Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nu kā vnk lai iemācās? ;/

 
Reitings 89
Reģ: 09.10.2015
Heey visiem...
Man tik ļoti slikti iet ar to Krievu valodu. Es tik ļoti vēlos iemācīties šo valodu, bet pat vārdus nemāku atcerēties un ātri visu aizmirstu.

Kā lai iemācās to valodu ( tā kā otram cilvēkam liktos ka esmu pilnīga krievene)?
Un vai ir iespēja iemācīties to valodu tā lai es runātu BEZ akcenta?
27.11.2015 23:06 |
 
Reitings 89
Reģ: 09.10.2015
UP

P.S. Papildus būs jāsāk trenēt atmiņa, bet ...
27.11.2015 23:08 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Sāc skatītsies krievu seriālus un filmas. Es tavā vecumā arī teikumu nemācēju salikt kopā, bet tagad runāju tekoši.
27.11.2015 23:10 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Jā, var iemācīties runāt praktiski bez akcenta bet tas ir ja tu vismaz astoņas stundas pavadi krievvalodīgo vidē un komunicē krieviski!

Skaties filmas, klausies mūziku, čato ar krievvalodīgajiem utt
27.11.2015 23:11 |
 
Reitings 3601
Reģ: 06.05.2014
Es izmantoju kroevu valodu jau otro gadu. Joprojām ir jūtams akcents, joprojām kaut ko nesaprotu. Tagad mācos vācu valodu. Man krievu valoda ir tik, cik ar klientiem parunāt un atbildēt uz jautājumiem. Tagad jau lasu un saprotu, tik nerakstu un nevaru gudri atbildēt.

Kā iemācīties? Multenes - vācu val palīdz kaut tie paši teletūbiji. Varbūt krievu valodā arī viņi ir? Skaties filmas nevis angļu valodā, bet krievu. Piemēram, iemīļotu filmu atrodi ar tulkojumu. Tu jau filmas tekstu zini, sapratīsi, par ko ir runa tajā. Mūzika arī palīdz. Galvenais valodu ir dzirdēt. Protams, gramatika un izruna nāk ar laiku. Tur ir vienkārši jātrenējas.
27.11.2015 23:11 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Skaties filmas, klausies mūziku, čato ar krievvalodīgajiem utt

Man ar liekas, ka tā tāda ikdienas lietu pašsaprotama lieta - vienkarši ieintegrē tās lietas savā ikdienā un jau drīz redzēsi, ka paliek vieglāk valodu uztvert!
27.11.2015 23:12 |
 
Reitings 122
Reģ: 27.04.2015
Lasi tekstus krievu valodā un iztulko katru vārdu kuru nesaproti. Vēl arī vari uzturēties cilvēku klātbūtnē kuri runā krieviski un kuriem vari pajautāt ja ko nesaproti.
27.11.2015 23:12 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Es iemācījos krievu valodu jau bērnībā, tulkojot mīļakās krievu dziesmas. Zinaju dziesmas vārdus jau no galvas, tapec atlika tikai iztulkot un tulkojums galvā viegli iesēdās. Un, kad jau sapratu lielako daļu dziesmas, katru svešo vardu atkal tulkoju, lai saprastu visu pilnībā. Katru vardu!
Un filmas skatījos krievisiki.
27.11.2015 23:16 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Kā lai iemācās runāt bez akcenta? Nu tur gan nelīdzēs stundu dienā paskatīties filmiņu krievu valodā vai pamācīties vārdiņus. Vairāki gadi diendienā ilgstoši lietojot krievu valodu, runājoties ar krievvalodīgajiem, lasot, rakstot un klausoties - tad varētu cerēt uz akcenta jūtamu mazināšanos.

Bet citādi, lai vienkārši iemācītos valodu šeit jau padomi tika doti. Filmas, grāmatas, sarunas un sarakstes ar native speakers.
27.11.2015 23:20 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Bez akcenta - nereāli, ja Krievijas krievi uzskata, ka akcents ir pat Latvijas krieviem. Es krievu valodu zinu no bērnības, runāju, lasu, saprotu pilnīgi brīvi un vēl joprojām priecājos, ja man saka, ka man ir Pribaltiskij akcent. Krievijā šitaispat skaitoties seksīgi. :D

Es vēl esmu paaudze, kurai liekas likumsakarīgi zināt krievu valodu. Bet jā - filmas, seriāli, mūzika un komunikācija noteikti palīdzēs.
27.11.2015 23:28 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Bez akcenta - nereāli, ja Krievijas krievi uzskata, ka akcents ir pat Latvijas krieviem.


Es teikšu tā kā tas nav gluži akcents Latvijas krieviem, bet jau drīzāk kā dialekts vai kaut kā tā, jo Maskavas krievi runa ar vienu akcentu un Pēterburgas krieviem vēl cits akcents un Krasnodaras krieviem vēl cits nu bez kaut kāda akcenta runāt ir neiespējami.

Arī Vidzemes latvieši dzird akcentu Latgales latviešiem utt

Nu cerams ka kaut cik saprotami paskaidroju to ka labi runāt un ar Latvijas krievu akcentu iemācīties runāt ir iespējams. Es to esmu izdarījusi un daudzi pat neatšķir vai esmu latviete vai krieviete kad runāju krieviski ar Latvijas krievu akcentu :-D
27.11.2015 23:43 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nē nu protams, ka akcenti ir visādi, bet es runāju par to, ka, lai mazinātu to izteikto, lauzīto latviešu akcentu krievu valodā ir ilgstoši jāpūlas (principā tas pats ir arī ar angļu valodu). Es arī krievu valodu iemācījos jau agrā bērnībā un salīdzinoši daudz to esmu lietojusi visas savas dzīves laikā, tādēļ esmu no krievvalodīgajiem saņēmusi komplimentus par to, ka man praktiski nav akcenta krievu valodā, un to ir teikuši gan Latvijas krievi, gan daži cilvēki no Krievijas, gan arī no Ukrainas. Tas, ka katrā tautā ir savi ''iekšējie'' akcenti ir pašsaprotami, gluži kā jau šeit teica - arī Latvijā var atšķirt latgalieti, kurzemnieku un vidzemnieku, bet tas nav tas pats kas citas valsts akcents.
28.11.2015 00:06 |
 
Reitings 457
Reģ: 30.01.2012
Kāpēc tik ļoti gribi iemācīties krievu valodu?
Turklāt tik ļoti:
Kā lai iemācās to valodu ( tā kā otram cilvēkam liktos ka esmu pilnīga krievene)?
Un vai ir iespēja iemācīties to valodu tā lai es runātu BEZ akcenta?
28.11.2015 01:01 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Dzīvot ar krieviem un dien dienā runāt krieviski? Bet tik un tā, diez vai būs tā
ka otram cilvēkam liktos ka esmu pilnīga krievene
30.11.2015 09:52 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Padziedi pie Timati dziesmām :D bet nopietni... ;) labi uztrenē mēles nepiņķerēšanos!
30.11.2015 09:56 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu no akcenta nav viegli tikt vaļā. Paskaties cik daudz cilvēki, kas nāk no krievu ģimenēm, bet pabeiguši latviešu skolas un bērnu dārzus, rezultātā krieviski runā brīvi, bet ar pat ļoti pamanāmu akcentu. No sākuma brīvi jāpārvalda valoda, tad tikai vai runāt par akcenta izkaušanu.
30.11.2015 10:00 |
 
Reitings 154
Reģ: 18.12.2014
Saac satikties ar krievu dzeku ;) patiikams valodas apguves veids. Valodu nevajag iekal, tai ir janaak no iekshaam
30.11.2015 10:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kaitina vārds "krievene"

Par akcentu taisnība - nav nemaz tik viegli tikt vaļā. Sāc ar valodas apguvi labā līmenī, tad jau domāsi par akcentu. Būšana valodas vidē palīdzēs. Krievu televīzija, krievu forumi, krievu ziņas internetā, krievu draugi un krievu darba kolektīvs.

Man akcentu samazina regulāra valodas lietošana.
30.11.2015 10:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Lai otram liktos, ka esi pilnīga krievene, tad to var tikai ikdienā esot starp krieviem. Nekā savādāk.
Daudz lasīt krieviski un daudz skatīties filmas.
Dziesmas palīdz tad, kad jau ir diezgan labas valodas zināšanas - kā Agī jau teica - izrunas trennēšanai. Mācīties no mūzikas ir nepareizi kaut vai tāpēc, ka teikumu konstrukcija dziesmu tekstiem ir savādāka, nekā sarunvalodā.
Citādi var gadīties, ka "Твой русский язык еще надо на русский переводить!"

Es pati krievu valodu zinu cik sevi atceros. Vienkārši uzaugu ar divām valodām. Krievijas krievi uzskata, ka man ir baltkrievu akcents un netic, ka esmu latviete, kamēr nesāku runāt latviski. Bet es šaubos, ka var kādu svešvalodu iemācīties tā, lai tam, kam tā ir dzimtā valoda, pat doma nerastos, ka runā ar ārzemnieku.
30.11.2015 10:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet es šaubos, ka var kādu svešvalodu iemācīties tā, lai tam, kam tā ir dzimtā valoda, pat doma nerastos, ka runā ar ārzemnieku.


Var. Padomju laikos mana krustmāte sāka ap tīnu vecumu apgūt krievu valodu. Padomija, kā zināms, krievu valodas vide bija uz katra stūra. Plus vēl, bija koleģi, kas regulāri pasmējās par viņas kļūdām un, attiecīgi, motivēja tās vairak nepieļaut. Rezultātā 20 gadus vēlāk tapat ka tev - krievi neticēja, ka latviete.
30.11.2015 10:21 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Man pieredze ar krievu valodu. Uzskatu, ka savā laikā krievu valodu zināju labi. Augstskolā viss notika tikai krieviski.
Vienu vasaru sanāca aizbraukt uz Pēterburgu. Tur visam, kas saistīts ar turismu/ekskursijām ir 2 cenas. Viena vietējiem, otra-tūristiem. Diemžēl arī 3 vārdus pasakot, pērkot biļeti, kasē atšifrēja, ka neesmu vietējā. :-D
30.11.2015 15:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits