj lietot dzīvnieku produktus nevis tāpēc, ka viņiem vienā dienā tie pārstāja garšot, bet gan tāpēc, ka viņi vairs negrib atbalstīt to neiedomājamo vardarbību pet dzīvniekiem.
Ja ir vegāniskas opcijas dzīvnieku produktiem, tad tas tikai atvieglo šo pāreju uz vegānisko dzīvesveidu cilvēkam, kas līdz šim dzīvnieku produktus ir katru dienu lietojis.


Ar pareizajām ķimikālijām arī persiks var garšot pēc steika.. bet vai to vajag?
02.12.2015 18:11 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.08.2014
ssh - Es esmu vegane, tas ka es seit foruma nesludinu to ka visiem cilvekiem ir japieversas veganismam, nenozime ka es tada neesmu. Jo es nepareizi noformuleju, mans merkis nav seit saja foruma pieverst cilvekus veganismam, jo es saprotu ka tam nav jega, jo ka es rakstiju ka istus galas milus nu nekadi nevares viniem ieskaidrot ka gala ir slikta un ka piens no govs ir domats teliniem nevis cilvekiem, jo ir gruti ar tadiem cilvekiem diskutet, jo rodas domstarpibas jo abam pusem ir savadaki uzskati.
02.12.2015 18:14 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Patiesībā vairumam nav asociācijas starp gaļas produktu un dzīvnieku, no kā tas nācis.
Pilnīgi piekrītu. Nekur manos ierakstos nav rakstīts pretējais. Tas nemaina to, ka nav nekāda garīga kaite, ja cilvēkam patīk gaļas garša un vienlaikus nepatīk kaitēšana dzīvniekiem, un tāpēc, būdams racionāls, izvēlas tādus produktus, kas saskan ar abām (ne)vēlmēm, nevis tikai vienu.

Ar pareizajām ķimikālijām arī persiks var garšot pēc steika.. bet vai to vajag?
Ja ķimikālijas konkrētās ķimikālijas nekaitē un cilvēks vēlas steika garšu, tad, jā, vajag.
02.12.2015 18:16 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tā cigarete autores bildē mani mulsina, ja runa iet par veselību :D
02.12.2015 18:18 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Ja vien to persiku ar steika garšu neēd rītā, pusdienā, vakarā, tad neko sliktu tajā neredzu. Pats steiks jau arī nebūtu steiks bez visām piedevām, kas rada to garšu. Jēlu gaļu cilvēki "gaļēdāji" kaut kā nav iecienījuši ēst.

Es primāri dzīvnieku produktus nelietoju ētisku iemeslu dēļ. Tas, vai visi mani produkti ir pilnībā "tīri" man nav tik svarīgi. Lai gan kopš pārstāju ēst gaļu, es esmu sākusi ēst daaaudz veselīgāk.
02.12.2015 18:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jēlu gaļu cilvēki "gaļēdāji" kaut kā nav iecienījuši ēst.
kludies! Tartars ir daudziem viens no milakajiem galas edieniem,
02.12.2015 18:41 |
 
Reitings 97
Reģ: 14.02.2013
Pilnīgi pekrītu Lunai!
Tolerance pret dzīvniekiem.
Nezinu kāpēc, bet esmu saskārusies ar to, ka viss ēdājiem kaut kādā veidā traucē, ka neēd gaļu, nedzer pienu un utt. Dīvainas lietas ir dzirdētas, vai tik neesmu kādā sektā un kāpēc Tu tā dari! :-D
Man nekādā veidā netraucē citu cilvēku ēšanas paradumi. Es, protams, priecājos, ka arvien vairāk cilvēkiem nav vienalga par pasauli!
Bet lai kādam tagad pie pusdienām teiktu - kā Tev nav kauna!! :-D Nu nē.
Tolerances vairāk vispārīgi.
Cilvēks nepaliek ne labāks, ne sliktāks ar citādākiem uzskatiem.
02.12.2015 18:49 |
 
Reitings 23
Reģ: 01.12.2015
Brokastīs būs man pilngraudu maize, tomāti, avokado un humuss! Katru dienu arī linsēkļu eļļa
02.12.2015 20:36 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Es jau 8 mēnešus neēdu gaļu. :) Tagad cenšos pakāpeniski atteikties no zivīm :)

Meitenes, ja Jūs interesē, kā izskatīties patiešām skaistām, būt veselām, tad iesaku izlasīt šo saitu:

http://nra.lv/maja/veseligs-dzivesveids/109888-sievietei-vislabaka-ir-sarmaina-dieta.htm

Viss, kas tur ir rakstīts, to esmu izmēģinājusi uz savas ādas. Ar vienīgo izņēmumu, ka piena produktus nelietoju vispār. Un pēc tā, ka neēdu gaļu, arī daudz kas ir mainījies... Ļoti daudzas problēmas, kas kādreiz man bija mocības, jo nezināju, kā ar tām tikt galā, tagad ir atrisinājušās, bet vēl tāls ceļš priekšā. :):-P
02.12.2015 20:42 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Un, kāpēc es pārstāju ēst gaļu? Jo es nezinu, no kurienes viņa ir nākusi un noskatījos filmu " Zeme'' , krievu valodā un redzēju, kā dzīvnieki dzīvo tajās lielajās kautuvēs, kādas bailes viņiem ir un viss pārējais.

Ja es dzīvotu, kā dzīvoja mūsu senči, kas medīja svaigu medījumu mežā un nomedot lūdza piedošanu Dieviem, atstājot, piem. aknas par ziedojumu un medījot tikai un vienīgi, lai izdzīvotu, tad es gaļu ēstu. :) Bet, ja nevēlaties izjust visas tās emocijas, ko dzīvnieks izjūt pirms nāves dzīvojot krātiņā un nomirstot lēnā nāvē, kad tam tiek pārgriezta rīkle, welcome to our world :)

Un vēl kas - sojas ''gaļa'', ko es nesen atklāju, ir brīnišķīga! Un visus šos 8 mēnešus man gaļu nav prasījies vispār, bet, kad atklāju soju, man ļoti iegaršojās. Un es galīgi nefantazēju, ka ēdu gaļu, soja vienkārši pati par sevi ir ļoti garda. ;)
02.12.2015 20:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es vareetu noteikti meeginaat,bet domaaju ,ka man buutu liels nogurums varbuut no taa,ka es nemaaceetu uznemt pietiekosi daudz olbaltumvielas ,eedot vegaanu uzturu.Esmu paaraak dziivs cilveeks-man noteikti vajag olbaltumvielas!
02.12.2015 21:00 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
Un vēl kas - sojas ''gaļa'', ko es nesen atklāju, ir brīnišķīga! Un visus šos 8 mēnešus man gaļu nav prasījies vispār, bet, kad atklāju soju, man ļoti iegaršojās.


enija - vari, lūdzu, izstāstīt, kas ir sojas gaļa, kas ir viņas sastāvā un kur viņu nopirkt? ;-) Ieinteresēja, nekad nebiju dzirdējusi par kaut ko tādu.
02.12.2015 21:12 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
BBL - visos lielveikalos, cik esmu redzējusi. Piem, šodien nopirku Olympiā RIMI tajā nodaļā, kur pārdodas apaļmaizītes (nu tās sausmaizītes rīsu ) un dažādi diētiskie produkti.
Bildi diemžēl nevaru atrast goglē, bet vnk uzprasi kādai darbiniecei, kur ir sojas gaļa, un Tev parādīs. :) Tur ir aprakstīta gatavošana, es, piemēram, vnk apleju ar vārītu ūdeni uz 10 min un pēc tam cepu ar dažādām dabiskajām garšvielām (pat sāli nevajag), apbrūninu un ir super :)
02.12.2015 21:21 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es saprotu ka tas ir tas pats tofoo!
02.12.2015 21:24 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
enija - paldies! ;-) Noteikti pameklēšu (l)
02.12.2015 21:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.zalagovs.lv/lv/sojas-produkti dabasdobe ari ir.

sojas galas stremeles
02.12.2015 21:36 |
 
Reitings 149
Reģ: 07.10.2015
Rīdziniece - paldies! (l) Būs jāpamēģina - testa ēdienreize jāveic :-D;-):-P
02.12.2015 21:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits