bez skaudības, tikai interesese!

 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010
Kā Jums liekas, cik lieliem jābūt ienākumiem, lai Latvijā (Rīgā) nodrošinātu "normālu" (ar to saprotams, ne peldēšanu zeltā, bet dzīve bez lieka stresa):-O
Standarts tāds (nav svarīgi uzreiz pirksts vai kredītā, jo kredītā arī taču pirmā iemaksa mājoklim kādi 15 % nepieciešami)
1) Dzīvoklis jaunā projektā (ne apšaubāma rajona padomju blokmājā) vai māja Pierigā (Ķekava, Mārupe, Ādaži utt)
2) Auto (ne vecāku par 3-5 gadiem, arī ne renault, dacia, bet vismaz audi, Wolksvagen)
Tātad cik lieliem jābūt minimāliem ienākumiem? Un vai vispār to var iegūt stradājot priekš citiem, varbūt tikai tie, kam ir pašiem savs bizness?????
28.11.2015 16:32 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
teika_spolite
Un ņem vērā, ka tas nevis īslaicīgi - nu tur darba maiņa un pāris mēnešus ienākumi mazāki nekā parasti, bet ilgtermiņā - jo taču vajag to 3-5gadīgo Audi - kurš pēc maksājumu beigšanās jau būs 8-10gadīgs un attiecīgi jāmaina uz nākošo :-D

Par dzīvokli es neko nesaku, ko vajag to vajag. Bet auto izvēle gan tāda neproporcionāla ienākumu līmenim.
29.11.2015 09:15 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Lūk autorei arī piemērs (nezinu gan cik reāls) kā tie cilvēki ar (cik nu) krutu dzīvi patiesībā dzīvo. Vairāk nekā puse no ienākomuem aiIet autiņam...
29.11.2015 09:18 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
atbildot par to, ka "banka nedod kredītu, ja ir procentu alga"-patiesībā dod gan, jo banka skatās algas līmeņus konkrētos laika periodos, ja cilvēks 3 gadus strādā un viņam ar visiem procentiem alga nav bijusi mazāka, par piemēram, 1,5k vai 2k eiro, tad bankai nav pamata nedot kredītu, jo ir stabili ienākumi.

"stabili ienākumi" nav jēdziens tādā izprantē, ka ir cietā alga, bet gan regulāri un vienveidīgi ienākumi, neatkarīgi no darba līguma veida.
ja cilvēks pastrādā 3 mēn un saņem 5k algu, viņam neviens nedos māju kredītā, pat ja viņam ir tā nauda uz rokas, jo hipotēkārais kredīts ir vismaz 10 gadi maksāšana, atkarībā no ikmēneša summas un tādiem aizņēmumiem skatās naudas plūsmu uz kontu vairāku gadu garumā.
29.11.2015 12:17 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
banka skatās algas līmeņus konkrētos laika periodos, ja cilvēks 3 gadus strādā un viņam ar visiem procentiem alga nav bijusi mazāka, par piemēram, 1,5k vai 2k eiro, tad bankai nav pamata nedot kredītu, jo ir stabili ienākumi


Vēl vairāk - ja ir minētais ienākumu līmenis un līdz šim neesi izmantojis tādus bankas pakalpojumus kā hipotekārais kredīts vai kredīts auto iegādei, noteiktas bankas mēdz piedāvāt tikšanos klātienē, lai kopīgi analizētu naudas plūsmu un ieteiktu tās optimizācijas veidus. Man personīgi šādā veidā mēģināja ieskaidrot, ka pie šāda ienākumu līmeņa ir vienkārši nepieklājīgi neko nelikt 3.pensiju līmenī, kā arī braukt ar 18gadīgu auto :-D Pieklājīgi atteicos, jo neceru, ka pašreizējā pensiju fondu sistēma nodzīvos līdz laikam, kad man tā būs aktuāla izmaksu, nevis iemaksu ziņā. Kā arī - auto 100% atbilst manām vajadzībām un neredzu iemeslu par to pašu servisu maksāt vairāk.
29.11.2015 13:36 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man šķiet, ka te tēmas pieteikums sanāk nepareizs. Jautājums bija par dzīvokli un mašīnu ar vecuma ierobežojumu. Pārmest, ka kāds ir ierēķinājis tikai to, nav korekti. Ja gribējās ierēķināt arī izklaides utt, tas bija jāpiemin.

teika_spolite, vispār jau ar 50€ nedēļā 3 cilvēki var paēst labi, ja pieņemam, ka nauda nav jātērē ēšanai ārpus mājas, kā tajā piemērā, kur vakariņu atlikumus ņem pusdienās uz darbu. Tikai tas prasa pamatīgu plānošanu un domāšanu. Ir jāsaplāno ēdienkarte, jārēķina, cik daudz produktus vajadzēs katrai ēdienreizei, jāskatās, kas mājās ir atlikumā - ko šonedēļ vajadzēs pirkt, ko nē. Jāizpēta veikalu akcijas, jānoskaidro, kur dārgākie saraksta produkti būs par lētākām naudām, piemēram, kur ir lielākas atlaides gaļai. Man arī apmēram 50€ nedēļā sanāk, kopš esmu BKA - man ir laiks plānot un domāt. Ja abi ir strādājoši, nez vai gribēsies vakarus vai brīvdienu tam tērēt, jo iesākumā, kamēr nav pierasts to darīt, tas aizņem diezgan daudz laika.
29.11.2015 14:20 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
steal dream Ja Tu gribi ar jaunu mašīnu braukt un jaunā projekta dzīvokli, tad jādomā ko dari ar savu naudu.
Izvēlies vai vēlies kaifot no sīkumiem, vai no lielām lietām.
Nevar visu dzīvē uzreiz gribēt.

Ja Tu izvēlies vislaik dzīvot pa kafejnīcām, frizieriem, epilācijām, nav brīnums ka Tev nekam dzīvē nesanāk.
Un kāds tolks ka Tev iedos piemēram kredītā to jaunāku kādu mašīnu, viņai kaut kas aizies pa pieskari un tā pat nevarēsi viņu sataisīt.
Labāk brauc ar kādus 3štuku mašīnu, kuru varēsi arī taisīt. Neviss ņemt atkal kredītu, lai sataisītu savu mašīnu.
29.11.2015 16:24 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
negribetu dzivot jaunajaa projektaa, seviski zinot kas ar maximas veikalu notika divus gadus atpakalj. nevar zinat vai tas ekas ir stabili veidotas no normaliem pamatiem.
par esanu jaa, skaties atlaides.. taisi zupas, sautejumus,makaronus visko visadas kombinaacijas...tas parasti nostrada..kaut vai tiem pasiem makaroniem/kartupeliem ir diezgan daudz variaciju
29.11.2015 16:35 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
par esanu jaa, skaties atlaides.. taisi zupas, sautejumus,makaronus visko visadas kombinaacijas...tas parasti nostrada..kaut vai tiem pasiem makaroniem/kartupeliem ir diezgan daudz variaciju


Es te laikam ne pa tēmu iespraukšos, bet ēšana noteikti nav tā lieta, uz ko taupīt, pat ja tas ir labas mašīnas vai skaistas mājas vārdā. Var taupīt, cenšoties mazāk ēst ārpus mājas, skatīties, kur izdevīgāk ko nopirkt, bet no makaroniem/kartupeļiem pārtikt gan nevajadzētu, savas veselības labad. Labāk tad īrēt un ēst normāli...
29.11.2015 17:23 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
"neko nelikt 3.pensiju līmenī, kā arī braukt ar 18gadīgu auto Pieklājīgi atteicos, jo neceru, ka pašreizējā pensiju fondu sistēma nodzīvos līdz laikam, kad man tā būs aktuāla izmaksu, nevis iemaksu ziņā. Kā arī - auto 100% atbilst manām vajadzībām un neredzu iemeslu par to pašu servisu maksāt vairāk."[/quot
labrīt, pensiju fona veidošana ir bankas interesēs, pensiju fonda reālā ietekme uz pensijas apmēru pēc 50 gadiem nav praktiski nekāda :D
tāpēc jau viņi arī piedāvā tikties, tāpat kā bite un lmt zvanās, vai arī lattelecom vai vēl kaut kas.
29.11.2015 18:41 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
pensiju fona veidošana ir bankas interesēs, pensiju fonda reālā ietekme uz pensijas apmēru pēc 50 gadiem nav praktiski nekāda


Jā, izdevīgāk ir iestādīt kādu bērzu birzi, ko pēc 50 gadiem nonest :D
29.11.2015 18:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!